Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

egyptanka
26. mar 2009

tic-tac su dobre na osviezenie a povzbudenie.

katka.ott
26. mar 2009

a asi mozu byt aj větrovky, nie? to su tie klasicke cmulacie

valmra
26. mar 2009

dobre vediet 🙂

zuzkad
26. mar 2009

tonicka : cozeee 7tt..ved to by som nechcela teraz ked zacne akurat teplo..kedze budeme musiet len vlozky a v tom teple 😝 😝 to nic prijemne...ale asi si naozaj mala potom odmenu 😀 😀 Uvidim ako budem na tom a podla toho si dokupim vlozky...mozno uz aj normalne potom, ktore som bola naucena

Inac po porode sa krvaca vela ako pri menzese, alebo len spinenie ? ako potom nabehne menzes...v tomto stale nemam nejak jasno 😖 😖

certica : 😀 😀 tie nohavicky by mohli zaujimavu vyzerat na muzovi 😀 😀 ale aj mne pridu fajn pohodlne..ked pride navsetva budem rada, ze ich mam 😉 😉 ak ich teda znesiem...ak bude rana citliva 😝 😝

TIK TAK mam az dve krabicky 😉 😉 len skoda, ze nesmieme ani troska pit vodu...lutujem kocky, co budu rodit v uplnom teple..cez leto..ved to by som aj vodovodny kohutik zhltla 😝 😝

terezka044
26. mar 2009

ja som pocula ze je dobre kupit hroznovy cukor na cmulanie 🙂 a voda sa pit nemoze ale mozes cmulat kocky ladu 🙂

inak tie vlozky ked idete s babatkom na prechadzku tie prve dni, tyzden, dva tyzdne... kolko to asi vydrzi aby som nevytiekla a nepresiaklo mi to? 😅

ja si to "uzijem" v juni 😖 ale zas dufam, ze nebude take teplo... horsie to maju julovky a augustove mamicky ☹

katka1981
26. mar 2009

Ako yistim aku velkost potrebujem tzch vetracich nohaviciek?

emjee
26. mar 2009

tak neviem ako po klasickom ale ja som po sekcii krvacala vacsinou ked som vstavala od dojcenia - jednak vstavanie resp. statie urychluje to krvacanie (klasika ako pri ms 😀) a jednak dojcenim sa vylucuje oxytocin, ktory pomaha pri zavinovani maternice, ktora sa tympadom zmrstuje a rychlejsie vylucuje tie ocistky

a neviem ako ostatne, ja som prve dni nestihala ani chodit na wecko, nieto este von, som bola permanentne priu dojceni alebo prebalovani, takze stale doma

katka netusim, ja som mala take, kde bolo napisane ze univerzalna velkost, som sa bala, ci sa do nich vobec zmestim

zuzkad
26. mar 2009

terezka, noo ten hroznovy cukor je dobra vec...aj energiu dodava a tej budeme potrebovat az az 😉 😉

emjee na chvilu som mala pocit, ze nam sem napisala doktorka 😉 😉 myslim to ako si pisala co sa pri kojeni vylucuje a na co je to dobre...dufam, ze aj ja budem taka sikovna po porode 😉 😉 lebo momentalne sa citim ako dilinko..vo vsetkom mam hokej 😀 😀

takze to krvacanie je asi u kazdej z nas ine ?? dufam, ze nebudem krvacat dlho 😖 😖

egyptanka
26. mar 2009

certica, ja som v tvojom prispevku precitala od smradu namiesto od smadu 😀

egyptanka
26. mar 2009

zuzka, hej to krvacanie je individualne a emjee dobre napisala s tym zmrstovanim maternice. Ono v prvych dnoch pri kojeni mozes pocitovat bolesti v maternici (nieco ako menstruacna bolest alebo mensie kontrakcie) a to prave suvisi s vylucovanim spominaneho oxytocinu, ktory ma za nasledok zmrstovanie maternice.

Taktiez sa po porode doporucuje aj pit malinikovy alebo alchemikovy cajik, ktory pomaha pri regeneracii svalstva maternice.

zuzkad
26. mar 2009

no tak mam zase o vedomost na viac 😉 😉 😉 ...dufam, ze tie bolesti nebudu ale take ako pri normalnej menstrulacii, lebo ja som bolesti mala fakt desne..aj som si sem tam odpadla...a zabrali mi az 2 tbl ibobrufenu... 😕 😕

ten cajik mam v plane pit uz teraz od 36tt tusim ako sa odporuca...dufam, ze aj chuti dobre 😉 😉

maminahenika
26. mar 2009

čauko,

ako to tu čítam ste veľmi šikovné...ja už nevládzem držať krok s vami 😀 😀 ináč sa máme dobre, niekedy mi už tvrdne bruško 😖 a som vždy ospalá 😝 😝 zajtra idem na odber krvi, v pondelok na interné vyšetrenia, a v utorok zase k dokimu do Blavy 🙂 už sa na to teším, že čo mi povie. Ináč neviem či je to OK, že mi nespravil doki odber krvi v 36. týždni 😖 Pýtala som sa a on, že to nemusíme, hmm...... no neviem....

Zuzka, áno tie kontrakcie môžeš pociťovať pri kojení, to som pociťovala aj ja. Aj keď som mala sekciu, a tieto kontrakcie som mala aj po sekcii, keď som ešte iba ležala, a ustupoval mi účinok spinálky 😖 😅 😅

sarianah
26. mar 2009

..ja som mala cisarak, ale s tymi vlozkami uplne v pohode bez nohaviciek..najprv som si to tiez nevedela predstavit, ale islo to nejak samo, prirodzene v pohode..a tie vlozky su fajn, sice trochu hrubsie, ale fajn priedusne..ja som chodila aj na navstevy bez nohaviciek a nebol ziadny problem aj ked som ledva chodila, lebo ma ta rana bolela..
..ja som mala kupene 3 baliky gyn. vloziek z lekarne..jeden a pol balika som minula v nemocke a ostatok doma a postupne som si este dokupila asi 3 baliky..

zuzkad
26. mar 2009

babulky ako stare maximalne mozu byt vysledky odberu krvi pre EPI ??
Je mozne pocas kojenia brat nejake lieky, napr. proti bolesti, alebo je to este horsie ako pri tehu ??

sarianah
26. mar 2009

zuzkad
..tie vysledky na EPI si uz nepametam..
..ale co sa kojenia tyka, tak poviem Ti to takto..mozes papat co len chces, ale vsetko co zjes Ty zje aj Tvoje babo, to plati aj pre lieky, aj pre vsetko ostatne..ja neberiem preto ani antikoncepciu co je sice urcena pre kojace zeny, ale to hovoria lekari teraz, ze vsetky zlozky tam su v poho a o 5, 10 rokov sa zisti ze su tie zlozky skodlive, tak dakujem pekne neprosim, radsej polroka, rok vydrzim na inych formach ochrany..

quetka
26. mar 2009

zuzkad: ak pojdes na tu prednasku tak ti to tam povedia, ja som to sice vcera absolvovala, ale ja teraz ku koncu tehu mam taku sklerozu, ze si nepamatam skoro polku prednsky co tam ta anesteziologicka vravela :/
a to ani nevravim jak si poobjednavala vseliaky tovar nabytok etc, a neviem nikde najst zalohove faktury co som povyplacala 😀
A pocas dojcenia by sa nemali brat lieky ktore nie su vhodne pocas kojenia, mas to v tych kontraindikaciach. Je to skoro ako pocas tehu, ale zase ked si das jednu tabletku ak ta boli zub aby si vydrzala do rana tak to neposkodi.
Iba ak by si nedojcila, inac vsetko ide do mlieka. Ja som kojila rok, som si uzila svoje, zapal dasien a liecila to len zubnou pastou.

frola
26. mar 2009

no to krvacanie je naozaj rozne. niekto to ma za sebou uz potyzdni a su aj take co krvacaju cele sestonedelie. tie nohavicky su fakt prakticke lebo ked som ich nemala menili mi postelne pradlo skoro furt. take co su ze univerzalna velkost mi boli male :( takze radsej si treba kupit o cislo vacsie nez nosis normalne.
a ja som mohla v malych duskoch pit vodu aj pocas porodu. to bola fakt ulava ...

wiola
26. mar 2009

pekny vecer 🙂

FROLA : ahoj ,..rodila si na antolskej? Ak hej,..popis prosim podrobnejsie o priebehu a spokojnosti /nespokojnosti 😅 ,,dakujem

certica
26. mar 2009

hmm, tak ja mam zase opacnu skusenost, ze tie nohavicky bolo treba mensie. velkosti S - XL a M som natiahla pomaly az pod krk 😀
a to krvacanie je vazne mega rozdielne, pripad od pripadu alebo porod od porodu a dokonca aj tie stahy (zavinovanie) maternice som po 1.porode citila naozaj fest, po 2. absolutne nist 😉

katka1981
26. mar 2009

viete mi prosim doporucit konkretne nohavicky prosim? Tie poporodne dakujem

babatko37
27. mar 2009

Ahojte, neviete niekto aktuálne ordinačné hodina na MUDr. Andreja Havaldu? Ja možné chodiť k nemu na poradňu posledný mesiac pred pôrodom. Bola som u neho na ultrazvuku a mal vynikajúci prístup, uvažujem o tom, že si ho zazmluvním. Aký je postup pri zazmluvnení lekára na Antolskej? Ďakujem.

ada21
27. mar 2009

Caute babule, tiez sa chystam rodit na Antolskej, tak vas chodim citat, aby som vedela co a ako.
tie nohavicky myslite tieto, alebo nejake ine, su lepsie? mate ich niekto odskusane?
http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=24&id=41&...

janna_1
27. mar 2009

ada ak ti mozem poradit, tak tie nekupuj. su na prd. mala som ich. ovela lespie su tieto sietkovane :
http://www.docsimon.sk/tovar/chicco-mamma-donna...
tie campol babies nie su sietkovane, ale take ako z celulozy a su tvrde a dobre nesedia.

iveta888
27. mar 2009

Ahojte,
neviete mi prosim poradit od ktoreho tt zacinaju predporodne kurzy a tehotenske cvicenia na Antolskej? P. Jezikovej sa neviem dovolat ☹ Pripadne, kedy sa tie kurzy konaju a kde, prisla by som sa osobne informovat.
Dakujem

terezka044
27. mar 2009

ja jej volam uz tri tyzdne a nemozem sa dovolat ☹

katka1981
27. mar 2009

Babulky prosim Vas poradte mi poporodne vlozky a nohavicky s kt. ste boli spokojne, moc dakujem!!!!!!!!!!!

quetka
27. mar 2009

babatko: kukni moj album mam tam ordinacne hodiny
inac baby vam sa chce chodit na tie cvicenia ? ja som ani pred prvym a ani teraz vobec nechodila. nie zeby som bola leniva, ale furt som si doma daco nasla robit take, ze som ostala zadychcana aj bez cvicenia. A popri synovi pri druhom tehu som sa nacvicila dost 😀
Certica: a celkovo aky bol pre teba druhy porod oproti prvemu ? ja mam vacsi strach z druheho, bojim sa, ze viem jak to bolo pri prvom a budem strasne porovnavat a panikarit ak to nebude aj teraz tak :/ a este som niekde citala ze druhy porod je tazsi ako prvy, samozrejme vo vseobecnosti.... 😒

tehula
27. mar 2009

ahojte, s tym nepitim pred porodom ma nestraste.
Zistia, ak sa napijem? Lebo ak sa nenapijem, to zistia hned. Vcera som odpadla tak pri glukozovom teste. Ja bez vody padam k zemi.

quetka> mne sa popravde nechce vobec ani na tie prednasky. Rozmyslam, ze pojdem na EPI, ale inak nic. V strese pri porode aj tak zabudnem, ako ma ucili dychat a vobec na to ani nechcem mysliet.
Uvidim, ci sa budem velmi nudit po zacati materskej, ale tiez mam toho naplanovaneho dost a neviem, ako bude cas

miluska.h
27. mar 2009

Ahojte 🙂
tak ja som bola vcera na pohotovosti. Zacalo sa to rano, som si myslela, ze som si cvrkla a hned som poslala manzela, aby mi isiel kupit test na plodovu vodu. som sa zlakla... ☹ samozrejme, ze obehol niekolko lekarni a nikde ho nemali. tak som zavolala mojej doktorke a ona ze nech pridem, ona mi spravi ten test. Bol to plany poplach... aj ma komplet vysetrila a namerala mi tlak 80 na 50. Mne je totiz stale zle, nemozem ani dlhsie stat v kuchyni a nie este ist von. proste som hrozne slaba. tak ma poslala na pohotovost na kramare /neviem preco tam a nie na antolsku, ked vie, ze chcem rodit na antolskej/, nech mi natocia kardiotokograf a pripadne nech si ma tam nechaju na pozorovanie. ja som bola proste zhrozena... ☹ bola som na centralnom prijme, potom hore v porodnici, tam mi dali tie monitory, bolo to vsak ok. lenze akurat tam bola jedna mamicka, co predychavala na chodbe silne bolesti a ja som sa tak zlakla, ze sa mi potom celu noc snivalo o porode s hrozostrasnym scenarom. Normalne som sa zacala toho vsetkeho obavat, co predtym som bola dost v pohode... doktorka povedala, ze to moze prist skor, ale ze musim este aspon 2 tyzdne vydrzat, ale ja mam take pocity, stale, ze idem rodit. maly ma hlavcicku uz strasne nizko a hrozne to boli, ked sa moc hybe a tlaci ma to tam dolu...

maminahenika
27. mar 2009

čauko miluska,

verím tvoje city, niekedy aj ja som na tom, takto zle, ako to ty píšeš, ale asi to vydržíme obe, nestraš sa 🙂 Už som mala viackrát ten pocit, že mi uniká plodová voda, ale len v minimálnej miere. Jedna dula mi tu na koníku písala, že to je celkom normálne, takže som kľudná, test som na to nerobila. A niekedy aj mne je malá tak dole, a robí tam hlavičkou vzácne veci, ktorým nechápem, že čo to môže byť, bolí to, a veľmi sa bojím, či už nepôjdem rodiť 😖 Ale potom to ustúpi. Na dnes sme zas dostali veľmi zlú správu, manželov dedo zomrel, takže už nevičkal tretiu pravnučku 😢 ale hovorili mi aby som sa s tím nezaoberala, aby som skôr neporodila 😢 no to je zas veľmi tažké, veľmi sme ho veľmi mali radi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre