Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lucia169
24. mar 2010

ahojte, boli ste dnes niekto na prednaske k epi? Dnes som ju aj platila a nestoji 85 eur ako je na stranke, ale 104 eur. A mohla som zaplatit aj otca pri porode, takze tieto dve polozky uz mam. Inak ked to tak spocitam, kolko nas vyjde porod mi to pride ako wellnes vikend 😀

A taska do porodnice, ste ma vyplasili, ja nemam nic zbalene, len nahadzane na jednej kope, zajtra to cele nachystam, nech potom nestresujem. Chystate aj tasku s vecami pre miminko, nech mm len zoberie ked si po Vas pride, alebo to risknete a budete ho navigovat. Asi blbost, treba vsetko nachystat a nespolahnut sa na chlapa 😀

Odsavacku tiez nebudem strerilizovat, v porodke ich poprosim, ako pisala evatko to nema zmysel.

evatko
25. mar 2010

Kde sa nachadza pokladna? Pojdem bud zajtra, alebo bud. tyzden vyplatit toho otca pri porode.

cicimon
25. mar 2010

pokladna je ak sa nemylim dole pri vchode na urgentny prijem, -1

lucia - ze wellness wikend 🙂 akurat sa tak clovek asi citit nebude 🙂
ja som tasku pre malu pripravila, oblecko, len neviem, ci to co tam je bude zodpovedat pocasiu...

nanika
25. mar 2010

Vdaka za tu odsavacku, ja mam z kramarov taku skusenost, ze tam ani nepozicali, ani nesterilizovali :(
Tasku, vlastne ja tasku pre male ani nemam, len poukladane veci v autosedacke a muz ma instrukcie, ak bude moc zima, nech berie este fusak, inak staci deka. Ma tam bezne oblecenie ako do vnutra plus zavinovacku do autosedacky, ak budu pustat na obed, staci uz len ta deka, ak bude tak, ako teraz.

Otazka dna, ak ma to chyti v noci, idem dole na urgentny, tam som uz bola, ak cez den, kam?

zuzana39
25. mar 2010

nanika - rovno na 3.posch na porodnicu - od výťahu do lava,chodím tam na monitor,tak som sa informovala. A k tej odsávačke- to akože ja si ju doma mám vysterilizovať,v porodnici ju použijem a len umyjem? Podla mňa by sa im nič nestalo,keby nám ich tam vysterilizovali,nie? ale asi majú iný názor ☹

zuzana39
25. mar 2010

Asi tam dnes skočím,lebo sa neviem dovolať tej p.Ježíkovej ohladom tej prípravy na porod.Chodíte k nej niektorá?

matenka
25. mar 2010

kočky, no ja sa teda na manžela spoliehať nebudem, pre malú má pripravené veci 😉

tak a moja doktorka má dovolenku, takže ja sa na antolskú dostanem prvý raz asi v 38tt 😠 , to už rovno môžem ísť rodiť a nie chodiť tam do poradne

nanika
25. mar 2010

Vdaka zuzi, tam som chodila na monitor aj ja, tak fajn 🙂

lucia169
25. mar 2010

no nam vcera hovorili, ze ked zacneme rodit v noci, mame ist cez urgenty prijem, teda na pohotovost ale necakat, ale zaklopat na dvere ze rodim. Lebo do nemocnice sa v noci normalne nedostaneme, dvere byvaju zamknute (nie vzdy) a z pohotovosti volaju na porodnicu aby nas cakali. Tak to bolo aj pri mojom prvom porode.
Pokladna je na prave pri vchode na pohotovost, na -1 v casti nemocnice, nie polikliniky. Tam mozete zaplatit vsetko.

mici111
25. mar 2010

zuzka39, ja chodim k p. Jezikovej na predporodnu pripravu, ale nie priamo na Antolsku..a prave ona nam hovorila, ze ked ta to chyti cez den, tak by si mala ist cez ambulanciu na poliklinike a az v urgentnom pripade ist hore priamo na porodnicu...tak neviem..

lucia169
25. mar 2010

no super, kazdy hovori inak, tak snad nas nenechaju porodit na chodbe

lg1
25. mar 2010

zuzana39: Ja som k p. Jezikovej chodila, ale uz som absolvovala vsetky temy. Treba jej volat skoro rano cca od 7:00 do 7:30, lebo ani ked tam pojdes osobne, nemusis ju tam zastihnut.

lg1
25. mar 2010

matenka: Mna moja lekarka poslala na Antolsku v 36. tt a ak si spravne pamatam, nemala som ani ziadne odporucanie. Len som si vybrala lekara, pockala som si na poradie v cakarni, dala lekarovi tehotensku knizku a bolo. Mozno nemusis cakat, kym sa tvoja lekarka vrati z dovolenky. Neviem, ake skusenosti maju ine dievcata.

riska
25. mar 2010

zuzana39, k p. ježikovej sa dovolas len rano medzi 7:30 a 8:00, potom už tažko 😉 ja ked som volala rano, vždy sa mi podarilo dovolať sa hned, aj ked to dlhšie zvonilo

zuzana39
25. mar 2010

Dakujem,volávam okolo 7:00,ale niktomi to nebere,ale budem skúšať dalej,snád sa to podarí.

puclik77
25. mar 2010

ahojte tehulky/cakatelky,
co sa tyka Antolskej, tak vam pridam moju skusenost s porodom z pred 3tyzdnov, cize mam vsetko cerstvo v pamati: rodila som vlastne na vyvolanie, lebo som prenasala uz 5dni. Porod som mala da sa povedat celkom v pohode. Od casu kedy mi dali cipok na zmaknutie krcka sa mala za 5,5 hodiny narodila. Na porodnici boli vsetci mili, az na jednu mladu sestricku, tak nebola velmi trpezliva, sice neochotne, ale vzdy mi podala, vysvetlila, pomohla ked som potrebovala. Mala som zazmluvneneho lekara, cize rodila som u toho koho som si vybrala. Co sa tyka epiduralky, mala som ju super pichnutu, cize tie najhorsie bolesti som citila iba ako tlak. Co sa tyka 4.poschodia sestonedelie/novorodenecke odd, sestricky na novorodeneckom boli sice ochotne, ale tiez sa niektore tvarili ako ze ich obtazujeme. Ked toto prehliadnem, tak sa to dalo zvladnut. Horsie to bolo so sestrickami, ktore mali na starosti nas mamicky. Hlavne jedna starsia sestricka, tak bola dost neprijemna, ked som potrebovala pomoc ked sa mi na 3.den naliali prsia mlieckom a mliecko sa mi v prsiach zaseklo a mala som namiesto prs dve tvrde gule. Dostala som kompliment, ci nemam silikony 😀 Sestricka bola neprijemna, vynadala mi, preco si mlieko neodsavam a nenahrievam prsia, ci chcem dostat zapal. Viete si predstavit ten sok, ked som, bola 3 dni po porode, prvorodicka a zo vsetkeho ako vyorana mys. Hladina hormonov dosahovala maximum a do toho tato "mila" pani sestricka. Cize ked budete po porode, dajte si na tuto pani ochotu pozor. Zase na druhej strane jedna mlada sestricka, bola velmi mila a robila mi masaz, ked videla co so mnou to zaseknute mliecko stvara....ta bola super.
Takze drzim vam vsetkym palce, drzte sa a nebojte sa porodu, hlavne verte lekarovi a vsetko dobre dopadne!!! Ak mozem odporucit epidural, tak si ho urcite dajte, usetri vam silu na vytlacenie babatka!

nanika
25. mar 2010

lekarka by si ta mala odpisat, ze ta poslala na antolsku a dat do kopy tvoju matersku knizku, ale ani mne nepisala ziaden odporucaci listok, len ukoncila poradnu, doplnila este do knizky, co trebalo a hotovo...

sammy
26. mar 2010

Caute, tak ja mam za sebou poradnu aj odbery, bola som vcera. Odber bol hned, no na poradnu som potom cakala 2 hodiny kym pride doktorka - bola som prva v poradi. Hlavne, ze tam maju ordinacne hodiny pisane od osmej a prisla si po pol desiatej. Co moze clovek chciet od nemocnice, ze? Dnes som pre zmenu bola u Mudr. Lipovskej, lebo Oravec ma dovolenku. O tyzden tam asi zas bude ona.
A aby toho nebolo malo, este ma tam osahavali aj dvaja medici a rovno im tam robila prednasku, ako zistia kde ma dieta hlavicku a ako je ulozene, no hroza 😠
Inak uz mam krcok skrateny na 2,5 cm a volny pre prst, co neviem co presne znamena, ale asi sa uz cosi pohlo a fakt by som si tu tasku mala zbalit cim skor 😀

Saudi, ako si dopadla na tom UZV?

nanika
26. mar 2010

Sammy, to byva na prst ok, aj tusim na dva ci tri prsty baby este aj prenasali, tak sa nespoliehaj :( Mne tiez lekarka povedala, ze uz nie som zabetonovana, ale pri mojom stasti bud budem prenasat, alebo bude cisarak...

minix
26. mar 2010

sammy, ja som mala krcok skrateny na 1,5 cm od piateho mesiaca a bola som s tym PN a vydrzali sme az do konca.
A kamoska zasa bola otvorena skoro na 2 prsty od 8.mesiaca a takisto donosila az dpo riadneho terminu. 🙂))
Drzim palce. Ale tych medikov nezavidim. Ja by som ich asi poslala prec.

evatko
26. mar 2010

Ja som mala dnes planovu poradnu, ale som od stredy chora, tak som nesla. Snazila som sa do ambulancie od 7,15 dovolat, volala som najmenej 12 krat do cca 10hod, no nikto to nebral. Neviete, ci bol nejaky pohyb pred ambulanciou c 22?, ak ste dnes niekto na Antolskej boli?

sammy
26. mar 2010

Jaaj baby, nekazte mi nadeje, ja som prvykrat prenasala a uz nechceeem ☹ Ale vtedy som fakt bola zatvorena az do poslednej chvile. Tak snad sa to teraz skor rozhybe.

elly111
26. mar 2010

evatko treba skúsiť volať cez spojovateľku, vtedy telefón dvíhajú 😉
želám skoré uzdravenie

matenka
26. mar 2010

baby mňa dnes zastavila jedna pani a povedala mi, že čoskoro porodím, vraj ona sa v tom vyzná, brucho mám úplne padnuté a dáva mi tak týždeň max. dva, veríte takýmto veciam?

dejnas
26. mar 2010

matenka, tak mne pred necelými 2tt vravela dr., nech sa snažím aspoň týždeň ešte vydržať (bola som len ukončený 36tt) lebo bruško som mala úplne dolu a drobca natlačeného hlavičkou aj hrudníkom v panve... a ešte stále som tu 😀 😀 (inak to brucho som mala padnuté už týždeň pred tým)... takže to závisí aj od iných vecí, nielen, či je bruško padnuté... pri malej mi tiež padlo v 38tt a napokon som celý týždeň prenášala 😀

evatko
26. mar 2010

Matenka , neverim 😎 Ale je zlata, ze Ti dala dva tyzdne, ved to uz bude normalny porod s donosenym babom, kedze donosene tehu sa pocita od 38 tyzdna, chi chi. Ja mam brucho na kolenach a viem, ze do terminu sa tesit nemusim, najprv som sa stale chlacholila, ze urcite to bude skor, teraz mam realist pohlad na vec ☹ A kedze mavam ovu az na cca 21-24-27 den, tak sa nemam kam ponahlat. Len ma zaraza, ze doktori nato neberu ohlad a rataju termin porodu z pravidelneho 28 dnoveho cyklu. Nechcem im nejak vnucovat, ze mam mat termin o tyzden neskor, lebo uz teraz som pripravena na porod, ale zase by som chcela, aby to islo prirodzene, a nie vyvolavackou(ako pri prvom- 6 dni som "prenasala", a pritom to bol este len norm termin.)
Elly, alebo hocikto, ake je to cislo na spojovatelku?

calypso
27. mar 2010

Ahojte, ja som tu nová, v pondelok mám íst na Antolskú, este som tam nikdy nebola, som prvorodicka, viete mi niekto poradit, kam -na ktoré posch.- mám íst, nikoho tam nepoznám takze ani som tam nevolala, mozem tam íst len tak ,,naslepo,, alebo treba sa objednat? Dakujem za odpovede

zuzana39
27. mar 2010

calypso- objednať sa nemusíš,poradne sú v časti poliklinika na prízemí.Najlepšie je neísť hlavným vchodom,ale až tým dalším pri lekárni.

calypso
27. mar 2010

🙂 zuzana-dakujem ti velmi pekne za info

matenka
27. mar 2010

ja si tiež myslím, že skôr budem prenášať než aby som porodila skôr 😀
a nech si tam hajinká v brušku čo najdlhšie, každý deň je dobrý 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre