Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

stipec26
2. sep 2012

@keyka
tak ked si odmyslim, ze tam eurocord urobili dobry reklamny tah - mala tam mat pani prednasku o pupocnikovej krvi - byvalo to vzdy na koniec - aj teraz hovorila, ze ona bude posledna (samozrejme projektor uz hucal, vsetko nachystane) ...a bolo cas zacat a teda, ze pan doktor meska, ze ma este nejake sono dorobit, tak ze ona zacne, ze si to vymenia.... cize rodicky im na konci neusli, vsetko si museli vypocut, kedze isla prva.... no ale tak chapem, tak by jej tam mozno ostala polovica tehuliek....
inak nie, prehliadka "v programe" nebola - teda mozno, po prednaske, keby si si zavolala, ze ci sa mozes ist pozriet, ci sa moc nerodi - tak ta hore pustia, ale ja som sa pozerat nepotrebovala ist...

no mne vlastne nic nepovedali nove, aj ked je to uz 3 roky, co som tam rodila naposledy... len som si to teda overovala, ze ci si dobre pamatam

doktor z porodnice bol mily, ale tiez vyzeral na to, ze nema rad novinky na porodnici (a vymyslance rodiciek)
a zrejme nema rad duly, lebo sa tam jedna mamicka pytala, ze ci ma vyznam si ju brat a hned, ze ju na vzdycharen nepustia, ani do porodu nemoze kecat...
a teda pre mna zasadna info bola, ze ked to na mna pride cez den - tak ist cez ambulanciu c. 83 - do 15hod (tam vysetria, zvazia, ci uz hore na 3p. alebo domov) a ked to bude mimo teda ordinacnych, tak cez -1. poschodie, centralny prijem - klopkat na chirurgicku ambulanciu a oni potom poslu hore na 3.p.
a ze otecko si nemusi brat ani papuce ani speci oblecko - je to zahrnute v tej cene, co bude platit - takze o neho sa postaraju
a ano - nechavaju dotepat pupocnik, davaju na brusko, ale len na chvilku
vysetrenia, ked prides na 3p. - vaginalne, CTG/monitor, ak treba a nebolo dlhsiu dobu robene - tak sono + krvne testy - ak treba
potom hovoril o ATB - ze prvorodickam stihaju dat 4hod pred porodom (no neviem, co statnym ako to stihaju), ked maju toho streptokoka ci co to je....
a este o cisarskych hovorili - tak vseobecne
a ze teda, ked zacne odtekat voda - hned ist do porodnice!!! ziadne dovarenie, nakupovanie, cakanie na muza
ak zacnu kontrakcie, tak 10-5min intervaly a do nemocnice

pani doktorka z novorodenecneho - tiez sa snazila ale trosku mi co hovorila prislo len take, ze hovorila oficialnu verziu
a na otazku maminky, ci je tam laktacna - tak ano - vsetky sestry su laktacne
a ze maju pripravene klobuciky - keby nahodou (tak kto s vyzna vie, ze klobuciky velmi dojcenie nepodporuju, no co uz)
...ak uz teda musite a budete mat v porodnici klobuciky - tak ked pridete domov - volajte svojej laktacnej, nech vam pomoze sa ho co najrychlejsie zbavit, inak vdaka nemu budete mat menej a menej mliecka
a teda babatko beru po porode, osetruju sa ocka, teda cistia, meria sa, vazi sa
moze sa toho zucastnit aj otecko - ale treba povedat vopred
inak ho zavolaju, az ked je babo zabalene - na odfotenie
a vraj ti ho otecko prinasa na prve prilozenie (co sa mi nezda, ale tak mozno to len zle povedala)
ostavate 2hodky spolu
potom idete na 4.p. a tatinko domov
babatka sa neockuju
iba sa robi screening - tak sa to pise?
z paticky krv a testy na nejakych 10 chorob, ci viac... uz som sem davala link o tom a testuju to v BB
povedala, ze je to bezplatne (co je fajn, lebo v clanku pisali, ze sa za to plati), len je to na podpis, ze s tym suhlasis
ak sa ti neozvu do mesiaca - je vsetko OK (ak je nieco zle, vola sa do nemocnice a pediatricke)
robi sa sono mechurika, mozgu a este klbikov
vraj sa dokrmuje materskym mliekom (iba starsie 3-4 dnove deti UM)
ked je zltacka, ide babo najprv na bilibed (to je s tebou na izbe), ked nezabera, ide pod velke modre svetlo a si volana na dojcenie
a ze sa treba pytat a vsetko ti bude ochotne vysvetlene...
prichadza matrikarka a riesia sa papiere, dostavas info kam s cim ma ist muz na vybehavacky
asi vsetko....

a este keby chcel muz kupat, da sa to dohodnut, len treba vopred informovat sestricku a vyzistit si, kedy budu kupkat to tvoje

cicimon
2. sep 2012

@stipec26 dobre si to popisala 🙂

stipec26
2. sep 2012

@cicimon dakujem, som rada, ze aspon nieco som nezabudla a pospominala 😉 🙂

oliverka
2. sep 2012

@stipec26 Dokrmuje sa Bebou od narodenia, MM fyziologickým novorodencom nedávajú. Tiež som sa najprv pýtala na MM, ale vyviedli ma z omylu. Hneď v 1. deň som do striekačky dostala Bebu.

evpa
2. sep 2012

Ahojte zenusky, otazocka, urcite to tu je, ale nechce sa mi hladat v tomto kvante informacii, prosim, kedy su poradne pre tehotne, ktore chcu rodit na antolskej? Myslim tie od 36 tyzdna. Asi sa netreba objednavat, iba prist a cakat, ze? Dakujem. A este, kde presne su ambulancie, v ktorych sa robia poradne, je ich viac ci iba jedna?

cicimon
2. sep 2012

@stipec26 @oliverka ma pravdu... a ak nechces dat UM samozrejme to mozes povedat

stipec26
2. sep 2012

@oliverka takze to ostalo... ano - ja som si to tak pamatala, ze detom davali Bebu (mojej nastastie nie), ale pani doktorka mi takto odpovedala na moju otazku o UM

monika2712
2. sep 2012

@evpa na prizemi polikliniky v podstate hned oproti vchodu su ambulancie, a je ich tam viacej, od dveri 22 do 27 ci tak nejak. prides a sadnes si pred niektore dvere, zalezi kto kde ordinuje a kto ta vezme. poradne ma kazdy doktor inak, ale v podstate o 8mej rano je ich tam najviac. respektive o 8.00 akoze zacinaju, ale realne zacnu ordinovat tak o 9.00. Ja som bola v utorok prvy krat, sadla som si o 7.45 pred dvere tusim 25, bola som druha v poradi, dostala som na rad o 10.15. Doktorka zacala ordinovat o 9.30 ale to brala najskor nejake zazmluvnene baby.

evpa
2. sep 2012

@monika2712 Dakujem, to znamena, ze su kazdy den?

monika2712
2. sep 2012

@evpa ano kazdy den niekto ordinuje, priprav sa na dlhe cakanie.

evpa
2. sep 2012

@monika2712 uz sa tesim 🙂 nech to uz mame za sebou...

monika2712
2. sep 2012

@evpa ja si tam idem odsediet znova zajtra a opat v utorok. 7.30 odbery a potom zase cakat na doktorku do pol desiatej, uz sa tesim na ten otlaceny zadok 😀

cicimon
2. sep 2012

@evpa pred 8.30 sa ti ani neoplati ist, dovtedy tam ani dr niie su, potom to ide zvycajne rychlo

evpa
2. sep 2012

@monika2712
@cicimon strasne...som predtym rodila v ruzinove, tam bola poradna iba jeden den v tyzdni a veru tiez strach a hroza...no nic, pribalim si nejake casopisy a batoh trpezlivosti 🙂

cicimon
2. sep 2012

@evpa no zavisi asi aky den prides... ja som chodila v piatky a nikdy som tam dlhsie ako hodku nebola vratane cakania

evpa
2. sep 2012

@cicimon Dakujem za tip.

kukina79
2. sep 2012

@stipec26 velmi pre mna zaujimave info je ohladne toho dokrmovania. ja som na antolskej rodila pred 10 mesiacmi a dodnes si vycitam, ze som si tam rovno po porode nezavolala laktacnu externe na izbu. zial realita je uplne ina s tym MM na dokrmenie. nam ho dali len 1x a to len preto,ze ta lekarka co mala sluzbu to naordinovala a bola pritomna pri podani, cize sestricka nemala inu moznost.2x ked som pytala, tak ma odbili, ze to urcite dr. nenaordinovala, ze to len raz ti daju MM a potom uz len UM.podla toho co si tu pisala, tak ma setsricky pekne oklamali, pretoze syn mal len 2 dni a bol strasne malicky schudol pod 2,5kg a nevedel sa mi prisat a tvorba mliecka u mna nastala az na 3-4 den a aj to nie moc.maly mal s bruskom zo zaciatku po prichode z porodnice domov problemy a myslim, ze to z casti zavinilo aj to UM, ze sme zacali tak skoro. netreba sa dat odbit ako ja a trvat na tom, na co mame my a nase deticky narok. a este jedno co mi bolo cudne...ked som si bola pytat mliecko, tak ma stestricka poprosila, aby som tu striekacku schovala, pretoze tam bola akurat primaka oddelenia ta nerada vidi prikrmovanie deticiek UM.....uz vtedy som mala nieco tusit, ze neni vsetko ok...

keyka
2. sep 2012

@stipec26 mooooooc dakujem...rozhodne vcelku uzitocne info. Ja som nevedela ani len kam ist na prijem. A dodnes som bola rozhodnuta po odteceni plodovej vody sa prejst na Antolsku pesi, nech to potom pojde lahsie ;) (byvam tak cca 20 minut od Antolskej). Ale tak, asi teda nebudem riskovat ;).AK budem toho 10teho v Ba, tak sa na tie konzultacie mozno prejdem. Inak kolko to trvalo?A este raz, moooc dakujem ;)

zuzkag2
3. sep 2012

babulky, mam otazku ohladom poucenia o EPI...na antolskej. kolko to cca trva?

katynka77
3. sep 2012

@zuzkag2 trva to cca 20 minut, aspon co som ja bola pred 19 mesiacmi 🙂 a baby, ktore uz cakaju druhe dieta, tie iba podpisali papiere a isli domov.

zuzkag2
3. sep 2012

@katynka77 ahaa, super, to je tak kratucko...bude ma cakat mm, tak nech vieme kolko asi. dakujem moc 😉 to sa hadam velmi nezmenilo za tych 19 mesiacov.
a aj si nakoniec EPI vyuzila?

stipec26
3. sep 2012

@zuzkag2 ja som bola minuly tyzden na pouceni a ani 20min. to tym kockam netrvalo - do 5min max. 10 boli vonku (a ano - teda ja ako tretorodicka som iba popisala papier a isla von, do 2min)

stipec26
3. sep 2012

@keyka cele to bolo tusim od 13hod do 14:10, a ze sme teda "pretiahli", tak asi hodinu oni rataju + mozno ked je viac otazok tak +/- 10-15min

katynka77
3. sep 2012

@zuzkag2 ja som nakoniec epi nevyuzila. Od zaciatku som bola presvedcena, ze nechcem, ale pre istotu som isla na to poucenie, ze nikdy nevies, ako to bude prebiehat 🙂 Da sa to zvladnut aj bez, je to bolest, ale prekonatelna. Akonahle bola mala vonku, bolo po bolesti. Ale to je asi individualne, ak by som mala rodit 12 hodin, tak asi zvazujem aj epi. Ja som mala ale neskutocne prijemnu porodnicku a porodne baby, takze to bol zaklad.

zuzkag2
3. sep 2012

@katynka77 aj ja idem viac menej pre istotu, ze ak by nahodou bolo treba, nech si ju mozem dat pichnut, keby to napriklad dlho trvalo...ani tak sa nebojim bolesti ako toho ze nebudem potom vladat, ze ma ta bolest vycerpa.
tak hlavne, budem poucena, a uvidime ako to dopadne 😉

zuzkag2
3. sep 2012

@stipec26 no super, to bude rychly proces 🙂 dakujem

katynka77
3. sep 2012

@zuzkag2 uprimne ti poviem, ze ja som bola uplne v pohode a baby po epiduralke boli viac ubolene, hlavy ich boleli, ja som bola fit. Moj manzel sa zo mna smial, ze ci som vobec rodila 🙂 ale ako hovorim, je to uplne individualne, kazdy bolest zvladame uplne inac a kazdy porod je iny. Ja som mala stastie, ze bol celkom rychly a bez nastrihu. A ver, ze ak dostanes k sebe babo, hned budes plna novych sil, je to nabijac energie 😉

zuzkag2
3. sep 2012

@katynka77 tak ty mas krasny zazitok z porodu, ked ta netrapila bolest dlhe hodiny a potom si bola relativne fit. to je paradicka. ja mam asi tu nejaku senzitivnu maternicu,ci ako to volaju, lebo som mavala extra bolesti pri ms, pri ovulke, teraz mi asi od 25tt tvrdne brusko, ale doooost bolestivo, takze na kontrakcie som uz ako tak pripravena...🙂 jasne, ze by som chcela vsetko prirodzene, ale nebudem sa stavat na hlavu, ze si nedam pomoct, ked bude treba 🙂
no a na babo sa ja tesim uplne ze najviac, to mas pravdu, to bude ta najvacia naplast na bolest 🙂

zuzkag2
3. sep 2012

baby, som za blondynku, ale kde je to poucenie o EPI..nie som bratislavcanka, a nenapadlo ma, ze moze mat nemocka aj polikliniku v areali a podonbne...udel narodenych v malom meste 🙂

marcelatje
3. sep 2012

@zuzkag2 od toho poučenia si veľa nesľubuj, budeš tam tak 5 minút a povedia ti, že keď budeš otvorená na 4 cm pichnú ti kanylu do ktorej ti budú každé 2 hodiny dávať účinnú látku. Popýtajú sa na alergie, lieky čo berieš a dovi 😀 😀 😀 😀 😀 žiadne výhody/nevýhody/riziká nič, viac sa dočítaš na nete 🙄
A je to na prvom poschodí, číslo dverí 106 ak sa nemýlim. Vieš kde sú na Antolskej gynekologické ambulancie? Lebo ak by si šla na 1. poschodie priamo od hlavného vchodu tak prídeš na ortopédiu tuším, ty musíš ísť do prava, teda podľa toho kadiaľ prídeš do budovy ...........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre