Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

emjee
15. jan 2009

janula pockaj dojde ti za 10 rokov onausnickovany bohvie na akych miestach po tele 😀

mhviezdicka
15. jan 2009

inak babulky, co sa tyka bolesti, tak s epi je to naozaj skoro bezbolestne - ja som cely cas citila len hrozne tlaky, aj pocas samotneho tlacenia som nemala ziadne bolesti, tie prisli az pri siti, ked epi prestavala ucinkovat.

emjee
15. jan 2009

hviezdicka tak to si mala celkom rychly porod - 6 hodin 🙂 no obcas clovek nepocuva co mu hovoria, alebo je taky sustredeny na vec, ze jednoducho prepocuje a uz je to - ale stalo sa a urcite ta zasil najlepsie ako vedel

emjee
15. jan 2009

ja este neviem ci s epi alebo bez, povodne som myslela ze s, ale ... vela citam ... tak teraz som na vazkach, kazdopadne tu prednasku mam absolvovanu, este musim na nejake krvne testy ist a chcem to mat aspon v zalohe, ked bude najhorsie 😅 inak mam celkom vysoky prah bolestivosti, ale zase poznam aj krute menstruacne bolesti

janula10
15. jan 2009

no veru porod rychly a dobry....ja budem mat tiez partnera pri sebe aj epiduralku si dam teda planujem uvidime ako to bude rychlo vsetko prebiehat alebo pomaly?? ☹

uz nech to mame za sebou....

emjee nestras to sa mi nepaci 😀 radsej nech si da tetovanie 😀

palculienkkka
15. jan 2009

keď si zazmluvním lekára, čo je jeho povinnosťou ? kontroluje ma na izbe, robí mi len on vyšetrenia ? aj po pôrode ma má na starosti ? 😒

janula10
15. jan 2009

emjee presne ja sa rozhodnem az tam ako to bude a podla toho..... 😉

emjee
15. jan 2009

ja by som chcela partnera tiez pri sebe, ale on stale nie je rozhodnuty, na kurze pocul vetu "aj otcovia to maju tazke ked musia pocuvat a pozerat na maminu, ako rodi" no a ma vyhovorku 😅 nechcem ho do toho tlacit, ale presviedcam ho, ze mi to psychicky velmi pomoze a ze ziadna krv tam nebude a ze budem potichu 😀

nana77
15. jan 2009

ahojte!
som nakukla do tejto temy - tiez som rodila na antolskej 🙂 . ja som epidural nemala a nebolo to az take hrozne... ako boliet bolelo - to nebudem pisat, ze nie. ale myslela som, ze to bude omnoho-omnoho horsie 😉 . nas porod bol taky celkom fasa, trval nejake 3 hodinky +/-. a mam nan pekne spomienky, naozaj dobry, pekny porod. lekara som mala zazmluvneneho a ist rodit opat, opat zazmluvnim... prisiel k nasmu porodu cerstvy, oddychnuty a bol tam len pre mna. a trochu mi aj pomohol, co sa dalo a bolo bezpecne - urychlil..

kocky a ak sa da, nech tam je partner s vami. moj bol a faaaaakt si neviem predstavit, ze by nebol. nejde len o samotne vytlacenie a porodenie, ale aj ten cas predtym. ja som mala napichnutu infuziu, som s nou chodila po chodbe a predychavala a mm tlacil stojan s infuzkou, zaznamenaval pocet a intenzitu kontrakcii a ked kontrakcia prisla a bolelo, mohla som do neho buchat a stipat, kym nepresla... 😀 😀 😀 a ked uvidel deti, bol uuuplne hotovy, aj slzicka nejaka bola 😵

kazdopadne vam drzim palce, nech vam to dobre dopadne, prajem rychly porod a zdrave a krasne babatka!!!!!

emjee
15. jan 2009

palculienka neviem co uplne vsetko to obnasa, zalezi asi od dohody, ale skus kuk aj temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emjee
15. jan 2009

nana presne o tom ho presviedcam, ze ho nepotrebujem na tych par minut tlacenia, ale na tie hodiny ochkania a "nudy" ked sa len otvaras a uz nevies do akej polohy sa dat a kam sa kukat, ze sa chcem rozpravat s niekym blizkym, aby som na to nemyslela nonstop

janula10
15. jan 2009

emjee tak nie kazdy sa na to citi keby moj sa necitil netlacim ho tiez...nie kazdy sa na to citi vsak uvidis..... 😉 ale sand za dverami aspon bude 😀 😵

nana tak rychly porod veru no jasne ked su kontrakcie nie na dlho je to v pohode aj bez epiduralky no aj kazda mame ine bolesti ja sa rozhodnem tam a uvidim....chcela by som orodit 3hod plus minus aj ja veru ktora by nechcela 😵

mhviezdicka
15. jan 2009

pridavam sa k nane,
ak sa da nech je partner pri vas - je to urcite velky zazitok nielen pre vas ako maminy ale urcite aj pre nich - oteckov 🙂

palculienka,
v tej zmluve je napisane len to, ze by ta mal odrodit. ja som k tomu mojmu chodila poslednych 6 tyzdnov na kontroly + mi robil uzv - prednostne, potom ma pocas celeho porodu chodil kukat, co inak dr nemusi, staci ked je tam s tebou PA a potom po porode ma bol este 2x skontrolovat - dokonca si zistil, ze mam trosku problemy so stahovanim maternice, tak mi prisiel spravit aj kontrolny uzv - no proste, zlaty bol 🙂

mhviezdicka
15. jan 2009

ja som si tiez myslela, ze epi nebude ... ale ked uz prislo na vec, bola som veru rada - doky mi sam povedal, ze ten oxytocin to sice urychli, ale aj bolest to zvysi - a tak aj bolo 😝

mhviezdicka
15. jan 2009

emjee,
odkaz drahemu, ze samotne tlacenie trva mozno 15min a vtedy ho tam naozaj ani nevnimas, ale tie hodiny cakania na to kedy ti konecne dovolia tlacit - vtedy je to super mat tam niekoho blizkeho, predsa len sestricky boli mile ale o com sa s nimi budes rozpravat 😒 a ked uz bola mala na svete bol on ten prvy kto ju drzal na rukach a nikdy nezabudnem na to ako sa nadherne tvaril ked mi ju priniesol ukazat a ako mu bez hanby tiekli slzicky po licach 😵

janula10
15. jan 2009

hej to kazdy povie ze ten pocit a pohlad ked ho spolu vidite je na cely zivot...ale aj ked tak on moze asi na tych 15min odist a pride potom si myslim vselijako sa da a inak bude aj asi reagovat ked tam s tebou pojde zmeni nazor.... 😉

nana77
15. jan 2009

co sa tyka partnera pri porode, jasne, nasilu to nejde... ale emjee, nech to tvoj partner este skusi prehodnotit. myslim, ze ak sa rozhodne byt pri tom, nebude to nikdy lutovat.
a jasne kocky, u kazdeho je to individualne, niekto znesie viac bolesti, niekto menej... a ak sa da pomoct si, preco nie... hlavne, nech vsetko dobre dopadne!!!! asi mesiac po mojom porode som este chcela rodit, ze to este chcem zazit... taky silny zazitok to bol. emocie, adrenalin, efedriny... neskutocny stav! 🙂 prajem toto zazit kazdej zene, a mat len tie najkrajsie spomienky!!!
moooc vam drzim palce!

bora8
16. jan 2009

emeje tak si zober kamošku - ja som tak s jednou bola 😉 nasilu ho nenúť

majula
16. jan 2009

emjee...ak tam tvoj manžel pôjde, nevieš si predstaviť aký bude potom sám na seba hrdý a hlavne na teba, keď bude vidieť čo všetko a ako si to zvládla...tie dve hodiny čo treba byť po pôrode ešte na sále ma tam ten môj len pusinkoval a ďakoval a neviem čo všetko ešte, to boli veeeľmi krásne chvíle, boli sme obaja, spolu tak neskutočne šťastní....tak držím palce, aby sa ti podarilo nejako "nenásilne" ho tam dostať...lebo naozaj, to si netreba nechať ujsť.

michaelka
16. jan 2009

Emjee ja som manzela ukecala 😉 Tiez nechcel ist, on nemoze vidiet krv a stale sa boji co tam bude (ale ved ja tiez), ja som mu vysvetlila ze je to pre mna neskutocne dolezite, lebo on je jediny komu mozem verit a na koho spolieham. A tiez ze na mna musi dat pozor aby mi niekto nespravil nic zle alebo aby na mna nezabudli a venovali sa mi.
Pravdupovediac on sa boji porodu asi viac nez ja 😀
Mozno je to aj preto, ze mu rozpraval jeho otec ze porod je zenska vec a take tie "mudrosti" 🙄

dadka212
16. jan 2009

Emjee....ja som toho môjho viacmenej donútila, som mu povedala, že nech ide a keď sa na to nebude cítiť tak nech ide von a vydržal statočne dokonca...a bol velmi rád...a ja tiež, velmi mi pomáhal v sprche, aj vyšplhať sa na ten vysokánsky pôrodný box (teda pre mňa 158cm) lebo som chytila akurát kontrakciu a skoro som spadla a vlastne ani nič nevidel, lebo bol za mojou hlavou až malého 😵 a hovoril, že to bol najkrajší zážitok v jeho živote, že by lutoval keby tam nebol a pri druhom chce byť už sám 🙂

emjee
16. jan 2009

dik za prispevky, dam mu to vsetko precitat 🙂

janula10
16. jan 2009

emjee 😀 😀

emjee
16. jan 2009

janula marrka ake si dame poznavacie znamenie na stretko v porodnici?

certica
16. jan 2009

emjee, mohli by ste rodit v tricku MK 😀

certica
16. jan 2009

alebo ozaj, co tak dat kosele kojenecke alebo normal k porodu s potlacou mk? 😀

emjee
16. jan 2009

moje tricko MK mi siaha vyse pupka 😀 to neviem ci je na rodenie zrovna vhodne 😀 a okrem toho, nemusia ma tam spoznavat vsetci (vratane dr. a sestriciek, ktore vraj konika tiez sleduju) 😀

marrrka
16. jan 2009

emjee napiseme si na postelne ramy velkymi ze MARRRKA, JANULA EMJEE heh

no ved sa o mesiac dohodneme jak sa spozname 🙂) ale ty budes rodit skorej jak my 😀 aj ked ja cem 14.2. :o)

emjee
16. jan 2009

myslis? ja chcem 9.2, tp od dokiho mam 14.2, tp podla mna aj konika mam 12.2

janula10
17. jan 2009

hehehe
no to si musime dat teba znamenie ale emjee ja mam telefon kde mam internet nemam problem sa napichnut na kona a dat info ze uz som tu a tu 😀 😀
ja chcem tiez 14feb asi tak a myslim ze aj pojdem skor uvidim vsak 26jan idem doktorke mojej tak uvidim co mi povie a podla toho sa dohodneme aj vy budete mat info ze ako vyzerate....ja mam aj teraz v pondelok poradnu uvidime co a ako.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre