Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sia29
5. sep 2007

Ahojte. Moja skusenost s Antolskou. Maly sa narodil na Antolskej v sobotu, 23. 6. 2007. Do nemocnice ma prijali v piatok v , asi o druhej v noci, ked mi doma zacala odtekať ruzova tekutina o ktorej som sa na prijme so sestrickami a doktorkou asi polhodinu "dohadovala", ci je to alebo to nie je plodova voda. Podla nich a vlozky, co mi dali oni to plodova voda nebola a uz ma takmer poslali domov, ked vsak naliali tu zazracnu tekutinu na vlozku, co som priniesla z domu, tak bolo rozhodnute a zostala som. Problem bol, ze som sa vobec neotvarala a plodova voda uz odtekala. V piatok rano mi dali "prostin", neviem ako sa to pise. Nasledovala jedna kontrakcia za druhou, niekedy aj po troch minutach, zacala som vracat a prehanalo ma.V piatok vecer som prosila o cisarsky rez,totalne zufala. Tie bolesti pri kontrakciach mi vobec nedovolili zaspat, sestricky aj lekar ma nutili aspon nieco zjest, ale hned ako som sa skusila co len napit , vsetko islo von. V sobotu som sa zobudila vyhladovana, unavena a vysilena, ako keby som uz rodila. Znovu som dostala davku liekov na otvorenie a vysledky uz ukazovali zacinajuci zapal v plodovej vode a bolo mi oznamene,ze v ten den musim porodit. Chcelo sa mi plakat pri predstave, kde mam na to este vziat silu. Nastastie sa v ten moment k porodu rozhodol prist manzel, ktory bol dovtedy radikalne proti a bolo to rozhodnutie, ktore obaja spatne vnimame ako viac nez spravne. Manzel mi velmi pomohol masazou krizov a podavanim kadecoho potrebneho a hlavne bol tam a mna to postavilo na nohy, ze niekto blizky ma ma "pod palcom". Videli sme nase stasticko naraz, v jednej sekunde, nikdy nezabudnem ako to male teple telicko lezalo a dychalo na mne a my sme pozerali s uzasom, kto to je??? Mame krasne zabery od prvych sekund narodenia nasho "Koblizka", video ako mu pisu jeho priezvisko na chrbatik, zachyteny prvy plac, meranie teploty, pripinanie cisielka na ruku, balenie...Aj to su veci, ktore by sme bez manzelovej pritomnosti nemali navzdy uchovane. A vela-vela dakujem cloveku, ktory "vynasiel" epidural! Bez neho si svoj porod vobec neviem predstavit. Doktora som zajednaneho nemala, nakoniec ma rodili dvaja, nakolko Dr. Kostolny, ku ktoremu som chodila do poradne mal prave sluzbu a ochotne prisiel na pomoc, lebo som im pripadala, ze mozno zacnem strajkovat pri tlaceni a situacia sa otoci smerom k cisarskemu rezu. Druhou bola Dr. Cerna, na ktoru tiez nic zle povedat nemozem. A hlavne zmenila som nazor na Dr. Kostolneho, ktory mi pocas chodenia do poradne pripadal byt odmerany, malo zhovorcivy a neochotny a isla som z poradne dvakrat s placom...Vdaka nemu som sa citila pri zaverecnom tlaceni viac ako isto a to, ze je super odbornik mi potvrdila aj moja gynekologicka. Ja by som Antolskej nebala, ak bude druhe baby na ceste, zvolim takisto.

ajuskamimi
5. sep 2007

ahojte, jeeeeeeeeej CERTICA blahozelam 😀 uz som v tejto teme dlhooo nebola

veva55
6. sep 2007

Kocky co ste rodili na Antolskej a mali ste manzela pri porode, chcem sa vas spytat, ci mohol byt s vami manzel hned po prichode do nemocnice, alebo ho nechaju cakat vonku a zavolaju ho az ked uz lezim na porodnom stole. Dakujeeem

tulka3
6. sep 2007

veva 55 - manzel mohol byt so mnou cely cas, pustili ho po tom co som absolvovala klistir a vyprazdnila sa.. potom sa uz odo mna nepohol az do 2 hod po porode. myslim, ze im to tak vyhovuje, aspon sa niekto stara o rodicku, kym sa pomaly otvara a oni maju zatial viac menej volno...

mia85
6. sep 2007

ahoj baby, prosim vas viete niektora nieco o dr. Janacovi???

katrin
6. sep 2007

mia85, čo potrebuješ o ňom vedieť?

babulina
6. sep 2007

mia85: ja len tolko ze ruky od neho prec, neprijemny podrazdeny o odbornosti pomlcim, zle stanovena diagnoza so zlou liecbou hrozne hrozne aspon teda u mna

mia85
6. sep 2007

no v podstate aky je... kamarat s manzelkou mi ho odporucili aj k porodu...

katrin
6. sep 2007

Babulina, hovorí sa o ňom, že je najlepší na uzv z celej Antolskej, nám zachránil život pri pôrode. O tom, že má občas blbé reči by sa dalo hovoriť ale ako na doktora na neho nemám krivého slova 😔

katrin
6. sep 2007

Mia, ja som bola u neho pred pôrodom na uzv, povedala som si, že toho chlapa by som teda pri pôrode nechcela mať... A tak to vyšlo, že akurát on mal službu, keď som rodila... Choď raz k nemu a uvidíš sama, alebo si tu prečítaj tému Dr. Janáč, nájdem ti link

mia85
6. sep 2007

katrin, o tom zvlastnom zmysle pre humor a pristupe som pocula.

katrin
6. sep 2007

Mia, zvláštny "humor" má...

mia85
6. sep 2007

katrin, na to ma upozornovali, ale zdoraznili, ze ako odbornik je super. tak rozmyslam nad nim. aj nad tym, ze by osm si ho ako porodnika zacvakala. co mi v tomto pripade radite? platit si porodnika alebo to nechat na nahodu. viete, 7.000 sa mi zda dost...

babulina
6. sep 2007

srry, ja len ked pocujem jeho meno tak sa mi otvara rybicka vo vrecku, proste moc moc zla skusenost s nim

ena
6. sep 2007

ja som bola minuly tyzden pri nom na UZV, minule tehu som k nemu chodila do poradne.. ja som spokojna 🙂
A dopredu som si ho nevyberala, proste isla som v 36 tt., a kto ordinoval, ku tomu som sla..
poradna je rychla (ale to asi suvisi s tym, ze je kopa ludi v cakarni... potom by ste sa stazovali, ze zas velmi dlho cakate 🙂) ) a ani sa mu necudujem, ked nie je furt vysmiaty a prijemny, ked v cakarni plno ludi..mne osobne vyhovuje, aj jeho humor...
teraz na uzv bol v pohode.. a dokonca zacal robit uzv skor, ako bolo vypisane na dverach.

a inak, myslim, ze vam by nebolo velmi prijemne, keby vas rozoberali na nete 😉 takze ako pise Katrin, treba k dr. ktoreho chcete ist a potom sa rozhodnete, ci ostanete alebo zmenite, lebo kolko ludi, tolko chuti...

veva55
6. sep 2007

tulka, dakujem, trochu si ma upokojila, lebo niekde som citala prispevok, ze manzela poslali prec a pustili ho az po niekolkych hodinach.

mia85
6. sep 2007

no ja som nechcela aby sa niekto citil neprijemne. ale dakujem za prispevky...

megie
6. sep 2007

aj ja to asi spravím tak, že kto bude práve ordinovať k tomu pôjdem, počula som, že veľa doktorov je tam skvelých, tak hádam aj ja k jendému z nich zablúdim 😀 a zazmluvniť si dr. tiež asi nebudem môcť dovoliť... 7tis. je 7tis. Je to fakt moc. 😉

veva55
6. sep 2007

megie, pokial by sa o mna zazmluvneny doktor staral po cely ten cas, proste ze po prichode do porodnice mu sestricky zavolaju ze som prisla, on by dosiel a napr. kazdu hodinu by ma chodil kontrolovat (otvarane krcka, stahy maternice, ozvy plodu....), tak by som 7 tisic obetovala. Ale v skutocnosti to byva tak, ze sestricky toho tvojho dokiho zavolaju az ked uz pomaly lezis na stole s rozcapenymi nohami a doktor pride vlastne az na ten samotny porod - vytlacenie dietata, co je zalezitost 10-15 minut. A ja odmietam zaplatit 7 tisic za 10-15 minut prace.

evula79
6. sep 2007

ahojte dievcata.co sa tyka tych 7 tis.,aj mne sa to zda moc.ale chcela by som mat istotu ze porodim u dr. ktory pozna moj zdrav.stav.chcem sa vas spytat ci neviete aky je konkretny postup pri zazmluvneni porodnika a ako k tomu pristupuju dr.ci treba prv poziadat dr.aby ma odrodil a ak suhlasi zaplatit 7 tis.?a asi kolko pred porodom?tyzden-dva?
pripadne ak ste niektora rodila u doc.korbela alebo dr.niznanskej,zaujimal by ma vas nazor na nich.kedze som ja doteroz chodila do poradne k docentovi a prednedavnom si ma prebrala dr.niznanska,tak sa teraz neviem rozhodnut koho poziadat o porod.a uz mam pocit ze nemame toho moc do konca aj ked som len v 31tt.+5d.dakujem

adetka
6. sep 2007

veva... moj doktor prisiel, ked som bola otvorena na 4 prsty... a do porodu prisiel este asi trikrat...pozriet ako sa dari, usmiat sa, povzbudit... bol pri zavadzani epiduralu... a aj po porode prisiel zo trikrat na sestonedelie sa poziet ako sa mi rana hoji... poradit mi, dodat odvahy... dokonca aj spoluleziacim na izbe poradil (trosku mi aj zavideli)... ja tych 7-tisic nelutujem... 🙂

avion
6. sep 2007

Mia 85 ja chodim k dr Janacovi , nemam ho zazmluvneneho. Ma zvlastny pristup, ale ja sa nedam ani odradit ani vykolajit jeho naladou. Minule na mna nakrical ze mi chybaju udaje v tehu knizke, tak som mu to hned vratila, ze to nie je moja chyba ale dr, ze sa aspon vidi ako sa o pacienta zaujima. Tak odvtedy je ticho. A ziadneho dr nebudem mat zazmluvneneho, lebo to je ich praca aby nam pomohli, nepotrebujeme ich extra platit za to. To je moj osobny nazor 😉

veva55
6. sep 2007

adetka, ved pokial sa o teba aj staral, neni o com. Ale ja osobne poznam par kociek co rodili na Antolskej a zazmluvneneho doktora im zavolali na poslednu chvilu. A ak by sa to stalo aj mne, potom by som si buchala hlavu o stenu, ze tych 7 tisic som mohla vyuzit uzitocnejsie.
Najidealnejsie je, ak ma tvoj doktor v ten den co rodis aj sluzbu, ale to by bola asi skor nahoda 🙂 .

adetka
6. sep 2007

mojho volali telefonicky... a dobehol za dvadsat minut... tak dolezita som bola pre neho 😀 (mozno prave pre tych 7-tisic, ale co je na tom)... a budem ho chciet aj pri dalsich porodoch (kedze teraz uz vie ako sa pri porode spravam, a ze mi mal dat aj druhu davku epiduralu)... obdivujem vas zeny, ktore idete rodit na slepo... ja som bola pokojnejsia, ked som vedela, v koho rukach bude moj zivot a zivot mojho dietata (kym neprisiel, som bola nervozna ako na prvom rande) 😉 ... drzim vam palceky...

atevi
6. sep 2007

evula79,
ci si vyberies jedneho alebo druheho, urobis velmi dobre.
Dr. Niznanska je neskutocne mila, prijemna, dokonca ma pohladkala ako dceru, bude ta vediet povzbudit a usmernit. Jej pristup je velmi dobry, co sa tyka psychyky rodicky. Okrem toho je vyborna odbornicka.
Doc. Korbel je velmi prijemny, mily a tiez velmi rozvazny a rozumny. Mojej znamej dokonca pri porode masiroval chrbat. Nehovoriac o vysokej odbornosti.

ajuskamimi
6. sep 2007

ja kym som lezala na prijme /maleho som prenasala a nakoniec rodila sekciou/, tak mal kazde rano vizitu Dr. Janac. Tiez som pocula o nom kadeco, ze je ako Dr. House z telky a podobne, ale ja som nemohla na neho krive slovo povedat. Vzdy prisiel, bol mily, usmiaty, popytal sa ako sa mame, poradil, pomohol, takze ja som s nim bola spokojna.

co sa tyka zazmluvnenia, mala som zazmluvneneho primara Dr. Scholtza a nelutujem tych 7.000. Ak sa niekedy rozhodnem rodit znova /co asi tak skoro nebude 😀 / ale ak nahodou predsa, znova si chcem zazmluvnit jeho. Staral sa o mna pred porodom a aj po porode, nemozem si stazovat. Tiez som najprv vahala, lebo tych 7.000 sa mi zdalo vela, ale nakoniec ako hovorim nelutujem to 😉

evula79
6. sep 2007

atevi,dakujem

ajuskamimi,takze ak sa rozhodnem pre zazmluvnenie,poprosim dr.aby ma odrodil a ak suhlasi zaplatim v pokladni 7 tis. a potom uz len budem cakat az to na mna pride?

megie
6. sep 2007

Možno by sa to aj oplatilo, ibaže tých 7 tis, to je skoro celá moja výplata.. A ked budem dostávať materskú, tak to už ani nehovorím... 😖

mipa
6. sep 2007

Ahoj baby, ja mam na antolskej rodit o dva tyzdne a velmi by ma zaujimalo ako to je s poporodnou starostlivostou, a pokial nemate nadstandardnu izbu tak ci mate babetka pri sebe, ci su sestricky ochotne aj poradit napr.s kojenim a pod lebo som pocula od jednej mamicky ze ani nie... ale to je len jedna skusenost..

megie
6. sep 2007

to by aj mňa zaujímalo, nechcem nadštandard... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre