Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

arrett
26. sep 2010

Pôrod je prirodzená a krásna vec. Ja by som nechcela, aby mi niekto neprirodzene pomáhal k narodeniu dietatka. Či už oxitocinom, alebo cisarskym. Ani keby som mala zazmluvneneho doktora. Je to ten najkrajsi zázrak na svete, porodit dieťa a dať mu život.
Každá sme iná. Každá mame o pôrode iné predstavy. Niektorá to chce mat rýchlo za sebou, niektoré sa dobrovoľne rozhodnú pre sekciu a pre niektoré je dôležitá prirodzenost.
Každá mame iné skúsenosti a zážitky s pôrodom. Preto je na budúcej mamičke, aby sa sama rozhodla, ako chce privies svoje dieťa na svet a aj s kým ho chce priviesť. Treba sa porozprávať s porodnikom a dohodnúť sa na spôsobe pôrodu. Samozrejme trebabrat aj do úvahy komplikácie, ktoré samozu vyskytnut. No aj v tedy je na rozhodnutí matky, či sa bude trápiť, alebo zvolí sekciu.
Myslím si, je to iba môj názor, že v dnešnej dobe sa velabuducich mamiciek spolieha na to, že keď nebudú vladat, urobia sekciu. Stáva sa, že samé o to dokonca porodnika poziadaju. Uvedomujú si, že je to "ľahšie" aj keď v skutočnosti, je to veľký zásah do organizmu a je niekoľko krát nebezpecnejsi pre dieťa aj pre matku, ako prirodzený pôrod. Neodsudzujem nikoho, ako som vravela, je to na každej matke čo si vyberie. Iba chcem povedať, že v skutočnosti sme oveľa silnejšie než si myslíme...

minix
26. sep 2010

@hobit dovolim si ti oponovat...mala som zazmluvneneho, ale nerezal pri najmensom naznaku problemov, ktore sa mimochodom vyskytli, lebo malej zacali klesat ozvy, ale riesil to k spokojnosti vsetkych urgentne tak, len aby sa nemuselo pristupit k cisarskemu....

elly111
26. sep 2010

@hobit nesúhlasím s tvojím zovšeobecňujúcim názorom, mala som zazmluvnenú lekárku a ani pri veľkých problémoch pôrod neriešila sekciou

scrabble
26. sep 2010

Ahojte, čakám naše vytúžené tretie mimino, mám termín v novombri a rada by som si išla pozrieť pôrodnicu na Antolskej. Nemám sňou žiadnu skúsenosť, ale po tom čo som si tu prečítala som už viac menej rozhodnutá pre Antolskú. Len by som to chcela vidieť na vlastné oči ako to tam vyzará a pod. Neviete mi poradiť na koho sa mám obrátiť? Hodilo by sa mi t.č. na kompetentnú osobu, ktorá by mi tam urobila exkurziu. 😉 Dievčatá ktoré ste tam rodili, mohol byť manžel pri Vás po celú celučkú dobu pôrodu, každú jednu minútu aj sekundu????

sedem
26. sep 2010

Tiez nesuhlasim s tym, ze by pri najmensom naznaku problemu sli rovno na cisarsky rez, prave naopak, na Antolskej som sa stretla skor s tym, ze pokial to len trosicku ide, lekari chcu, aby maminka porodila prirodzene, teda nie sekciou, k tej pristupuju - aspon podla mna - len v naozaj nevyhnutnych situaciach..takze spoliehat sa na to, ze ak budem mat zaplateneho lekara a vyskytnu sa nejake komplikacie, rovno urobia rez, je podla mna hlupost...ja som skoncila svoj porod cisarskym, ale ak by bolo na mne a neohrozila by som malu, urcite by som volila prirodzeny porod..je to lepsie pre babetko aj pre maminku, zvlast ak chce mat este dalsie babo...

sedem
26. sep 2010

@linduska27 ak si rozhodnuta rodit na Antolskej, posledny mesiac tam budes chodit kazdy tyzden do poradne, takze by som si na tvojom mieste asi urobila mini prieskum tu na nete ohladom lekarov, ktori tam su, podla toho by som si vybrala lekara, ku ktoremu by som chodila do poradne a sama uz potom uvidis a posudis, ci si chces al. nechces lekara zaplatit..hold, vzdy je to risk, kedze nikdy dopredu nevieme, ako bude porod prebiehat, ale zas nebala by som sa toho, ze ak si lekara nezaplatis, budu na teba kaslat..to si ani oni nemozu dovolit..akurat asi pristup lekara, ktory si za to zoberie peniaze bude trochu iny, bude za teba citit vacsiu zodpovednost(ale rovnako nezaplateny lekar si nemoze dovolit problem)..je to tazke rozhodnutie..drzim palce, nech sa rozhodnes spravne! 😉

sedem
26. sep 2010

@scrabble myslim, ze tam nie je jedna osoba, ktora by ti urobila exkurziu po celej nemocnici, asi najlepsie bude, ak sa skusis dohodnut so sestrickami na sestonedeli, prip. novorodeneckom odd. a oni by ti mohli ukazat ako vyzeraju izby a ak nebudu mat porody, tak je mozne, ze ti ukazu aj porodne boxy..asi by som skusila vikend, vtedy sa myslim nerobia planovane sekcie, takze je tam vacsi klud..ale urcite sa treba s nimi dopredu dohodnut, skus cez informatora zohnat cislo na tie oddelenia..asi viac neporadim..mozno kocky, co maju skusenosti 😉

sedem
26. sep 2010

@scrabble co sa tyka manzela pri porode, napisem moju skusenost..ja som lezala na rizikovom, takze som uz bola v nemocke, ked mi odisla voda a zacali prve kontrakcie, priatelovi som hned volala, bolo to vsak o druhej v noci a nemalo zmysel,aby chodil, pretoze ma z rizikoveho previezli na porodny box, tam ma cca na hodinu a pol napojili na monitor, potom ma poslali do izby, aby som si este oddychla, kedze som sa zatial neotvarala a kontrakcie boli slabe..lekara, kt. za mnou prisiel (Doc. Korbel - uuuzastny clovek s velkym C) na izbu som sa pytala, ci by mohol priatel za mnou prist, povedal, ze mam pockat kym bude vizita a potom moze..takze som cakala, medzitym bolo rano, robili mi klystir, skontrolovali, ako sa otvaram a znovu ma poslali na porodny box, tam som sa opat pytala, ci moze za mnou priatel ist, no sestricky sa skor tvarili, co ich s tym otravujem, ze mam cakat...takze priatel na chodbe a ja sama na stole..opat prisiel lekar, opat otazka, a ze moze prist..tak som mu zavolala a ked akurat niekto vychadzal z oddelenia, vosiel dnu a zrazu len bolo pocut krik..ze vy tu co robite?!...no takze praitel vystresovany, ale pustili ho uz potom za mnou a bol pri mne az kym sa nerozhodlo, ze sa ide robit sekcia..ale opakujem, toto je moja skusenost a mam pocit, ze co baba, to ine skusenosti, takze dufam, ze som ta tymto neodradila 😉

scrabble
26. sep 2010

@sedem No pravdu povediac neviem..... Nič iné nepotrebujem k pohodovému pôrodu viac ako prítomnosť môjho manžela. Viem o čom hovorím je to naše tretie miminko 😉 Mám už skúsenosť keď ho ku mne pustili až v poslednej chvílke a aj keď bol so mnou od začiatku do konca, takže viem porovnať. Dúfam že budeme dosť asertívni obaja a podarí sa mu byť pri mne stále. S manželom si robíme srandu, že sme si deti spoločnými silami urobili a chceme si ich aj spoločne porodiť 😀

hobit
26. sep 2010

@minix
@elly111 ja som nepovedala, ze sa hned reze, to je samozrejme posledne riesenie, teda aspon by malo byt ale ze sa skor pomoze - akokolvek - ako ked nikoho nemas...

@scrabble ak si chces pozriet porodnicu, staci zazvonit pri dverach a ak nikto nerodi prave tak ti ochotne vsetko ukazu...

janzurka
26. sep 2010

Scrabble, ja som tiez lezala na rizikovom kvoli "poterminovej gravidite" a hned, ako mi lekar oznamil, ze budem rodit (sama som ten pocit v tom case este nemala), tak som sa mojho zazmluvneneho lekara opytala, ci uz mozem zavolat manzela. Povedal, ze ano a hned, ako uhradil svoju pritomnost pri porode, bol po cely cas so mnou. Odchadzali sme naraz vytahom, ja na oddelenie sestonedelia a on domov 😉.

linduska27
26. sep 2010

@hobit fiha nechaju ta mordovat? a ked ti nestihne prist tvoj dr a ty zacinas rodit tak ta podla mna tiez nechaju mordovat uz len preto ze mas zaplateneho dr. nie? si ma vsetko svoje plusy a minusy je len na stasti ako to nakonieco dopadne lebo dnes ti nezaruci uz nikto nic

linduska27
26. sep 2010

ja nemam doveru v ziadneho doktora mozno sa to zmeni ked tam budem chodit na poradnu, musim si vybrat len jedneho ku komu budem chodit nieje to tak ze budem raz u jedneho a raz u druheho? myslim ze v ruzinove je to tak nejako.. a hlavne sa najviac obavam toho aby ma naozaj doktor netlacil do porodu lebo jemu to tak vyhovuje prave vtedy a druha vec sa velmi bojim toho ze tam nestihne prist a budu na mna kaslat este viac.. nemyslim si ze za mesiac sa podari nejakemu doktorovi ziskat si moju doveru a hlavne ked rodim na Vianoce neverim tomu ze doktor ozelie napriklad stedru veceru kvoli cudzej zene co ma rodit..

scrabble
26. sep 2010

@linduska27 ja mám termín koncom novembra začiatkom decembra a presne tak ako píšeš za mesiac ani jedného Dr. nestihnem dostatočne spoznať aby mi to stálo za to dať také prachy 😀

linduska27
26. sep 2010

@scrabble ani po tých dvoch pôrodoch nemáš dôveru v nejakého lekára?

scrabble
26. sep 2010

@linduska27 ten prvý bol celkom fajn ale len dokial ma nenahneval, lebo mi akosi zabudol oznámiť že mi len tak bez upozornenia a pri úplne bežnej kontrole vyvolal pôrod a poslal ma domov. O pár hodín začali kontrakcie a poobede som už bola späť aj s pravidelnými kontrakciami 😠 Takže toho ani hľadať nebudem. A bolo to U Kocha ke)d to ešte bola štátna pôrodnica. Druhé dieťatko sa mi narodilo v zahraničí, 1300 km od SK. Ten lekár bol veľmi dobrý, chodila som k nemu celé tehotenstvo a aj som pri ňom rodila. Škoda, že je tak ďaleko .... Teraz zvažujem Antolskú, ale nikoho tam nepoznám ale to platí aj o iných pôrodniciach. Takže Antolská preto že sú na ňu dobré referencie a mám ju najbližšie.

linduska27
26. sep 2010

@scrabble fiha to ti ako zabudol oznamit :D odpadnem .. ja neviem co urobim a kam pojdem rodit teraz chodim na kliniku kde su doktori z Kocha a mozem povedat ze spokojna teda niesom ako nahle mi skonci rocna zmluva tak tam koncim

scrabble
26. sep 2010

@linduska27 No ja som už viac menej rozhodnutá pre Antolskú. Verím že pôrod zvládnem. Len dúfam že mi ho nejaký Dr. alebo niekto iný z personálu svojím správaním nepokazí 😉 Celé je to podľa mňa a podľa mojich vlastných skúseností hlavne o ľuďoch. Na prostredí a komforte mne až tak veľmi nezáleží. Ak sa rozhodneš pre Antolskú možno sa tam nakoniec aj stretneme, lebo veď týždeň hore dole nič neznamená a ja teraz začínam 31 tt.

linduska27
26. sep 2010

@scrabble tak na 90perc som aj ja rozhodnutá pre Antolskú ak by bolo všetko tak ako má termín by som mala mať 15.12. uvidíme 🙂

hobit
26. sep 2010

@linduska27 presne tak, je to o stasti...

elly111
27. sep 2010

@hobit nedostala som žiadnu väčšiu starostlivosť, nič viac mi nepomohla, nedostala som ani anestetikum na šitie, ako tie ktoré si nikoho nezazmluvnili, doktorku som poznala rok pred pôrodom
ak by som sa mala rozhodnúť na základe osobnej skúsenosti nezazmluvním si nikoho

ena
27. sep 2010

@linduska27: moje skusenosti s poradnami na Antolskej, v tom 36 tt. pojdes k niektoremu z lekarov, bud ides fakt naslepo,alebo si predtym pozri kedy ktory robi. No a potom uz obycajne ti napise do knizky ze mas prist o tyzden, takze to ti zase vyjde k nemu, ale nie je pravidlo ze stale tam bude ten isty dr., lebo oni aj odbiehaju k porodom, operacie a co ja viem co, urcite aj k zazmluvnenym pacientkam, takze je dost mozne, ze tam budes mat aj ineho lekara, ktory zaskakuje za toho, co tam normane v tom case ordinuje..
No, takze ebaby, kto bude okolo 19. decembra na Antolskej? Spravime si tam nejaku chodbovicu ?🙂))

linduska27
27. sep 2010

@ena ja by som mala asi okolo 15teho mat termin 🙂

majulienka333
27. sep 2010

Ahoj baby, neviete mi nahodou niektora povedat, ze kde sa konaju tie predporodne cvicenia na antolskej ☹ akoze lebo ja sikovnica, som sa uz objednala, len som sa tej tety nespytala vobec, ze kde to mam prist 😒

babulina
27. sep 2010

@majulienka333 - dole na prizemi v nemocnicnej casti, hned v pri vchode odboc na bufet a oproti su dvere kde sa konaju rehabilitacie a tak podobne

majulienka333
27. sep 2010

@babulina DAKUJEEEEEEEM 😉

tehula
29. sep 2010

Ahojte, neviete, ci v piatok bude MUDr. Oravec robit poradnu?

medulienka33
1. okt 2010

Ahojte 🙂
aj ja by som sa rada podelila s mojimi zážitkami s pôrodu. Ja som išla rodiť rovno s poradne 🙂 . Keď prišiel môj manžel do nemocnice za mnou na pôrodný box, tak nemal žiadny problém, sestričky ho hneď bez problémov pustili. Musím povedať, že vtedy mali službu veľmi dobre a trpezlive sestričky, aj druhé, ktoré prišli na nočnú smenu. Je super, keď je manžel alebo priateľ pri pôrode, žena sa tak aspoň neupiera na tie bolesti pri kontrakciách. Aj lekárka bola veľmi super, podstate sa nemôžem na nikoho sťažovať, pretože u mňa všetko prebehlo veľmi hladko 3hod.kontrakcie a potom samotný pôrod už len 4minútky a to bez nastrihnutia.
No ak môžem, chcela by som podotknúť, že si myslím, že prirodzený pôrod je vždy lepšie ako ísť cisárskym, ale keď je nevyhnutný cisarský tak som za. Ešte pár mesiacov pred pôrodom som uvažovala nad epiduralkou (ale nedalo sa, neboli peniažky) alebo ísť cisarským (nechcelo sa mi trpieť ) , ale som šťastná, že som si to nedala a že som nešla. Lebo tých pár hodín sa dá zvládnuť, aj keď nie je to prechádzka "ružovým sadom". Samozrejme, že je to iné keď žena rodí 14-20hod.joj obdivujem také silné ženy, tak nato by som sa asi inač pozerala. Každá žena by mala vedieť koľko zvládne a potom sa rozhodne čo ďalej, ale nerobiť to len preto, že sa jej nechce trpieť, veď všetko ma svoju cenu a myslím, že bábätko je hodné utrpenia ženy, ktoré prežíva cez pôrod.
Ja budem čoskoro nanovo rodiť, tak vám potom napíšem ako bolo.
Držím všetkym palce, ktoré budu rodiť.

scrabble
1. okt 2010

@medulienka33 jééééj aj ja chcem takto porodiť. Tri hodinky a mimčo v náručí. Takýto pôrod je môj sen.

chiarra8
1. okt 2010

ahojte dievcata, neviete nahodou kedy su na antolskej tie prednasky o eiduralke? To ma musi na nu poslat az moj porodnik alebo mozem ist aj pred tym..? Lebo ja este buduci tyzden v stredu idem ku mojej gynkologicke (t budem v 37 tyzdni) a bojim sa ci to casovo vobec stihnem, kedze sa zda, ze rodit budem skor 🙂) Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre