Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

veva55
8. jan 2008

takze objednali ma na zajtra na ten UZV. Dnes som tam bola na krv, tak som sa zastavila aj na UZV, povedala som im, ze doktor kazal absolvovat UZV este tento tyzden, tak ma dali na zajtra ako akutny pripad 🙂 Takze som rada, lebo podla predchadzajucich UZV som uz 37tt, cize za nejake 2 tyzdne to uz moze na mna prist 😨

cuchre
8. jan 2008

veva, prosim ta, ked si bola v poradni, bolo vela tehuliek?lebo dokina, u ktorej chcem rodit ordinuje cez obed, tak ci mam sedeit od rana v rade, alebo staci prist chvilu predtym....dik 🙂

inak vcera som ostala prekvapena, lebo mamina mojej porodnej "sparing partnerky" (doktorka btw.) mi EPI vobec neodporucila, ze najlepsi je prirodzeny porod bez akychkolvek chemikalii...tak netusim este, co spravim...a moj muz hlodol, ze on je za cisarak, aby som sa netrapila...a jej babka, byvala porodna babica odkazuje, ze mam hlavne dychat 😀

veva55
8. jan 2008

cuchre, praveze tam vcera nebolo az tak vela ludi. A to myslim vseobecne, nielen na gynde, lebo inokedy ked idem doobeda na Antolsku, ani nemam kde zaparkovat a vcera bolo o polovicu menej aut. Aj pred ambulanciami cakalo o polovicu menej zien, tak neviem. Najprv sa mi aj zdalo, ze budem dlho cakat, lebo vsetky stolicky boli obsadene, tak som sa tam chvilu motala medzi tymi ambulanciami (nevedela som, pred ktoru si mam sadnut 😀 ), nakoniec som isla pred 25-ku a to uz tam polovica ludi nebola, sedeli sme tam asi len 4 baby a islo to dost rychlo. Takze pohoda.
Co sa tyka EPI, vzdy budu doktori, ktori budu proti a doktori, ktori su za. Ja kebyze dopredu viem, kolko bude moj porod trvat, tak je to o to jednoduchsie, lebo je rozdiel, ked rodis par hodin a ked rodis cely den a noc. Ja si tu epi urcite zaplatim a potom uvidim, mozno si ju nakoniec ani nedam pichnut 😉

siskatan
8. jan 2008

veva55 - vidim, ze si celkom dobre pochodila, ked Ta na UZV tak rychlo objednali... a sranda, isla si do poradne k mojmu dokimu, ktory rodil aj mojho prveho syna a budem u neho rodit aj teraz... v piatok mam poradnu, tak sa tam mozno uvidime 🙂

veva55
8. jan 2008

siska, ty mas s nim dobre skusenosti? Lebo na mna zaposobil velmo dobre 😉
V piatok tam pojdem uz na pol 8, nech som cim skor vybavena, ale dost mozne, ze sa tam stretneme. Vidim, ze ty uz to mas "za par" 🙂

siskatan
9. jan 2008

veva, ja k nemu chodim uz 12rokov 🙂 inac na pol osmu iat tam je dost skoro.. oni mavaju rano vizitu a moze mu do toho aj nejaka OP dojst... mne sa najviac osvedcilo okolo 9,30 chodit... on obvykle skor ako o 8,30 nechodieva... ale mozno budes mat stastie 😉

veva55
9. jan 2008

no po dnesku tam budem v piatok sediet uz od siedmej. Dnes som bola na UZV, robila mi ho jedna doktorka, povedala, ze mam zle prietoky ci co, poslala ma na porodnicu, tam som lezala na monitore pol hodinu a s vysledkami isla na 5. poschodie za Oravcom a ten ma poslal dole na 26-tku na prijem na hospitalizaciu. Nikto mi ale nic nepovedal, ze co je vlastne zle, normalne infarktove stavy som mala, az mi slzy isli. Dole na 26-tke, kde som isla kvoli tomu prijmu bol Janac, ten sa rozculoval, ze naco ma tam Oravec poslal, ze ved nie som jeho pacientka, Oravec nato ze on so mnou zmluvu nema, tak asi ze co otravujem......uplny des, citila som sa jak nejaka chudera, ktoru si tam pohadzuju. Janac nakoniec povedal, ze jeden zly UZV nic neznamena a ze mam ist domov, ze naco by ma hospitalizovali. A este ze sa mam objednat co najskor na dalsi UZV. Takze som objednana na buducu stredu, zase ako akutny pripad (tento x uz naozaj). V pondelok ale co som bola 1x u Oravca mi povedal, ze v piatok mam dojst uz na ozajstnu poradnu (lebo v pondelok mi nic nerobil, len vypisal papiere na EKG a krv), takze v piatok som tam ako na koni a ked bude treba aj z neho vytlciem nejake konkretne info. Ved teraz mozem len dufat a modlit sa, ze je vsetko ok. A cakat.

vesi
9. jan 2008

veva s prietokmi som mala aj ja problémy, mňa si ale nechali v nemocnici a práve Oravca som sa pýtala, že čo to znamená. a povedal mi, že dieťatko nedostáva cez pupočník všetko čo by malo, načo som začala revať jak sprostá, bol to šok. 😠 ale neľakaj sa ked ťa janač poslal domov, on vie čo robí, chodila som potom k nemu do rizikovej poradne a tam nadával, že načo mi nasadili také lieky, že to nemám brať 😝 a stále ma upokojoval, že čo sa bojím, všetko je v poriadku 🙂 ( chodila som potom k nemu na UZV častejšie a aj si ma pamätal, asi som pôsobila dosť vystrašene 😅 )
k tej nemocnici, musím povedať, že ma tam najskôr riadne vydesili, lebo ma poslali na noc na pôrodnicu, vraj na pozorovanie 😒( bola som v 30tt) ale všetky dalšie UZV boli v poriadku a nakoniec mi nejaký lekár povedal, že bábo mohlo stlačiť pupočník a (držať ho) a že preto mohli byť prietoky zlé. 😝
na UZV bol vtedy Dr. drobný a ten ma poslal za oravcom a ten na príjem 😝 bola som v nemocnici 1tt, dali magnézium a robili UZV - ky to bolo všetko 😝

veva55
9. jan 2008

no, snad to bude ok, ale do dalsieho UZV (v stredu) budem ako na ihlach. Neviem, preco sa v takychto pripadoch neda spravit opakovany UZV na druhy den, aby sa uistili, ze babo nie je v ohrozeni. Takto musim cakat do buduceho tyzdna a dufat, ze maly je v poriadku

vesi
9. jan 2008

úplne ťa chápem, prežívala som to isté, ale sleduj len či máš pohyby, nič viac teraz nemôžeš urobiť 😅
držím palce, nech je to O.K: ved to už máš "za pár" ked som potom chodila k janačovi, tak ma posielal na UZV tiež raz za týždeň 😉

babulina
10. jan 2008

ahojte, akurat dneska som volala s p.jezikova a odmietla ma zapisat na pripravu pred porodom napriek tomu ze chcem rodit na antolskej, poslala ma na pripravu do centra kde sidli moj gynekolog to ze to mam cez cele mesto ju vobec nezaujimalo, najviac ma stve ze antolsku mam skoro pod nosom, neviete ako ich prinutit aby som mohla chodit na antolsku, okrem p. jezikovej je niekto iny kto robi tie pripravy?

ena
10. jan 2008

babulina a preco ta odmietla, nie preto ze si este len v 30 tyzdni? A ma tamasi vela bab .. skus o take 2-3 tyzdne zavolat znovu 🙂

babulina
10. jan 2008

argumentovala tym ze u mojej lekarky sa robi priprava ze mam chodit tam, ze na antolsku chodi vela ludi, ani sa vlastne nepytala v ktorom tyzdni som, ibaze ku ktoremu porodnikovi budem chodit, bola sice velmi mila ale milo ma poslala do kelu co mi velmi nepomoze 😒

veva55
10. jan 2008

podla mna ta nezobrala preto, ze tam je teraz vela bab, ja som bola v utorok po 3 tyzdnoch u nej, a veru, bolo nas tam pozehnane, pomaly sa nemalo kde cvicit.

siskatan
10. jan 2008

baby - niekedy je mozno na mieste, ked si Vas len pre istotu nechaju v nemocnici... niekedy je to mozno zbytocne... ja som lezala na Antolskej tiez tyzden v 31tt, kvoli predcasnym kontrakciam... a pristup lekarov bol rozny.. niektori nadavali, ze naco som tam, ked mi nic nie je... ini zasa trosku stresovali... najhorsie je, ked chodite od dveri k dveram a neviete poriadne co treba urobit... najlepsie je zotrvat pri jednom lekarovi, ktoremu doverujete a drzat sa jeho rad... 😉

veva55
10. jan 2008

siska, ale je ine, ked chodis na antolsku normalne k nejakemu dokimu, ktoreho poznas a ine je, ked tam nepoznas nikoho. Ten pristup je 1000 a 1. Takze ja ani nemam pri kom zotrvat, ked nemam doteraz skusenosti so ziadnym z nich. A doverovat sa tiez neda doktorovi, ktoreho vidis jeden x. Ono idealne je, ked v nemocnici rodis u svojho doktora, ale bohuzial moj doktor rodi len v Ruzinove a tam by som nikdy nesla. Takze v podstate som aj cakala, ze ked na Antolskej k nikomu nepatrim, ze ta starostlivost bude len taka aby sa nepovedalo, cize len to co je nutne a ani o chlp viac. Len som vobec nepredpokladala, ze by mohli nastat nejake problemy, ked doteraz bolo vsetko ok.
Ale ved nejak to zvladneme 😉

siskatan
10. jan 2008

veva - chapem... tazko sa doveruje, ked si videla Dr. jeden raz.. ja som len chcela povedat, ze ked sa k Tvojmu pripadu vyjadri x-doktorov, tak budes pocut x-nazorov a to Ta moze akurat znervoznit... Preto je dobre pocuvat radsej jedneho, pripadne sa nedat odbit a pytat sa a pytat sa... Drzim palce, aby bolo u Teba vsetko OK a bol to len zbytocny poplach 😉

veva55
10. jan 2008

jasne 😉

vesi
10. jan 2008

veva, ešte ma napadlo, že vraj Dr. Janáč je dobrý odborník a pokiaľ viem, tak robí rizikovú poradňu, takže ak ťa poslal domov, tak tie výsledky asi neboli také hrozné. je pravda ako tu niekto písal, že niektorí doktori zbytočne stresujú, na druhej strane je niekedy lepšie poležať si v nemocnici zbytočne ako niečo riskovať 🙂

fenrirka
16. jan 2008

ja som mala velmi zlu skusenost doktorka pri porode -otrasny pristup...potom ked si isla pozriet jedno babo na sesto nedelie tak skonstatovala ake je skarede..sestricky tie mi priniesli babo a nic mi nepovedali....
akurat dve tam boly vynimky ostatne si sedeli vo svojej miestnosi a tam sa rozpravali...v miestnosti kde si mozte odlozit babo ked idete nanavstevu...skoro nikdy nikdo nebol s tymi babatkami...cez okna tam prefukovalo a maly mi nachladol a ked som vravela ze ma nadchuý tak to nieje nadcha....az jedna na vyzite povedala ze spravy odbetri a akosi sa na to niekdo vykaslal...a aj pupocek mu zabudli dat dole...no otras !!!!Uz by som tam nikdy nesla

jahodka11
16. jan 2008

fenrirka, to mi je luto :( ja som mala super doktorku, ale tie detske sestricky na sestonedeli boli horsie.... blondiny uplne otrasne, namyslene....a ked som odchadzala domov a isla som ich poprosit, aby mi pomohli maleho prilozit na kojenie, ze to este nevieme, tak pohrdavo skonstatovali, ze ci to idem domov a neviem kojit!!! uplne ochechule, dufam, ze si to tu citaju! 🙂))
babulina - myslim, ze okrem jezikovej to nikto iny nerobi...ja som tam chodila, ale nic moc....podla mna zabity cas.... jedine, co pomohlo, bolo dychanie pri kontrakciach, ale to len preto, ze som sa akoze sustredila na dychanie a "zabudla" na bolest...haha....to urcite 🙂
veva - dr. janac je ok, robil mi ultrazvuk a nakoniec aj pomahal pri porode, kedze maleho som nemohla vytlacit....je sice tak trocha naladovy, ale neva, a ma zmysel pre humor 🙂)))

jahodka11
16. jan 2008

este som zabudla, najviac sa mi pacilo, ze asi 5minut potom, co ma previezli z porodnej saly na izbu, prisla sestricka a nieco mi hovorila o starostlivosti o babtko a potom som to popodpisovala....a dodnes neviem, co to vlastne hovorila.... niezeby som mala hrozny porod, ale bola som mimo z tych vsetkych vnemov a toho vsetkeho...ved viete....takze podla mna by bolo vhodne tie sestricky vymenit 🙂))

janetka
16. jan 2008

jahodka: presne mne moj manzel 😉 tesne po porode ukazal video, ze ako to natocil... ja si pamatam, ze mi to ukazoval, ale vobec som si nepamatala co tam bolo...hehe, az doma som si to pozrela a nic mi to nehovorilo... 😉

janetka
16. jan 2008

fenrirka: my sme tam museli lezat spolu v tej porodnici, ja som bola velmi spokojna so sestrickami a personalom... az na to, ze mi tam slohli notebook z izby, ale to bolo este na porodnici na 5.

monkula
16. jan 2008

fenri, v prvom rade blahoželám k Martinkovi...
Mrzí ma, že si mala takú strašnú skúsenosť... A ako sa tá lekárka volala?

marse
17. jan 2008

Ahojte cchem s aopytat bola som poslana na antolsku na uzv do prenatalnej ambulancie v poliklinickej casti, neviete ako to prebieha? aky su tam ludia a a pod.? mate skusenosti? dakujem

fenrirka
17. jan 2008

neviem ako sa volala mala take dlhsie kucerave vlasy a stipceky v nich 😠 😠 vrrr....
a janetka to si mala kde izbu???
otras tie sesticky im bolo vsetko zatazko!!!!!aj o tie babatka sa starat tak neviem naco to robia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arabeska
17. jan 2008

fenrika nebola to malova?ci ako a volala

saskaa
17. jan 2008

Najlepsie je asi (samozrejme pokial to zdravotny stav dovoluje) postarat sa o babo sama. Ja som si malu zobrala na izbu 4 hodiny po porode, zavrela som sa do izby a mala som od vsetkych pokoj. A srandovne bolo zistenie, ze nas nedosli ani pozriet, ked som dlhsie nevychadzala, proste ako keby sme tam ani neboli 😅 . Asi si sestricky mysleli, ze ked mam stvrte, tak vsetko zvladam. Nastastie mali pravdu 🙂 .
Ale doktora som na antolskej mala na nezaplatenie.

janetka
17. jan 2008

saskaa: no to bolo asi pre nas druhorodicky a viac vyhodou, ja som tie sestricky tiez v podstate nepotrebovala, len pre mliecko som si chodila, a preto sa mi zdali byt mile....
fenri: podla opisu to bola dr. malova, ale ja mam s nou len dobre skusenosti... tak to mi je luto, ze si mala s nou taku skusenost.
ten notebook mi ukradli este na 5. poschodi na gynekol., kde som lezala pred porodom, potom uz po narodeni Martinka som lezala na nadstandarde, hod si nejake fotos do albumu, mozno sa zvidenia pozname 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre