Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

labutka
4. feb 2009

fuha, to je drsneee... chapem nejaku hygienu a tak, ale manzela by mi mohli pustit na izbu, ked bude pri porode, aby si mohol krpate aj ochytat, a nie len okukat... zvysok rodiny moze vydrzat, ale novopeceny tatino?

anjelik7
4. feb 2009

smejko5ka,ak nie su komplikacie pri porode,babatko sa hned vezme osetrit a potom sa prinesie prilozit na prsnik.ak je pri porode otecko,moze si ho popestovat i odfotit. vsetky babatka su stale pri mamicke,ukazovanie za sklom je iba v ramci navstev.

susy
4. feb 2009

ja osobne si myslim,ze je to aj tym ,ci je tyzden alebo vikend. Ja som rodila v piatok vecer a cely vikend chodil muz za mnou na izbu a mali sme pri sebe aj miminko. ale bolo to asi aj tym, ze som bola po sekcii, tak som sa nemohla moc chodit na navstevi.

tehula
4. feb 2009

Majuska, drzim palce, nech to mas rychlo za sebou a naspat uz len s miminkom 😉

akejka
4. feb 2009

smejko5ka:
to je u každej mamičky iné. Mne pri oboch dcérach začli silné kontrakcie, úplne som sa otvorila, a neskôr pri 1-2 min. kontrakciách mi voda vôbec neodtiekla. Museli mi ju prepichovať...
nakoniec aj tak oba moje pôrody skončili akútnou sekciou v celkovej anestéze...

akejka
4. feb 2009

ozaj písali ste tu o preplnenom kurze - príprava na pôrod...tie, ktoré máte plánovanú sekciu sa asi na kurz neprihlasujete...alebo áno ? Ako som písala, mala som 2 neplánované sekcie, ale ani pred jedným pôrodom som nechodila na takýto kurz. Nejak som si nanašla čas, chodila som do práce a tušila som, že porodím sekciou...aj keď pri kontrakciách a tlačení mi dr. ukazovali ako mám dýchať 🙂 (vôbec nebrblali, že to neviem..., myslela som že to nebudem potrebovať pri sekcii, ale človek mieni...)

akejka
4. feb 2009

plys:
o mňa sa dr. Scholtz staral síce len v šestonedelí, nezažila som ho pri pôrode, ale ja som bola s ním spokojná. Je milý,ˇľudský a urobí všetko pre tvoje dobro. Mňa zachránil pred istou operáciou, nakoľko sa mi po sekcii zapálila rana, celé šestonedelie som chodila k nemu na preväzy, prečisťovanie, vytláčanie hnisu...iní dr. ma chceli nanovo rozrezať, ale Dr. Scholtz ma zachránil odvarmi z repíka a dubovej kôry...Stále ma podporoval v tom, aby som vydržala, že to môže hnisať aj niekoľko týždňov, že ma nechce rezať...Plne som sa mu zverila do rúk, iných dr. som nepočúvala, čo ma vyháňali na operáciu a nakoniec sa rana scelila a zahojila, ako mi radil.
Takže z tohto hľadiska ti ho môžem len odporučiť...bol ku mne veľmi citlivý a pôsobil na mňa veľmi ukľudňujúco

tehula
4. feb 2009

Dievcata, este sa chcem spytat tie, co ste boli od noveho roku na predporodnych pripravach a tych roznych prednaskach o EPI. Jednak by ma zaujimalo, co je akoze povinne absolvovat pred porodom, ak teda mam zaujem o EPI a oca pri porode. A teda aj prehlad tych novych poplatkov by ma zaujimal.
Dakujem za kazde info

annamary
4. feb 2009

Baby neviete o niekom kto prenajima byt, taky 2 izbový by sme potrebovali lebo podnajom co mame name chcu navysit o 5 tis. ked sa nam malicky narodia za elektriku 😢 😨 , myslela som podnajom v blave volakde a najlepsie nie cez realitku lebo proviziu sme už platili za tento byt kde byvame 3 mesiace 😖 neviete pomoct daktora??

heidy26
4. feb 2009

čaute babulky, chcem sa vas spýtať, dnes som bola na poradni a doki ma prezrel aj zo spodu, a potom mi povedal že môžem trocha špiniť tak na ružovo. ale ja riadne špiním až na hnedo. stalo sa to aj vám niektorej. dakujem za odpovede.

akejka
4. feb 2009

heidy26:
a nevyšetril ťa dnes bolestivejšie, ako inokedy ? Dnes som už o tom v 1 téme písala...že 1-2 týždne pred pôrodom robia dr. nejaký...manéver (neviem si spomenúť ako sa volá), aby si sa rýchlejšie otvárala. toto vyšetrenie je bolestivejšie, ako všetky pred tým, ja som po ňom dostala také hnedasté hlienové špinenie ako ty...a za 4 dni som dostala kontrakcie a išla som rodiť...

dadka212
4. feb 2009

Heidy ja som to nikdy nemala takže neviem...ale ako Akejka hovorí, už pred pôrodom vyšetrujú bolestivejšie niektorí, mne to pripadalo akoby mi chceli malého vyškubnúť von, som ledva predychávala 😝

heidy26
4. feb 2009

Akejka: bolo to také nie moc mierne vyšetrenie 😠 , ale aj si ma potešila že to takto nejako urýchlujú 😅 😅 , išla aj som ajzajtra a veľmi rad keby to na mna prišlo 😅 😅 😅 😅

heidy26
4. feb 2009

a s dr. Scholtzom, mate aké skúsenosti? Akjeka ty si písala že pozitívne, to ma teší. Sice ho nemám zazmluvneného ale chodím k nemu do poradne!

maminahenika
4. feb 2009

Caute kočky,

dnes som nemohla byť na internete, celú noc ma bolel žalúdok, mala som krče, ale iba v žalúdku. Keď som celú noc nespala, ráno som si dala na tie krče jednu tabletku. Trocha som sa bála, že bude mať niečo to malinké, ale ked som prvú rodila, tak tam jedna kočka užívala počas celého tehotenstva túto tabletku, takže asi nemám čoho báť.
Ináč, pred tehotenstvom som mala žalúdočné problémy.
Zajtra idem k dokimu do Blavy, prvý raz 🙂 veľmi sa teším, idem sa spýtať všetko, ale aby ma tam to všetko napadlo vtedy, ked tam budem. No mám si to napýsané, ale aj tak, aby som niečo nevynechala 😉

smejko5ka
4. feb 2009

tehula: ak chces EPI, musis ist na prednasku (kazdu stredu o 14.hod.), kde ti daju papiere, na zaklade ktorych sa plati poplatok 2500 sk v prepocte na eur. tam ti pozru teh. knizku a mozno ti do nej tiez napisu (ako mne), ze treba k tomu urobit krvne testy. to si potom doktor nasiel v poradni a dohodli sme sa na odbere.
otecko vraj uz nemusi absolvovat nic, staci zaplatit (500 sk). obidvoje vraj staci pred porodom.

emjee
4. feb 2009

ahojte
tak majusa uz sa neozvala, tak predpokladam, ze si ju tam nechali?
ja som bola dnes v poradni, ale len mi zmerali tlak a skontrolovali moc a isla som domov 😔

akejka ja som teda nebola na predporodnom na antolskej, ale inde, a tam sme sa ucili nielen dychat, ale celkovo o porode, dojceni, sestonedeli a tak

mirela
5. feb 2009

ja som chodila dr. Scholtzovi do poradne a aj som u neho rodila, bola som velmi spokojna, naozaj je velmi dobry 🙂

akejka
5. feb 2009

emjee:
aha, čiže ten kurz je komplexný, nielen predpôrodné záležitosti...
tak či tak, techniku správneho dýchania som potrebovala pri oboch sekciách... ☹ (ale dr. mi ju za pár sekúnd ukázala, a už mi to išlo... 😉 )

labutka
5. feb 2009

smejko, a na tu prednasku o epiduralke sa tiez treba nejako telefonicky nahlasit? a kde to je?

lumah
5. feb 2009

emjee už sa ti to blíííži, drž sa. 🙂

labutka
5. feb 2009

...emjee, ked budes v porodnici, kto nam bude potom mazat prispevky a uzamykat fora...? 😀

barila
5. feb 2009

Baby tak konecne sa mi podarilo vybavit na Antolskej zmluvu o vybere porodnika. Je tam s tym riadny chaos. Posielali ma z poschodia na poschodie. Cez vrchnu sestru na prednostu, potom riaditelstvo, potom pokladna. Fakt by to mali premysliet a do buducnosti najst tomu iny sposob vybavovania. Ale som moooc rada, ze je to za mnou. A tak teraz uz len sup na porodny stol 😀

emjee
5. feb 2009

labutka na prednasku o epi sa nemusis nahlasovat, staci prist - kazdu stredu o 14 (dovnutra pustaju 13.50) do kniznice na anesteziologii - v nemocnicnej casti sa pustis za recepciou rovno chodbou az na koniec k vytahom a tam uz to uvidis

akurat "rokujem" s bobom o nejakom vypadku 😀 vy si oddychnete, ja si odrodim ... 😉 😀

maminahenika
5. feb 2009

Popoludní idem do BA, a aj teraz rozmýšlam o tom, čo sa ešte spýtať. Aby som na niečo nezabudla 🙂
Ak máte nápady, tak von s nimi ? 😀

palculienkkka
5. feb 2009

emjee...teba v nemocnici nechcú ?? kedy ideš do poradne ??

etnicka
5. feb 2009

ahoj maminahenika, potom napis do DS diskusie svoje dojmy z Antolskej, som velmi zvedava na Tvoju reakciu 😉 Ja som na Antolskej este nebola, ale to, co som pocula, ma skor odradilo...

emjee
5. feb 2009

palculienka naco by som im bola v nemocnici 😀 najblizsie idem zase v stredu

etnicka co ta odradilo?

maminahenika
5. feb 2009

etnicka: určite napíšem 🙂 Ale teraz pôjdem k mjmu lekárovi tam, a nie na Antolskú :( ja by som šla, ale on ordinuje vonku na Dúbravke. Veď sa ho ešte spýtam, že, kedy tam môžem príjsť 😉

etnicka
5. feb 2009

emjee viacero veci - preplnena porodnica, nedostatok sukromia, stres, zhon, zbytocne zasahy do porodu, nerespektovanie bondingu, drahota za nadstandard, ktory by mal byt standard, ocakavanie zazmluvnovania konkretneho doktora/doktorky k porodu, pristup akoze rodi doktor a nie zena atd.... Ja chcem rodit hlavne v pohode 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre