Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkad
24. mar 2009

egy : 😀 😀 😀 ja by som zhanala malinovy caj 😀 😀 😀 takze malinikovy caj...dobre dobre...tak si ho pojdem asi kupit..ak to naozaj pomaha...skusim..a do nemocky si tiez vezmem aj na kojenie aj tento 😉 😉 ...naozaj aj ja som si az teraz vsimla, ze ty mas uz cas idealny na porod...fiiiha tak drzim paste ..nech to mas co naskor za sebou 😉 😉

na tu ranu od nastrihu musim nieco zohnat, aby sa mi to pekne zahojilo, lebo au au..ked si to len predstavim mam co robit 😝 😝 ako rychlo sa moze zahojit ta rana...ja dufam, ze co najskor.

egyptanka
24. mar 2009

katka, tak to neviem poradit s tym som sa nestretla, doporucujem skor zavolat na prijmaciu kancelariu do nemocky. Prinajhorsom tie vysetrenia spravia priamo v nemocnici.

zuzka, dakujem za podporu, urcite sa ozvem ako som dopadla. Inac ja sa tiez bojim bolesti po nastrihu. Viac ako porodu.

certica
24. mar 2009

katka a ake vysetrenia? krvne? tie by ti mohli spravit priamo na antolskej, aj interne, ked ta uz prijmu... teda podla mna aj tak moc nestihas nejake odbery u svojho praktickeho+vysledky z nich, ak mas v piatok nastupit... ci ano? 😅

quetka
24. mar 2009

Tie co ste sa pytali na Havaldu, dala som ordinacne hodiny co mi nafotila kamoska do albumu. Tusim na 25 a 23 je teraz dovolenka nejakych lekarov.
Na 22 robi Havalda, ale je to tam asi zle napisane, on mi daco spominal, ze dnes tam nema tehotensku poradnu, ale daku urogynekologycka. Ale kedze som tam dosla tak ma vzal, boli sme tam asi 3 na tu poradnu.
Neviem ci to neni nahodou prehodene s piatkom. Skuste si tam pre istotu zavolat.

zuzma
24. mar 2009

Ja som na poradnu k Havaldovi chodila utorky, alebo piatky...

katka.ott
24. mar 2009

vdaka za odpovede 😉

ano krvne vysetrenia + moc, a este nejake skratky su tam popisane.
tajne som dufala v take odpovede, ze mi to tam este urobia. interne predoperacne vysetrenia mam cerstve, z minuleho tyzdna 😀 , takzo to ma netrapi.

este raz vdaka 🙂

egyptanka
24. mar 2009

katka, netrap sa ... ked nieco budu potrebovat tak to spravia. 🙂

leahl
25. mar 2009

zuzi,ten malinový čaj načo zhánaš? ..bude nám ho treba? (a tuším ty berieš magnezium, mne ho dnes doktorka odporučila brať - no nevyjadrila sa, že prečo a ja som sa zabudla opýtať..)

katka.ott
25. mar 2009

leahl, magnezium je na ukludnenie, no v tehotenstve sa odporuca pri tvrdnuti bruska. ale malo by sa brat do 37/38tt.
vraj sa od toho prenasa 😎

certica
25. mar 2009

caj z listov ostruziny malinovej sa pije od 36tt a teoreticky by mal pomoct pripravit maternicu a porod. cesty na porod a tym ho trosku ulahcit. ci a do akej miery to funguje, tazko povedat...

leahl
25. mar 2009

zase som o niečo múdrejšia, dakujem baby 🙂

zuzkad
25. mar 2009

leahl...o tom cajiku som len vela pocula a tiez som sa pytala na co je dobry...preto ho mam v plane kupit 😉 😉 mozno pomoze..dufam 🙂 🙂 a magneziu ja osobne som zacala brat, lebo som mala bolesti v podbrusku a maly sa mi velmi zosunul dole od 5 mesiaca a teraz este aj ten skrateny krcok...cize pre toto vsetko ..tvrdnutie bruska som zacala mat az teraz...aj to len sem tam..cize to je zevraj v pohode 😉 😉

terezka044
25. mar 2009

baby kolko tych tehotenskych vloziek po porode potrebujem do porodnice a kolko na doma?
nasla som taketo: http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=24&id=34&...

su balene po 20ks. kolko baleni myslite ze budem potrebovat? 😕

frola
25. mar 2009

no aspon 5 si zober a ja som si tusim este dalsie dokupovala. potrebujes ich dost lebo aj po curani radsej nepouzivaj toaletak ale tie vlozky

katka.ott
25. mar 2009

frola, to myslis vazne 😕 ?
to znamena 100ks...

ja mam zbalene len 1 balenie. a co sa tyka absorbcnych podloziek, tie asi kolko kusov? tych mam 6

quetka
25. mar 2009

Ja som si dneska balila akurat tasku 🙂 akoze v drogerke som nenasla poporodne vlozky, tak som kupila dake obycajne 20ks take vacsie makke. V nemocnici sa tie vlozky nedavaju automaticky ? Teda aspon ked som rodila prvy krat tak v ruzinove ich davali, alebo boli na stole pri sestrickach vylozene a kto potreboval si vzal.
Tie podlozky som zbalila 4 jednu som si nechala doma.

emjee
25. mar 2009

quetka tie porodne vlozky mavaju v lekarni, v nemocke mne dali len prvy den, lebo som bola po sekcii, potom uz som pouzivala svoje
katka.ott zalezi ako budes rodit, ja som po sekcii nepotrebovala az tak vela, tiez som mala kupenych 5 balikov, teraz mam otvoreny stvrty a viac-menej pouzivam uz len pre istotu, ale uz koncim sestonedelie, tak koncim aj s nimi 😀

malinnik alias ostruzinu malinovu som pila od 35tt, vraj ulahcuje porod, ja som isla sekciou, takze neviem, lebo maly bol napriek x hodinam kontrakcii stale vysoko, takze na mna to moc nezabralo, inak dostat ho v lekarni na nivach, v tej "novej" budove vedla vubky

egyptanka
25. mar 2009

ja som kupila 4 balenia vloziek, dve beriem do porodky, co sa tyka podloziek tak tych mam cca 15 ks (sme naraz kupovali ja a aj mama) a do porodky na zaciatok beriem po tri kusy ... a keby bolo potreba tak manzel dodatocne donesie a pri Antolskej su dve lekarne tak v pripade nudze sa kupi tam.

Babulky, ono fakt netreba toho brat ako keby ste isli na mesacnu dovolenku. Staci na zaciatok par kusov a muzikovia dodatocne donesu.

Quetka, tie vlozky nenajdes v drogerii, ale len v lekarni alebo v zdravotnickych potrebach. Obycajne vlozky (typu always, discret a pod) sa nedoporicuju, lebo nie su priedusne a su vyrobene na baze gelu, horny material je umely. Tie porodne su bunicinove a nehrozi teda nejake zaparenie a umoznuju po nastrihu volne dychat.

katka.ott
25. mar 2009

asi zacinam panikarit. ani nie tak kvoli porodu, ale skor kvoli pobytu v nemocnici. som uz zbalena, ale ako vidim a citam, zajtra vsetko vybalim, navysim mnozstvo a zas zabalilm.

ja uz chcem mat potom a byt s drobcami doma 😅

terezka044
25. mar 2009

okej takze takych 5 baleni cca.. a tie podlozky co to co to 😕 😕 to idem pozriet.
na co to je 😀

elik81
25. mar 2009

Ahojte, neviete nahodou kedy sa robia skolenia kvoli epiduralnej anestezii na Antolskej? Resp. mozte mi prosim poradit nejaky kontakt? Dakujem.

katka.ott
25. mar 2009

terezka, to si das pod seba. to su take akokeby papierove podlozky bud stvorcove alebo obdlznikove. dostanes to v lekarni

katka1981
25. mar 2009

Mozu sa namiesto vloziek pouzivat tampony, ak sa rodi sekciou? Ked pridem z porodnice. Lebo neznasam vlozky.

elik81
25. mar 2009

Ja mam zbalene 2 balenia poporodnych vloziek...s tym ze keby bolo treba tak dalsie mi manzel dokupi a prinesie...a tie inkontinencne podlozky este nemam ale tiez sa chystam kupit takych 6 kusov (ved ich mozem pouzit neskor aj doma)

terezka044
25. mar 2009

katka, ja ich tiez nenavidim, ale nemozu... bude z teba tiect jak ked zatnu do vola 😔 😝
telo sa cisti - od krvnych zrazenin, maternica sa stahuje, od zvyskov vselijakych.. ak rodis sekciou, tak tampony mozes pouzivat po cca 3 tyzdnoch, pri spontannom porode az po 6 teda po skonceni sestonedelia.
to uz nejako zvladnes, kazda si tym presla/prejde 🙂 ja tiez vlozky nenavidim a nenosim uz par rokov... ale co narobime..

terezka044
25. mar 2009

a tie podlozky nemaju napr. aj niekde na internete? ☹

katka1981
25. mar 2009

terezka, a vies ze nebyt konika, ja ako trafena som si myslela ze krvacaju len tie co rodia prirodzene. No co uz 😀 A nie su potom lepsie tie vlozky kedysi to boli always nighy take dlhe ak libresse take mali. Ci tie poporodne su niecim speci? Vies tie night mali kridielka a boli dlhe.

katka1981
25. mar 2009

tie podlozky maju aj v zdarvotnickych potrebach

egyptanka
25. mar 2009

elik, kazdu stredu o 14,00 je to bezplatne. Staci ak pojdes do nemocnicnej casti, prejdes tou cervenou chodbou, das sa do prava a hned pred tebou je oddelenie ARO kde sa to kona. Poznavacie znamenie bude, straaasne vela cakajucich tehuliek. 🙂

katka, v ziadnom pripade nie. Ved sa potrebuje maternica vycistit a pouzivanim tamponov moze vzniknut infekcia.

terazka, neviem ci ich maju na internete, skus mrknut. Ja som ich kupovala v zdravotnickych potrebach a ziadny problem s ich dostupnostou som nemala.

elik81
25. mar 2009

Velmi pekne dakujem, egyptanka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre