Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

emjee
5. feb 2009

ja len ze nemam pocit, ze by ine bratislavske porodnice na tom boli lepsie

diddi
5. feb 2009

etnicka...uplna blbost...vidiet, ze si tam este nerodila!!!

xixi7
5. feb 2009

Kukenzi,
ty si mala aj nadstandardny box aj nadstandardnu izbu na sestonedeli? Ktore si treba zaplatit aby mohol byt muz s vami?

akejka
5. feb 2009

etnicka:
musím sa aj ja zastať Antolskej, rodila som tam 2x neplánovanými sekciami. Prístupy všetkých dr. zúčastnených pri mojich pôrodoch boli super, urobili pre mňa maximum, nerozhodovali sa dlho, či sekcia, alebo nie, nenechali ma vytrápiť. preplnené pôrodnice sú dnes všetky, 2x som rodila vždy v čase "pôrodného boomu" a vždy sme boli na izbe len dve...nadštandard tam nepotrebuješ, máš WC a sprchu na izbe - v Ružinove si nadštandard musíš dať, inak čakáš na WC a sprchu v rade na chodbe ☹
Dr. tam vôbec neočakávajú zazmluvnenie, pýtali sa ma na to, či si chcem niekoho zazmluvniť a keď som povedala nie, v poho...nebolo to vidieť ani pri pôrode, že nemám nikoho zazmluvneného. ja som mala také urgentné pôrody a také vážne, že pri nich museli byť 3 dr. vrátane primára, takže zazmluvnený dr. by za tú chvíľu ani nestihol prísť...

a ako píše emjee...tiež som nepočula, že by na tom iné pôrodnice boli lepšie...bývam v Ružinove hneď vedľa nemocnice, ale rodiť by som tam nešla ☹

elly111
5. feb 2009

Aj ja sa musím zastať Antolskej a to som celkom fajnovka 😀
Perfektné súkromie, izby, sociálne zariadenia, max. 2 maminy na izbe, polovicu pobytu som bola sama s malým, perfektný prístup lekárov a sestier. Som zdravotník poznám iné nemocnice v rôznych mestách v SR. Antolská má viac ako 1 u mňa.

emjee
5. feb 2009

xixi ak chces mat partnera pri porode, musis si zaplatit 500sk (nadstandardny box nepotrebujes)
ak ho chces mat aj neskor po porode pri sebe musis si zaplatit nadstandardnu izbu (ak si ju zaplatis celu, tak moze byt cely cas s tebou - ale to ti dovolia len ak maju dost miesta)

monkula
5. feb 2009

akejak ,súhlasím... my sme boli na izeb tiež dve, a nemala som nadštandard, mali sme spoločnú kúpeľňu s vedľajšou izbou ,ael nikdy som nečakala..
A ni ja som nemala zazmluvneného lekára, a bola som maximálne spokojná. 😉

iv1
5. feb 2009

Ahojte maminy, tak som konecne na materskej a mam cas aj na nejake forum.
K porodniciam - tiez sa chystam na Antolsku, ale podpisanu budem mat svoju Dr., ktora tam chodi rodit len "externe" (ma nejaku zmluvu s nemocnicou...) Neviete ako sa na to pozeraju interny lekari tam na Antolskej? Aby to nebolo vnimane tak, ze som si zaplatila externu Dr., im som zarobit nedala a potom sa tak ku mne bude spravat cely personal... ?

xixi7
5. feb 2009

emjeee,
ja muza priamo k porodu ani nechcem, ale bola by som rada, keby so mnou mohol byt predtym teda pri kontrakciach, pomasiroval ma a povzbudil a aby mu babo potom neukazovali cez sklo ako ste tu pisali. Stale mam v tom chaos ako to dosiahnut a co si vlastne zaplatit.

janula10
5. feb 2009

ahojte

aj ja si musim zastat antolsku sice som tam nerodila no pristup super a aj tam rodili teraz aj davnejsie kamaratky a vobec to nieje preplnene.....a neviem co....je tam dobra organizacia si myslim co kazdy chvali....vam poviem kamaratka teraz je uz 3den na kramaroch a musi cakat lebo tam je to ako u ciganov ze pekne po poriadku chudatko stale tam uz druhy den pocuje ako kricia vsetky organizacia ziadna....
podla mna ten len ohovori porodku kto ma zly porod alebo tak no to si ziadna nevyberieme komplikacie a podobne.....

emjee nemala si dnes poradnu? akos i dopadla????
ja mam az v stvrtok buduci, v piatok by som chcela nastupit a v sobtu porodit 😀 😀 😀 nie som narocna ze???

janula10
5. feb 2009

juj maminky este ste tu spominali ze su teraz spoplatnene kurzy a tak hej dnes som si to vsimla ked som bola platit si zazmluvnenie porodnika vsetko skoro spoplatnili a aj tu prednasku o epi to viem ze stoji 60sk a aj u p. jezikovej je to spoplatnene tam nejake cvicenia alebo tak tiez som to mohla odfotit sakra....no nic stvrtok to nafotim 😉

iron
5. feb 2009

Janula1: to cvicenie u Jezikovej je spoplatnene 60Sk na jeden krat. To su dve hodky.... no co uz. Aj tak sa mi to nezda vela. Niekde pytaju za tehotenske cvicenia 80Sk a to je len hodka

xixi7
5. feb 2009

Janula,
ja som bola vcera na prednaske o epi a spoplatnena nebola..len priprava u p. Jezikovej.

xixi7
5. feb 2009

Ja som pocula o tehu pripravach a cviceniach za 150 a viac, takze tych 60 sa mi tiez nezda az tak vela.

janula10
5. feb 2009

aha tak pardon 60sk u jezikovej musim to tam odfotit 😀 som citala vela tam noviniek spoplatnenych neviem co som citala o tej prednaske o epiduralke uz.....

tak vela to nieje jasne 😉

pusa
5. feb 2009

Nás včera prepustili z porodnice z Antolskej.
Musím povedať, že prístup pôrodnikov, pôrodných asistentiek bol úplne super. Treba ich počúvať, spolupracovať a podstatné je že aj tak budú rešpekovať Vás čo vy chcete a je to hlavne o tom, že rodí žena nie doktor.
Môj porodník bol úplne perfektný, nálada super, keďže mi odtiekla voda o 2 týždne skôr pôrod mi museli vyvolávať, ale na čakačke som bola sama (v priebehu dňa sa to tam vystriedalo), toalety ok na nemocnicu, ešte aj TV na izbe 😅 . Nepoznám iné nemocnice ale treba si uvedomiť, že pôrodnica je zdravotnícke zariadenie, nie je to žiaden hotel, vôbec mi nechýbal nadštandard ani súkromie. Takže môj pocit super.
Síce mi potom museli robiť cisársky, ale to ako to mali rýchlo zorganizované ma v dobrom dosť prekvapilo, naozaj, zachránili mi babatko...
Starostlivosť po cisárskom reze bola úžasná, len potom niektoré sestričky na novorodeneckom mali svoje "zaužívané postupy a muchy" ale treba sa len pýtať.

janula10
5. feb 2009

pusa tak super 😉
a dobre pises si myslim.....
drzim palceky a vela zdravicka vam prajem 😉

liaah
5. feb 2009

etnicka sorry ale trepesfakt rodila som tam obe deti a som rada 😵 😵 😵 u 😵 asni lekari, sesricky atd. odporuucam 😵 😵 😵 😵 nadstandard e sice dost drahy na tie podmienky a zariadnie, ale je to tam supeeeer 😉 😉 😉 😉

iv1
5. feb 2009

Gratulujem pusa, hlavne nech ste zdravi!
A preco si vlastne musela ist na sekciu?
Este jedna otazocka... Pocula som, ze na Antolskej su tie bezne porodne boxy oddelene vlastne len nejakymi plentami a ze pocujes vsetky maminy ako kricia, ze to vobec nie je prijemne. Je to pravda?

dadka212
5. feb 2009

no ja som tiež rodila na Antolskej a idem tam znova, takže to značí, že som bola spokojná 😵
ja keď som rodila tak vtedy to vôbec nebolo natrieskané, na rizikovom som bola 2 dni sama na izbe 3 postelovej a na čakačke som tam bola 2 dni a na izbe boli so mnou len 2 baby ktoré hneď išli rodiť a na šestonedelí som bola na 2 postelovej izbe a zo 4 dní 2 dni sama 😀 možno som len vystihla super termín 😎
...jediné čo sa mi moc nepáčilo, že ráno prišla upratovačka a tak hrozne buchotala tými komunistickými kýblami, ako keby naschvál nech nás všetky pobudí 😝

Iv1 áno pôrodné boxy sú oddelené stenou, ale tak, že počuješ ostatné rodičky...

xixi7
5. feb 2009

Pusa,
a mas dietatko balit nasiroko?

etnicka
5. feb 2009

diddi - nerodila, ani sa nechystam 🙂

monkula
5. feb 2009

dadka, hej, no upratovačky sú všade najdôležitejšioe osoby 😝

janula10
5. feb 2009

no baby tak budicek kybalami bude??? 😀 😀 😀

monkula
5. feb 2009

janula, bude, o šiestej ráno 😝 😝

etnicka
5. feb 2009

ok kocky, nechcela som Vas urazit 😉 pokial sa Vam pacilo, tak super, ale ja chcem radsej rodit do vody v polohe, ktora mi bude prijemna, aj na sestonedeli chcem mat so sebou manzela a to mi na Antolskej nezarucia. Inak som pocula, ze z bratislavskych porodnic je Antolska najlepsia. Ja ale radsej pojdem trochu dalej. Ozaj este som pocula, ze babatka tam kupu sestricky hromadne, to ma tiez moc nelaka, je to stale tak? Takisto by ma zaujimalo, ci tam mozete s babatkom chodit na vsetky vysetrenia, ci ich neodnasaju.

certica
5. feb 2009

budicek? ja si nespominam, ze by som tam niekedy bola spala... 😀

monkula
5. feb 2009

etničky ,ja ,keď som bola na Antolskej pred dvom irokmi ,tak ich na vyšetrenia odnášali, ale vždy mi povedali ,kam a prečo.... nestalo sa, že by mi ju zdrapili a odniesli. Ako myslíš, hromadne kúpu? Sestrička prišla, že ide malú vykúpať, odniesla a priniesla mi ju voňavú a čistú, potom na druhý deň brala susedkinu, myslím, že ich umývajú postupne, nie že ich nahádžu do vane a hromadne sprchujú 😅

certica
5. feb 2009

etni, preco ta to vlastne zaujima, ked uz mas vybranu uplne inu porodnicu atd? ci si robis prehlad..? aby si to nepochopila nejak zle, ciste moja zvedavost

monkula
5. feb 2009

čerti, si m it ozobrala z klávesnice 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre