Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jabadaba
28. jan 2011

@zipsy presne zipsy, na Antolskej vseobecne maju nejaky problem s planovanou sekciou aj ked indikacie su. Asi novinky v ich fungovani.

alexandrah
28. jan 2011

@jabadaba - nemyslim si, ze je toto len na antolskej, aj moj gyn. mi vravel, ze ak budem v akejkolvek porodnici potrebovat sekciu, tak potrebujem papier od primara, alebo prednostu ... asi je to nejake ich vseobecne nariadenie ..-. no tebe drzim palce, takze sekcia?? to ti aj zavidim, po mojom minulom porode ...ja som mala sekciu v zalohe, aj papier od internej, ale nakoniec som po velkych komplikaciach oporodila bez nej ...a co som inak ja pocula, ze proste tych sekcii maju akoze robit len urcity pocet, tak ked nemusia, nerobia, + maju nazor, ze sa zena lahsie da po porode dokopy, ked nejde sekciou, preto ju nerobia ... iba ak naozaj uz hrozi, ze je zle ...predsa len operacia je väcsi zakrok, aj ked v mojom pripade bol ten vakuum extraktor horsi, ako sekcia, aj som sa hojila dlhsie, baby po sekcii tam behali, a ja som si mesiac nesadla (doslova, nie obrazne), a mala som strasne bolesti, nemohla som chodit ... no hruuza ...

jabadaba
28. jan 2011

@alexandrah to teda cumim Alexandra. Takze vravis, ze je to tak vsade. Sila toto. Inak su mudri ako radio lebo nech mi ukazu jedneho primara ci prednostu, ktory si najde cas na cudziu babu z ulice len preto lebo sekcia a niecie instrukcie. Ved ot su max. vytazeni ludia, ti kaslu na anonyma odnikial. To ich nariadenie je pribrzdene ako mraky. Na jednej strane robia sekcie kdekomu na poziadanie a bez zbytocnej buzeracia, na strane druhej zeny co maju nespochybnitelne indikacie, co je aj moj pripad buzeruju ako malych picinov.

Inac, ked spominas tu sekciu a aky je to vazny operacny vykon, no jo, ked sa robi za 5 dvanast casto ako urgent. Citala som gyneporod odbornika k senciam a vyjadril sa, ze vysoko rizokova je len sekcia vykonavana akutne. Inak nie! No a sme doma. Kedze nasi machri ju zasadne robia ako akutnu ked uz zena melie z posledneho po niekolkohodinovych trapeniach tak sa ani nedivim, ze maju pred tymto ukonom lepaky. Leo oni to zrejme inak ani nevedia. Ist do krajnosti a ked je uz takmer pruser potom rezu a potom sa necudujme, ze rezu uz vyklepany, pacientka na hrane. 😠 Vsade inde je sekcia povazovana za bezpecny vykon, bezpecnejsi a predvidatelnejsi ako spontany porod. Len u nas sa z neho robi nocna mora. No a cudujeme sa? Tu nocnu moru si vyrabaju doslova planovite sami lekari. Vid tie obstrikcie ked su indikacie a predsa maju problem to respektovat a radesj zariskuju. No u mna is neskrtnu. Spravim taky bengal az sa potentuju. Ja som uz tak najezena, ze nebudem prijemna asi ani omylom.

alexandrah
28. jan 2011

ahoj @jabadaba - tak sa drz, rozhodne sa nenechaj ... ja som napr. mala velmi uzku panvu, iba 18 cm, tajze som mala aj indikacie na sekciu, + mam hyperventilacnu tetaniu ... nakoniec to skusali normalne, a dopadlo to tak, ze ma sialene potrepili, lebo maly mal pupocnik okolo krku, a ani 2 hodiny tlacenia nezabrali, ked uz som bola temer v bezvedomi ... sekcia by to spravila ... takze nakoniec musel ist von vakuovym extraktorom, cela porodnica, asi 6 lekarov pri mne, a ja som bola v horsom stave, ako baby po sekcii... takze super ... preto sa "moc tesim" na druhy porod, vraj ta panva sa mi moc nerozsiri ...hm, uvidim ... ale ked mas vazny dovod, a fakt tvoja lekarka odporucila sekciu, akoze jednoznacne, tak snad problemy robit nebudu ... len vravim, nie je to specialita antolskej, ale vsade ... ale ako pises, taka dobra 3/4 "celebrit" rodi cisarakom, a vraj vsetky mali "nahla komplikacie", no ja som ich aj mala, a aj tak nic ... vidis ...

tanitta
28. jan 2011

@alexandrah tiez som tak dopadla 😔 a este aj dr zazmluvneny 😖

jabadaba
28. jan 2011

@alexandrah boze Alexandra, to sa aj zle cita. To ta tak nechali vytrapit kreteni? A co cakaju teraz, ze mas panvu dvojnasobnu? Ved uzka panva je tiez dovod na sekciu a to bez debaty. Byt tebou tak si za tym stojim a slus. Fasa, ze vakuum extraktor. Idioti. Ach jo, no drzme si palce nech nam tieto porody dopadnu dobre a veru, za tychto podmienok mna uz nikto na dalsie nenahovori. Ak to nema byt v pohode, podla mojich predstav, aby som najma ja bola v klude tak nehrozi uz.

alexandrah
28. jan 2011

@tanitta - veru, aj ja som mala zazmluvneneho ...
@jabadaba - no porodu sa dost desim, jak niekto vravi, ze najkrajsi den v zivote, ja mozem prehlasit, ze to bol urcite jeden z najhorsich dni v mojom zivote ... nebyt toho, ze sme chceli aspon 2 deticky ... ale po zlom tehotenstve, a este horsom porode tiez asi aj skoncim iba pri tychto 2 ...a to som mala 14 hodin kontrakcie po 2-1-1/2 minute, cize peklo, a jedna stara babizna, zdravotna sestra ma skoro nepustila do porodnice, a to som krvacala, a tiekla mi plodova voda, a mala som kontrakcie po 2 minutach, krava!! no ale co uz, nijak o sa tomu nevyhnem, cakam horsie, a dufam v lepsie, snad bude Mišelka v poriadku, nejak prezijem, a uz sa na to asi nenecham nakecat .---

risko siel dokonca este aj ruckou napred, cize hlava + ruka cez moju uzku panvu, to bol zazitok za vsetky drobne!!! ja uz som ani nespoznavala ludi okolo seba, nakolko inym trva uz ta 2. porodna doba cca 10-15 minut maximalne, 1-2 vytlacenia, u mna 2 hodiny, len si pamatam, ze lekar vravel, ze ma potrebuje udrzat pri vedomi, ach jo ...a to teda vydrzim vela bolesti, ale toto bolo bezkonkurencne najhorsie ...no co uz, snivalo sa mi, ze druhy porod malina, tak musim dufat .!!! drzte mi palceeee!!!!!

andulla
28. jan 2011

@jabadaba ahoj nemajú. Ja som tiež rodila na Antolskej a mala som plánovanú sekciu a tiež to musel odsúhlasiť prednosta dokonca. Lekár sám si nemôže určiť, že bude robiť sekciu. To bolo vždy a odjakživa, že na sekciu plánovanú muselo diskutovať resp. podpísať ten najhlavnejší. Trebalo doniesť všetky potrebné papier a posledný UZV a tvoj lekár konzultuje s prednostom, že sa rozhodli správne pre cisársky.

jabadaba
29. jan 2011

@alexandrah chuda to si si presla skutocne "najkrajsim" dnom. Ved to su len take otrepane frazy, ze najkrajsi den, iste, z hladiska toho, ze mas konecne miminko pri sebe. Ale samotny fakt cim si zena musi casto prejst na krase tomu dnu nepridava, co si budeme hovorit. Kazdpadne Ti velmi drzim palce nech tentoraz mas porod lahky a rychly, aby si sa zotavovala v co najvacsej pohodicke. Ja sa tiez netesim, no co ti budem hovorit ale stale sa presviedcam, ze sak bude dobre. Keby bol ten Koch tak ako mal, som v najsamvacsej pohodicke a klidku. Ale to ze ho nedokoncia a ja si musim hladat porodnika v nemocnici ma dost rozhodilo a tak to uz neni ono. Je po klude a pohode.
@andulla no to kukam aka proacedura komplikovana. Ved ked ma gynekolog podklady k tomu, ze sekcia je viac ako vhodna tak nechapem naco este musia o tom diskutovat s prednostom. Neskutocne. Ci si snad medzi sebou neveria? No budis, nech konaju ako chcu. Slahnem im papiere a nech racia robit tak ako treba.

sharlotta
29. jan 2011

@alexandrah 😕 ja mam panvu 18,5 😕 Teda, ten posledny udaj a ja som nikdy nad inym, ako spontannym porodom neuvazovala 😅 Toho extraktora sa bojim jak slak! 😲

alexandrah
29. jan 2011

@sharlotta - ahoj, toho VEX sa praveze neboj, keby vedeli, ze co je vo veci, donesu ho hned, a mam za tym rychlo ... co nebolo koli uzkej panve, ale koli tomu, ze mal pupocnik okolo krku ... ak mas babatko primerane tvojej vyske, vahe, - moj syn mal 50 cm a 3 kila, tak urcite pojdes rodit prirodzene ...ale daj si epi, dobre ti radim ...

sharlotta
29. jan 2011

@alexandrah no jednoznacne, epi uz mam zaplatenu a pekne krasne v knizke ulozenu...Nasa mala ma podla vcerajsieho utz 2600g, takze velka asi nebude. A to na utz nevidia, kde mam pupocnik???? 😅

alexandrah
29. jan 2011

@sharlotta - bohuzial, vraj to fakt väcsinou nie je vidiet ... tiez sa cudujem, ale viem, ze je to tak ... skoda ... tak urcite porodis rychle, drzim ti palce!!

sharlotta
29. jan 2011

@alexandrah Dakujem, dufam, ze to bude v pohode. Teda, aspon sa snazim si to podvedome vsugerovat. Aj ja ti drzim palce, aby to tentokrat bolo podstatne lepsie.

alexandrah
29. jan 2011

@sharlotta - dakujem!! aj ja sa snazim vselico si vsugerovat, a vravim si, ze ked som prezila hento, horsie to uz byt nemoze, iba lepsie, nie?? 🙂

tijana
29. jan 2011

ahojte baby ... ja pojdem tiež rodit na antolsku ...termin mam 01.03. ale vzhladom k urcitým komplikaciam je u mna planovana sekcia ...oficialný termín sekcie namám ale lekar sa vyjadril, že okolo 21.02. ...co si o tom myslite ...teda o tom krastkom casovom rozmedzi medz terminom porodu určeným na zaciatku tehot. a terminom sekcie ..ja sa totiž strasne bojim, že u mna zacne porod predcasne ... zamluvnený lekar nestihne prijst urobit sekciu .. apod.

slavkav
29. jan 2011

@tijana u mna sa tiez planuje sekcia a dr mi povedala, ze to naplanujeme cca 7 dni pred planovanym terminom. Uvidim, co mi povie najblizsie na poradni.

tijana
29. jan 2011

@slavkav Mne sa to zda velmi zvlastne ..planovat takto na poslednu chvilu .. u mna je aj ten problem, že ja si musim pred sekciou zacat pichat nizkomolekulový heparin - kvoli zražanlivosti krvi - aby som nedostala potom trombozu ... neviem myslim si aj ked niesom lekar, že by mohli trosilinku skor planovať taketo operacie

slavkav
29. jan 2011

@tijana aj ja si picham inj - fraxiparin.

tijana
29. jan 2011

@slavkav No ja si ich mam len zacat pichat pred a po sekcii, prosim ta ake mas hodnoty d-dimerov

slavkav
29. jan 2011

@tijana poslala som ti IP 😉

evixa
29. jan 2011

@tijana verim, ze sa bojis, najme ked tam je este komplikacia, ale asi by som to nechala na lekara alebo s nim konzultuj svoje obavy (asi si si ho pre nieco vybrala a teda by si mala mat k nemu doveru). Na cviceni pre tehosky sme sa pytali podla coho sa planuje sekcia. Porodna asistentka odpovedala, ze o planovanom sa hovori preto, lebo si ju casto naplanuje lekar podla sluzby. No lepsi nazov je indikovany, t. j. zvoleny pre nejaku indikaciu a pri volbe terminu sa vychadza z nalezu (aby babatko nebolo vytrhnute z bruska priskoro). Pri indikacii na sekciu by sa teda mamicka mala castejsie sledovat a podla toho sa urci termin. Taky to postup je asi casto len idealny stav. Verim, ze vsetko dopadne dobre a budes sa coskoro spokojna, s dobry pocitom z porodu tesit z babatka. Drzim palce. 🙂

tijana
29. jan 2011

@evixa Ahoj, mas pravdu nie som z hladiska vedomostí kompetentna posudzovat, že ci moj termín je OK alebo nie ...ja svojmu lekarovi naplno doverujem, nemam pochybnosti, len som trosku zostala zaskocena, nakolko ako citam ine prispevky tak skoro u vsetkých je to rovnako ...termin na sekciu uplne ku koncu tehotenstva ... tak som rozmýslala ci to nie je aj riskantne ...ale psokusim sa nebyt paranoik 🙂 Aj ja verim že to bude faj a o tri týždne mala nam bude robiť radosť 🙂

slavkav
29. jan 2011

@tijana mne povedala dr, ze to preto dava tyzden pred TP, aby malinke bolo plne vyvinute ...

sony123
29. jan 2011

tijana, ja ti mozem napisat moju skusenost, obe deti mam planovanou sekciou, dcerku naplanoval lekar 10 dni pred terminom a mala 3650 g a synceka 16 dni pred terminom a mal 3700 g. Obe som rodila u rovnakeho lekara.

majloo
29. jan 2011

Dievcata, ked sa chcem dozvediet, ci a kedy robi nemocnica Antolska psychoprofylakt. pripravu na porod a este aj tu prednasku na epi, resp. poucenie......to zvyknu mat niekde vypisane tie terminy? Na nejakych dverach, nastenke alebo co? Alebo treba volat do nemocky? 🙂

kwetinka1
29. jan 2011

@tijana ja mam tiez planovanu sekciu a doktor ma naplanoval na poslednej poradni, tyzden predtym ako idem na sekciu a je to asi tak 6 dni pred TP. je to aj v zavislosti od velkosti babetka a pod. keby zacne porod skor, tak zastavia kontrakcie a spravia sekciu skor.
neboj lekari vedia co robia. nestudovali sme to a comozme sa im povedat nase obavy...urcite ti to vysvetli a budes pokojna.

tijana
29. jan 2011

@sony123
@kwetinka1
@slavkav
baby dakujem za info a za to že ste ma ukludnili 🙂

katka2209
30. jan 2011

@zipsy - v takomto pripade by som si aj ja asi zazmluvnila lekara. ale tusim aj tak cisarsky musi odsuhlasit primar, alebo prednosta (neviem ktory).

klickklack
30. jan 2011

Neviete niekto ako sa da teraz dostat na cvicenie na Antolsku? neviem sa p. Jezikovej vobec dovolat...ani rano ani poobede...
Som teraz v 33tt, takze myslim ze uz by ma vzalaco som tu citala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre