Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janne6969
24. mar 2009

No to mne staci, ze mu ju ukazu. Lebo neviem si predstavit, ze by tam chudatko cakal kym sa narodi a napokon by ju ani nevidel.

adulka55
24. mar 2009

Ahojte baby prosím môžete mi poradiť čo mám zbaliť malinkému do nemocnice na antolskej, treba aj oblečenie, asi koľko kusov a čo ? Možno to tu je niekde popísané ale nemám čas to hladať a je tu toho strašne veľa 😅 😖

ďakujem 😉

diddi
24. mar 2009

Adulka,vacsinou sa berie az ked idete domov....cize manzel ti donesie co si doma pripravis,alebo si tie vecicky zbalis do tasky,ktoru mas pre drobca a po poporode...cize bodycko s kratkym rukavom,s dlhym rukavom,kosielka,svetrik,dupacky,overal,ciapocka,rukavicky,latkova plienka,postolky a uvidis podla pocasia co oblecies....ja som mala donesene aj oblecko do nemocnice....lezali sme tam 2t. a mavali oblecene nemocnicne veci,ktore boli derave a spinave....ale pokial tam budete kratko,tak nemusis....len si zabal aj balik plienok - newborn,navlhcene utierky,rybaciu mast

pikino
24. mar 2009

ahojky baby.

mne zas hovorili aby som si vlastne oblecko nenosila lebo sa casto stava ze to pomiesaju s ich a uz ho nevratia.

baby neviete ako je to na antolskej s rodenim ked je babo KP. lebo ma strasili ze teraz ta uz nechaju rodit normalne ak dieta nema viac ako 3,5 kila. a ja sa nescem dat cela potrhaaaaat. 😢 bojim bojim.

janne6969
24. mar 2009

KP? Tak tuto skratku ani nepoznam.

pikino
24. mar 2009

koniec panvovy. cuci ritkou dole. 🙂

janne6969
24. mar 2009

Juj tak to je teda blba poloha. Som zvedava, ako sa ulozi ta nasa herecka. Ale asi uz ma nohy hore, lebo ma stale kope pod zaludkom.

zuzkad
24. mar 2009

Pekny den 🙂

ako tak citam, mame rovnake starosti o porode, po porode atd 😉 😉 ja budem mat pri porode kamaratku, pretoze ten moj sa na to naozaj neciti a nechcem ho do niecoho nutit....nehnevam sa, podporu tam budem mat od kamosky 😉 ....tiez som ale chcela vediet ako to bude ked sa maly narodi a moj by ho chcel vidiet...takze je velka skoda, ze aspon ocinovi nedovolia ist si pomojkat svoje dietatko na par sekund, skoda...ale aspon, ze ho uvidi cek sklo 😉 😉 je samozrejme, ze treba brat ohlad na ostatne deticky, aby nahodou chudatka neboli chore este...ale ked som chodila pozerat sestru do nemocky tak vela ocinkou pootvorilo dvere a pocmukalo si svoje miminko a sup vratilo sa pred dvere 🙂 🙂 ....a dokonca sestrina mala dostala zltacku a musela byt v "solarku" my to tak volame 😀 😀 a ked jej prisla svokra tak ich sestricky pustili k malej dnu...ale zalezi od sluzby, kto tam je...ale samozrejme, ze ked prideme domov kazdy si uzije maleho dost...

Babulky ako to je teraz kolko musime byt po porode v nemocnici ked je vsetko ok ?? Ako dlho ??

pikino
24. mar 2009

ja myslim ze 4 dni sa byva v nemocke ked je vsetko ok.

pikino
24. mar 2009

no nista uz som si precitala temu porod KP a mam dost ked mi povedia ze mi nespravia cisara, tak odmietam rodit.
😝

bibi1711
24. mar 2009

Ahojte kočky,
nemáte náhodou skúsenosti so sonom v antolskej? Som objednaná a neviem, či tam berú presne podľa času, či mám prísť skôr alebo ako? A manžel môže ísť dnu, či nie? Som v 31tt.
Ďakujem

pikino
24. mar 2009

ja tam tiez idem prvykrat. ale ked som sa tam bolaobjednat tak tam bolo neskutocne vela ludi a mali nejaky tazky pripad tak sestricka im rovno zahlasila ze budu dlho cakat. takze si myslim ze to objednavanie je tak naoko aby sa nepovedalo.

adulka55
24. mar 2009

Diddi- ďakujem 😉

zuzkad
24. mar 2009

pikino to len tak kratko budeme v nemocke ?? Ja som sa bala, ze aj tyzden 😕 😕 to asi len ak by maly dostal zltacku ...alebo neviem by nieco nebolo v poriadku...

Vytiahla som si cestovnu tasku a rozmyslam, ci si vezmem jednu velku alebo dve male 😖 😖 asi si zabalim, len par veci a ostatne si necham priniest so sebou.
Kolko obyc. plienok si beriete ?? Tak pod hlavicku a po kojeni aby som mala...to tusim nemam v zozname...hmm 😖 😖

kukenzi
24. mar 2009

bibi, aj ked mas presny cas, zoberiete podla poradia, ako prides. do vnutra moze ist aj manzel. 😉

kukenzi
24. mar 2009

zoberie ta ... malo byt

bibi1711
24. mar 2009

Aha, tak to je. Ďakujem

horala
24. mar 2009

som v 37. tt, moj dr. ma do cca 5. aprila dovolenku a preto mam ist na kontrolu na antolsku k "hocikomu". chcela by som ist koncom tyzdna - vo stvrtok alebo piatok. neviete nahodou, kto tam vtedy ordinuje a kedy? vdaka.

quetka
24. mar 2009

Ahojte baby, dneska som bola prvy krat na antolskej na poradni. Nevedela som ku komu mam ist, ale ked som si precitala referencie na lekarov tak som zasla za Havaldom. Fajnovy doky 🙂 vzal ma, nebolo nas tam vela dobra poradna, lekar aj sestricka.
Mne sa to uz tiez podstatne krati, idem si tiez akurat balit veci, ale citam tu ze beriete latkove plienky. Tam nedavaju latkove plienky automaticky.
Ja som prve babo rodila v Ruzinove a tam to davali automaticky. A pre babo som si akurat vzala len jednorazove plienky a obrusky. Take ako rybaciu mast alebo lieh, to vsetko nam tam dali.
A co sa tyka oblecenia tak som mala len ciapocku, rukavky, ponozky a deku, ale maly sa mi narodil v zime.
Tak teraz neviem ci mam brat aj kosielky a dalsie oblecko. Samozrejme, ze veci na prenos z porodnice domov mi donesie manzel neskor, to si nachystam doma este.
A este sa chcem spytat treba si brat aj dajaky pribor alebo pohar? V ruzinove mali vtedy len tie hlinikove pribory, s tym sa nedalo jest, a pohar zaneseny kamenom 🙂

emjee
24. mar 2009

quetka stacia ti papierove plienky a vlhcene obrusky - oblecko aj latkove plienocky (aj rybaciu masticku) dostanes v nemocnici podla potreby
pribor netreba, ani pohar, ale odporucam ti zobrat si dve plastove misky na jedlo - ked nebudes stihat sa ist najest, moze ti to spolubyvajuca aspon priniest a najes sa ked budes mat klud (ja som to teda riadne vyuzivala, pretoze cas na jedlo je pevne stanoveny a trva len 30 minut, ak vtedy dojcis, prebalujes alebo niekde behas po vysetreniach, tak by ti to jedlo boli schopne aj nedotknute odniest prec)

kukenzi
24. mar 2009

quetka, nemas prosim ta zapisane, kedy ordinuje dr. havalda?

kukenzi
24. mar 2009

latkove plienky v porodnici davaju, staci len jednorazove plienky a vlhcene obrusky. aj mast dostanes.

katka1981
24. mar 2009

leahl, nepochopila si ma, myslela som to tak, ze mne nebude vadit ked budu za nou chodit navstevy, pokial nebudu robit hluk a pochybujem, ze tam niekto pojde vykrikovat ako na futbale, tak som to myslela. Ale muz mi teraz hovori, ze on si chce malu poomojkat cim skor, ze on radsej zaplati nadstandard. Alebo sa da dohodnut so setrickou, ze si ju na chvilu pomojka? Ci je to velmi striktne? Mne nevadi ci budu 2, 4 alebo viac bab na izbe, aspon bude vacsia sranda, ak nejaka ma byt a viac sa dozviem, kazda predsa ma svoju hlavu a napady a tipy a poradia mi, alebo mozno aj ja nieco budem vediet. Na nadstandarde by som ajtak nespala s manzelom, lebo by sa nemal kto postarat o nase steniatko.

zuzkad
24. mar 2009

takze si latkove brat nemusim ? to je super...to som nevedela, ci ich brat, alebo nie...pri najhorsiom poprosim aby mi doniesli z domu ked bude treba plienky.
emjee vdaka za tip...tu misku si vezmem urcite...viem si predstavit, ako ti to od nosa zoberu.. 😖 😖
ja si vezmem aj pribot, lebo som pocula, ze je ten hnusny ved to mi tolko miesta nezaberie 😉 😉

katka1981
24. mar 2009

leahl, ja satam s tym ze ani oko nezazmurim, a ratam ze to moze trvat dlho, kym sa babatko nauci spinkat, a ci ma zobudi moje alebo babatko mamicky vedla to mi je uplne jedno, len nech su vsetky babatka zdravucke, co tam po placi, ak budu v poriadku. Ved nejdem na dovolenku 😀 Ajtak budem tak rozrusena ze mam miminko, ze mozno aj preto nebudem vediet spat.

katka1981
24. mar 2009

quetka, ja idem buduci tyzden prvykrat na antolsku a achcem si zazmluvnit Havaldu.

Baby mate asi pravdu s tymi navstevami, asi je lepsie babatko izolovat, aby nieconechytilo, ved domov planujeme navstevy az po 2 mesiacoch. Dakujem Vam asi ste mi pomohlo s rozhodnutiem ci stand. alebo nadstand. Takze si peniazky odlozime.

zuzkad
24. mar 2009

katka tak nejak to budem prezivat aj ja 😉 😉 asi vela nenaspim, skor budem sledovat mimco...a snazit sa uverit, ze je to nase mimcooo 😉 😉 ja tiez budem rada ak nas bude viac na izbe ...a myslim si, ze kazda maminka rata s tym, ze budu plakat aj druhe babatka...to k tomu proste ide 🙂 🙂 🙂 jedine coho by som sa obavala, aby som nedopadla ako moja sestra..oni mali vedla na izbe jednu mamicku...kt. bola nieco ako narkoman...ci bezdomovec...a dost veci mamickam pomizlo...ale potom zmizla aj ona...cize nevedeli, ci ju poslali uz prec, alebo ako to bolo...to by som teda nechce mat na izbe taku spolubyvajucu 😒 😒 😠 😠

katka1981
24. mar 2009

zuzkad, ano sama by som tam len plakala asi. Treba mat vedla seba spolutrpitelky 😀

Baby je dobre zobrat si 2 latkove plienky, ked budete kojit pre seba, rada od mamicky, co tam ide rodit 2.x.

zuzkad
24. mar 2009

katka tie plienky aj mne sestra odporuca..ona tam rodila teraz nedavno v oktobri...ze aspon 2 si mam vziat...tak neviem...ved budem ich mat v taske a ked bude treba vyberiem ich 😉 😉 ja asi budem pocitat dni v nemocke aby som cim skor isla domov..aby si maleho mohol uzit aj moj drahy, jedna aj druhy babka 😉 😉 ved doma je doma 🙂 🙂

diddi
24. mar 2009

ja som nemyslela, ze latkove plienky do porodnice...myslela som tym, aby ste mali 2 latkove plienky ked pojdete s babom domov, aj postolky na siroke balenie a na grckanie.

emjee, to si mala stastie ked ti dali rybaciu mast....ja som pekne povinne isla do lekarne nakoupovat: rybiu mast, cebion, maltofer

a to oblecko som im dala priniest, lebo sme vsetky tri lezali na 6.posch. - odd.pre nedonosene deti...a tam ich obliekali do toho co mali darovane...takze obrovske cisla, spinave a derave....manzel kupil v next najmensiu velkost - 44 a doniesol nam...potom chodili sestricky okukovat...ze ci to je ich oblecko take pekne....a samozrejme,ze som si to musela strazit...ale vpodstate to bolo ok, lebo ja som s nimi bola na izbe a sestricky prisli ku mne a kupali sme....vana bola na izbe...a tiez mi ich nikam nebrali...dali mi kocik a chodila som sama po vysetreniach...no chodila...pajdala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre