Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

evixa
18. jún 2008

ahojte,
som v 28tt. a chodim este k mojmu gynekologovi, ale rodit som sa (ked ze on v BA nerodi) rozhodla na Antolskej. Nepoznam tam vsak ziadneho lekara. Uz som na niektorych dostala dobre referencie, ale aj tak si celkom neviem predstavit ako to cele (prechod od mojho lekara do poradne a potom porod) prebehne. Trosku sa zorientovat mi uz pomohli niektore prispevky, za co dakujem :o). Je fajn aj zistit, ze nie som sama trosku vyplasena. :o) Co sa tyka zazmluvnenia doktora, jednak sa mi 7000 Sk zda trosku vela, zvlast, ked lekara nepoznam. No uvidime, mozno este zmenim nazor. Vedela by niektora z vas zhnut postup "ako od svojho gynekologa do poradne na Antolsku?" :o) Teda kedy je najlepsie tam nabehnut, kam sa zahlasit, koho odporucate a pod. A zaujimaju ma aj profilakticke cvicenia. Staci sa na ne objednat az po nastupe na MD, t. j. od 33-34 tt.? Dakujem

jana87
18. jún 2008

Ahojte dievcata, s tym zazmluvnenim mam aj ja stale dilemu, nepoznam na Antolskej nikoho a ani nemam chut si niekoho uplne neznameho platit. Evixa, ja prave mam prejst do poradne na antolsku, som si tam volala, ako to vlastne chodi a povedali mi, ze hocikedy doobeda tam mam prist a mozem si vybrat, pretoze je tam viac ambulancii. Tento tyzden idem na krv este k mojmu lekarovi, tak sa chcem ist mrknut na antolsku, kto kedy ordinuje, pretoze ked si tam zavolas, nic sa nedozvies. Chcela som ist k Dr. Niznanskej do poradne, tej som sa jej asi na 20-ty krat dovolala s tym, ze som sa chcela u nej objednat, ale prave mala rizikovu poradnu, tak mi dala ine cislo, kam si mam zavolat. Tak som volala na to cislo a tam na mna nahucala nejaka zenska, ze sa neobjednava a mam prist osobne. Tak ani neviem, ci ma prijme alebo nie, no jednoducho neviem nic!!! Tiez mi pomohlo vela prispevkov tu na forach, takze som vdacna internetu. Tak budem aj ja vdacna, ked nam niekto napise, aky je tam postup, ci tam fakt len staci prist hocikedy, sadnut si a cakat, alebo co treba robit. A ozaj, potrebujem aj kartu od mojho gynekologa?

rovni
18. jún 2008

evixa-ja som uz pred tyzdnom volala p .Jezikovej co ma na starosti cvicenia,pytala sa kedy mam termin a potom povedala ze staci ked sa jej ozvem zaciatkom jula
no a ten postup "ako od svojho gynekologa do poradne na Antolsku?" zaujima aj mna,co som citala na inych diskusiach,bolo to asi tak ze proste si na Antolskej nejakeho vyhliadnes a prides k nemu do ambulancie pocas ordinacnych hodin.Inak tie hodiny ma vo svojom albume nafotene maruskab-od nej som si to stiahla,je tam asi 5 ambulancii s velkym poctom lekarov a lekariek
ale budem vdacna ostatnym mamickam za ich skusenosti a odporucania 😉

certica
18. jún 2008

rovni, v podstate si to v poslednom prispevku zhrnula, naozaj to takto funguje - teda ak nechces chodit ku konkretnemu lekarovi, je jedno, ktory den prides a pred aku ambulanciu sadnes.
len by som este upozornila, ze sa blizia prazdniny - dovolenkove obdobie, takze aj s tym rozpisom jednotl. ambulancii, kto/kedy/kde..., to bude asi dost provizorne a pomenene. ratajte teda s tym, ze sa budu lekari navzajom zastupovat a to vam nepovie nikto, ako...

a k jezikovej rozhodne osobne niekedy pred cviceniami a od 30tt

petruci6
18. jún 2008

ahojte,zatial tu len nakukam,lebo ked vsetko dobre dopane,aj ja budem rodit na antolskej,ked moj lekar mava sluzby a rodi na antolskej to znamena,ze nemusim platit tych 7000,-?

evixa
18. jún 2008

dakujem za reakcie 🙂 => o tie 2 tyzdne skusim osobne nakontaktovat Jezikovu, zistim si referencie na jednotlivych doktorov z Antolskej (zatial som nasla len pozitiva na vsetkych) a v utorok u mojho doktora prezistim co s kartou a spytam sa ho na "postup". 🙂 Uz som pokojnejsia 🙂 A este mam otaku... Tu som sa niekde docitala, ze Rozenberger berie len pacientky co chcu u neho aj rodit. Neviete ci je to pravda? Maju podobne pravidlo aj iny?

saudi
18. jún 2008

petruci6 - tych 7000,- platis, len ked chces mat istotu, ze ta odrodi ten lekar, ktoreho si vyberies (a aj to sa moze stat, ze nebude moct prist). ak nezaplatis, tak ta odrodi ten, co bude mat prave sluzbu, ale vraj su tam vsetci dobri.

certica
18. jún 2008

evixa a to kde si sa docitala? ak myslis dr. rozemberga a regular. poradnu v nemocnici od 36tt...tak o tom naozaj neviem, ze by niekoho niekedy odmietol

auli
18. jún 2008

ahojte mamicky 🙂
nepoznate niekto MUDr. Petrenka z Antolskej? bol mi odporuceny, ale zatial som o nom nic nenasla, tak by ma zaujimali pozitivne ci negativne skusenosti.

evixa
18. jún 2008

certica - par stran dozadu, ak si dobre pamatam. Vcera ma nejak chytila panika a depka 🙂 (uz je to lepsie), tak dnes mam surfovaci den a citam vsetko o Antolskej a jej lekaroch 🙂 Pocula som a citala na neho velmi dobre referencie, tak asi presiel do uzsieho vyberu. 🙂

dadka212
18. jún 2008

Jana87
ja som šla na Antolskú úplne sama sadla som si do nejakej čakárne a čakala 😀 konkrétne som šla k Dr.Janáčovi, moja lekárka mi dala nejaké papiere, ale už si nepamätám aké...
Bolo to úplne v pohode prišla som spýtala som sa kto je posledný a čakala, doktor bol fajn, proste to prebiehalo ako u mojej doktorky tá poradňa, poslali ma ešte na ultrazvuk tak som si to tam našla a hneď ma zobrali.
Zazmluvneného lekára som nemala, načo aj keď som tam nikoho nepoznala a každý má na toho-ktorého doktora iný názor, rodila ma nejaká mladá doktorka ktorá mala akurát službu (škoda, že neviem meno 😔 ) bola fantastická a hlavne jemná a za 2 hodiny od odpustenia plodovej vody bol malý vonku 🙂

certica
18. jún 2008

hmm, ze by mne nieco uslo??? 😕 😀 . ozaj evixa, a preco panika/depka?

evixa
18. jún 2008

certica - asi som uz bola unavena aj pocasie bolo take smutne. Este chodim do roboty a bol narocnejsi den. Som prvorodicka a vsetko to nove, nezname. Sa bojim, ze nieco zanedbam a pod. 🙂 Manzel mal co robit so mnou. Nakoniec ma upokojil tym, ze pojde so mnou a bude sa aj bit ak bude treba 🙂 Tak som vdacna za kazdu info co tu dnes citam.

evixa
18. jún 2008

certica - predpokladam, ze si chlapcov rodila na Antolskej. Mala si nadstandard? Ma zaujima rozdiel medzi klasickym porodnym boxom a izbou a nadstandardom. Ci sa oplati priplacat. Pravdepodobne uz o tom v tejto diskusii pisali, ale tak najaktualnejsie. 🙂

rovni
18. jún 2008

evixa-chapem,aj ja mavam take stavy-hlavne ked si pozeram albumy "septembroviek" co vsetko uz maju,ako nakupuju pre babo ostosest a my sme kupili nasu prvu vec len v nedelu-postielku,inak zatial nic,ziadne odsavacky,flasticky,cumliky,vanicky,kocik,zavinovacky....atd.Stale si hovorim ze budem mat na to cas ked uz nebudem chodit do roboty (co bude za 2 tyzdne 😀 ) a budem na MD
tiez mam trochu obavu ako to vsetko okolo babetka zvladnem,ako budem vediet kedy je hladne,preco place,preco nespi,ci ho nieco neboli proste ci budem dobra mamina

certica
18. jún 2008

evixa, myslis nadstandard porodnu miestnost? ja som si tu nadstandardku bola omrknut este pred prvym porodom vramci mojho ozdravovacio-oddychoveho pobytu v nemocnici 😎 . jedina vyhoda asi ta, ze tam mas intimco a sprchu priamo, ale lekari to neodporucaju velmi - vraj to porodne kreslo je nejak blbo vymyslene, resp. pristup k nemu nie je najidealnejsi a potom kdyby neco nahodou bolo s babom, tak ho musia prenasat, lebo tam nie su k dispozicii potrebne zariadenia atd.

evixa
18. jún 2008

na tejto stranke http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza... som si pozerala foto z nadstandardu. Inak sa mi zda, ze tam nemaju aktualne info., co sa tyka ordinacnych hodin urcite. Dobre vediet o nevyhodach toho nadstandardu.

certica
18. jún 2008

no, infosky tam aktualizovane naozaj neboli "leta pane", ale tie fotky viac menej sedia.
inac pisala som ti IP 😉

evixa
18. jún 2008

rovni - ja mam tiez viac menej len to co sme uz podostavali/zdedili. Kupili sme tiez len postielku a vanicku 🙂 A to som o 2 tyzdne "menej tehotna" ako ty 🙂 Zvladneme to 🙂 Ako mi vsetci hovoria, ked to zvladli nase strare mamy. 🙂 Ale uz som si urobila zoznam a buduci tyzden sa chystam aspon do zdravotnickych potrieb. Ozaj, viem, ze to nie je k teme Antolska, ale dostala som odlisne info o velkosti ortopedickych nohaviek pre babo. Jedna moznost bola, ze od c. 1 a druha od c. 3. (ze 1-2 su pre predcasne narodene). No a by som to vratila k teme 🙂 uz som sa docitala, ze v pripade vycerpania zasob nocnych kosiel su aj erarne, ze sa mozu nosit sietkove nohavicky a pod. Nejaky podrobnejsi zoznam co doniest do porodnice asi dostaneme v poradni alebo na cviceniach?

vesi
18. jún 2008

evixa, tie poštolkové nohavičky som mala väčšie, ak sú velké, tie kraje sa môžu ohnúť a rastie to s dieťatkom. ak si nie si istá, tak nekupuj, v najskôr bude mať nemocničné a kým budeš v nemocnici, tak pošleš kúpiť muža 🙂

rovni
18. jún 2008

zoznamy co do porodnice by si myslim nasla aj na tychto strankach pripadne cez google urcite alebo aj na tych cviceniach
inak ja vobec neviem co su to tie postolkove nohavicky,akoze pocula som o tom,ale ako to vyzera,ci to musi nosit kazde babo,ako dlho,kde to kupit a vobec ze su nejake velkosti-tak o tom netusim
je toho este tolko noveho pred mnou 😅
a neviem uz kde,tusim v tejto debate,som sa docitala ze po porode by sa nemali nosit ani tie sietovane nohavicky,vlastne ziadne-ze ked to lekari (sestricky) na Antolskej zistia,hnevaju sa.Ale ako mi tam potom bude drzat ta vlozka....

certica
18. jún 2008

na ukazku, postolky: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3021902
a kupis ich inac aj priamo na antolskejv nemoc., je tam taky detsky obchodik, maju dokonca aj farebne 😉 , .
co sa tych siet. nohaviciek tyka, nikto mi nic nepovedal ani nenamietal...

vesi
18. jún 2008

rovni, tiež som nevedela, ale tá vložka fakt drží aj bez nohavičiek 😀 😀 tie sieťované môžeš nosiť, len daj pozor aby si si ich dala dole ešte pred vizitou, ináč je to v pohode. v obchodoch ti vysvetlia a ukážu poštolky, dáva sa to na pampersku spolu s bavlnenou plienkou, je to kvôli širokému baleniu kvôli klbom, lebo náš národ je náchylný na takéto pouchy. to len k tomu, že v amerike sa to nepoužíva a u nás áno, mimochodom k tomu bude mať detský primár prednášku na šestonedelí 😉 a balí sa takto bábo, až kým na UZV klbov, nepovedia, že je to OK 🙂

pre bábo potrebujete len jednorázové plienky a vlhké utierky, pre seba nočné košele, vložky a všetky hygienické potreby vrátane toaleťáku. 😉

vesi
18. jún 2008

certi, predbehla si ma 😀

certica
18. jún 2008

ty si k tomu hodila aj odbornu instruktaz a prednasku 😀

certica
18. jún 2008

inac, my zavodime??

vesi
18. jún 2008

to vieš, niečo sa na mňa nalepilo, ked som ju počula 3 krát, 2 krát na šestonedelí a raz na predpôrodnej príprave pre otcov 😀

vesi
18. jún 2008

nie, my sa len doplňame... 😀

rovni
18. jún 2008

vdaka baby
a potrebujem si brat aj odsavacku do porodnice alebo tam maju?mam si ju vobec kupovat vopred?alebo az po porode uvidim ci ju vyuzijem....

certica
18. jún 2008

vesi, skoro jak manzelia 😀
odsavacky tam maju nejake

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre