Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kristip
19. apr 2010

jarus8, ani mne sa nedari skontaktovat s nou. Cislo mam z netu, stale to tam zvoni, ale nedviha nik...no snad nam niekto pomoze 😉

lucia169
19. apr 2010

evatko, matenka, sammy, ja som tiez este doma, ale zajtra rano na 7.30 idem na prijem a skusime vyvolat, ja ma stale kontrakcie, hlavicka uplne nalieha, ale branka zavreta, mozno tak na spicku prsta, tak sme sa dohodli, ze zajtra to dame.

Evatko drzim palce.
Matenka dufam, ze zajtra sa vidime na sestonedeli. 😉

evatko
19. apr 2010

No rano som bola na tom zatazovom teste a... nic, kontrakcii zopar aj to slabe, zatvorena ako trezor. Inak tam boli medicky, vyzerali ale skor ako zo strednej zdravotnej. Pozorovali tam jeden porod. ked ma isiel doktor vysetrit vaginalne, zatiahli tie zavesy, ale nie uplne, zostalo tam asi 1.5 m a hned ako zistili, ze ma ide vysetrovat zhrkli sa tam . Tak, som povedala sestricke, ci to moze uplne zatiahnut. Ona v poho hned isla, a povedala im, ze si neprajem ,aby sa pozerali. Kym níe som hola, nech sa pozeraju, ale potom nie. Ja viem, ze sa musia ucit, ale nie som ta spravna.
A vedla rodila nejaka mamicka, ona bola uplne ticho, kludna... za tu vyse hodiny, co som tam bola(uz aj skusala tlacit) som ju pocula vydat dva tichucke povzdychy a jedno au.bola super, ja budem istotne hlucnejsia. 😢

lucia169
19. apr 2010

evatko tak to ani ja som neni ta spravna na ucenie, super ze si taka asertivna, a s tym krikom, ja budem tiez v tvojom klube. dokedy ta tam takto budu drzat?

sammy
19. apr 2010

Evatko a co s tebou dalej planuju? Pytala si sa? Ci len tak ta budu pozorovat?
Ja sice nie som rada, ze este nerodim, ale na druhej strane aspon nie som zavreta v nemocke a mozem behat s malou po vonku, aspon na to tak nemyslim stale.
A inak ja som pri porode tiez nekricala, setrila som energiu 😀

janicka11
19. apr 2010

AHOJTE 🙂 🙂 🙂 Asi som mala byť natomto fore už davno,doteraz som is pisala na aprili 2010 a teraz ma napdlo že tu to je asi o tom čo ja prave potrebujem... 🙂 Dnes som bola na poradni,prenášam už 5den,a citim sa ako velky slon,ktorý s auž nevladze ani hybať..Som z toho všetkého naozah dosť nervozna,neviem čo bude ako bude..Celá som napuchnutá.Rodiť budem na antolskej,kedže tam mám známu,a nie len taku znamu ale je to moja svokruška,ktroá sa mi snaží od začiatku dosť pomáhať ale žial malinkej sa asi nechce na tento svet..čo mi je nesmierne luto,sme z toho už všetci nervozný..Asi sme si to s manželom všetko prestavovali uplne inak..Dnes na poradni mi Doktor oznámil že mám dojsť zajtra ráno na 7:30 na prijem.Neviem čo bude a to asi stačilo k tmou abz soms a nachodbe rozplakala ako malé dievčatko..Napadali ma už také mzšlienkz či je všetko v poriadku apodobne..Prečo práve ja musím isť ležať..čo tam somnou valstne budu robiť..Koko s avlastne budem ešte takto trápiť..Už cem mať princezničku v náručí a nie v brušku...Bsbulky moc mi držte palce neviem či to zvladnem už je toho namna privelmi... ☹ ☹ ☹ ☹ Normálne sa bojím.

janicka11
19. apr 2010

LUCIA169 teraz som si čítala čo si pisala že aj ty ideš zajtra na príjem, a to čo si napisala možem napísať aj ja..Hlavička nalieha,bránka zavretá kontrakcie už mávam aj ked sice nepravidelné ale stále sa malej nechce... 🙂 Nechápem prečo..Neviem kolko ma nechaju prenášať,ale dufam že už ked zajtra mam dojsť na prijem tak mi budu už aj vzvolávať,nerada bz som tam len tak ležala..A divala sa ako to iné chytá 😀

lucia169
19. apr 2010

Janicka neboj, prijem po 5 dnoch prenasania je normalny, mne dnes lekar hovoril, ze standard je tyzden po prenasani hospitalizacia. Uz to nebude dlho trvat, asi sa tam aj stretneme, zrejme ti skusia porod vyvolat, ku komu chodis? Aj ja som dufala, ze sa porod rozbehne sam a bude lahky a kratky... ale asi to u mna nie je mozne, aj prvy mi museli vyvolavat. Neboj zajtra bude sranda 😉

janicka11
19. apr 2010

Moja,Lucka bodaj by si mala pravdu...A naozaj už zajtra budeme mať babetka teda princezničky pri sebe...Inak ak sa možem spýtať tak jakto že teba hospitalizuju už po 3dnoch prenašania?No somnou je to dlhá kapitola,neviem kde mám skor začať.niesom odtialto som z Puchova,ale kedže moj manžel pochadza tu z BA a jeho maminka robí na novorodeneckom na Antolskej,tak asi vieš prečo som s arozhodla rodiť radčej tu,ako u nas.,..Ked tu máme rodinu,bývame u nich už od minuleho týždna a nedočkavo čakáme kedz konenče sa malej urači prisť na svet,ale suriť sme to nekao moc nchceli,aj ked sme neratali stým že bduem prenáašat kedže ma moj doktor celý čas presviedčal že s amalá asi narodí skor.Takže konkretne nechodím k žiadnemu lekarovi tu,teta mi vždz niekoho vzbavi kto ordinuje ten mi spravi monitor ked tak ultrazvuk a ešte ma aj pozrie či je všetko v poriadku raz to bola doktorka potom zase neaký doktor,Dnes sme boli u doktora tuším Oravca ktorý mi povedal že mam prisť už zajtra na prijem.že dnes je plno či čo...Tak s ateda stretneme.,že? ☹ ☹ ☹ Naozaj mám strach ale neviem ani z čoho..asi z toho že neviem čo bude ..kedže je tomoj prvy porod.

janicka11
19. apr 2010

LUCKA,tak čo zajtra asi bude sranda,až nato že sa asi rozplačem ked to namna pride.... 😀 😀 😀 😀

lucia169
19. apr 2010

janicka a kedy si bola u oravca, ja som tam bola rano okolo 8.30(mala som bielu bundu a bola som tam s muzom), mam ho zazmluvneneho. Ja som s nim bola dohodnuta, ze neprenasame, ale mala je v poslednych dnoch menej aktivna, tak aby sme nieco nepodcenili rozhodol sa takto.
Urcite sa tam rano stretneme, mne hovoril ze najprv dostanem nejaky balonik naplneny fyzio roztokom a asi aj nejaku tabletku, ten balonik ma tlacit na branku a pomaha otvaraniu, no a podla toho ako sa to bude rozbiehat uvidime. Mozeme si tam spravit piknit, este ked sa prida matenka a evatko tak tam bude hotovy babinec. Tvoj mm ide k porodu, moj ano.

lucia169
19. apr 2010

janicka neboj nerozplaces, ked o na teba pride budes mat ine starosti 😀

janicka11
19. apr 2010

Lucinka,tak dakujem ti veľmi krásne za podporu radz..Moc by som sa nespoliehala na to že s anerozplačem,ja som schopná naozaj všetkého,mám strach vobec neviem čo bude dalej somnou.Niš mi práve nepovedal.,Iba že mám rano dojsť už na prijem,a moc s abojím toho že tam budem len ležať a nič sa nebude diať somnou.Ale každz mi zase hovorí že to nie aj tetuška že už budu niečo robiť somnou.Ved vlastne načase...Bola som ráno aj s tetou aj s manželom,ale došli sme tam o 10:00 ráno.To tz si tam už isto nebola,nebol tam skoro nikto a hned nás aj zobral.Ano moj manžel bude pri porode,on sam si to vybral ked chce prečo nie,,Niektorý hovoria že nieje badto ked bude primne.. 😀 😀 Snád tam neodkvasne.!

janicka11
19. apr 2010

A jasné ten piknik vobec nieje zlý nápad. 😀 😀 Som rada že som prešla na toto foro už mi aj ubudlo trošku zo strachu ked viem že tam zajtra nebudem sama 😀

lucia169
19. apr 2010

neboj neodkvasne, moj muz sa rozhodol ze ide k prvemu porodu tri tyzdne pred terminom, dovtedy ani pocut, ja som ho tiez nenutila a nakoniec povedal, ze si nevie predstavit ze by tam nebol so mnou. Teraz uz sa tvari ako tazky profik, tak som zvedava. A aby som ta este trosku povzbudila, tak kamoske takto vyvolavali porod a kym mala ten balonik nemala ziadne bolesti, a od pichnutia plodovej vody bola mala za 1,5 hodku vonku, a to mala taky isty nalez ako my dve, uplne zatvorena. Neboj zvladneme, budeme sa s matenkou a evatkom prekrikovat. A mozno sa mala Viki zlakne a este dnes v noci sa narodi.

janicka11
19. apr 2010

Jáj Lucinka,bodaj by si mala pravdu,a malá sa zlakne,ale do teraz som v to dufala že už teraz stým vobec nepočítam... 🙂 🙂 🙂 Určito sa princeznej ešte neráči isť na tento svet a dufam že aspon zajtra nebude protestovať a a narodí sa..Lebo moje brucho to už asi nezvladne ide už prasknuť...Neviem či som dnes v nemocke nevidela Evatko...Ale neviem to na isto...Ale zazdalo s ami že šla pochodbe v župane 😀 😀 😀 A zajtra už tak behať budeme všetky tri..Ty ,ja a Evatko,či ešte niekto tam je?Zatial niesom v obraze kedže som si tu nepisala predtým..škoda...Ale budem tam mať aspon teba.Moj drahý sa rozhodol už nazačiatku že chce byť priporode hrdinsky zahlásil že chce.Snád to zvladne teda. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janicka11
19. apr 2010

iidem ja nachvilku von a pak sa tu večer kuknem čo je nové...či sa niekto narodil alebo tak neako... 😀 😀 😀 😀 😀 majce sa zatial.

lucia169
19. apr 2010

kocky chcem sa spytat je normalne, ze po vysetreni mam na vlozke trosku hnedej krvi a vyzera ze aj z hlienom, pocitam, ze mi uvolnil zatku, len som zvedava ci ste to mali, ak ta krv nie je jasne cervena tak je to OK, nie?

tadotami
19. apr 2010

lucia.......myslim ze za chvilku budes dvojnasobna mamina 🙂

lucia169
19. apr 2010

tadotami bodaj by si mala pravdu, nemam teda stresovat kvoli tej krvi, ze.

tadotami
19. apr 2010

pokial ti nic ine nieje tak si myslim ze sa nic nedeje.ak k tomu dostanes bolesti tak chod do nemocnice.ale nestresuj 😀 ved uz si raz rodila tak vies ako to chodi

lucia169
19. apr 2010

no prave ze ani nie, porod mi museli vyvolavat, odtecena plodova voda, ale krcok uplne uzavrety.Tiez myslim, ze je to poho, len som si to chcela potvrdit.

daia
19. apr 2010

Ahojte dievcata, citam vas uz dlho ale doposial som nicim neprispela. Vsetky idete rodit na Antolsku, aj ja a termin mam o mesiac. Chcela som sa vas spytat, ako to prebiehalo ked ste zacali chodit na ambulanciu na Antolsku. Ja som doposial chodila k mojmu lekarovi, ktory je sice z Antolskej, ale porody nerobi, tak zajtra si tam idem zavolat a dohodnut si termin tehotenskej poradne. Neviete kedy tehotenske ambulancie funguju?
Dakujem vam za odpovede a drzim palce vsetkym maminam, ktore prenasaju...vydrzte,ono to uz povoli a budete drzat miminka v naruci.

lucia169
19. apr 2010

daia pokial viem, tak sa neda dohodnut termin, proste tam prides, je tam asi 5 ambulancii s prenatalnou poradnou, vyberies si kam chces chodit a tam cakas. Pokial mas vybrateho porodnika tak ides do ambulancie k nemu. Dones si moc. Jedna kocka ma v albume aj odfotene ordinacne hodiny, len uz neviem ktora, ale mozno par stran dozadu najdes link, zajtra tam bude viac dobrych doktorov.

tadotami
19. apr 2010

lucia....aj mne ho museli vyvolavat a vodu prepichovat.ale krcok som mala volny otvoreny.no pockaj este a uvidis ci k tomu nieco pribudne.ale ved si v 41.tt takze uz nemusis mt obavy 🙂

daia....ja som tu len nahodou takze ti neviem poradit.

daia
19. apr 2010

Dakujem,praveze si nechcem zazmluvnovat nikoho, aj na sona som chodila hocikomu, mali ma asi 4lekari a vsetci boli velmi prijemni...Tie ordinacne som prave nasla. lekar mi povedal ze si mam zavolat a dohodnut si poradnu kde chcem, vraj lekari sa tam menia...tak som z toho jelen..

lucia169
19. apr 2010

ved ano tadotami, aj malu citim, sice to nie je nic prevratne, len take prevalovanie, ale ved uz nema miesto, tak sa to mozno v noci rozbehne samo, to by bolo super.

daia
19. apr 2010

Lucia a ked si uz vyberiem ambulanciu,asi zacnem chodit uz k tomu lekarovi do tej istej ambulancie...nie?Nevies mi povedat ake su tam cakacie lehoty, kvoli manzelovi, ten mi bude robit doprovod..

tadotami
19. apr 2010

lucia.....nechcela som ta strasit ale aj ja si myslim ze do zajtra porodis 😀 uz prvy krok je ze ti hlien odchadza.tak ti zelam vela stastia a krasnu dceru 🙂 🙂 🙂

lucia169
19. apr 2010

daia ja chodim stale k tomu istemu, ale su tu aj kocky co chodia zakazdych k tomu, ktory tam je. Cakacie doby su rozne, posledne dva razy som bola do pol hodky vybavena, ale predtym som cakala aj dve hodiny, zalezi kedy pridete, rano je tam viac ludi, niekedy odvolaju lekara k porodu a musi sa cakat, aj ked mne sa to nikdy nestalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre