Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

prsky
24. aug 2010

spravu netreba nosit, je to na dohode s pediatrom, moja ku nam prisla na prvu navstevu do 3 dni od prepustenia z nemocky a spravu si prevzala pri tej prilezitosti osobne 😉 za navstevu som neplatila, ona to ma tak zauzivane

alenkam.
24. aug 2010

odporucate niekoho konkretneho ako pediatra...? najblizsie to mame asi na strecniansku.. ale to je u nas len pokus omyl, kedze sme sa prave pristahovali...

monkula
24. aug 2010

@lupita44 meno pediatra sa musí nahlásiť, pretože ešte v pôrodnici sa novorodeniatku odoberá krv z pätičky na zistenie choroby menom fenylkoeturénia, táto krv sa posiela do BB na vyšetrenie a ak by sa táto choroba potvrdila, tak pošlú správu Tvojmu pediatrovi... ak sa neozývajú, je všetko v poriadku... 😉 😉 😉

monkula
24. aug 2010

a ešte k tej správe, MM ju odniesol našej pediatričke po návrate z pôrodnice a ona si s ním dohovorila návštevu, prišla do týždňa po návrate domov, vyšetrila malú, predpísala mi Vigantol a dostala som termín do poradne..
Návšteva bola bezplatná, lekárke to vyplýva zo zákona

prsky
24. aug 2010

tak neviem, ci sa ma zabudli opytat, ci co 😕 a sprava aj navsteva je na dohode s pediatrom, kazdy zvykne robit podla svojho v ramci zakona 🙂

@alenkam. odporuca sa tazko, ja som si nasla mimo svojho mestecka, lebo tu su same dinosaurie pedky so zastaranymi nazormi a vacsina mamiciek na ne nadava. ja som si vyberala podla toho, ci vie skontrolovat crp, ze je v mladsom strednom veku, ma sympaticku webku a na opytanie znamych dobre referencie. ak mas nejake speci poziadavky ohladom ockovania/neockovania, tak potom treba vyberat aj podla toho - lebo niektori pediatri nemaju zaujem vypisovat papiere a presviedcat ta o svojej pravde v pripade, ze ockovat nechces

monkula
24. aug 2010

@prsky kde v okrese BA bývaš?

prsky
24. aug 2010

@monkula po spravnosti je to okres MA, byvam v Stupave 😉 a pedku mame v devinskej

monkula
24. aug 2010

@prsky
a ja bývam v tých malackách 😀 😀 😀 😀

prsky
24. aug 2010

@monkula 😀 no ja som sa do "městečka" pristahovala z BA, tak mam trochu z toho MA este stale divny pocit 🙂 a rodila si na antolskej? aku ma vlastne povest nemocka v MA?

monkula
24. aug 2010

hej, na Antolskej, Jarko sa narodil na Zochovej a Chiara na Antolskej. Aj ja som sem prisťahovaná, a tiež mám stále divný pocit z MA..
teraz už má tunajšia nemocnica celkom dobrú povesť, kúpila ju nejaká súkromná skupina, zainvestovali do nej a niektoré oddelenia sú fakt špičkové... Môj malý mal zlomenú ruku, trošku viac komplikovane, a chodil s ním teda manžel, a vravel, že sú tam mladí lekári, že jeden z dredmi a tak, ale že ten prístup..
Ale či je tu pôrodnica, to neviem, lebo viem, že ju zrušili, ale či ju zase sprovoznili...
www.nemocnicna.sk

jasminet
24. aug 2010

malej spravu tiez druhy den rano po prepusteni doniesol manzel doktorke a ona este ten den poobede prisla na prvu kontrolu k nam domov.

sisa_h
25. aug 2010

Aaaaahojte,
buduci tyz uz zacinam chodit do poradne uz k porodnikovi, podla odporucenia mojej lekarky k Dr, Bertoldovej. Chcela by som sa opytat ci niekto neviete kedy jej konci dovolenka aby som vedela kedy k nej mozem ist. Velka vdaka za odpoved!!

S.

lenkaff
25. aug 2010

@dzudka najblizsia prednaska je 6.9. o 12:30, mala som to cele odfotene, ale zistila som, ze som to vymazala tak dalsie si nepamatam.. 😒

bambola
25. aug 2010

@lupita44 odo mna meno pediatricky nikto nechcel. spravu ti daju do ruk a ty ju odnesies. inac s tym hlasenim do 24h to nie je az take horuce, mne povedala pediatricka, za staci tak do dvoch-troch dni ak je babatko zdrave 🙂

ciefulik
25. aug 2010

@lupita44 od nás pýtali meno pediatra - v každom prípade už treba mať vybraného, nakoľko do 24hod po prepustení z pôrodnice ho s dieťatkom navštíviš, resp. on teba 😉

luciarichard
25. aug 2010

ani od nas meno pediatra nikto nechcel ja som po prepusteni z nemocnice volala pediatricke ze kedy mam prist aj tak mala dovolenku tak nam len sestricka predpisala vigantol a kanavit ja som odovzdala spravu o novoredencovi a navseva pediatra bola vybavena 🙂

ciefulik
25. aug 2010

chi, tak asi každý pediater na antolskej ináč 😉 ale správu o novorodencovi som si aj ja sama niesla, tak ja neviem
ale to meno chceli určite

janzurka
25. aug 2010

Ja som zahlasovala meno pediatra a jej ambulanciu vtedy, ked maleho pichali do paticky. Ak by vysli testy zle, tak by informacie poslali k nej do ambulancie. Odporucam si nejakeho pediatra zistit este pred porodom 😎

minix
25. aug 2010

V januári sme tiež nahlasovali meno pediatra, ale uz si nespominam komu😉

Prepustali nás v sobotu, ja som sa so sestrickou dohodla na termín v pondelok mimo ordinacnych hodín, aby sme neprišli s novorodencom medzi choroskov...

footstep
26. aug 2010

andzi ja som rodila v januari so Sojakovou, nemala som ju zazmluvnenu, ale zoznamili sme sa pocas poradni v nemocnici a vysiel nam aj porod,. Mozem ju len doporucit, bola perfektna! Ona sice posobi ako ladova kralovna, ale vobec taka nie je. Aspon teda pri mne nebola 🙂

sylvia78
27. aug 2010

Viem ze to tu uz asi bolo, ale vedeli by ste mi poradit ci mi zoznam veci do nemocnice daju alebo by som to mala vediet co si mam brat? poradite mi co ste si brali?

matta308
28. aug 2010

ahojte baby...chcela som sa len spytat,ci priatel naozaj musi absolvovat tu psychofyzicku pripravu...a po pripade,kde take nieco najdeme...dakujem...🙂

jasminet
28. aug 2010

@matta308 nemusi. uvedene v tom clanku uz davno neplati. a ak aj absolvuje prednasku, tak ziadnu peciatku nedostane 😀 ta priprava, tym sa mysli prednaska, ktora byva v pondelky na 3 poschodi nad bufetom. niektore baby to volaju prednaska pre oteckov, ale je to skor o tom, kedy kam ist ked to na teba pride, ako priblizne prebieha porod, co sa tam deje, co potom s dietatom.... je tam porodnik, pediater a niekto z ceptry.

matta308
28. aug 2010

@jasminet juuj,dakujem....si ma potesila...lebo neviem,ci by si nasiel moj priatel cas...kedze pracuje..😀 a treba si priniest vsetko co je tam napisane,alebo aj to uz neplati? 😀

jasminet
28. aug 2010

@matta308 ja som mala +- vsetko co tam bolo uvedene. az na ten yal klystir a ziletku, to som absolvovala nemocnicny. prezuvky pre manzela sme tiez nemali. asi mal navleky, neviem, ani mi to nenapadlo riesit. knihy +casopis, no neviem ci si niektora medzi kontrakciami cita 😉

matta308
28. aug 2010

@jasminet a nosila si si aj tie hygienicke podlozky na postel?? lebo v ruzinove vraj davaju,tam si nemusis nosit...a maju tam nemocnicne kosele?? lebo predpokladam,ze ked si obleciem koselu,tak za par hodin bude spinava...😀

jasminet
28. aug 2010

@matta308 ano, mala som ich zopar so sebou. uz na porodnici ich odo mna pytali pri prevoze, ale kedze som tasku uz mala na izbe, tak mi dali svoju. mne sa na porod nemocnicna kosela neusla, pytala som od porod. asistentky, ale nemali uz ciste, tak som rodila vo svojej (bez ujmy to prezila a pouzivam ju doteraz doma) a potom na izbe som tiez len svoje pouzivala. ale vacsinou maju, daju, vymenia, aj zupan.

matta308
28. aug 2010

@jasminet parada..🙂 a so sestrickami si bola ako spokojna?? lebo som pocula,ze tam je jedna dost nechutna na pacientky...

jasminet
28. aug 2010

@matta308 myslis pri porode? ci na sestonedeli? ano, na porodnici je jedna veeelmi neprijemna osoba, niekde zo zahoria, ci odkial, nechapem ako mozu takeho cloveka pustit pracovat medzi ludi. ja som ju zazila pri klystire, tie jej reci... 😅 😠 nastastie jej koncila sluzba a prisla vyyyyborna zmena. porod. asistentka majka a spol... 😵
a na sestonedeli boli vsetky super, aj detske sestry, obcas sice niektora zazerala, ale to som aj ja obcas v praci robila ked som nemala svoj den 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre