Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rybka13
16. okt 2009

Inak dievcata mna napada, ze mne interne robili raz v Snorpe - to je taka ortopedicka poliklinika na Zahradnickej a bolo to tam vsetko pokope... platila som zato sice, ale nie nejaku palku, a viem ze tie vysledky boli tak do 10 dni uz vsetky.... internista napisal spravu a bolo... ten doktor sa volal Piotr Wasczuk - tak nejak, bol celkom prijemny a mal na mna vyse pol hodku (dokonca myslim ze som platila len zato, ze som sa objednala na presny cas... tak to len taky typ..

alexandrah
16. okt 2009

rybka - nespis???? no ja sa tam najprv preveziem s muziom, aby som vedela, presne kam, prip. ti brnkem...
ja mam dobru internistku, ma objedna rychlo, neplatim vela, a je dobra, mila, necaka sa, takze pojdem k nej, ked bude treba ...

rybka13
16. okt 2009

nespim 😒 ale mala by som uz ist, nech si nenarusim ten biorytmus 😉
Len ma pali zaha, neviem uz co mam zjest aby to prestalo, ale co ma viac stve, ze aj krcok je nejaky divny.. tak ma tam popichava, alebo co je to za pocit... a citim mimi dost nizko kopkat zase.... no este musime vydrzat tie 2 tyzdne ako povedal ujo doktor 😅
mozno sa rano zobudim a krcok bude zase kludny 😉

alexandrah
16. okt 2009

ja som v zivote nemala zahu, ale pri tehu obcas, pomoze mi mlieko, trochu, lebo som na neho alergicka, ale 2 glgy sa daju ...asi sa moze aj anacid, nie? spytaj sa ... no dufam ,ze vydrzis este aj dlhsie, ti budem zavidiet, ze uz je male na svete!!!!!!! papa, bez radsej spat!!!!!! my sme dnes sli na pizzu, iba tak za roh, a uz mi tvrdlo brucho, cim dalej, tym horsie je to!!!!!!! ale podla lekara som ok, tak snad je to asi uz teraz bezne!!!!!!§ pa

emjee
16. okt 2009

rybka mne na zahu zaberali slane tycinky (dru alebo coopacke 😀)

rybka13
16. okt 2009

emjee 🙂 som sa vydesila, ze som porusila pravidla 🙂 sa mi zda ze som Tvoje meno videla medzi adminmi 😉
Pracujes na konikovi napriek materskej alebo uz len chatujes 🙂 ?

Inak na tie tycinky v spajzke kukam cely den, ale neodvazila som sa, lebo su slane... tak som sa bala ze ma to este viac bude drazdit.. ale skusim dakujem za radu 🙂

alex, mlieko mi zaberie, ale vzdy iba na chvilu, tak s mliekom som to uz vzdala.. tak len pijem vela vody kazdu chvilku.. vtedy to prejde na par minut 😒
idem skusit tie tycinky 🙂

emjee
16. okt 2009

joj som ta nechcela vystrasit, ja sem obcas nakuknem, tiez som rodila na antolskej 😀
a ano este adminujem, teda ak stiham 😀

rybka13
16. okt 2009

no ved zas az tak si ma nevystrasila 🙂 a uz chrumem tycinky Dru 🙂 dik za radu, zajtra pridem povedat ci to aj na mna zabera.. 🙂
A ako na Antoskej? bolo ok? schvalne co tam bolo najpozitivnejsie a co najnegativnejsie 😝

emjee
16. okt 2009

rybka moj porod je opisany v tejto teme na str. 230 hned prvy prispevok hore, pobyt na sestonedeli na str. 229 posledny prispevok dolu 😉

rybka13
16. okt 2009

no esteze porod dopadol celkom ok ... a to sestonedelie.. ocividne na to bude treba pevne nervy 😔 moja znama sa tam poriadne chytila s nejakou sestrickou na treti den...

A nepamatas sa ci si mala makky krcok? ja dufam, ze ked uz mam uz vraj teraz poriadne makky krcok (nakazali mi lezat) ze sa mozno skorej otvorim, ale mozno nie... neviem...
Inak dobre vediet, ze ten klystir Yal je dobry, som nad nim rozmyslala, lebo nejak mi trocha vadi predstava nejakej nemocnicnej erarnej klystyrovej hadicky
😕
Ale zas, nebude ta nemocnicna mydlova voda ucinnejsia ako ten Yal?

rybka13
16. okt 2009

A dufam, ze ten klystyr stihnem, nerada by som zazivala nejake 'nehody' pocas porodu 😒 toho sa dost desim... lebo aj teraz ked je mimi dost nizko uz, tak citim take tlaky nielen spredu na mechur ale aj vzadu na konecnik...a to predpokladam, ze porodne tlaky budu minimalne 20x silnejsie 😖

mata1977
17. okt 2009

čaute,
mne na palenie zahy pomahaju tortove oblatky neplnene,lebo mna palieva aj mimo tehotenstva,vyskušaj!

mayka
17. okt 2009

rybka, aj ja som si davala robit predoperacne vysetrenie v centre zdravia v budove SNOP na Zahradnickej. Platila som dokopy 20 eur a bolo to tusim tiez do tyzdna hotove.

Na Antolskej to kolko stoji a trva?

A na zahu mi zaberaju cukriky tums a hned. A su dobre ako hroznovy cukor. 😀

rainee
17. okt 2009

mne na zahu nezabera vobec nic, do piateho mesiaca som grcala jak diva ale stale mam moc kyseliny a byva mi zleeeee. dufam ze po porode sa to upravi.

alexandrah
17. okt 2009

baby, ako vsetky pisete, najviac sa teda obavam zdravotnych sestier!!!!!!!!
mayka - tie cukriky kupim normalne v potravinach??
inak, dneska som to prehnala s nakupmi, ale mame skoro vsetko, a ku koncu som uz tiez citila take tlaky pri mocovom mechuri, ovela viac ako zvycajne, akoby sa risko uz posuval dolu, som sa zlakla, tebo takto som to este necitila ... teraz ok, len sa nesmiem tak namahat (6 hodin chodenia v kuse asi nic moc ...)
rybka - uz mam kopec veci, potom napisem, vybavila som aj dmku, aj lekaren a tak ...
ozaj, kde si kupujete kojacie podprsenky? ja som kukala iba na kosickej, ale tam stoja cca 30 eur, to mi pripadalo na taku podprdu moc ... keby to bolo victoria´s secret, nepoviem 😀 😎 skusim na medenej?? boli ste tam niekto??

mayka
18. okt 2009

alexandra kupis ich v lekarni.

podprsenky som si zatial objednala take obycajne carivell cez babetkovo a madernu. potom kupim aj nejaku peknu.

jasminet
18. okt 2009

alex - obycajne kojace podprsenky - biele maju v poluse pri hlavom vchode, tam je obchod s tehu vecami + pre miminka. stala tusim 15€.

rainee
18. okt 2009

ja som kupila peknu podprdu v babymarkete na vajnorskej, stala okolo 20 euro. inak maju tam vcelku dobry vyber veciciek, na kosickej mi to pride drahsie.

alexandrah
18. okt 2009

mayka - ale co som kukala, tak prave tie carrivel stali tych 30 eur, ale to som asi bola v zlom obchode ...a hlavne sa tam nedaju vyskusat, su tam velkosti S, M - to je kolko???
skusim ten polus, alebo som nasla cez internet za 10 eur, tak uvidim ... babymarket obieham aj ja, este popozeram ... sak bohvie, ci ju vyuzijem, a ako dlho, co ked ... no kupim cosi, 2 ks vam stacia?? a v lekarni ma nenapadlo ... zebyby?? dik za tipy!!!!!!!!!! 😎 😀

metlonka
18. okt 2009

mayka aj mne zabera na palenie zahy jedine tums...a nastastie okamzite, lebo niekedy sa to neda vydrzat 😝
alexandrah ja mam jednu taku obycajnu podprdu znacky Clematis, je celkom fajn, pouzivala som ju aj pri prvom tehotenstve a druhu mam taku lepsiu znacky Anita a je s kosticou, ta bola aj drahsia, kupila som ju v Auparku na poschodi v tom tehu obchode 😉

moncuska
19. okt 2009

drobec neviem ako je mozne, ze ja platim a ty nie za interne, robia mi to na antolskej presne tam ako tebe. Mozno ze, ak mas indikovany cisarsky, tam sa za interne neplati 😅 Ja idem vo stvrtok na odber krvi a hned v piatok uz budu vysledky a urobia mi interne 😉 Je to dost rychle, tak mozno aj preto to tolko stoji, okrem toho mi povedali, ze je to preto, ze epidural chcem na vlastnu ziadost, tak aj vysetrenie je na vlastnu ziadost...

k tym podprsenkam, baby bola by som stastna, keby som kupila "len" za 30 eur, moju velkost nikde nemaju, musia mi ju specialne objednat v tehu obchode a bude stat 50 eur! 😠 Takze budem mat len jednu, dve si nemozem dovolit. Aj to este neviem, ci mi bude dobra, lebo nie je moznost si ju vyskusat vopred 😒

sisinka76
19. okt 2009

moncuska, skusila si ten obchodik na Mileticke? je to normal obchod, ziadna Cina predava tam jedna pani, ma super podprsenky, ja som si kupila 2 , cena jednej 11,6 eura. cinania maju take nekvalitne, otrasne za 3 eura, na tie sa neda ani pozerat.
ona ma obchod so spodnym pradlom a spolocenskymi satami, isto to tam najdes. a hlavne vyskusas a ona aj dobre poradi 😉

rybka13
19. okt 2009

dievcata, tie podprsky - to je kapitola sama o sebe zohnat nieco dobre..
moncuska aj pre mna je takmer zazrak zohnat nieco, lebo mam prsia dost velke 😠
Nakoniec mam jednu, z Polusu, ale nie z toho tehu obchodika, ale o kusok dalej vpravo je FAWAB, je to Triumph, stala 30 Eur, ale je jemna a ma sirsie ramienka..je dobra.. ale stale to nie je uplne ono...
Este by som chcela aspon jednu, dam za nu kludne aj dalsich 30 Eur ak bude pohodlna a dobre drzat prsia... skusim v tej lekarni...

rainee
19. okt 2009

baby skuste ten babymarket, maju tam pekne cenovo pristupne podprdy, aj na vacsie prsia. ja som si kupila 90C ale maju aj vacsie + na vyber su aj take trickove natahovacie ktore sa prisposobia ale tie su okolo 30-40 euro no vypadaju byt dost kvalitne.
moncuska a za kolko ta objednali na to interne vysetrenie /od telefonatu za par dni, tyzden a viac..?/ aby som to stihla.

rainee
19. okt 2009

este sa chcem spytat ci nechodite niektora s babom v Petrzalke k pediatricke Zahradnikovej alebo Gibalovej /pisala som do tej temy ale nikto neodpovedal/ tak len ci nemate skusenost s tymito lekarkami lebo sa neviem rozhodnut, obe vyzeraju byt fajn.

metlonka
19. okt 2009

ahoj rainee ja chodim ku Gibalovej s malou...a mozem len odporucat. Je uplne perfektna 🙂 Aspon ako lekarka mi sadla a inak je dost znama aj dost publikuje a zoparkrat som ju videla aj v telke 🙂

metlonka
19. okt 2009

rainee, ak budes mat nejake otazky ohladne Gibalovej...kludne napis...poradim ak budem vediet. Co sa tyka Zahradnikovej...vraj je tiez velmi dobra...ale pokial viem cele to stredisko na terase na Znievskej sa bude od januara stahovat na Vysehradsku...tak ci to potom nebudes mat daleko..

rybka13
19. okt 2009

rainee, metlonka, tak to som rada, ze ste nacali tuto temicku, lebo ja som nad tym este nerozmyslala, ale vedela som ze ma to caka, poznam iba zahradnikovu - k nej som chodila ako decko a bola dobra uz vtedy... boze sak ta zena uz musi mat 50 a vyzera stale rovnako ako v 30 🙂
A ta gibalova, je teda tiez dobra? kolko ma rokov, ma tie uz roky praxe?

S tou stahovkou ste mi nemohli urobit vacsiu radost, to by som mala doktorky rovno pod nosom 😉
A ony boli obe na terase? nie v poliklinike?

alex, stale sa nemozem vyhrabat z tych zoznamov co mi este treba pre seba a babo.. 😒
Zajtra sa tesim uz ze podpisem s Rozenbergom zmluvu... a som zvedava co povie na moj krcok 😖 brusko mi tvrdne dost casto 😒

metlonka
19. okt 2009

rybka Gibalovu najdes na tomto linku a je tam aj odfotena http://www.gibalova.zzz.sk/. Ja som s nou naozaj spokojna. Pred porodom by si k nej mala zajst a spravit zmluvu a pozve si ta na taku prednasku ako sa mas starat o babo ked prides domov z porodnice, ako prvorodicke mi to dost pomohlo. A dala mi svoj mobil, ze jej mozem zavolat hocikedy ked budem mat nejaky problem...ma to sice spoplatnene, ale este nikdy odomna nepytala peniaze 😉 Sice velmi nerada ale teraz tiez riesim dilemu ,ci u nej zostat, pretoze zahradnikovu budem mat dokonca v dome 😉 , a s dvomi detmi to bude predsalen jednoduchsie riesenie...zrejme byvas niekde v okoli ...takze sa budeme onedlho stretavat na ihrisku Jama, vsak? 😉
Inak ona je na Strecnianskej v tom zdravotnom stredisku...

rybka13
19. okt 2009

jeej metlonka, ano, budem chodit isto do Jamy, to ihrisko mam asi 20 m od domu 🙂 Tak to som rada, ze uz tam budem poznat nejaku mamicku 🙂 a nasi mimici budu skoro rovnako stari 🙂 tak to sa tesim, sa potom sa nakontaktujeme.. 😉

A ta Gibsova sa nestahuje teda? Len zahradnikova?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre