Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katy1979
16. jún 2010

@helen cennik najdes na ich stranke. Epi je 106eur a manzel pri porode nieco cez 16 eur. Porodnik 7000sk a operater 5000sk

lucqa
16. jún 2010

@helen PEDA 106, porodnik 232 a nejake drobne a otec pri porode 16,60

helen
16. jún 2010

Ďakujem vám veľmi pekne!

janulka66
17. jún 2010

Ahojte kocky, potrebovala by som poradit. Kamaratka mi odporucila ako porodnika dr. Rozemberga. Momentalne som v 34. tyzdni. Ked si ho chcem zazmluvnit je potrebne sa najprv nejak u neho objednat? Co sa tyka poradne pred porodom na Antolskej,ked si zazmluvnim jedneho doktora chodim len k nemu alebo k hociktoremu?
Dakujeeem 🙂

certica
17. jún 2010

@janulka66 , netreba sa nijak speci objednavat. staci prist v jeho ordinac.hodinach (ut a štv 11-12.30) pred ambulanciu c.27, pripadne si telefonicky zistit, kedy a ci tam bude. navyse idu teraz dovolenky, takze sa budu lekari rozne zastupovat.
a chodievas potom na poradne (spravidla) k jednemu dr., ktoreho si vyberies resp. zazmluvnis. ale ako hovorim, leto-plavky-dovolenky, treba nasledujuce tyzdne trochu ratat s improvizacnym fungovanim a zastupovanim v jednotlivych ambulanciach (si myslim)

janulka66
17. jún 2010

@certica dakujem pekne za info 😉

zzuz
18. jún 2010

Ahoj kocky! neviete prosim, kedy byva na antolskej ta prednaska o epiduralke? este stale je povinna, ak chcem epiduralku?
Taktiez by som tam potrebovala skocit na EKG a netusim, kedy tam su. Len si pamatam, ze sa neobjednava. Neviete niektora prosim? Na nete som sa z toho "nevysomarila" 🙂.

mitsa
18. jún 2010

ahoj zzuz, prednaska o epiduralke byva kazdu stredu o 14.00 na ARO- prizemie nemocnice hned oproti tej dlhej chodbe, ktorou sa prechadza od vestibulu do nemocnicnej casti. O EKG bohuzial netusim nic ani ja....

helen
18. jún 2010

@zzuz určite tam sú vo štvrtok doobeda, ale inak neviem. Ale potrebuješ na to výmenný lístok.

helen
18. jún 2010

@zzuz a tá prčednáša o epi stále je povinná, dajú ti tam potvrdené papiere, ktoré anestéziológ pri pôrode potrebuje vypísané a potvrdené.

katy1979
18. jún 2010

@zzuz na ekg ich najdes doobeda. Bacha na tie ich obedne prestavky. Vsak v stredu chod na prednasku skor a vybavis aj to.
.
Baby neviete ak mi pride navsteva mimo navstevnych hodin robia s tym sestricky problem? Ci ak pekne poprosim bude to v pohode a pustia ma na chodbu?

zuzana39
18. jún 2010

@katy1979 ja som tam rodila nedávno a problém som nemala.Ked došla návšteva len som to povedala sestričke a bolo.Ale aj tak som dlho byť nemohla,lebo som sa bála,či malý neplače a tak.

katy1979
18. jún 2010

@zuzana39 zuzka dakujem snad to tak bude. Nie vzdy sa clovek trafi do tych ich hodin.

pimpulienka
19. jún 2010

ahojte maminky. Neviete ako je to s tým, keby som chcela mať aj manžela pri pôrode a k tomu ešte aj dulu? nebol by s tm problém?

helen
19. jún 2010

@pimpulienka No možno sa to zmenilo, ale dakedy s tým bol problém na bežnom boxe, boli vraj ochotní pustiť s rodičkou iba jednu osobu. Viac osôb vraj pustili iba na nadštandardný box. Skús sa ale radšej osobne opýtať priamo na pôrodnici, keď tam pôjdeš, alebo možno ak ti to dovolí priamo pôrodník.

minix
19. jún 2010

uf, pimpulienka, dulu by som si najprv overila, kedze je to dalsia osoba k manzelovi...ja ked som rodila, tak tam boli asi traja doktori a tri porodne asistentky plus anesteziologicka, co je osob viac nez dost. Tak sa pripadne spytaj porodnika. Aby si potom nebola prekvapena.

takisto je aj platba standardne za jednu osobu k porodu, tak ktovie..daj vediet, ako si dopadla. 😉

ceresna
19. jún 2010

@zzuz, tak ako ti napísali kočky, prednáška o EPI je povinná. Ale ak si už absolvovala s prvorodeným, tak tam nemusíš byť celú prednášku, len vyplníš papiere a môžeš ísť. Ja som to takto riešila pred troma týždňami.

helen
19. jún 2010

@ceresna nám prišla na pednášku iná lekárka ako tá, čo to robí vždy a tá takú možnosť druhorodičkám vôbec nedala, takže to závisí aj od toho.

dadika1977
20. jún 2010

Baby chcem sa opýtať - ako je to s otcom pri porode ? Staci to len nejako dopredu zaplatit ? Nemusi chodit na nejake prednasky ? Dost sa toho zmenilo, ja ked som tam rodila pred 5-timi rokmi, tak som proste PEDA aj manzela pri porode platila az po porode. Teraz to uz chcu tusim vsetko dopredu... Ak absolvujete to skolenie o PEDA, daju Vam nejake potvrdenie s ktorym pridete rodit ? A ako je to s tym manzelom pri porode ? Dakujem za info. 🙂

minix
20. jún 2010

@dadika1977 manzelovi netreba ziadnu prednasku, aj ked nejake sa konaju, mozes si to zaplatit aj dopredu, mozes aj v den porodu (moj to platil cca 1,5 hodiny pred porodom), niektore sestricky su take mile, ze vraj mozes aj dodatocne. 🙂

Pri skoleni PEDA dostanes tlacivo, ktore treba vyplnit (tvojimi udajmi) a potom ho musis mat potvrdene aj lekarom, a samozrejme, v den porodu priniest potvrdenie o zaplateni, toto je treba mat vyplatene dopredu.

Nech to dobre dopadne. 🙂

mirkita
20. jún 2010

@minix
ahoj, precitala som zopar stranok a pacili sa mi tvoje prispevky...zneju velmi pozitivne, aj o porode aj o nemocnici 🙂
ja som rozhodnuta pre Antolsku
len svagrina tam rodila a vraj pri vymene smien jej nemal kto pichnu EPI ...a myslim ze este nieco nebolo OK aj s personalom...pre nu celkovo bol porod zly zazitok...
tak ma zaujima ci si si EPI musela vypytat alebo to nejak sledovali kedy je spravny cas....
dakujem velmi pekne

minix
21. jún 2010

@mirkita ahoj, epi som si pytat nemusela, pri prijme som rovno odovzdala to potvrdenie o zaplatenie EPI, na co sa ma este raz spytali, ci ju chcem, tak som povedala, ze ano, a jednoducho mi povedali, co mi urobia, aj kedy pride anesteziologicka. A podarilo sa jej to na prvykrat, s malilinkym pichnutim a bez akychkolvek nasledkov. A vidis, prisli dve panie a boli velmi mile, boli tam aj pocas porodu, chodili sa pytat, ako citim, necitim a ci ma boli a podobne. Popripade dopichavali a kedze som po vyprchani mala extremne bolesti, s ktorymi by som malu asi neporodila, tak mi dali aj tretiu davku a potom to len bola ulava. 🙂

zzuz
21. jún 2010

Ahojte! Na net som sa dostala az dnes, tak tak oneskorene dakujem za tie info o epiduralke a EKG. Skusim to vybavit teda naraz v stredu, to je dobry napad. Tento tyzden som posledny v praci a maly v skolke, tak je to idealne, ze ho nemusim brat so sebou. 🙂 Keby som nemusela pocuvat prednasku celu, tak by to bolo super. Ale hlavne aby som to mala vybavene. Este raz vdaka! 🙂

mirkita
21. jún 2010

@minix
velmi pekne dakujem! tohto som sa totiz bala...zena co ma bolesti nestiha este rozmyslat za lekarov co s nou maju robit...tak je fajn pocut ze robia sami to co maju 😉

minix
21. jún 2010

@mirkita nemáš za čo, hlavne sa opatruj až do šťastného finále. 🙂

mirkita
21. jún 2010

@minix
jasne 😉 babo mi zatial dopraje ze mi nie je vobec zle, nic necitim, nic mi nevadi...tak to snad bude rovnako pokracovat

lukmaj
22. jún 2010

Ahojte holky, aj ja sa chystam rodit na Antolskej a asi bez Epi. Mate niektora skusenosti s porodom bez Epi?
Nemate nahodou niektora termin koncom jula (my mame termin 26.7)?
Dakujem

cicimon
22. jún 2010

ja som rodila bez epi a v poho 🙂

babulina
22. jún 2010

@lukmaj - rodila som dceru bez EPI a bola by som rada keby sa zadarilo aj toto druhe bez nej - bolo to v pohodicke, ani ma nenapadlo si ju vypytat

ena
22. jún 2010

ja tiez oboch bez EPI a v pohode.. ale asi zalezi aj od prahu bolesti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre