Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cuchre
15. apr 2008

no...akurat vonku na chodbe od 15.00 do 17.00 cez tyzden, cez vikend je to myslim od 13.00...a babo ukazes cez male okienko.za mnou chodil len mangel a segra tak na 15 minut...totiz, ono si nie je ani kam sadnut a v tej hromade cez vikend ani postavit.....
ale muza ti pustia aj dnu,ked povies, ze ti nesie veci na izbu (vodu a tak). zalezi od sestriciek...mojho pustili dvakrat (nebol pri porode, tak aspon pozrel hroska)
a nadstandard netusim. ja som bola na obycke a telka a manzel mi fakt nechybali. ked som mohla, tak som spala,a lebo kecala s jankou, trojnasobna mamina, tak som cerpala info 🙂 tie 4 dni ubehnu ako voda 😉

verulka
15. apr 2008

zuzi, na navstevy sa da prist kedykolvek, ked nie je vizita a jedo...Ja som bola napr vcera hned po poradni mojej, mrknut janett s dvojicami asi okolo 10,30...som jej cinkla, ona mi ukazala krpcov, dala ic hpotom sestricke avysla aj ona a pokecali sme...este 2 maminky tam mali v tom case navstevy...Takze pohoda. Pocet izieb netusim, ale vcer abolo viacero volneho na nadstandarde 😉

eviku78
15. apr 2008

ahojky. ja by som sa chcela opytat, ci mate niektora skusenosti s doktorom Scholtzom. dakujeeeeeeem.

ksb
15. apr 2008

zuzanoska - ahoj, no ja som v 38 tt a porod dufam príde čoskoro a včera som bola akurát na prednáške v nemocnici, kde nám rozprával doktor ako to bude a tam som sa dozvedela jednu vec ktorá ma dosť zaskočila - a to o tých návštevách po porode - bolo nám povedané asi tolko, že otec môže bábo mať pri sebe len pár minut, počas tých dvoch hodím tesne po porode - ovšem to musí byť s tebou pri porode a potom za tie 4 dni mu ho možeš len ukázať cez to okno, že oteckovia (a aj všetci ostatní) majú zakázané ísť na oddelenie kvoli chorobám a pod. jediná výnimka je keby si bola po sekcii a nemôžeš chodiť tak ho tam nachvilku pustia. inak vlastne ty možeš ísť na tu chodnu, ale len na nevyhnutný čas, lebo dieťa musíš dať sestričkám a oni ho nebudú strážiť dve hodiny, že ty si tam na to aby si sa starala o dieťa a nie sestričky. a v prípade nadštandardu môže byť otec s tebou vlastne na izbe stále. no dúfam že realita nebude až taká krutá ako to vyznelo no v každom prípade môj manžel z toho nie je moc nadšený, lebo on k porodu nepojde, takže si maličké môže pomojkať až po 4 - 5 dnoch.

jahodka11
15. apr 2008

ksb, ja som veru mala pocit, ze sestricky su tam len na okrasu.....aj ked krasa vyzera inac 🙂))

fitny
15. apr 2008

čaute, bude niekto rodiť na Antolskej koncom augusta?

fitny
15. apr 2008

čakám dvojičky a mala by som toľko otázok na ktoré vždy zabudnem, keď som u môjho doktora.na minule som si všetko napísala na papier, ale kedže som videla moje poklady na ultrazvuku, zabudla som aj na papier.potrebovala by som nejyké rady od skúsenejších,ktoré ste porodili dvojičky. 😨

jahodka11
15. apr 2008

jaj, fitny, tak ja moc ohladom dvojiciek radit nemozem 🙂 a k akemu lekarovi chodis?

fitny
15. apr 2008

ja som chodila do centra ISCARE kedže sme na bábo čakali 2apol roka a nič sa nestalo, začala som chodiť k Maršíkovi, ale ten je hotový poklad, stále je kľudný, milý, ochotný...a plánujem mať aj pôrod u neho.

fitny
15. apr 2008

jahodka,teraz som si pozrela na tvôj maličký, je strašne zlatý

jahodka11
15. apr 2008

no toho nepoznam..... tak super, nakoniec dvojnasobne stastie 🙂)) este si uzi pohodu....aj ked ani teraz to nie je na zahodenie 🙂))

bibianna
15. apr 2008

prosím vás, kedy sa chodi do pôrodnice, až keď to na vás príde alebo sa dá objednať na daný termín? Ide o to, že chcem rodiť ďalej od domova a neviem, či to potom stihnem prísť.

fitny
15. apr 2008

ja sa cítim teraz fajn,žiadne ťažkosti,nevolnosť,ale do nemocnice sa príliš nechystám,neviem prečo,ale mám fóbiu z nemocníc,dúfam že do nemocnice prídem až na poslednú chvíĺu 😕

vesi
15. apr 2008

bibiana, to sa dohodneš s Dr. v nemocnici kam budeš chodiť do poradne posledné týždne pred pôrodom 😉

fitny
15. apr 2008

podľa mňa máš ísť k tvôjmu gynekológovi o pár dní skôr ešte pred termínom na kontrolu,že v akom stave sa práve nachádzaš,keď nebudeš mať nejaké ťažkosti musíš ísť aj skôr, nie som si istá, ale jedine on ti vie poradiť,či budeš mať pôrod v danom termíne, alebo neskôr.to ťažko povedať, kedy budeš rodiť.ale aj to je riešenie,že pôjdeš do nemocnice napr. týždeň tvojim termínom

ajuskamimi
15. apr 2008

EVIKU78 co by si chcela vediet ohladom Dr. Scholtza? Ja chodim k nemu ako ku gynekologovi a mala som ho aj zazmluvneneho, robil mi cisarak a mozem len a len odporucit. Bola som maximalne spokojna tak so starostlivostou pred ako aj po porode 😉

l.lara
15. apr 2008

eviku78 ja som mala zazmluvneneho dr. scholtza, rodila som v januari mala som aj komplikacie, ale zvladol to perfektne! je to poklad. 🙂

verulka
16. apr 2008

ksb, mame rovnaky TP 😉 no s tymi navstevami to vobec nie je take strasne...ja som tam teraz dpost chodila a nebol problme mimo navst. hodin a v pohode sestricky bez problemov postrazili babatka...Ak sa stane ze je mamina sama na izbe, tak v pohodke pustia aj tatina...tioez ak napr donesie mineralu, tak ho pustia...Sestricky mi neprisli ako nejake harpie...takze sa fakt neboj.

sorrelia
16. apr 2008

Ahoj bibiana
Tvoj gynekolog sa ta spyta kde chces rodit a okolo 36 tt - teda zhruba mesiac pred porodom ta posle do poradne do nemocnice kde budes rodit. Tam sa budes hlasit tusim raz tyzdenne alebo raz za dva tyzdne a az neskor raz tyzdenne ? neviem nie som si ista.

No ak si rozhodnuta ist na Antolsku tak poradne sa robia dole na prizemi v poliklinickej casti. Ale maju tam riadny zmatok. Bola som tam vcera. Cakam pred dverami kde je vypisana prenatalna poradna (podla dna a hodiny) v nutri samozrejme nikoho. Sestricka z vedlajsej ordinacie mi tiez nevie poradit. Tak utekam k nejakym dveram a pozeram ci robia poradnu v stredu. Ved co zbehnem si este raz 🙂 . Ale tamta sestricka ma vhupla do ordinacie, aj ked ziadnu poradnu podla rozpisu nemali.
Hlavne potom zbytocne necakaj. Zaklop a spytaj sa ci ta vezmu do poradne a hotovo 😉

fitny
16. apr 2008

chystám sa na 4D ultrazvuk, no neviem či mám ísť do Hlohovca, alebo do DS.má s tým niekto skúsenosti?

elly111
16. apr 2008

ahojte
fitny ja mam termn 21.8 a budem rodiť na Antolskej, chodim tam aj do poradne, aj som si tam uz tyzden polezala ☹ , ale uz to snad bude v setko ok 🙂
kamoska bola na 4D uzv v Hlohovci a bola spokojna, my sa na 4D nechystame

eviku78
16. apr 2008

ajuska a lara, preto sa na neho pytam, ze som na neho dostala odporucanie a chcela by som si ho zazmluvnit a chcela som pocut na neho aj viac nazorov. potrebujem niekho, kto pri porode aspon bude vediet ako sa volam a popripade zvladne aj hystericku rodicku 😀 v stredu idem k nemu prvy krat na poradnu.

ajuskamimi
16. apr 2008

FITNY my sme boli v Hlohovci a boli sme maximalne spokojni. Cele to trvalo cca 40 minut, mame zaznam na dvdcku z celeho vysetrenia + fotky + spravu, kde su grafy a merania. Takze ja Hlohovec mozem len a len odporucit.

EVIKU78 uvidis na poradni, ci sa ti bude pozdavat alebo nie. Ale napr. ja som sla na prijem do nemocnice, kedze som v termine neporodila a on tam potom za mnou chodil do porodu na izbu a poviem ti, moje spolubyvajuce boli z neho paf 😉 aj z toho, aky bol ku mne mily a ochotny, takze ak si ho vyberies, dufam, ze aj ty budes takto spokojna ako ja.

ksb
19. apr 2008

verulka - poetšila si ma, že to nie je až také strašné, na porodnicu chodím dosť často, skoro každý týždeň na monitor a aj tam sú tie sestričky (porodné asistentky) celkom fajn, tak uvidíme. No a možno sa tam aj stretneme kedže sme na tom približne rovnako 🙂

fitny
19. apr 2008

čaute, elly111 ja mám termín 4.septembra, ale vraj dvojičky sa môžu narodiť aj 3týždne pred termínom a je to normálne, takže moja budúcnosť ohľadom pôrodu je veľmi neistá.čo sa s tebou stalo, že si tam musela týždeň ležať?ja mám obrovský strach z nemocníc, ako 3ročná som bola v nemocnici naposledy, odvtedy nikdy,ale už teraz na to myslím s panikou.

ajuskamimi, videli ste aj pohyby synčeka? lebo ma znepokojuje aj to, že som už v 5mesiaci a nepociťujem žiadne pohyby.kedy to už budem cítiť, neviem!!!

vesi
19. apr 2008

finty, si prvorodička? v tom prípade je to úplne normálne a pohyby môžeš pocítiť každým dňom 🙂

zinuska
19. apr 2008

finty ahoj! aj ja cakam dvojicky a prave som zacala 24tt. ty si v ktorom tt? nadstav si pas! A tiez chcem rodit na Antolskej... tak budeme cakat spolu 😉

evina313
19. apr 2008

ahojte, do poradne chodim ku MUDr. Gažovi do Prosanus a planujem si ho aj zazmluvnit. Chodite k nemu niektorá, prip. ste unho rodili? Podelte sa so skusenostami, dakujem

fitny
20. apr 2008

áno vesi,som prvorodička a sledujem všetky možné "pohyby",ale väčšinou nič iné necítim,len tlkot svojho srdca.to je všetko!v pondelok pôjdem do poradňe,dúfam,že všetko bude v poriadku 😅

čau zinuska,ja som v 20tt,ako to všetko znášaš,všetko OK? ja som tiež fajn.môj doktor ma vždy upozorňuje na to , že to sú najlepšie mesiace tehotenstva, to horšie prichádza až v posledných mesiacoch,ale ja som optimista.nejak to už zvládnem 😵 ale pôrodom sa začína 2. éra problémov napr. ako sa zmestiť do výťahu s kočíkom a pod. tento problém ešte riešime... už vieš aký kočík budeš mať? mne sa nepáčia kočíky,ktoré sú teraz tak in, a detičky sú za sebou, lebo to druhé ani nevidíš 😖 ich výhodou je, že sú užšie, ale oveľa dlhšie. taký pekný výber je z bežných kočíkov a na dvojičky veĺmi nemyslia. no, niečo budeme musieť nájsť, ale nie teraz, až neskôr! 🙂 🙂

jahodka11
20. apr 2008

finty - dakujeeeem 🙂 musim uz pridat nove fotky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre