Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

danii
autor
9. feb 2007

rozhodne doporucujem, je to lepsie 😉

lucqa
9. feb 2007

no veru, vcera na uzv som si to uvedomila, ked doktor nemal zrovna najlepsiu naladu. Este ten uzv som zvladla v pohode, ale keby som mala rodit v bolestiach pri doktorovi, ktory vstal hore zadkom... brrrrr
radsej milu doktorku, ktora ma radost zo svojej prace 🙂

4a
9. feb 2007

hm holky, jak to čtu, máte to těžký. Já do porodnice nenesla ani vložky ani podložky ani plíny pro mimi. Vše bylo k dispozici. A košili jsem si převlékala tak 3x za den, jak jsem se potila ale stále byli na pokoji. To bylo v Praze u Apolináře. Dost zírám. A vlastně to samé i na Bulovce, kde jsem byla týden.

danii
autor
9. feb 2007

4a, tak to slepo zavidime....to vies..... radsej nic nehovorim.... 😠

lucqa, presne tak! v den d budes potrebovat aj oporu a tu ti lekar ako si povedala vstal hore zadkom zrejme neposkytne....

k.a.t.k.a.
10. feb 2007

mne na Antolskej dali aj vložky aj podložky a aj malej dávali ich pampersky kým som im nedoniesla vlastné 🙂
ja mám len tie najlepšie spomienky na Antolskú dokonca aj na sestričky ktoré mi počas nočnej šichty uspávali malú na chodbe ked plakala 🙂

danii
autor
10. feb 2007

katka jasne ze daju ked nemas ale nie je velmi prijemne pytat..... jedna mamicka co prave na ukazku kupali jej babo nemala svoje este plienky a po otazke sestricky, ci a kde ma plienky sa citila dost hlupo.... najma pred nami vsetkymi.... 😖

lucqa
12. feb 2007

A k tym veciam co so sebou, mali ste aj tie jednorazove sietkovane nohavicky, alebo tie sa nemozu mat? Nech viem co si este mam kupit. Plienkami som uz dufam vybavena, mam pampersky NewBaby, latkove plienky aj postolky. Uz len sebe nejake vlozky, ktore su najlepsie? A vraj potrebujem podlozku pod seba?

adetka
12. feb 2007

lucqa... urcite si kup podlozky pod seba... najlepsie niekolko... lebo za tych 4 az 6 dni urcite zo dve zaspinis (zakrvacas)... predavaju ich v zdravotnickych potrebach... rovnako aj vlozky... obycajne sietovane... nie lepiace... tieto totiz najlepsie prepustaju vzduch a nezaparis sa... a sietovane nohavicky som tam ja osobne mala... aj ked lekari ich naradi videli... obliekala som si ich iba ak som isla do bufetu...a neboj z vlozkou uchytenou medzi nohami sa po porode velmi lahko chodi... 🙂 drzim paste...
a nezabudni este aj na vlhcene obrusky pre babatko... a urcite zo dva tmave uteraky... a niekolko nocnych kosiel... velmi rychlo ich uspinis...

diddi
12. feb 2007

kde kupim tie sietovane jednorazove nohavicky?

lucqa
12. feb 2007

adetka dakujem, skocim do nejakych zdravotnickych potrieb a pokupim vsetko co treba 🙂 A asi aj zo 2 nocne kosele este niekde zozeniem a tmave uteraky, lebo take nemam 🙂
diddi: tie sietovane nohavicky som nasla v internetovych predajniach napr. www.babymarket.sk, www.baby-obchod.sk, www.predeti.sk (ale vsetko su aj kamenne obchody).
Tie nohavicky vyraba Chicco. Jednorazove su za 149 Sk (4 ks), a este maju elasticke po porode, tie su asi pracie (nepisu) za 279 Sk (4 ks). Ale urcite ich budu mat aj v detskych obchodoch, len tam som este nepozerala.

diddi
12. feb 2007

lucqa, vdaka

dobromila
15. feb 2007

ahojte, chodite /-li ste niekto k Dr. Janacovi? Zda sa mi velmi mily, aj ked dnes nepustil manzela na ultrazvuk, vraj kvoli velkemu poctu cakajucich pacientok...ako keby prizeranim sa zdrziaval..
Ale co uz, povedal nam dnes pohlavie babetka, no ale ja som to nevidela, tak neviem, nakolko mu mozme verit. Mate s tym niekto skusenosti, ze ci sa zvykne mylit,alebo ked uz povie, co to bude, tak sa to aj naozaj narodi?
Vdaka 😉

certica
15. feb 2007

dobromila, janac co sa uzv tyka je urcite najlepsi 😉 . odbornik dobry, len byva dost naladovy a ma svojsku povahu, mne osobne jeho styl nevadil, aj ked som u neho konkretne nerodila, ale viackrat som ho zazila.
konkretne som ho mala na uzv aj ked tam bol manzel, vtedy bol v dobrej naladicke, aj povysvetloval a poukazoval muzovi. tam je s tym poctom pacientiek tusim permanentny problem, ale vtedy to nevadilo a tiez nas bolo dost.

dorotka
15. feb 2007

babulky a co pribor a ziletku ta bola v mama a ja ze si ju mam priniest ale myslela som ze aspon tie tam maju
diddi maju ich aj v lekarnach a dokonca aj niektore drogerie

certica
15. feb 2007

dobromila, inak niekde tu mas aj konkretne temu dr.Janac

dorotka, pribor tam je, ale ja som mala aj tak vlastny. ziletku teda netusim, to tam musia preboha mat. ja som si den pred odbehla z nemocky domov a oholil ma mangel 😉

dobromila
15. feb 2007

certica, dik za info 🙂 Ved tiez neviem, co mu sadlo na nos, ked prvy raz pustil manzela bez problemov. No a povedal vam spravne uz skor, ze sa narodi chlapcek?

certica
15. feb 2007

mili, ja som chodila na ant. az od toho 20tt, predtym som pohlavie nevedela a vtedy mi zrovna robil uzv dr. drobny. ak si bol isty (teda babo bolo spravne natocene), myslim, ze sa nemyli 😉 .
ak ho mas zazmluvneneho k porodu, urcite sa bude snazit chovat v pohode, ako odbornik je urcite dobry, len sem tam ten pristup ma zvlastny, niekedy mozno menej adekvatny situacii, ale hovorim, ja som s nim problem nemala

dorotka
15. feb 2007

certi no potom ako to naposledy skusal to asi radsej necham na sestricky
😉
inac mili ja s nim tiez nemam skusenosti ale moja skusenost je taka ze ked su si neni isty tak ti to radsej nepovedia alebo povedia s tym ze zatial to vyzera tak

pipi1211
15. feb 2007

baby ak nemam doktorku na antolskej a chcela by som rodit u Dubcakovej tak si mam pripravit 7.500Sk? a neviete co stoji ta nadstandartna porodna sala? a epidural? dakujem 🙂

certica
15. feb 2007

nezvyknu sa mylit, aspon co ja viem na ant.

dorotka
15. feb 2007

pipi kukni si je tu niekde na zadnych stranach prihodeny link od eni tam je cennik aj fotky z porodnej saly aj nadstandardnej izby 😉

masinka
15. feb 2007

pribor tam daju, ale pre istotu si zoberte, mne dali komplet ale spolubyvajucej dali iba malu lyzicku a to sme dostavali prve dni len tekutu stravu (po cisarskom), tak chlipala tie polievky priamo z misky....
ziletku tam maju vlastnu, po nespravnych info ziskanych v nejakej diskusii som sa oholila doma, ale len zospodu a tam mi potom nejake studentky oholili zbytok. boli zlate, fajn sme si pokecali ale aj tak to bolo trochu odveci - dve baby sa na mne vysantili a dve sestricky sa pri tom este na mna pozerali
sietovane gatky maju v zdravotnickym potrebach, stoja asi 15 sk, ja som vyuzila jedny, nosila som ich len ked som isla na chodbu za navstevami, ale aj tak som mala vlozku po troch krokoch az na chrbte, bez nich isiel clovek sice jak Japonecka, ale pekne to drzalo, ze by niekomu vlozka vypadla som nezazila
Janac nam raz robil vyzitu, celkom sympos, spolubyvajuca u neho uz druhkrat rodila a bola velmi spokojna, ja som rodila u Scholtza, uplne super a mne osobne boli este velmi sympaticke Malova a Dubcakova. S Gazom by som nic nechcela mat ani keby mi za to on zaplatil

dorotka
15. feb 2007

inac tie gatky sa daju aj preprat hoci sa nazyvaju jednorazove a zevraj super rychlo schnu 😉
a pippi tu je ten cennik
http://www.nspr.sk/petrzalka/pe_1gynekologia/sl...
ked sa tam preklikas najdes si aj ine info
ale ak si si vybrala lekarku len na zaklade odporucani jedneho nazoru precitaj si tuto temu celu myslim ze najviac si kocky chvalili dr.Rozemberga dufam ze som mu nedomotala meno

pipi1211
15. feb 2007

dakujem dorotka 🙂

certica
15. feb 2007

dorotka, si tusim prvy clovek, co mu meno fakt nedomotal 😀 😉

ena
15. feb 2007
eros
15. feb 2007

Ahojte
baby poznate alebo mate niekdo skusenosti s dr.Marekovou Janou????

dobromila
15. feb 2007

baby dakujem za info. Uz som si nasla aj samostatnu temu Janac - je to zvlastne, velmi rozporuplne skusenosti s nim holky maju. No ale rodit budem uplne niekde inde - v Handlovej, takze dufam, ze tam budu len sami empaticki a chapavi profesionali 😉

dorotka
15. feb 2007

dobromila chvalia si ich aj na to je tu tema kvoli durkechovi tam chodia rodit vsetky rodicky z jeho rodnej dediny
ale zase tam nemas tak dobre vybavene novorodenecke oddelenie ako na antolskej kde zvazaju rizikove deti z celeho slovenska

dobromila
15. feb 2007

dorotka - my sa stahujeme ku Prievidzi, tak preto, nebudem do Handlovej cestovat len kvoli samotnemu porodu. No a som pevne presvedcena, ze nic rizikove sa nam nepritrafi - musime byt optimisti - takze vsetko bude super. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre