Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mici111
9. apr 2010

ja planujem zobrat kamaratku, tak zuzuj nestras ☹ no v stredu mam dalsiu hodinu s p. Jezikovou, tak sa spytam..ale cely cas co tam chodim, tak sa o tom bavime a je mi to divne, ze by nemohli ist oteckovia na prvu dobu porodnu dovnutra..hej, viem, ze spominala, ze ked je vela rodiciek, tak oteckov nepustaju, aby mali prehlad na oddeleni, ale inak nie je problem..tak neviem..

zuzuj
9. apr 2010

No tak potom je to tak ako vravíš...keď ti to hovorili na príprave...no aj ja som to tak pochopila, ze ked je vela rodičiek..ževraj sa to vtedy nedá, lebo šak na izbe nie si sama a teda chodí sa do sprchy a atD. tak aby mala každá súkromie...tak to by bolo super keby mohol byt v 1 fáze...´tak sa len modlit aby sme nerodili naraz všetky...
No aj tak ma ba ma zaujímalo čo v tom prípade keď sa tam nedá v 1 fáze byť s mužom...baby čo ste rodili ake máte skúsenosti?.. 😉 dík

zuzana39
9. apr 2010

baby nechcem nič hovoriť,ale počula som,že vela vecí nieje tak ako sa hovorí na tej prípravke ☹ aj ked neviem prečo,ale napr. na vianoce tam rodila švagriná a tiež jej p. ježíková vravela na prípravke a aj na prednáške pre otcov,že tam bude mocť s ňou byť od začiatku,ale realita bola iná ☹ musel ísť domov a až ked už bola na koze,že ide rodiť,tak mu sestrička volala,že može dojsť. kamarátka rodila pred mesiacom a tiež mohol dojsť až ked išla už rodiť.
Ja sa chystám z mužom na tú prednášku pre otcov 26-teho a tam sa chcem spýtať prečo je to tak,ved ja by som chcela aby tam bol aj ked budem len na tej " vzdychárni " či ako to volajú,načo na tých kurzoch potom ukazujú ako može partner ženu masírovať a podobne,ked ho potom nepustia?

mici111
9. apr 2010

zuzka, no to sa teda naozaj potom spytam ako to je naozaj..lebo ja sa na to spolieham..

zuzuj
9. apr 2010

no ja som chodila na pripravu ale inde, a teda je to asi fakt tieto pripravy zbytocne...pokial clovek nerodí v nejakom súkromnom centre ci v Cechách...u nás sa o tom rozpráva a kaslú na to...
ja som sa takto spoliehala, ze na Antolskej neprikrmujú umelým a to ze robia ma teda stve ovela viac...
No ale ked Vam to vravia na príprave a nedeje sa tak, tak to je ,,pekné" aspon vidno ako medzi sebou komunikujú... 🙄

evatko
9. apr 2010

Baby, ja som tak pozitivne naladena na porod, tak nestraste 😖
Ked som rodila syna, muza som zavolala rano, ze mi idu pichat vyvolavacku, nech vystartuje. "Hned" (asi za 1,5 hod., ale bolo to v pohode, lebo kym ma odprevadili z 5 posch na 3., udomacnili do boxu aj s vecami, pichli vodu, monitorovali, trochu som pochodila, osprchla(nikdy viac) uz tam bol) , ked prisiel isiel za mnou a odisiel az 2 hod. po porode, bol so mnou aj pri prvej dobe, ved vtedy som ho potrebovala, na tlacenie tam nie je az tak napomocny. Tak aj ja sa opytam na poradni a potom, ked budem lezat, spytam sa viacerych doktorov, aby som mala nazor viacerych. Ak si vezmem so sebou pc, dam vediet.
A prosim, ked nieco zistite este skor, napiste.

evatko
9. apr 2010

Zuzuj, ja som povedala, ze si neprajem, aby mu davali umele mlieko a fakt nedavali(uz som to tu raz opisovala)

zuzuj
9. apr 2010

evatko: tak to si ma fakt potesila...s tym mlieckom...som naozaj rada, ze to respektujú.. 🙂
a ked muz dosiel tak ste boli na izbe? alebo uz si bola za tou plachtou?...lebo zevraj ked si v tej faze uz sama za plachtou tam moze byť....ale to ked ti prepichovali vodu...to uz si isla rodit skoro...ja som myslela, ze ked to na mna dojde, tak ja pojdem skor ako je tych 5 minut intervaloch...mne este musia pichnut aj ATB na streptokoka...to su 4 hodky a medzitym asi budem mat kontrakcie a pod. a to asi nebudem moct obsadit porodny box na pol dna..... 😒 A mozno budeme mat stastie a bude malo rodičiek...No ved uvidíme, ja uz som zmierena so vsetkym....hlavne nech malicka nema problemy, pekne tlačím a žiadna sekcia 🙂
Inak všetkým nám prajem...

nanika
9. apr 2010

Zuzuj, ja ti dam malo rodiciek, co mam porodit doma?! Inak, podla mna zalezi aj na tom, co si clovek vydupe a ak mi v tom bude moct byt muz napomocny, tak radsej budem za hysterku a budem radsej az do dlacenia na chodbe podporovana muzom, ako v boxe sama... len aby muz mohol aj z pracovneho hladiska :(

cicimon
9. apr 2010

minix - bol vyssi, ale bez okuliarov, taky hanblivy typ mi pripadal....hnedovlasy

foto April 2010 str 1187

a mm bol pri porode a uplne v poho zvladol, zavolali ho az ked sme sli rodit, cize nie vo faze monitora a klystiru

miery - 50cm a 3050g - asi sla rychlo von tak preto to trhanie

cicimon
9. apr 2010

a ja som tam vtedy bola sama co som rodila a mm dnu nepustili

a to UM - ja som prve 3 dni nemohla kojit - 1den infuzka a 2 dni transfuzie a bola som rada, ze mala mala co jest..

zuzuj
9. apr 2010

nanika: 😀 ved ty mi vadit nebudes, je tam ´tusim 5 tych porodnych boxov 😀
cicimon: juj a preco si mala trasfúziu? vela krvi si stratila?...

minix
9. apr 2010

Cicimon, ak nemal okuliare, tak to bol asi urban, mozno sysak😉
Inak, prajem ti skore uzdravenie, ja som bola dotrhana podobne ako ty, malinka mala 3530 a sla rychlo. Ale dnes si nato ani nespomeniem a trsim sa z toho zazraku 😉

Kocky, neviem ako to je, ale manzel bol od doby ako mi dali klystir a pichli vodu a epiduralku, so mnou v boxe, po tychto ukonoch ho zavolali. Odisiel az po siti, ked som sla oddychovat.

cicimon
9. apr 2010

zuzuj - hej, dost som krvacala, 2 hod som lezala s ladovymi flasami na bruchu

minix - hej,nejaky na U
a ako si to poliecila, kolko to trvalo?

minix
9. apr 2010

Tak urban, velmi dobry vyber😉

Mala som cca 25 stehov, napofiv sa mi to vyliecilo asi za 3 tyzdne, to som prestala aj krvacat, ale denne som si to sprchovala pomaly kazdu hodinu a raz denne omyvala roztokom rosalgin. Ten mi skutocne pomohol pri hojeni.

cicimon
9. apr 2010

minix - no ja som sla rovno na prijem a on robil...nezazmluvnovala som nikoho
pri porode v poho, len sitie bolo strasne....asi skusim repik abo co....ja viac stravim na nohach ako v inej polohe...aj jem postojacky 🙂

zuzuj
9. apr 2010

cicimon: a nepovedali ti preco ta tak potrhala?...juj a nedavaju nejaky umrtvovak ked siju takto vela??

mici111
9. apr 2010

cicimon, martinka je kraaasna, blondavy anjelik 😵
normalne ti zavidim taky kratky porod..inak nechapem, preco k tebe nepustili v 1.dobe aj manzela..

cicimon
9. apr 2010

umrtovak asi aj bol, ale neviem kolko to ucinkuje..na konci som mala dojem ze vsetko citim

zuzuj - asi sla rychlo a neviem ci aj tlacenie bolo ok

zuzuj
9. apr 2010

uf chúda, ja teda nezavidim...ale zase na druhej strane malicka je vonku a nic jej nie je...to je moje jedine zelanie..hrozne sa bojim, ze sa nieco skomplikuje.. 😒

cicimon
9. apr 2010

mici - u mna prva doba bol 2x monitor a vysetrenie na koze a slo sa rodit....to bolo mozno 30min

a najhorsie na celom bola asi chvila, ked som lezala v bolestiach na monitore a vsetci odisli niekde..

este sa ma [pytal, ci som chodila na pripravu - a ja ze hej/.....ale v tej chvili mi vsetko o dychani vyfucalo z hlavy a nemala som dojem, ze by mi to dychanie pomahalo...okrem toho tlacenia so zavretymi ocami

minix - takze sa mi podarilo vychytit "odbornika" ?

zuzuj
9. apr 2010

cicimon: inak aj nam na priprave hovorili o tom Rosalgine...tak si kup..su to take male saciky a tie si rozrobís v cistej flaske a polievas a polievas.. 🙂 najma po potrebe ist do sprchy+ na konci ten rosalgin...

cicimon
9. apr 2010

skusim vecer repik a po vikende uvidim ako zabral....este nikdy som tolko nestala 🙂)

minix
9. apr 2010

Cicimon, myslela som to skutocne v dobrom, urban je mily a fajn doktor, rodil aj susedu, nevedela si vynachvalit, ked som lezala na rizikovkach, patril k tomu malu, co sa na teba vzdy usmial, ked ta stretol na chodbe a pritom s tebou nemal spolocne vobec nic😉

Mi hovor, ja som postojacky pomaly aj spala😉. Jedla som v predklone opreta o barovy pult, esteze ho doma mame. Ale po tych troch tyzdnich od porodu to uz bola hracka. Ja som sitie citila len ako tahanie, nie bolest, lebo mi este ucinkoval epidural, ale ani to nebolo extra prijemne. Priniesli nam vtedy malu "na rozptylenie".

tyta
9. apr 2010

cicimon - meno lekara, ktory bol pri porode by si mala mat v prepustacej sprave, on vyplna spravu z porodu, takze by tam niekde malo byt jeho meno 🙂

lg1
9. apr 2010

Dievcata, ja som rodila pred 10-timi dnami a manzela som mala pri porode. Kym som bola na priprave, manzel cakal vonku. Na priprave mi robili monitor, klystir, vysetrenie a pustili mi plodovu vodu. Hned ako som ukoncila pripravu, isla som spolu s manzelom do boxu, kde som si s manzelom podla navodu p. Jezikovej predýchavala kontrakcie v 1. dobe porodnej a skackala na fitlopte (cca 1 hod.). Potom som vyliezla spat na stol a na tam, podobne ako cicimon, zabudla na vsetky navody ako dychat a tlacit. Len som tlacila a tlacila a mala bola na 4 vytlacenia vonku. Potom sitie a manzel bol so mnou az do casu, kedy ma previezli na 4. poschodie.
Cicimon: Mna moja mala tiez poriadne dotrhala, takze som mala okrem nastrihu aj nejake vnutorne ruptury a museli mi odstranit aj nejaky hematom, co sa mi pocas porodu vytvoril. Prvy krat som si mohla sadnut 8. den po porode. Sprchovala som si to po kazdom pouziti toalety. Vraj je potrebne jazvy susit, nenechat v mokrom, tak som fenovala a striedala som odvar repika a rosalginu. Moja kamoska si nevedela vynachvalit nejaky biopripravok mothercare - regeneracna emulzia na hradzu, ale to som nevyskusala. Tak mozes vyskusat, ak rosalgin a repik nepomoze.

cicimon
9. apr 2010

lgi - tak ja som na tom podobne, potom este 2 hod ladova flasa pre to krvacanie

ked sa ma podari vstat kuknem tu spravu

mici111
9. apr 2010

kocky a vy ste nemali ani jedna epidural? ste nechceli alebo ste nestihli???

saudi
9. apr 2010

vraj na hradzu pomaha Dermo-Chlorophyl gél http://www.mojalekaren.sk/dm-dermo-chlorophyl-g...
ja ho uz mam kupeny, aj ked dufam, ze sa nebude nastrihovat, aspon lekar sa zatial tak tvaril

evatko
10. apr 2010

Baby, ja to nechapem, asi zavisi od doktora a sestriciek. Stale ma mata to, zeby mm nepustili dovnutra( 16.4 idem na prijem, a mm 17.4 do BA hrat paintball, tak si robime srandu, ze ho zavolam, ze uz rodim a on doleti aj vo vystroji, aj so zbranou- to by ho urcite pustili dnu 😀 ). Ked som na Antolskej rodila 1x to bolo cele ako rozpravka, a predtym som si nic nezistovala ako co chodi. Akonahle mm dosiel chodili sme po chodbe, v boxe, do sprchy, na cakacku, proste nam povedali, ze mozeme vyuzit cele porod. oddelenie a ist, kde chceme. Ale to fakt asi preto, ze som rodila sama, az uz ked som tlacila, prisiel niekto iny.
Este sa chcem, spytat na holenie, ja kedze som vecer pred dnom D vedela, ze idem rodit(lezala som na 5tom, tak som sa oholila), ale co ked to na mna pride doma, holenie mi zaberie aj pol hodku, nechcem stracat cas, ked to mam tak daleko. Ako ste to riesili Vy(alebo budete riesit?)
A co ten klystir YAL? Kupovali ste si ho, ci Vam dali erarny?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre