Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

martina2008
13. nov 2008

dakujem za odpovede aj za link na tuto temu, drzim palce vsetkym, aby sme mali odvahu odmietnut, co sa nam nepaci, aj ked je to velmi tazke, ked sme ubolene a vystrasene....ved porod by mal byt najkrajsi okamzik v zivote zeny, nie stresujuca zalezitost...jaaaaj, keby to tak aj dr. brali...

martina2008
13. nov 2008

studujem tuto temu, a ak som dobre pochopila, tak na antolskej je jeden nadst. box a jedna nadst izba? naozaj len jedna izba? to bude asi dost problem sa tam dostat...

marrrka
13. nov 2008

to ako vazne len jedna???

marrrka
13. nov 2008

martina2008, skus argumentovat tymto...

Po prijatí do zdravotníckeho zariadenia sa vyšetrenie, liečba a prípadný pobyt pacienta v zdravotníckom zariadení uskutočňujú v súlade so zásadami práva na ľudskú dôstojnosť a na zachovanie intimity pacienta. Zdravotné výkony sa zo strany zdravotníckych pracovníkov poskytujú v súlade so zásadami etického a dôstojného prístupu.

http://www.zdravie.sk/sz/72/Prava-pacientov.html

ja sa pokusim...

marrrka
13. nov 2008

prestuduj si tu stranku, tusim pojdem do porodnice s vytlacenymi pravami pacienta a oplieskam im to o kesenu 🙂) som drsna, co? 😀

nevesta
13. nov 2008

Marrrka, teraz si 😀 pockaj potom 😉 Mne to hrozne vadilo, ale drzala som hubu a krok 😔

marrrka
13. nov 2008

nevesta..ved tak som to myslela, ze teraz som 😀 ale aspon sa snazim 😀 keby sme secky poznali svoje prava, nerobili by si s nami dochtori co chcu

martina2008
13. nov 2008

Marrrka, ja to skusim, ale tiez sa bojim, ako to dopadne naozaj, ci vobec budem mat silu na obranu...urcite potom napisem, staci, ze mam dnes z toho cely den poriadnu depresiu, termin mam 21.11. takze moje nervy pracuju na maximum...som si vsak ista, ze ked to len pretrpim, tak sa s tym budem velmi dlho vyrovnavat:(

majandra
13. nov 2008

Ahojte, ktoru z Vas vysetroval Dr. Jancok???? Mam z neho zmiesane pocity.... ☹

martina2008
13. nov 2008

tak som teraz niekde na sme.sk nasla, ze je tam 6 boxov, z toho dva nadstandard, ale k poctu izieb nadstandardu sa neviem dopatrat, mozete to niektora, co ste tam boli upresnit? vopred moc dakujem..inak si bucham hlavu, ze som to nezistovala skor, v ruzinove je 10 izieb nadstandardu, cize vyssia sanca, ze sa tam aj dostanete...no teda ak je v antolskej len jedna...ale to sa mi nezda

bora8
13. nov 2008

MARTINA Nnadštandart izby tam boli určite dve po dve postele

kattom
13. nov 2008

ahojte, re: nadstdard - box je len jeden, izby boli dve pre dve (ak si vsak jedna mamina zaplati celu izbu, moze byt aj sama. ocko a rodina na nadstard mozu, ak s tym suhlasi druha spolubyvajuca. pripadne, ak si mamina zaplati celu izbu, ocko tam s nou moze byt cely cas aj spavat.. ked som ja rodila, tak tam bola jedna taka maminka, ona z izby ani pomaly nesla von, len ocino behal po jedlo do jedalne.. inak bol tiez v izbe s nou..

k hromadnym vizitam - ja mam skusenost, ze ako kedy.. boli vizity, ze rano iba pobehal izby lekar/-ka, ktory mal sluzbu, vsetko skontroloval a pri velkej vizite, ked doslo priblizne 5 doktorov, tak len sluzbykonajuci povedal blizsie o zdravotnom stave pacientok na izbe.. ja som bola po cisarskom, takze mne skor pozerali jazvu, ako vlozky.. pred porodom sa rozhodovalo dole na porodnici, ci pojdem na cisarsky alebo nie a tam bolo pri vizite-komisii asi 10 lekarov a 3 sestry a ja sama na koze hore nohami.. predomnou a za mnou vo vedlajsej miestnosti dalsie maminky, ktore isli tiez pred komisiu.. tiez som bola troska v soku, ale brala som to tak, ze ved nie som prva ani posledna, ktoru vysetruju a hlavne, aby sa babo dostalo vcas von a v poriadku.. tie tri minuty som dako prezila.. a ked sa narodil maly, uz mi bolo v celku jedno, ci a kolko lekarov ma kontroluje, len aby sme mohli ist cim skor domov..

martina2008 - neboj sa povedat, co by si chcela a co ti vyhovuje.. za opytanie, pripadne poprosenie nic nedas a ide predsa o nas maminky.. (ja som sa napr. pri ultrazvuku, ked som chodila na antolsku, slusne spytala doktora, ci by mohol muz prist do ambulancie, aby videl babo a on, ze ved su tu ine maminky este a potom by kazda chcela a pod.. tak som hned odmietla, aby boli pri mojom vysetreni pritomni studenti praktikanti -bolo ich tam asi 10 okrem doktora.. a doktor hned sestricke, ze poslite manzela.. tak sme sa obaja naraz dozvedeli kubovo pohlavie)

marrrka
14. nov 2008

liaah kde si, uz to na teba doslo? 🙂)

lenkahrehusova
14. nov 2008

Ahojte dievčatá. Dnes som na stránke s témou Antolská prvý krát. Tak čítam odušu čo ste písali.
Ja som ešte neni rozhodnutá, ale silno uvažujem nad Antolskou.
Tiež by som chcela byť na nadštandard izbe. Ale čítala som, že sú tam iba dve? No to neviem, či sa tam dostanem..... 🙂

lenkahrehusova
14. nov 2008

Ako je treba so dpredu objednať nadštandard izbu? Ešte nemám presný deň pôrodu, ale iba od do.

caline
14. nov 2008

Baby, chcem rodit na Antolskej, ako je to tam s otcom pri porode ? Musi absolvovat nejaku pripravu ? A moze byt pri celom porode, alebo len ku koncu ?
Ako je to s kojenim - sestricky aspon nieco pomozu, ukazu...? 🙂 Dakujem 🙂

lenkahrehusova
14. nov 2008

Ahojte baby. Objavila som stránku na nete o Antolskej.
www.dietaaja.sk v ľavo je lišta - vybrať pôrod, taška do pôrodnice a tam je Antolská. Na konci stránky je odkaz na Antolskú - ten rozkliknite a čítajte, čo vás zaujíma.
Aspoňzákladné info 🙂

nevesta
14. nov 2008

Caline, otecko moze byt aj bez pripravy, moj tak bol, len si musi zaplatit poplatok... My sme isli do porodnice a on potom isiel poplatit, aj poplatok za neho aj za Epi 😉
K porodu prisiel na dost dlho, prisiel o deviatej a bol az do konca... do cca tretej 😉

Po porode prisila za mnou na izbu laktacna sestra a ukazala ako sa babo prebaluje a ako ho spravne prilozit a nakojit... 😉

liaah
14. nov 2008

ahoj marrrka ale kdeze mala sa ma drzi jak kliest , ne a ne sa ppustit 🙄 je jej dobreee, a pritom ja by som uz najradsej rodila, mam toho plne brejle 😀 ale ved ked sa slecne uraaaci , tak to bude, kaslat na to, aj tak ziadne "zarucene" urychlovaky nefunguju, tak prdim na to 😀 😀 😀

marrrka
14. nov 2008

a ake urychlovaky si skusala? 😀 ze plne brejle 😎

sigla
14. nov 2008

ahojte baby, vidim ze tu diskutujete o Antolskej, ja som tam rodila tento rok v juni a bolo tam uplne super. bola som nadmieru spokojna. Bola som na nadstandardnej porodnej sale, ak to bude mozne, tak ju odporucam. priatel bol cely cas pri porode, len potom mi nakoniec robili cisarsky lebo maly bol veliky, tak vtedy tam na operacke nemohol byt, ale hned ako maleho vytiahli mu ho dali vo vedlajsej miestnosti na ruky, cize super. Izbu som mala tiez na nadstandarde, su tam 2 a mozu tam byt 2 mamicky, ale ak si zaplatite celu izbu, tak tam moze byt manzel. moj tam bol so mnou cely cas cez noc a pekne sme si spolu uzivali nasho synceka. Cez den som tam mala stale navstevy, ktore mohli samozrejme prist hocikedy a boli na izbe. Co na normalnej izbe nie je mozne, tam mozete dietatko len odviest za sklo a cez sklo sa mozu pozerat vasi pribuzni.
mala som aj najlepsieho doktora na svete, ak si chcete vybrat doktora tak si vyberte Oravca, je to uplne skvely doktor. Aj starostlivost bola v pohode. Urcite by som nemenila a ked budem mat 2 babo, tak urcite budem chciet zasa rodit na Antolskej. Pekny vecer, ak sa chcete na nieco opytat, tak vam rada odpoviem.

soncikk
14. nov 2008

ahoj baby, k tomu zazmluvneniu, zmluvu spisujeme s nemockou, a nikde nie je zarucene, ze ten doky aj pride. Vpripade dovolenky a pod tam byt nemusi. je fakt, ze sa prasulky vratia mamine, ale doktor ma z toho len malu cast, 5000 ma nemocka a 2000 doky 🙄 to sa mu ani neoplati sa nahanat. Ale kto chce, pre pokoj duse...
Ja sa radsej "odvdacim" potom cloveku, co to dotiahne so mnou do stastneho konca.
ale rozhodnut sa musi kazdy, ako uzna

emjee
15. nov 2008

v com je ten nadstandardny box iny ako klasicky?

a rodi sa poleziacky, alebo su aj ine moznosti?

marrrka
15. nov 2008

soncik, je to naopak, doki ma 5tis a nemocka 2tis 😖 viem to od jednej dokiny z antolskej

marrrka
15. nov 2008

sigla dalo sa objednat popredu ta nadstandardna izba? co ak vtedy maju vsetko plne? pisem ti to aj do IP ale daj odpoved aj sem, nech baby vedia, dik

emjee
15. nov 2008

marrka ked tak pozeram na tvoj datum, este sa mozno stretneme na antolskej - najblizsie tam idem 3.12 na uzv

dadka212
15. nov 2008

Emjee myslím, že sa rodí iba klasicky skoropoložiačky...
a ten nadštandardný pôr. box je iný v tom, že je širší a ešte, že je v samostatnej izbe s WC a sprchou, čo je velká výhoda, lebo sa nemusíš v sprche striedať s inými rodičkami a nemusíš ich potom na pôrodnom boxe počuť ako rodia, lebo niektoré dosť kričia, a môže tam byť s tebou aj manžel je tam pekné kreslo kde sa môže usadiť...

Marrrka neviem či sa dá objednať tá izba vopred, keď som tam bola ja, tak sa nedala, možno iba v prípade plánovaného cisárskeho rezu...

marrrka
15. nov 2008

emjee ja zatial chodim na kontroly k mojej dokine do euromedixu, na antolsku pojdem az v 36tom tt. Ak tam budes skorej, rezervuj mi miesto vedla teba na nadstandarde 😀 😎

emjee
15. nov 2008

ok 😀 len my sme podla uzv o tyzden starsi, tak mozno sa len medzi dverami minieme

marrrka
15. nov 2008

co ty vies, budete tyzden meskat a sme tam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre