Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sarianah
19. mar 2009

zuzkad
..nie koselu si nemusis pytat, to Ti daju automaticky po porode..
..plienky Ti stacia 2 baliky pampersky newborn /43 ks v jednom baleni/, jeden balik do nemocnice a jeden na doma, potom uz budes kupovat pampers 2, lebo babetko tak rychlo rastie..kup si viac tych vlhcenych utierok, to sa tak rychlo mina..
Neboj aj ja som bola z toho vsetkeho mimo a nikoho kto by mi poradil, tak som si vsetko musela pozistovat a vycitat sama a zvladla som 😉 , tak zvladnes aj Ty 😉 ..
..k tomu obleceniu..v maji uz snad nebude taka zima, tak das pampersku, bavlnenu plienku, postolky, body, bavlnenu kosielku, dupiny, tensiu ciapocku, na to trochu hrubsiu a sup do nejakeho overalceka a zakryjes dekou, keby bola velka zima..
..jaaaj ja sa uz ani nepametam v com som maleho doniesla domov, ale viem ze bola uz dost zima a chudatko moje bolo zababusene jak taky macko 😀 ..

iron
20. mar 2009

Ja ked som brala domov malu tak mala toto:
pampersku, plienku, postolky, body s dlhym rukovam, dupacky, ciapocku a taky overal teplucky. Takto sme ju dali do autosedacky kde bola deka....a preizla to.. 😀
To bola von zima cca 3 stupne

iron
20. mar 2009

egy: ked ta prevezu na izbu, budes totalne out....najhorsie je ze sa nevyspis. Mne sa ale aj tak nedario spinkat. Prve jedno ti donesu do postele a drobca podla toho ako sa budes citit. Ked pojdes do sprchy alebo tak, tak ti pomoze sestricka....mne bolo zle, skoro som tam odpadla...este ze v tej sprche bola stolicka 😀

quetka
20. mar 2009

Po dlhom vahani som sa rozhodla druhe dieta rodit na Antolskej. Predtym som rodila v Ruzinove.
Buduci tyzden idem prvy krat na poradnu do nemocky a teraz nieviem, lebo ked som tu precitala kopec prispevkou tak jedne tvrdia ze mozem ist podla toho koho si vyberem na poradnu a ine zase ze do dveri c.26 a tam ma pridelia. V celku mi je jedno ku komu budem chodit na poradnu lebo zazmluvnovat nejdem nikoho, ale radsej by som chcela nejakeho muza gynekologa ako zenu. Tak neviem ci musim ist najprv do c. dveri 26 alebo si mozem lubovolne vybrat podla rozpisu co tu ma nejaka baba v albume.
Dakujem

certica
20. mar 2009

quetka, mozes si vybrat

quetka
20. mar 2009

Cize aj do inych dveri ? Napr. c.25 alebo 27 tam su daki muzi lekari.
dik

dadka212
20. mar 2009

Quetka na 26-tke ti aj tak nejako neporadia, lebo tam je prijimacia ordinácia do nemocnice...
Kľudne choď na 27-mičku tam sú tuším dr. Janáč, dr. Rozemberg, dr. Jančok....ale nie som si istá, pozri do toho albumu, kde sú ordinačné hodiny 😉

quetka
20. mar 2009

dakujem 🙂 uz som si pokukala ordinacne hodiky muzov 🙂

emjee
22. mar 2009

tu uz nikto nerodi? alebo vsetky rodia? 😀

katka.ott
22. mar 2009

ahoj emjee, dalsia vlna rodenia na antolskej o tyzden 😀

emjee
22. mar 2009

tak vela zdaru 🙂

zuzkad
22. mar 2009

emjee ahoj....

rodime ...rodime aaaaaaaaaa ...aspon ja teda sa musim este najskor aj zbalit ...ja mam sice este cas, ale mudrejsia budem zajtra...idem do poradne a doky mi ma povedat ako som na tom s otvaranim a kedy asi nastupujem do nemocky...cize ja uz ani sama neviem ako to so mnou bude a kedy presne
katka daj potom vediet co a ako ti prebiehal porod 😉 😉 drzim paste !!

katka.ott
22. mar 2009

zuzkai, samozrejme. sice od utorka si asi pojdem polezat, potom porodim a kešd sa vratim, dam info 😉 😀
dakujem 🙂

tehula
22. mar 2009

niektore maju este cas, ale momentalne som taka chora uz 3ti krat za tuto zimu, ze mam strach, aby som malu nevykaslala!!!!!!! 😠

zuzkad
22. mar 2009

katka tesim ...a verim, ze nam das same perfis spravy ako si ryyychlo porodila a ake to bolo lahke 😉 😉 😉 ...aj ti troska zavidim, aj ked mna to caka tiez coskoro...kedy to vie naj len moja doky 😉 😉 😉 zajtra budem mudrejsia 😉 😉 😉

tehula prajem skore uzdravenie ! Nezavidim ti byt chora...v tehu je to este horsie...presla som si chorobou aj ja..pokial som chodila do prace bola som chora stale 😠 😠 ziadne lieky nic a citila som, ze aj maly bol nervajs z toho kychania a kaslania...ja som ficala na lipovom cajiku, mede, citrone a hedelix aa ozaj este Propolki cukriky na hrdlo medove...do nosa som si davala nasivin....doky mi to dovolila, kedze ziadne kvapky mi nepomahali a ja som nemohla ani dychat 😝 😝 😝 😝 brrrr. Hlavne sa poriadne preliec, aby si si k porodu neniesla ziadnu chorobu so sebou .. 😉 😉

miluska.h
22. mar 2009

ahojte 🙂

zuzi: preco si myslis, ze budes rodit skor? ja mam tiez niekedy take pocity, ze to pride skor, lebo mi to brusko tvrdne.... ktovie... mozno budem nakoniec prenasa ☹

tehula: ja ked som bola chora, tak som si kupila taky homeopaticky sirup Stodal a hrozne mi pomohol. uz na druhy den uzivania som sa citila omnoho lepsie

zuzkad
22. mar 2009

miluska : to nie ja, ale moja doky si mysli, ze to bude skor, kedze sa to so mnou taha od 5 mesiaca..maly sa moc posunul dole, zacal sa mi krcok skracovat atd atd...doky ma upozornila, ze cca v 36tt to bude na spadnutie a porodime skor...a mam sa podla toho aj pripravit na vsetko...takze preto sa chystam uz teraz 😉 😉 😉 aj ked dufam a bola by som rada, keby som rodila neskor...aby maly dorastol ako ma 🙂 🙂

katka.ott
22. mar 2009

zuzi, mne tiez slubovali skorsi porod. jedna mala je od zaciatku prilis nizko. dr sa ma vypytuje na nemocnicu od 32tt, no stale to nejako oddalujeme. ale pobalena som od toho 32tt.
no tentokrat sa uz budem pytat do nemocky najneskor v piatok. manzo v nedelu odchadza na sluzobku, tak by ma nerad nechaval samu doma 😅

zuzkad
22. mar 2009

katka...tak v tvojom pripade je to jasne 😉 😉 ved to uz mas za par...ja by som chcela aspon do toho 38tt vydrzat 2v1 ...takto mam stale pocit, ze maly este nie kompletne vyvinuty a este by sme mali pockat 😖 😖 ale doky vie urcite najlepsie ako to so mnou je...ja este nie som zbalena ale asi by som sa mala zacat chystat 🙂 🙂 🙂 musim si prejst zoznam a zacat balit...aj ked bojim bojiiiim...mozno ked budes odchadzat...mna tam budu prijmat 😉 😉

katka.ott
22. mar 2009

zuzi, isteze doki vie, co najlepsie robit. a najlepsie je byt pod kontrolou. vsak v nemocke si oddychnes a keby nieco, tak oni najskor pomozu.

katka1981
22. mar 2009

Mozete mi prosim napisat aky je rozdiel medzi standardom a nadstandardom? A ci to stoji zato si priplatit? Dakujem.

miluska.h
22. mar 2009

zuzi: tak to je jasne, aj ked nakoniec to moze dopadnut tak, ze malinkeho donosis az do konca 🙂 prajem Ti aby sa v brusku udrzal co najdlhsie.

katka: na nadstandarde je televizor, krajsie postele, dve postele na jednej izbe. mozes si priplatit za celu izbu a tym padom ju mas sama pre seba, pripadne tam mozes byt s manzelom. Na standarde su dve izby prepojene a maju jedno soc.zariadenie, co je velka vyhoda oproti ostatnym porodniciam v BA, kde maju wecka na chodbe. Pozri
http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

maminahenika
22. mar 2009

Caute kočky,

dnes mám veľa obáv, že asi porodím skorej, mám veľmi čudné pocity. Vo štvrtok som bola u dokiho, zobral mi výter, a odvtedy mi to hrozne štípe, neviem prečo 😖 už som aj na to myslela, že asi t bude kvôli tomu, že od pondelka som brala antibiotiká Zinnat 500mg, a nebrala som k tomu Vitamín B, aby mi nezničil prirodzenú bioflóru. A teraz neviem čo s tým ☹ tie kúpy nechcem používať, ktoré sú teraz na to dobré, lebo nechcem malej zle. Neviem čo s tým, vy by ste s tým čo urobily?
A tie čudné pocity mám z toho, že malinká mi nechce spinkať, každú chvílu ide sem-tam, už som si ľahla na posteľ, a pijem magnéziu, beriem magnézium 😖 asi ma to prejde, lebo môj doki teraz šiel na dovolenku do 28-ho 😅

katka1981
22. mar 2009

Poradte mi prosim, ci sa oplati nadstandard, ci je v tom velky rozdiel. Lebo tie soc. a televizor a ina postel, to ma az tak netrapi.

miluska.h, televizor ma netrapi, a vacsinou je nadstandard obsadeni, cize asi tam manzela nebudem moct dat. Hadam sa da vyspat ak sa da tak povedat aj na normalnych oposteliach. Sestricky a alekari snad pristupuju ku kazdemu rovnako, alebo sa mylim? Jedlo je asi to iste, ze? Sama na izbe nechcem byt, mala by som depky, ja musim s niekym kecat, baby su pri mne vitane 😀 Asi si to tam pojdem omrknut, ci tie obycajne izby, nie su o moc horsie.

miluska.h
22. mar 2009

katka: este som zabudla, ze ked mas nadstandard, mozes prijimat navstevy kedykolvek priamo na izbu. ak tam vsak budete dve baby, tak to moze jednej alebo druhej vadit. Ak budem mat moznost, a bude nadstandard volny, tak ja si ho urcite zaplatim. Mozno by bolo dobre, keby nejaka mamicka, co bola na nadstandarde nieco o tom napisala 🙂 ja viem len to, co som sa dozvedela tu na modrom konikovi.

henika: neboj to nic nie je. to je asi fakt z tych antibiotik. drz sa a zajtra radsej volaj dokimu

adulka55
23. mar 2009

Ahojte baby, budem rodiť na antolskej a od cca 8.apríla tam budem chodiť aj na poradne..chcem sa vás spýtať či sa tam chodí aj na nejaké sedenia o pôrode a dýchaní alebo niečo také.. A či mi o tom lekár povie alebo si to musím všetko sama vybavovať a hladať? Ďakujem 🙂

janne6969
23. mar 2009

Ahojte.
Aj ja sa pridavam. Este teda niesom definitivne rozhodnuta, ale asi Antolska to vedie. Tiez by ma aujimalo, ci sa tam da chodit na nejake cvicenia, alebo pripravu. Dikeska 😀

dadka212
23. mar 2009

Katka nadštandart ti na Antolskej vôbec netreba, teda ak nechceš príjímať návštevy na izbe, to je vlastne jediné také pozitívum aspoň pre mňa čo nadštandard poskytuje 😉
inak sa dá normálne vyspať aj na klasických nemocničných posteliach (aj sa dajú polohovať 😀 ), lekári aj sestričky pristupujú ku každému rovnako, jedlo je to isté....akurát takto budete mať kúpelnu 2 baby a inak na "normálnych" izbách ju používa 4-6 mamičiek 🙂 ale dá sa to v pohode, čo som tam bola ja, tak sme sa v kúpelni ani nestretli 😀

Adulka, Janne sú tam cvičenia, príprava na pôrod, stačí si prečítať pár stránok dozadu, bolo to tu zodpovedané skoro na každej druhej stránke 😉

zuzkad
23. mar 2009

ahojte,

janne, adulka na Antolskej je mozne chodit na cvicenia k p. Jezikovej toto som vam skopcila, co som si ulozila,,pre info, len som sa ja na cvicenie nedostala este tuto to mate " Pani Ježíková je na rehabilitácii, je to blok za bufetom na prízemí. Na cvičenie sa v normálnych prípadoch chodí od 30tt, ale musíš mať odporučenie od svojho gynekológa. vojdes do nemocnice-dáš sa do ľava(skuška správnosti najdeš tam bufet )-kusok rovno a do prava(napísané rehabilitačné)za dverami do lava a hned potom do prava a hladaj dvere číslo 18 (nazvané aj velká telocvična) v podstate ta budú navigovať cedule a haldáš rehabilitačné ( velkú telocvičnu)
Najdeš ju na rehabilitačnom číslo dverí 17, alebo 18(telocvična), objednáva pon-pia od 7.15-8.00 a od 12.15 - 13.00 v týchto časoch ju tam nájdeš pokial sa nepredĺži cvičenie. Na objednanie potrebuješ materskú knižku, kartičku poistenca, a odporučanie od lekára(výmenný lístok)
dones si tepláky a tričko, možes aj tenisky ale cvičí sa tam len v ponožkách na žinekách. "
snad vam to pomoze 😉 😉 😉

henika : drzim paste aby bolo vsetko ok a aj bude urcite 😉 😉 😉 😉

Ja nad nadstandartom neuvazujem, pre mna je to dost vela penazi a na tu chvilu to v nemocnici zvladnem a koniec koncov, budem rada, ak budem mat na izbe spolubyvajucu aspon mi nebude smutno aj ked pri malom asi smutit nebudem mat cas 😉 😉

janne6969
23. mar 2009

Dakujem baby. Takze este pockam a potom si vypytam ten vymenny listok.
A budete si zazmluvnovat aj nejkaeho porodnika? Lebo ja nikoho nepoznam a mam pocit, ze je asi jedno, ktory tam prave bude. Podla mna su vsetci odbornici 😀 Teda dufam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre