Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
28. dec 2007

fenri, u ma to bola sekcia, takze o nejakom porode ani nemozem hovorit...
na izbe som asi 2 dni lezala dokonca sama (a bol to divny pocit), inak sme bolli dve. pri mne sa za ten tyzden vlastne vystriedali 3 baby 😕

adetka
28. dec 2007

u mna za tyzden az styri 😀 ... a bolo to fajn... vzdy mi mal Mimu kto postrazit, ked som potrebovala niekam odskocit... pripadne ju utesovali 😉

fenrirka... nie... aspon m sme si jedlo vzdy isli vyzdvihnut dopredu a jedli sme na izbe... pripadne sme sa pri detoch prestriedali

fenrirka
28. dec 2007

aha...takze ked budem chciet ist papat tak mi postrazi babo niak cudzia...hmmm...a vraj take malinke babatka dost spinkaju.....
no som zvedava...ja si to tam totizto vobec neviem predstavit...a wc a sprchy su niekde nablyzku???ved ja nechcem stale nechavat mimi bezomna

adetka
28. dec 2007

fenri... sprchy a WC maju dve izby spolocne... takze su hnde pri izbe...

a neboj... budes s nim stale (iba co pojdes na WC, pod sprchu, pre jedlo, pripadne k navstevam na chodbe... tie u mna netrvali dlhsie ako par minut) 😉

certica
28. dec 2007

ja myslim, ze nie je problem kedykolvek potrebujes, dat babo sestrickam. baby to zvykli riesit tak, ze si deti brali so sebou "do jedalne" normalne na vozickoch, pripadne jedlo na izbu.
ja som bola bola dalsi pripad, neranajkovala som totiz 😀

adetka
28. dec 2007

a vobec fenrirka... vsak sa nechaj prekvapit 😉

fenrirka
28. dec 2007

noo neham...dufam ze budem milo prekvapena

verulka
28. dec 2007

fenrir, ja amm za sebou velmi rychle a pohodove porody- dokopy 3,5h na sale 😉 ja neviem, ze rodim, kontrakcie citim az po klystyre 😉
a neboj sa nicoho, ja som rodila este davno a boli 1 spolocne WC uprostred chodby a úrezili sme 😉 takze teraz ma caka luxus 😀
my sme si mimca strazili s maminami na izbe alebo sestricky. Neboj sa, uvidis zvladnes to na jednotku 😉

fenrirka
28. dec 2007

jej verulkaa ty sa asi volas veronika..nie???
hm ved ja sa budem snazit....
hadam aj mne sa podari ako tebe.....mam s niecoho ineho obavx preto som aj teraz pocas tehotenstva taka neista a bojim sa ...ked ma clovek oporu a vie co ho potom s partnerom dalej caka tak je to lepsie...ale to je uz o inom

verulka
28. dec 2007

ano fenrirka, ja som citala aj inu temu a nemas to uplne lahke...preto drzim palce este viac 😉 a neboj babo ti da straaasne vela sily a energie( takej tej zivotnej 😉 )

fenrirka
29. dec 2007

no ved sa nanho tak velmi tesim...aspon budem mat komu davat lasku a nebudem sama 😀 😀 😀 ani si nevies predstavit ako som sa tesila ked som maleho teraz videla na uvz...ale betar on ma vzdy hlavku strcenu v placente...tak ho neni dobre vidno...vraj ma velke perx...myslis ze to tak mohol doktor vidiet???
a my sme s priatelom maly kde byvat...ale co cert nechcel...sa to pokaslalo a jeho ujo zomrel-necakane skor ako stihol prepisat nanho...no je to proste komlikovane a nie len to... 😒
ale mimi ma bude drzat ako sa vravi nad vodou🙂)))
mam si zobrat aj rukavicky prenho???

ena
29. dec 2007

fenrirka: rukavicky by mali mat aj sestricky pre babatka, tak dostane erarne, ked sa bude skrabat po tvaricke, nam napriklad rukavicky vobec nebolo treba..

hellosona
29. dec 2007

primar novorodeneckeho nam na tej predpriprave vravel, ze si nemame nic pre babo brat (iba jednorazovky a vlhcene utierky), ze maju uplne vsetko... vraj teraz pred koncom roka este doobjednavali nejake veci pre mimina, takze uvidime...

janetka
29. dec 2007

hellosona: ako tak pozeram na tvoj album, tak sme sa v piatok stretli v poradni u dr. dubcakovej, a ty si ma vlastne pustila ako prvu pred teba.... co bol fakt uzasne gesto, lebos tym malym to je tam o drzku..inak ja som skoncila v nemocke...ocakavam ze ma zajtra pustia.. dr mala dost naponahlo v ten piatok

monkula
29. dec 2007

Fenri, ja som zásadne jedávala na izbe, keď zakričali mamičky, raňajkyyyy, obeeeed, večeraaaa, to bolo strašné, tak som išla do jedálne, zobrala som si svoju tácku a išla s ňou na izbu a nikto mi nič nepovedal, oni mali v podstate najväčší strach z toho, že im taniere nevrátime 😀 😀 😀 😀

fenrirka
30. dec 2007

monkula...dakujem a zatial ti strazili maminy na izbe babo???
no uz len ich riad by som potrebovala 😀 ...za styri dni by som mala aj celu supravu....kraasnych taniarov priborov a salok...
ja si vezmem vlastny pribor

verulka
31. dec 2007

babulky, takEna to ma uz za sebou 🙂 dnes nadranom sa jej narodil Marek- 4300g a 52cm...takze coskoro budeme mat aktualne info ako to na tej Antolskej chodi 😀

certica
31. dec 2007

verulka, to vazne? tak to srdecne gratulujem 😎 🙂 . akurat som jej dnes chcela pisat, ako dopadla s odberom, teda ci sa k vysledkom stihla dopracovat.

hellosona
31. dec 2007

jeeej, tak gratulujeme, prajeme vsetko dobre maminke aj malinkemu Marekovi, teda riadnemu chlapikovi 😉 a uz sa tesime na info 😵

fenrirka
31. dec 2007

to je krasa aky velky 😀 ,mozno aj ten moj bude taky...ja uz sa tak tesim
no a co je s jej chlapcekom vsetko ok???

arabeska
31. dec 2007

jeeej tak gratulujeme ka marekovi,riadny xlapisko 😵 😵 tak marek to stihol este v roku 2007 😀 😀

fenrirka
31. dec 2007

ozaj baby neviete ako su tam druheho??Lebo mam ist na kontrolu

kika25
1. jan 2008

Ja som rodila na Antolskej naozaj len nedavno, pre babo naozaj stacia len jednorazovky a vlhcene obrusky, ja som mala aj rukavicky, ciapocku a ponozky, maju aj erarne,ale ked mate svoje a babo idu kupat, treba povedat,ze tie veci su vase, teda aby sa Vam po kupani a prezleceni vratili 😉

A co sa tyka toho jedla, teraz v zime je na tej chodbe dost chladno, fuka a sestricky tam stale vetraju,takze neodporucam ist jest s vozikom a s babom...ja som mala nastastie izbu priamo pri stoloch,takze som si nechala pootvorene dvere ale aj tak som to jedlo do seba vzdy len nahadzala,tak som sa o malu bala,ked bola v izbe sama...

kuko7
2. jan 2008

Ahoojte baulky, chcela som sa vas spytat, ci nahodou neviete od kedy po sviatkoch je na Antlskej jezikova.....musim ist za nou, koli tomu predporodnemu kurzu...uz mam aj listok od lekarky a buduci tyzden idem v stredu na Antolsku koi prietokovemu uzv, tak by som sa tam stavila...myslite, ze tam bude? A inak kde ju mam hladat? 😅

veva55
2. jan 2008

kuko, najlepsie je zastavit sa za nou pred niektorym z cviceni, ja chodievam v utorky o 13,00 hod, ale vraj sa cvicieva aj v piatok. Teraz sme uz 2 tyzdne po sebe necvicili, lebo mala p. Jezikova dovolenku + sviatky do toho....Najblizsia cvicenie mame 8.1. cize buduci tyzden.

veva55
2. jan 2008

baby, prosim poradte. Dnes som bola na poslednej poradni u svojho dokiho, buduci tyzden idem uz na Antolsku, kedze tam chcem rodit. Neviem este, ku komu pojdem, ale chcem sa spytat, ci sa ten posledny mesiac pred porodom robi kazdy tyzden (v ramci poradne) aj UZV. A ak nie, ci sa treba nejak specialne objednat a kolko asi trva, kym mi daju termin. Lebo v 36tt je vraj povinny UZV. To bude akurat buduci tyzden, tak neviem, ci sa mam uz teraz objednat na nejakom telefonnom cisle, alebo mi ten UZV automaticky spravia pocas poradne.
Dakujem

siskatan
2. jan 2008

veva, treba sa objednat... najlepsie uz teraz... oni tie terminy maju dost plne a a daju Ti ho asi az tak o dva tyzdne... aspon ja som sa objednavala 19.12. a termin mi dali na 2.1.... treba volat na t.c. 68672618 (od 7,30 do 9,00)... bud trpezliva, dost dlho trva, kym Ti to zodvihnu... 😉

hellosona
2. jan 2008

kuko: mozes sa objednat telefonicky, alebo prid toho 8.1., ako pise veva...

veva: viem, ze postup je taky, ked prides do poradne, tak tvoj lekar ti povie, aby si sa objednala u nix na utzv... je to zvlast utzv ambulancia... ja som na termin cakala viac ako 2 tyzdne 😖 maju tam dost plno...
inak v utorky som aj ja xodila k Jezikovej 🙂

veva55
2. jan 2008

no to je "super" 😒 , ako sa mam dostat v tom 36tt na UZV, ked v 36tt (co je buduci tyzden) este len idem prvy x do poradne na Antolsku.
A ako to vobec na UZV chodi, kto mi ten UZV bude robit? Akoze hocikto kto v dany den robi alebo musim ist najprv do poradne niekomu a ten ma potom objedna k nemu aj na UZV?

Asi by bolo najlepsie uz zajtra zavolat a objednat sa, ale co ak sa ma budu pytat, ku komu chodim, ked ja este neviem, ku komu pojdem 😕

hellosona
2. jan 2008

veva: no ja som bola v poradni 1x az v 37tt, lebo v 36tt som bola este u svojej gyndosky... a predstav si, ze termin mi dali na 9.1., co je moj 40tt 😖 lekarka mi ho dnes urobila, lebo povedala, ze to by uz bolo neskoro... ale neboj, ved ked sa buduci tyzden objednas, to bude stacit... ja neviem o tom, ze v 36tt je utzv povinny. viem, ze v 30tt je povinny...
a budu sa ta urcite pytat, v ktorom si tyzdni a urcite uprednostnuju s vyssim tt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre