Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
1. mar 2010

caute,

zaujimalo by ma, ci mate niektora skusenost z poradne s dr. Jancekom? prip niekym inym z c. dveri 27 - poobede
vdaka

lubica1995
1. mar 2010

Čítala som článok o cisárskych rezoch, že prečo sú napríklad v CHorvátsku vecou matky a tak. Na Slovensku si vybrať nemôžeme a to s dôvodu, že samotná narkóza je vo väčšine prípadou najnebezbečnejšia a načo riskovať život matky pre trochu bolesti- čo je pravda. A na Epidural som sa osobne nestretla s mamičkou, ktorá nemala komplikácie. Len som počula, že je to OK. Ale v realy som od žiadnej, ktorá si ju dala, nepočula, že by nemala bolesti hlavy, ktoré trvali omnoho dlhšie než pobyt v nemocnici. A štandard a nadštandard by som tiež možno riešila len naozaj v prípade, keby som bola po sekcií a len kôli posteli... Inač by mi bolo dosť ľúto zaplatiť pár tisíc za pár dní.. Veď je to len dočastné a aj tak sa každá tešíme už domov, na vlastnú postel.

lubica1995
1. mar 2010

Ahoj cicimon. Do tých dverí chodím a zajtra ráno idem aj ja. Normálne by mal mať útorky od 8:00-11:00 Janáč, ale minulý týždeň som sa stretla s Dr. Jančokom. V celku ok. Robil mi poradne aj 2007. Pokial je všetko ok, tak sa to dá, len ja, keby som si mohla vybrať, čo sa stále nedá, chodila by som len Dr. Janáčovi. Ten robí tie útorky a štvrtky od 14:00. Len, ak som správne pochopila, tie štvrtky tam chodia na poradňu len mamičky, ktoré si ho zaplatili.

zuzuj
1. mar 2010

lubica...no ja si myslim, ze je to nehygienicke...ide o to, ze existuje mliecna banka ako som ja pocula a tam mlieko kym ho daju mamickam je kontrolovane , bola som v tom ze na Antolskej take je..
lebo inak nikdy nevies ked mas mlieko od inej zeny, ci ta neuziva nejake lieky pripadne nema nieco v mlieku skodlive...takze asi ako pisali baby to nerobia, lebo je ho malo takehoto nezavadneho a davaju len nedonosencom...alebo neviem si to inak vysvetlit...este klasika nie su peniaze...ale v Ruzinove je to bezne ze dokrmuju materskym...no kazda nemocnica ma svoje vyhody a nevyhody...

cicimon
1. mar 2010

lubica- ja neviem, este som tam nebola a dnes ma moja dr. poslala tam na c.d. 27 - (asi vramci toho, ze na bezne poradne chodim v pondelok, tak aby sedeli dni) - tak neveim, co od neho mozem cakat....citala som vselijake reakcie

zuzuj
1. mar 2010

lubi : no narkoza je do istej miery nebezpecna ale nie az tak pre matku ako pre dieta, moze sa nieco skomplikovat a dietatko nemoze byt tak dlho pod narkozou....
ja osobne si myslim, ze bezna zena nevie dopredu ohodnotit ci je pre nu vhodny alebo nevhodny cisarak, mal by to robit vzdy odbornik...

zuzuj
1. mar 2010

cicimon: ja som mala s Janacom skusenost len raz na pohotovosti, ale bol celkom v poho, len mi prisiel trosku tak ako z rychlika...a tak ked nemas v nom uplnu istotu co si nezazmluvnis niekoho ineho...

lubica1995
1. mar 2010

Ahoj Zuzuj. Každý doktor ti povie, že materské mlieko je vždy najlepšia výživa pre dieťa, aj keď by to malo byť zrovna mlieko od inej matky, napr. fajčiarky. S liekmi neviem, ako to je, určite ak žena užíva istý, škodlivý druh liekov, nemala by kojiť ani vlastné dieťa, čo je tiež písané na každých liekoch. Mala som šťastie, že som to riešiť nemusela, lebo som bola tá, čo mlieko mala. Moja spolubývajúca však to šťastie nemala. A ešte- mlieko sa nosilo do sesterskej izby, alebo do chodby, kde bola ladnička a na jednej strane bolo mlieko vysterilizované, čiže "ošetrené" a na druhých dvierkach sme mali nádoby s menami a tam som dávala mlieko, ktoré sa sterilizovalo, až potom ho používali.

matenka
1. mar 2010

zuzuj, ja som prvý deň skoro celý prespala, strašne som bola unavená a ubolená, možno to vyznie hlúpo, ale malá mi nechýbala a ani si neviem predstaviť, čo by som s ňou robila, ani o seba som sa nevedela postarať, a potom to už nejako išlo, síce pomaly, ale dalo sa 😉

zuzuj
1. mar 2010

Lubi: to s tym ze materske je najlepsie suhlasim, .... ked som vsak lezala teraz v nemocke, baba hovorila, ze ona aj z domu nosila do tej mliecnej banky svoje mlieko a vravela, ze robievali aj rozbor... Ale asi ked to tak robia tak staci vysterilizovat...to neviem...

lubica1995
1. mar 2010

Zuzuj. o tom hovorím, že cisársky je skôr horší, ako lepší, toď môj názor. Myslím nebespečnejší, ako norm. pôrod, ak je norm. pôrod predpokladaný.A samozrejme nebespečný pre dieťa, aj pre matku. Ja som za, aby o týchto veciach rozhodol doktor a nie mamička len so strachu s pôrodu. Je pravda, že máme každý iný prah bolesti, ja som myslela, že to bude super, mňa len tak niečo nerozhádže a prvý pôrod som bola hysterická a hrozná prvorodička. A druhý pôrod som mala, že som skoro nestihla prísť. A to naozaj. Ani klistír, ani vyholiť ma nestihli, doktor ma videl z dialky vyliezať na kozu a už ma hnal na sálu. Bola to sranda. A priznám sa, že som sa nikdy tak nebála pôrodu, ako teraz. Neviem prečo. Normálne by som sa dala nahovoriť aj na epid. aj na cisarák. A pritom, neviem, čo by bolo horšie. Ach- nech je to za mnou.

zuzuj
1. mar 2010

Lubi: neboj to podla mna tretie uz len vyprdneš 😀 to skor ty by si mala mašírovať hned ako zacítiš prve kontrakcie...

lubica1995
1. mar 2010

Určite máš pravdu v tom, že ak posielaš mat. mlieko do banky, tak mu robia rozbory, či je všetko ok. . Viem, že v tej dobe 2005 stačilo to mlieko sterilizovať, lenže to mlieko sa aj využilo najneskôr v ten deň, a tam, na odd. Čo sa týka týchto bánk na mlieko, s tým som sa na Antolskej nestretla. A otázka- ty ideš na cisárky?? Nečítala som tu všetko spetne, asi áno, že??

jankohrasko
1. mar 2010

lubi: tretie? no to sa pan doktor sa na Teba uz ani nestihne pozriet ani z dialky 🙂
ja ked som rodila, tak tam prisla tretorodicka a kym mna pripravovali na cisarsky, tak ona to uz mala za sebou 😅
podla mna to netrvalo viac ako 10 min!!!
Ticho som jej zavidela..
Cisarsky je 100-krat horsi.. ☹ ☹ ☹ Moje dve spolubyvajuce, ktore rodili normalne, po par dnoch behali ako rybicky a ja som sa 2 mesiace nemohla postavit z postele. ☹

cicimon
1. mar 2010

zuzuj - ja nejdem nikoho zazmluvnovat, len ma k nemu poslali do poradne..

lubica1995
1. mar 2010

Dr Jančok mi chcel Epidurál navrhnúť a potom si všimol, že už mám dve deti. Že by to bola hamba dať si epid. Ja viem. Len, asi moc čítam, v poslednej dobe samé zlé príhody a tak sa bojím.

jankohrasko
1. mar 2010

na Antolskej vraj mliekobanky nefunguju, lebo nam pan dr. z novorodeneckeho vravel, ze mlieko by museli najprv vysetrit a to trva sedem dni. No a mamicku, ak je vsetko ok, pustaju s babatkom domov po 4-5 dnoch..

lubica1995
1. mar 2010

Cicimon- neboj, je to dobrý doktor. 🙂 Jankohrasko, kamarátka mi v dec. 2009 rodila cisárskym a ona si chválila. Síce, čo sa týka rozbehu mlieka, je to horšie, ale čo sa týka teba, tvojho tela je to sto a jedno, čo možno oceníš až tak v lete, keď sa zregeneruješ a budeš si môsť užiť normalny sex. 🙂 Čo mne nehrorilo VÉLMI dhlo, a keď už KONEČNE, tak som ostala zas tehotná. Takže ja sa teším na rok 2011 leto. 😀 😀 😀

zuzuj
1. mar 2010

cicimon: aha tak to je potom asi jedno, lebo kamoska si nikoho nezazmluvnovala a stavalo sa jej ze mala na poradniak skoro stale niekoho ineho..zalezi kto neoperoval, tak sa niekedy aj zastupia medzi sebou. Inak ja kebyze nejdem na ten cisarak tiez nezazmluvnujem ( odpoved aj Lubke ze hej sekcia) , mozno budes mat stastie ako ta kamoska a nakoniec prides rodit ked bude mat sluzbu Niznanska 🙂

jankohrasko
1. mar 2010

lubi: no to je pravda.. 😀 😀 😀 😝 😝 😝 no len ja som si uzila oba porody.. najprv som mala rozbehnuty normalny porod.. Nakoniec ked to neslo, tak prisiel dr. a zavelil, ze nemam sancu a ide sa na cisarsky 😖 asi vsetko ma svoje vyhody a nevyhody 😠 Mne sa mlieko rozbehlo na stvrty den, ale cisarsky nebol planovany..
Inak to, ze na Antolskej krmia babatko striekackou sa mi zdalo divne.. 😒 Ja som ju nevedela ani nakrmit, som sa bala, ze jej tu striekackou poranim dasienko..

cicimon
1. mar 2010

zuzu - ta Niznanska je dobra? my sme boli v sobotu pozret porodnicu, bola tam akurat jedna lekarka, celkom vtipna 🙂

frolunda
1. mar 2010

Ahojte dievcata, neviete mi poradit, na epiduralku na Antolskej mi staci absolvovat tu prednasku alebo potrebujem mat za sebou aj nejake dalsie vysetrenia?

jankohrasko
1. mar 2010

Ja som v septembri 20009 musela absolvovat prednasku + vysetrenia. Krv, EKG atd..

jankohrasko
1. mar 2010

ups 2009 😀

zuzuj
1. mar 2010

cicimon: udajne Niznanska hej, ona celkovo ma na starosti rikove tehotenstva...len je strasne zaneprazdnena, ja som si ju chcela zazmluvnit, ale hovorila, ze to nechce riskovat lebo v maji nie je v SR tak keby som prenasala , mam termin na konci aprila..to este nebolo jasne ci idem na ten cisarsky...nakoniec Havaldu o nom som tiez pocula len same chvaly..
jankohrasko: tak ale tomu co vravel ten pán DR. nerozumiem, ved tak by to bolo pre mamicku ktora tam bude o 7 dni a tak dookola, teda uz keby dosla mamicka do porodnice boli by mliekobanke mlieka od mamiciek vysetrene z pred tych 7 dni.......sa muselo nieco udiat, viem o tom, ze to tam robili.....bud ich premohla lenivost, alebo peniaze nie su...lebo toto je len taka vyhovorka...

zuzuj
1. mar 2010

frolunda: ale je v tvojom vlastnom zaujme ak si mala nejake poranenie chrbtice alebo tak to oznamit, lebo v istych pripadoch sa nesmie poddat epidural...ale to tam asi na tej prednaske povedia a aj nieco zevraj sa podpisuje...

jankohrasko
1. mar 2010

zuzuj: no to neviem, mozno preto, z vacsina mamiciek ide po tych 4-5 dnoch domov.. som nezistovala preco.. Lebo som uz aj tak na 4.den chcela ist domov 😝 😝
podla mna pre to, ze to stoji vela penazi a aj tak to nakoniec vyriesi Nutrilon 😒

zuzuj
1. mar 2010

jankohrasko: kukam, ze som to napisala ako hotentot...
SOm to myslela tak, ze to nevadi, ze je tam mamicka len 4-5 dni....uz ked tam mamicka je ten prvy den, tak keby v mliekobanke je uz mlieko vysetrene od mamicky co tam bola pred dajme tomu 7 dnami a tej mamicke co je tam je prvy , druhy den sa da mlieko to mlieko...preto hovorim, ze ti to riadne alibisticky vysvetlil...
Mna to normalne pokusa tam zavolat a spytat sa ako to s tou bankou je....ked sa uz nazyvaju babyfriendly nemocnica...
ja im ten Nutrilon plesknem asi o zem 😀

jasminet
1. mar 2010

zuzuj - neboj, neplesnes im nutrilon o zem, budes rada, ze ti pre placuce a hladne babo daju hoc aj ten nutrilon 😉 a ked chces dat babu materske a ty nemas, asi si budes musiet ist kupit na kramare do banky.

zuzuj
1. mar 2010

jaminet: 🙂 hej trosku som to prehnala, ...jasne ze ked nebudem mat mlieko tak potom mi uz nic neostane a budeme na Nutrilon odkazani, ale ja som to myslela v tom zmysle, ze ked budem mat a budu mi ju prikrmovat... 😉
Lebo ja som to tak pochopila, ze ked dieta place napr. v noci tak ho sestricky nedonesu na kojenie mamicke ale sup striekacka a Nutrilon...
Vsak ale hovorim nejako to vydrzime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre