Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

emjee
4. nov 2008

ako vyzeraju tie erarne kosele? to je nejako na zavazovanie, gombicky alebo ako?
ja budem prvykrat v nemocnici ako pacient 😅 netusim, co a ako 😅 bojim bojim 😅 😀

dula_renka
4. nov 2008

emjee....vacsinou s rozopinam na gombicky vpredu, niekedy tam tie gombicky, zial aj nie su ☹ ...kosele sa vyvaraju, takze gombikova strata je velka 😒 .....ale netreba sa kvoli tomu stresovat, najlepsie je mat nahradnu nocnu koselu, starsiu a tmavsiu podla moznosti, keby si sa citila nepohodlne, tak to vyriesis prezlecenim a je po probleme 😉 vseobecne je dobre mat v porodnici viac koseli a uterakov, vzdy sa mozu zist 😉

dadka212
4. nov 2008

Emjee no sú biele a na gombíky a ako Renka píše že niekedy nejaký ten gombík chýbal, ale keďže máš pod tým dojčiacu podprsenku to ani nevadilo a keď som šla na chodbu tak som mala župan a nebolo nič vidno, veď aj tak som bola väčšinou na izbe s malým aj návštevám som zakázala chodiť proste ma to otravovalo, že musím dať malého preč odo mňa 😅

dula_renka
4. nov 2008

dadka212 kazdemu vadi nieco ine, je lepsie pripravit sa na horsiu alternativu a byt prijemne prekvapena ako naopak 😅 . Napriklad mna v porodnici zaskocil nedostatok koseli, a kedze to bolo pred 17 rokmi, nemala som moznost mat svoju, bol prisny zakaz nosit vlastnu nocnu koselu. Pred dvanastimi som si tajne na noc davala svoju koselu, lebo bola pohodlnejsia 😉 . To ze dnes si zena moze vybrat vidim velmi pozitivne, mamicka sa nemusi znervoznovat kvoli detajlom. Pohoda je po porode dolezita pre mamicku aj babatko 😉 . Miesto zhanania cistej kosele sa moze venovat krajsim cinnostiam 😉

dadka212
4. nov 2008

Renka ja som velmi prispôsobivá, ja som vedela, že nejdem do interhotela ale do slovenskej pôrodnice 😀
a mala som aj svoje košele, ale radšej som používala tie erárne, šak načo budem ničiť svoje 😀

dula_renka
4. nov 2008

dadka212...to je fajn, ked si to tak dobre znasala, ale keby ta to malo znervoznovat a stresovat, tak potom je lepsie nicit tie svoje 🙂 nastastie sme kazda ina 😅

veracruz
4. nov 2008

ahojte, suhlasim s dadkou, naco si nicit svoje kosele... mne tie erarne neprekazali... nejdem tam na prehliadku, ale pre babo 😀
a tiez by som chcela minimum navstev, uvidime, ci to bude rodina akceptovat...

bora8
4. nov 2008

kočky inak čo sa košiel týka tak ja som na antolskej dostala jednu super 😀 mala som ju po členky (a to mám 178 cm) a bola s krajkami - taká ako pre starú babku 😀 vyzerala som v nej ako z iného storočia....

veracruz
4. nov 2008

bora, ja uz mam pre istotu zbalenu jednu svoju, keby bola nahodou kriza🙂

bora8
4. nov 2008

no ja som vo svojej rodila, tak som ju rovno dala domov oprať, potom som ešte jednu mala zbalenú v taške, ale na noc som si pýtala erárnu, lebo to sa človek tak nekontroluje 😉

veracruz
4. nov 2008

dve nocne kosele tusim ani nemam 😀

emjee
4. nov 2008

ked sme uz pri koseliach tak dalsia otazka (lebo mna to samozrejme napada az postupne a nie vsetko naraz 😀): som nizka (155) a siroka (46/48) - vmestim sa do nich? a neprizabijem sa v nich? 😅

veracruz
4. nov 2008

bora, lucka je krasna... aj ja uz sa tesim na tu moju 😵

bora8
4. nov 2008

emeje zmestíš 😀 neboj oni tam s takým niečim rátajú - inak sa mi podobáš na bývalú spolužiačku zo strednej - hrozne na Eriku 😀 stále som uvažovala,ž e či nie si ona, ale minule som ju videla a ona už má dve deti 😀

veracruz
4. nov 2008

bori, neviem, ci si uz niekde pisala, u koho si rodila?

bora8
4. nov 2008

u dr. Janáča

dadka212
4. nov 2008

Emjee zmestíš 😉 ja mám 158cm a pribrala som dosť čiže po pôrode som mala velkosť asi 44-46 a ešte som mala aj vôlu 😀

veracruz
4. nov 2008

to nie je ten, na ktoreho najviac nadavaju? 😅

veracruz
4. nov 2008

ja stale neviem, ci si niekoho zazmluvnit alebo nie... este tento tyzden idem k svojmu gyn. a buduci tyzden uz pojdem hadam na Antolsku... hovorite, ze sa neobjednava, len pride a caka?

bora8
4. nov 2008

neviem, ale ja som bola spokojná, len sestričku mal nejakú divnú 😉 také poradne som ešte nezažila....

dadka212
4. nov 2008

Veracurz je to on 😀 ale odborník je super 😉 len má svojský humor a jednanie...
a ja som sa tam neobjednávala a nikdy som nečakala dlhšie ako pol hodiny a do poradne som chodila k Janáčovi 😀 ani na utz som sa neobjednávala a čakala som asi 10min.
a neviem či zazmluvniť, ja si tentokrát určite niekoho zazmluvním po mojej prvej skúsenosti...

veracruz
4. nov 2008

ja som na rizikovom, takze do poradne planujem ist k Dr. Korbelovi alebo Dr. Scholtzovi... ale rodit ma moze asi hocikto... uvidime, ci niektory z nich na mna spravi dojem...
dadka, svojsky humor by mi nevadil, myslim, ze by som mu ho vedela opatovat 😀

dadka212
4. nov 2008

Ver aj ja som bola riziková a chodila som do rizikovej poradne k Janáčovi, tam ma poslala moja gynekologička...
veď to ten svojský humor mne nevadil, ale zažila som že niektoré ženské od neho odchádzali s plačom...aj mne povedal, že som pribrala jak sviňa a že či sa nebojím o zdravie malého...ale mal pravdu 😔 ale ja som neplakala ja som sa smiala no čo som už mala robiť začať chudnúť 😝

bora8
4. nov 2008

veracruz - no ja som ho mala zazmluvneného a ja som s ním bola veľmi spokojná, nemôžem sa sťažovať 🙂 ale je pravda, že ja nie som útlocitná a vedela som mu oponovať ak mal nejaké pripomienky..... 😀 mne síce nič také nepovedal - s tým priberaním, ale nemala by som taký problém, ale tiež sme sa dobre pobavili

bora8
4. nov 2008

emeje a chodíš do poradne v MA? alebo už do BA? a ku komu?

emjee
4. nov 2008

mne moj gyndos, ktory ma k janacovi chcel poslat, povedal, ze si z neho netreba robit tazku hlavu a odzbrojit ho vtipnou poznamkou alebo zaliskanim sa 😀
tiez netusim, ci niekoho zazmluvnovat alebo nie, ked nezazmluvnim budem pre nich vzduch?

veracruz
4. nov 2008

ja sa chystam do poradne v stredu a necham to na nahodu... a dr. janaca sa nebojim 😀

monkula
4. nov 2008

emjee, ja som nezazmluvňovala a neboal som vzduch..
rodial som u janáča 😀 , uzemnila som ho hneĎ v prvej sekunde, ako otvoril ústa bol úplne perfektný..
Dokonca sa bol za mnou pozrieť na izbe po pôrode a pýta lsa na malinkú, keĎže sa narodial s obtočeným pupočníkom a pravým uzlom, tak ako sa má ho zaujímalo 😀
A videl ma prvý raz na pôôrodne jsále.... 😉

bora8
4. nov 2008

vera - dr. Janáč máva poradne v utorok a štvrtok, dr. Scholz - že vraj je výborný máva poradne tušm v stredu

dadka212
4. nov 2008

Emjee ja som bola skoro 3 dni vzduch som tam ležala na vzdychačke s kontrakciami a nikto si ma nevšímal zakázali mi jesť a piť a keď som mala vysokú horúčko nejakých 39 a niečo s tlakom neviem či vysoký či nízky tak vtedy sa začali zaujímať, preto si niekoho zazmluvním....ale zas možno je to moja vina, že si neviem otvoriť hubu, ale ako prvorodička som si myslela, že je to asi normálne no nebolo 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre