Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

leahl
24. apr 2009

ešte nemám zmluvu ale debatovali sme o tom a čakám, kým mi ju pripraví a pôjdem to zaplatiť do pokladne, dnes som bola na tých prietokoch a ultrazvuku..na to, že máme ešte tri-štyri týždne je to fajn..pri ultrazvuku to ukazovalo predbežnú váhu (keby to takto išlo dalej bol by z neho valibuk)

rybca
24. apr 2009

a to si sama videla na obraazovke, alebo ti ta doktorka povedala? ja idem na sono v utorok, cakam, ze tiez budeme riadne velky, v 31 tt sme mali uz 2,5 kg a chceli ti aj pobedat pohlavie? a co fotecku? nechceli ti dat?

emjee
24. apr 2009

baby mne v 37tt povedali vahu 3960g a matej mal pri porode (presne na termin) 3600g - takze ten uzv nebrat uplne vazne 😀

rybca
24. apr 2009

emjee - tak to si ma upokojila, inac somedstavovala, aj 5 kg..🙂))))))

miluska.h
24. apr 2009

ahojte kocky 🙂 nachvilu som sem nakukla, malinky spinka, ale kazdu chvilku sa zobudi a pojdeme sa kupat.

akejka: dojcenie sa rozbehlo, uz nemusime prikrmovat, ale trapi nas grckanie. Tomasko musi lezat na boku vo zvysenej polohe a ja musim stale davat pozor...

zuzi, takze este nerodis... drzkaj sa 🙂

a k tomu ultrazvuku: mne v 38tt povedali v nemocke, ze maly ma 3760 a ked sa narodil, mal 3040g... 🙂

maminahenika
24. apr 2009

zuzka: ti si sa ešte pýtala, že ako je to s dojčením, všetko OK, malinká mi papá každú 3 hodinu, prajem aby aj tebe taktiež nabehlo, a nemala s tým žiadne problémy. Ináč tie sestričky tam na Antolskej poradia, sú vyškolené na to, a sú šikovné, vo všetkom ti vedia pomôcť 🙂 Stačí sa iba spýtať na všetko 😉

Ináč prekvapila som sa, do DS som musela všetko priniesť: pôrodnícke vložky, podložky, čaje atď. Na Antolskej vám to všetko dajú. A majú aj mikrovlnku, chladničku a varnú kanvicu na chodbe. Diétne sucháre pri chladničke (keďže po sekcii sa približne 1 deň nedá jesť) 🙂

Takže som bola príjemne sklamaná, keďže z DS som mala zlé skúsenosti.

zuzkad
24. apr 2009

ahojte maminky 😉 😉 😉

miluska ako vidis, rodenie sa nekona...aspon zatial nie...tak cakam kedy sa maly popyta...sa smejem...ze toto bude naozaj tvrdohlavec byk 😉 😉 ale uz sa moooc tesim...verim, ze zaciatok bude dost narocny, kym sa naucime spolu existovat, ale urcite to nejak pride 😉 😉

maminahenika no som zvedava vzdy ako sa kazdej z nas da kojit a co mliecko, pretoze to je jedna z veci na ktorej mi velmi zalezi a mam strach, ze nebudem vediet spravne kojit a taktiez aby som nemala malo mliecka..lebo par kociek ma strasilo, ze ak aj moja sestra aj mamina mali malo mlieka...po dvoch mesiacoch stratili mlieko uplne, ze aj ja tak dopadnem, tak dufam, ze nie 😖 😖
Henika to aj vlozky vam dali ?? 😕 😕 to som prekvapena...a podlozky...hmmm to je nieco nove asi ..lebo o tom som nevedela...ale aj tak si ich beriem pre istotu 😉 😉

tesim sa, ze sa mate obe super a mate vsetko v poriadku...drzte sa maminky..a dufam, ze sa k vam coskoro pridam a budem sa delit o svoju ratolest tu s vami 😉 😉 😉

katka1981
24. apr 2009

akejka, k tomu pediatrovi, v raci ziadna slava z konika neviem nic, tak napr. ruzinov, mne je jedno nech je najlepsi v ba 🙂

petulik29
25. apr 2009

Ahojte babule, Katka1981 ja chodim s drobcom do mediferi co je na sturovej je to sukromna klinika a som velmi velmi spokojna. Pani doktorka Lynkajova je super, je to prva doktorka co nikdy nezvysuje hlas. Tu ti mozem na 100% odporucit. Nikdy som tam necakala viac ako 15 min aj to iba niekedy. Ak budes chciet viac info pytaj sa.

pa pa

akejka
25. apr 2009

katka ja som z Ružinova - tak ti odporúčam super pedietričku - dr. Macúchovú (Ružinovská poliklinika). Je mladá, má 2 malé deti (čerstvé skúsenosti s dojčením,...), ale zároveň je to odborníčka, chodí neustále na konferencie,...A je aj pneumologička (pracovala predtým v liečebni v Starom Smokovci s astmatikmi a pod.), čo som ja ocenila, lebo moja malá mala na Vianoce problémy s dýchacími cestami.

zuzzii
25. apr 2009

Ahojte 🙂

ja mam termin az za viac ako 2 mesiace, ale tiez chcem rodit na Antolskej... Neviete ako to tam je s cisarskym kvoli uzkej panve? Ci cakaju az do samotneho porodu, alebo to rozhodne doktor uz vopred?

akejka - ja som si tiez vybrala Macuchovu, mam ju blizko domu a kamaratka si ju pochvaluje 🙂 chystam sa jej zavolat, tak dufam ze ma zoberie

katka1981
26. apr 2009

Prosim vas ako to byva na antolskej s partnerom pri porode, odkedy moze byt pri mne, alebo kedy v kt. faze nemoze byt? (klystir, cakanie na salu, tlacenie......) cely priebeh ma zaujima, dakujem.

tehula
27. apr 2009

katka1981: mne sa zda ze moze byt az pri samotnom tlaceni pri 2.dobe porodnej......ale prave preto som sa pytala na tu vzdycharen, ci je to povinne tam trcat, lebo ja chcem byt s muzom a ne zavreta bez neho so vzdychajucimi babami, co mi privodi este vacsi strach.....
Inak precitajte si temu Krik pri porode.........ja som sa tak nasmiala, strasne mila tema a aspon to dvihne naladu a povybudi 😀

dadka212
27. apr 2009

Katka môjho zavolali dovnútra keď som už mala po klystíre a ostatných procedúrach...to by pri tebe ani nemohol byť respektíve by to bolo divné, keby tam bol, keď ti dávajú klystír a robia ostatné vyšetrenia, lebo tam býva viac mamičiek a aby sa každej pozeral medzi nohy to by bolo nepríjemné aj jemu a hlavne mamičkám 😉

Tehula no neviem ako by si to predýchavala na chodbe s mužom 😕 neviem či tam MUSÍŠ byť, ale keď neostaneš keď ti lekár tak povie, tak iba na vlastnú zodpovednosť, čo by som ja neriskovala...

ja som si čítala tú tému Krik pri pôrode, ale čojaviem, ja si teda neviem predstaviť v ktorej fáze by som asi mala kričať 😕 keď mám kontrakcie tak predýchavam, keď akurát nemám som rada, že žijem a keď rodím nemôžem zo seba vydávať zvuk kvôli tomu aby som rýchlo vytlačila bábo....

tehula
27. apr 2009

dadka212: tak ty uz babatko jedno mas, tak vies to asi lepsie ako to bezi.....ja som myslela mimo vzdycharne napr, ak sa budem ozaj pomaly otvarat a ze mozno take prechadzkovanie by pomohlo zostupu mimca.....ale to by som sa sama prechadzkovat bala,. preto radsej v zavese manzela per pazuch kdesi na chodbe....
Neviem fakt si to neviem predstavit, ake to bude. Len nech to netrva dlho..... 😖

dadka212
27. apr 2009

Tehula ja som prvý krát išla do pôrodnice úplne bez akýchkolvek informácii iba čo mi povedali v poradni, aj som si nejaké veci zabudla zbaliť to mi tato priniesol, ale v pohode sa to dá zvládnuť...tak nestresujte ako keby ste išli robiť nejakú neprirodzenú vec, veď pôrod je to najprirodzenejšie v živote ženy 😉
...manžela zavolajú až po klystýre atď. to lekár alebo pôrodné asistentky posúdia kedy, ja som rodila 3 DNI takže si neviem ani predstaviť keby tam bol kde by bol, ale samozrejme prechádzať sa s tebou potom môže aj do sprchy mi môj išiel pomôcť 🙂
...oni ti aj budú kázať chodiť a sprchovať sa, mňa tam stále vyháňali 😉 samozrejme už tam bol aj tato tak mi všetko pomáhal 🙂

akejka
27. apr 2009

zuzii ja som pípad, čo má úzku panvu, som aj nízka. 2 x som rodila na Antolskej u rôznych doktorov, aj rôzni dr. ma mali v poradniach, ale oba moje pôrody začali prirodzene a skončili urgentou sekciou (pri 1. pôrode som vyše polhodinu tlačila, malá sa mi zakliesnila v panve, ťahali ju zo mňa viaceré asistentky za hlavu a zachránil ma až dr. Oravec, ktorý nariadil okamžitú sekciu ) a to som mala v tehu knižke s výkričníkmi uvedené pelvis augusta - úzka panva.
Nie je to pravidlo, že žena s úzkou panvou musí rovno rodiť cisárskym, moja sestra s rovnakou výškou a úzkou panvou porodila prirodzene ako 18 ročná dcéru vážiacu 4070g !!! A to bez akýchkoľvek problémov...
Ja som nedokázala zo seba vytlačiť dcérky vážiace 3170 a 3100g...

čiže z mojich skúseností na Antolskej skúsia najprv dr. prirodzene...

katka1981
27. apr 2009

Jaj to ja hsnblivka budem mat tazke aby mi klystir robili ked tam nebudem sama ☹ budem jak dozreta paradajka cervena fuj. Je mi z toho zle.

katka1981
27. apr 2009

Baby kedy treba ist do porodnice? Ked su kontrakcie alebo ked vypdne zatka alebo vytecie voda? Chcem byt doma co najdlhsie.

akejka
27. apr 2009

katka, presne tak, keď máš pravidelné kontrakcie (každých 5 min.), alebo odtečie plod. voda. Keď vypadne zátka, netreba, mne zátka odišla tuším 5-6 dní pred pôrodom...to by ťa vrátili domov. Zátka signalizuje, že do pár dní sa dostaví pôrod, ale nie je treba s tým utekať do pôrodnice.

katka1981
27. apr 2009

Akejka, mne vcera mama hovorila, ze odisla jej zatka a tri dni ju mucili v porodke, dali infuzku, uviazali nohy na kreslo a nechali trpiet v bolestiach, ze by to dopriala tym lekarom, ze vtedy sa zaprisahala ze ked pojde znovu rodit, ze azked jej odtecie voda. A tu zatku najdem lahko? Nemam sajnu ako vyzera.

dadka212
27. apr 2009

Katka tá zátka vyzerá ako taký sliz (sprepáčením sopel) ja som to mala také nahnedlé 😝 a mala som toho strááášne vela, to hneď spoznáš 😉 a teraz už nemučia 😀 je to v pohode proste sa čaká kým ti nezačne pôrod 😉 a čakať môžeš aj doma pokial nemáš kontrakcie alebo odtečenú plodovú vodu...

katka1981
27. apr 2009

dadka212, ok takze budem cakat na sopel a asi o par dni porodim. Tak sa na ten sopel tesim hehe. A budem radsej doma plakat pri muzovi ako sama tammedzi cudzimi ludmi. Ved pochybujem ze budem rodi rychlo, ak budem po mame, tak mam casuuuuuuuuuuuuuuuuuu. A vzdy musi najprv vypadnut ta zatka ze? Nemoze ist najprv voda?

katka1981
27. apr 2009

Kolko je na antolskej zachodov? Myslim aby som mala volny po klystire. Co urobim ak budu vsetky obsadene? Alebo si zbalim nocnik 😀

akejka
27. apr 2009

katka, mne tá zátka vyšla po prehliadke v poradni - dr. na mne urobila tzv. Hamiltonov manéver - to vyšetrnie ťa viac zabolí, lebo dr. rukami v tebe spôsobí, že sa začneš otvárať, resp. ja už pred týmto manévrom som bola otovrená na 3cm, týmto mi dr. len urýchlila ďalšie otváranie...
vyšiel mi na nohavičky hnedastý hlien...

akejka
27. apr 2009

katka ozaj a záchodov je na Antolskej dosť, neboj 😉 Aspoň mne sa nestalo, že by boli všetky plné a to som pred 1. pôrodom po klystíre skuvíňala na WC asi hodinu...aj som tam fučala a predýchavala 3 min. kontrakcie, stále mi tam búchali sestričky s obavami, aby som neporodila do záchoda 😀

katka1981
27. apr 2009

akejka, a to naco robi ten manever a to robia kazdemu a kedy?
Hehhe, aj ja niekedy skuvinam na zachode doma. Vtedy si uvedomujem ze aka sranda budu potom kontrakcie alebo klystir.

dadka212
27. apr 2009

Katka nespoliehaj sa na to ako rodila tvoja mamina 😉 môže to byť úplne iné a tým, že sa bojíš, si môžeš psychicky ten pôrod oddialiť aj ja som sa hrozne bála hlavne kvôli tomu, čo prežila mama a kamošky, a možno preto, som nebola v pohode a neotvárala som sa 😖

a ten manéver sa robí preto aby si sa otvárala, neviem či to robia každému, ale tým ti vlastne pomáhajú 😉

tehula
27. apr 2009

dadka: dakujem za info, takto sa tam chystam aj ja....neviem, ci tie prednasky radsej nevypustim, nech z toho nie som az moc mudra 😀

akejka: ja si zazmluvnujem Oravca, chodim k nemu do ambulancie este ked som ani tehu nebola, spokojna som zatial.

Katka1981: ja sa na ten klistyr mozem....... este mozno ho aj budem pytat po porode, aby som sa vyone po siti bez bolesti..... Ale mam pocit, ze asi nejake krizovky treba potom na wcko, ked tam tolko baba sedi 😀
Hanba nehanba, aj tak budem vyzerat jak frankenstein s brylami a nenamachlena.....to otrcenie prdele ma uz nezabije 😀

tiez som zvedava na ten manever, .....je to sproste,ale cim to robi? Normal rukou?

A este dodam, baby, ja som asi mala prvykrat tie falosne kontrakcie. Niekto to tu popisoval len ako tvrdnutie brucha, co bezne mavam......ale toto bolo tesne po sexe. Normalne stahy a take divne tlaky som mala v celom bruchu....po nejakom case to prestalo. Tak sa chcem spytat, myslite, ze to bolo ono? Este dodam, ze kondom nepouzivame, a pisalo sa tu o tej latke v spermiach....nejako to suvisi?

dadka212
27. apr 2009

Tehula aj mne ten klystír len pomohol 😉 ale odkedy jem lanové semienka tak nemám problém so stolicou 😉 je to výborná vec 😵 po pôrode mi dali glycerínové čipky, lebo som sa nemohla vytoto lebo som aj zlatú žilu mala vonku tak to bolelo jak fras 😝
a tá látka v spermiach no neviem vraj by ste museli sexovať aspoň 5x za deň aby to malo taký účinok....

a ja som tiež hamblivá, ale pri lekároch sa cítim úplne normálne 😅 aj keď ich tam bolo raz okolo mňa zo 10 aj s asistentkami 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre