Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

wera.g
9. sep 2011

@makimakimaki teraz tá prednáška má byť v pondelok o pol 1, chystám sa, tak môžem dať potom info 🙂

monia_
10. sep 2011

ahojte dievcata, hoci neprispievam, citam si Vas kazdy den 🙂 aj ja sa chystam rodit na Antolskej a tiez idem teraz v pondelok na tu prednasku na 3-tom o pol 1. Na tu prednasku vraj maju prist aj oteckovia, neviete presne coho sa ta prednaska tyka? Dakujeem.

minix
10. sep 2011

@monia_ oteckovia mozu prist, nie maju. 🙂

monia_
10. sep 2011

@minix tak som to myslela, len som to zle napisala 🙂

makimakimaki
11. sep 2011

Baby, tak prosim Vas hodte zajtra info, ci prednaska stala za to a ci je vhodne/potrebne aby risiel aj otecko. Moc diiiiiky!!!!

adrianmama
11. sep 2011

ahojte, chodite niekto na tehu cvicenie, co sa ma chodit od 28.tyzdna? mate dake referencie? dakujem....ja som pri malom nechodila, ale teraz ked som s nim doma, mam uz len predsa menej pohybu a ked som chodila do prace a mozno by som to skusila, len netsim, ci to stoji za namahu.....

kaciatko81
12. sep 2011

@wera.g @monia_ dajte potom vediet o com ta prednaska bola 🙂

lucikusik
12. sep 2011

Ahojte, prosím Vás o osobnú skúsenosť s prikladaním bábatka na bruško hneď po porode. Ako dlho Vám nechali babatko priložené, či to bolo vobec možné. Vopred ďakujem.

denka23
12. sep 2011

Ahojky 🙂 z vlastnej nedávnej skúsenosti t.j. 3.9.2011 sa mi na Antolskej narodila dcérka Timea (48cm, 2650g) a odrodila ma MUDr.Krištúfková....vrelo odporúčam, nemala som ju zazmluvnenú ale správala sa ku mne uplne super a aj ma po pôrode prišla skontrolovať na izbu a vkuse sa ma pýtala či niečo nepotrebujem a je všetko v poriadku....maličká pri nej bola behom 15min na svete a s prijatím do nemocnice.....nečakala som od nej takýto prístup keď som ju nemala zazmluvnenú, naozaj som jej dosť vďačná 😉 😉 😉

denka23
12. sep 2011

@lucikusik Ahojky, ano prikladajú bábätko hneď po pôrode na bruško ale neviem na ako dlho....vopred sa ťa ale spýtajú či to chceš...lebo niekto nemusí krv....mne maličkú priložili na bruško hneď po pôrode ale nemala som ju dlho cca do 5min. viac nie, a to aj preto že malička sa narodila menšia tak ju čo najskôr išli zabaliť do teplučka 😉

erickaa
13. sep 2011

@wera.g ahoj, tak ako bolo včera na poradni? Mňa skoro šlak trafil, čakala som tam 2 a pol hodiny! 😝 Zrovna, keď som mala ísť na radu, tak išiel doktor na obed 😠 Asi prídem nabudúce skorej, aj keď mi hovoril, že mám prísť o 11-tej, ale tak isto som bola aj včera. Asi pridem radšej o 10-tej. 😀

mimikas
13. sep 2011

Ahojte, nemate niektora skusenosti s dr. Drobnym alebo Rozembergom? Dakujem

lauricka
13. sep 2011

Ahojte babulky, dnes som bola na kontrole a moj gynekolog mi odporucil Antolsku vzhladom na dvojicky a vybavenie nemocnice. Rodila tam niektora dvojciatka? Odporucate zazmluvnit lekara? Pocuvam aj vela nazorov, ze netreba, tak vobec neviem, ako sa rozhodnut. Dakujem Vam 🙂

lucikusik
13. sep 2011

@denka23 Ďakujem za čerstvú informáciu. Mala si pri porode aj doprovod ? Ak áno, kedy ho k Tebe pustili. Neviem ako to tam vyzerá, že či tam je nejaká čakateľňa, či ako sa to volá, kde sú mamičky kým sa uvoľní pôrodný box. Či do tej čakateľne doprovod. Vopred Ti veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

denka23
13. sep 2011

@lucikusik ahojky mala som pri sebe muža....a ku mne ho pustili až keď somporodila lebo nechcela som ho pri porode...takze hned potom....bol pri mne asi hodinku.......a čakatelna ako pises je tam urcite, ale ja som nemala sancu to kedy stihnut....pri mne bola celá sala prázdna, nikto akurat vtedy nerodil... 🙂))

pimpulienka
13. sep 2011

lucikusik zaleži od okolnosti, ja som malinku hneď priloženu nemala, i keď som veľmi chcela.. Totižto hneď jej odsávali z plodovej vody dychacie cesty a hneď ju aj brali preč. Prišli s ňou potom o niekoľko minut, to už bola zabalená. Ake zase hneď sa mi potom krásne prisala 🙂

pimpulienka
13. sep 2011

adrianmama ja som chodila k pani Ježikovej jedna hodina bola debatka, informačne zaležitosti postupne o celom pôrode a druhá cvičenie na fitloptách, na žinenke či pri rebrinách. Mne osobne to dalo veľmi veľa. Tak perfektne som sa naučila ako dychať,. že som nemala najmenší problem potom pri pôrode. Všetko som to zúžitkovala 😉 Pôjdem aj pri druhom.Zas nie každemu to možno niečo dalo, no mne áno 🙂

bublinqa
13. sep 2011

maminky, ktore ste nedavno rodili na Antolskej, netrapia vase ratolesti sopliky? My uz s nimi niekolko tyzdnov bojujeme, krpcovi pediatricka urobila vyter z nosa a dnes som sa dozvedela, ze sme si z nemocnice dovliekli streptokoka 😠 😠 😠

evatko
13. sep 2011

@ bublinqa aj my sme tak dopadli, sice este v aprili min roku, ale to je asi jedno. A s prvym dietatom pred piatimi rokmi, sme asi v 3 tyzdnoch mali ATB( moja vina, teraz by som nedala), tiez mal strasne sople, ale co bolo vo vyteri si nepamatam...

bublinqa
13. sep 2011

@evatko takze sa to preliecilo antibiotikami? tie nasa doktorka zatial velmi neriesi, comu som rada, ja len ci to neprejde casom same...aj ked pocuvat to hrkotanie v nose je neprijemne 😒

evatko
13. sep 2011

Urcite mu nedavaj ATB, len morsku sol, nasivin.

bublinqa
13. sep 2011

pred odsavanim hlienov davam sterimar, potom nasivin, ale ten som po 5-tich dnoch musela vysadit, nesmie sa pouzivat dlhodobo. Nejde mi ale odsat hlieny poriadne, pouzivam odsavacku na vysavac, vzdy mu ale niekde hlboko co to ostane a hrkoce to nadalej 😠

wera.g
14. sep 2011

@erickaa dobre ranko 🙂 ja som tam prisla nieco po pol 9tej, doktor prisiel tusim okolo pol 10tej, tak som sa vytesovala, ze budem rychlo, predomnou boli len tri tehulky..ale vzal este nejakeho dedusika a babicku a ti tam boli riadne dlho..pred 11tou som odtial sla, tak sme sa zase minuli, co? 😀 ozaj na cvicenie chodis v pondelok? Ja piatky, ale tentokrat idem v pondelok, nech nemusim 3x tyzdenne na antolsku, kedze nie som z BA. Mne povedal doktor, nech pridem cca o 10tej, teda o 9tej tam uz budem kvocat 😀

wera.g
14. sep 2011

Ahojte 🙂
Teda v pondelok som bola na tej prednaske-ale uz uz som myslela, ze sa na to vykaslem, kedze to bolo na 3.poschodi a vytah ziadny 😖 nakoniec som to zvladla 😀 najprv prednasala MUDr Kristufkova, co sa deje od prichodu do porodnice, pripravy, samotny porod, aj za to, kde moze byt otecko a kde nie, potom rozpravala este jedna pani doktorka (ktorej meno si zial nepamatam) a ta rozpravala vsetko od porodu co sa deje az po odchod z nemocnice, ake vysetrenia sa robia, ockovania, za starostlivost o babatka, atd.. Ja som si to rada vypocula, aspon budem vediet co ma caka, som rada, ze som bola 🙂 a nakoniec prednasala jedna pani ohladom odberu pupocnikovej krvi, ale to uz som nezostala..

renatkas
14. sep 2011

@wera.g prosim ta ked vam na tej prednaske hovorili o ockovaniach, tam automaticky ockuju proti TBC? to nespominali ze by sa to malo zrusit?

erickaa
14. sep 2011

@wera.g dobré ránko 🙂 A nemala si na sebe ružové tričko? Lebo taká baba jedna tam bola, som si myslela, že možno si to ty 😀
Ja na cvičenia nechodím. Ja som chodila ešte prelom jul-august na "Predpôrodný kurz aj s oteckami" do jedného centra. Tam sme sa učili aj dýchať, absolvovali sme prednášky a tak. No a ešte rozmýšľam, že tam pôjdem na budúci týždeň (ak dovtedy neporodíme) na nácvik tlačenia 😀

@renatkas inak toto aj mňa dosť zaujíma, ako to je s týmto očkovaním. Ževraj to majú od nového roka zrušiť. Ja by som bola rada, keby nás neočkovali, lebo som počula, že ani už nemajú vakcíny....

janna_1
14. sep 2011

@mimikas MUDr. Rozemberga len odporucam. mala som ho zazmluvneneho (pred 2,5 rokmi) a nelutujem, nakolko bola aj komplikacia. Ja som mesiac lezala s rizikovym na antolskej a on bol ten, ktorý zistil o co vlastne ide. Potom som pred porodom chodila k nemu do poradne a zazmluvnila. Velmi prijemny doktor, vsetko vysvetli, ludsky, a aj po porode sa staral, prisiel niekol X za mnou, aby skotroloval stav. Ak by som este niekedy rodila, ineho porodnika by som ani nehladala.

jabadaba
14. sep 2011

@renatkas nie automaticky, detsky primar sa spyta ci mas zaujem o ockovanie proti TBC, vysvetlil nam, ze sa uz teraz voperd pytaju lebo su mamicky, ktore si toto ockovanie nezelaju. Bol fajn, pokecali sme o vsetkych kladoch a zaporoch vakciny. Takze budes mat moznost sa nasledne rozhodnut, ak povies nie, budu to respektovat.

jabadaba
14. sep 2011

@bublinqa coze? 😠 No maly nam kychal v porodnici, soplik ziaden, ale po prichode domov kychanie stale a aj zasusnikovany nostek. No prosim, takze taketo srandicky tam koluju! Ktovie ci to nase dieta tiez nema taketo cosi. Nejak som to neriesila, som myslela, ze snad prechladol, i ked mi to bolo divne. Tusim mu dam spravit stery najbizsie..

bv_alexandra
14. sep 2011

Prosím Vás dnes idem na Antolsku na prednášku o EPI. ale chcem sa opýtať nato aby mohol byť otecko pri ppôrode čo treba absolvovať? vrelá vdaka 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre