Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

maminahenika
7. mar 2009

Cauko maminy,

ahoj miluska, aj ja by som už mala byť vypísaná, ale vydíš, že akého mám gyndoša 🙄
Paldia mi hovoril, aby som sa k nemu vrátila, a ukončil PNku, a vypísal ma na materskú, takže no comment, k môjmu gyndošovi. V pondelok k nemu idem, aký bude prekvapení a zúfalí, že už u neho nenechám 15EUR na bezplatné vyšetrenia 😀

jajka12
7. mar 2009

maminahenika, s tými lekármi z Kochu nemáš úplne pravdivé info. Ja ki nim chodím, Cupanik je primár, ja chodim k Czirokovej a práve preto sem mrkám, lebo každý lekár rodí inde. Takže napríklad moja lekárka rodí na Antolskej, nie som z toho nadšená, prvé dieťa som rodila v Kochu a bolo to tam super. Cupanik s ostatnými lekármi sa má do Kochu vrátiť, no do môjho pôrodu to nestíhajú, pravdepodobne budúci rok... A momentáne ordinujú v prenajatých priestoroch v Ružinove, to máš pravdivú infošku 😉

katka1981
7. mar 2009

jajka12, myslis ze cupanik bude este niekedy rodit? Ja k nemu chodim od 19 rokov a som nestastna ze ho nemozem mat pri porode. Tak asi pojdem na Antolsku. Ak mas nejake info, prosim pis, dakujem.

jajka12
7. mar 2009

Katka, tak to fakt netuším, no ako pozerám tvoje tt, tak Koch nestíhaš rovnako ako ja 😖 . Ale veď sa s ním poraď, určite ti niekoho odporučí. Ja som nevedela že nerodí, ako som písala, chodím k Czirokovej a som s ňou veľmi spokojná....

gabuliacik
8. mar 2009

ahojte, rodila som na Antolskej 19.2.09, vrelo to tam odporucam, bolo to super!!! nemala som zazmluvneneho lekara, rodila nas doktorka Pešková a bola fakt super, ked sa jej dostanete do ruk, mozete byt velmi kludne, vazne... na sestonedelí boli vsetci milí a zlatí, ked nepocitam sanitarku a upratovacku, tie boli velmi neprijemne... ale inak, vsetci ochotní, len sa treba pýtat, vsetko poradia, ako balit babo, ako zacat kojit, ako si odsavat, proste vsetko a ukazu vam to aj 100x len sa pýtajte!!! varili super, ani raz som si nestazovala na stravu a to som fajnova papulka, takze som spokojna a bolo to ako taky fajn výletík...
prajem vam podobne zazitky...

wiola
8. mar 2009

gabuliacik 🙂 ,,to je super, ze si mala taku fajn skusenost s antolskou.hned mam viac odvahy aj ja, vdaka 😀

moc Ti gratulujem k malickej a prajem vela zdravicka 😉

miluska.h
8. mar 2009

gabuliacik gratulujem ku krasnej dcerke 🙂

katka1981
8. mar 2009

gabuliacik, gratulujem srdecne a vdaka za info.

maminahenika
8. mar 2009

Caute,
gabulacik: gratulujem aj ja 🙂
jajka12: dnes som dostala daľšie infá, od mojej kamošky, že ona bola teraz na Ružinove, a je tam aj jej lekár z Kochu, že je to tam, ako by boli na starom Kochu, takže som bola trochu zúfalá, že som si ich nevybrala, ale podľa mna bude dobrá aj Antolská, ako som tam bola v piatok 🙂
Každému prajem, aby mal taký pôrod aký si vysnívala 🙂 verím, že budem mať aj ja 😉

atemi
9. mar 2009

Ahojte,
maminahenika, S Kochom je to tak ako pisala Jajajka. Tiez chodim ku "Kochakom". Sedia teraz v Ruzinove (kym sa nezrekonstruuje Koch), ale nerodia!!! Sedia v poliklinikovej casti, nie v nemocnocnej, nemaju k dispozicii porodne saly, maju tam prenajate len ambulancie. Niektori z nich maju zmluvy s Kramarmi alebo Antolskou a ked sa s nimi dohodnes, mozu Ti prist k porodu tam. Koch aj s porodnicou bude ale naplno fungovat az v zrekonstruovanej budove Kocha. Takze nelutuj, Antolska je tiez urcite dobra volba 🙂

maminahenika
9. mar 2009

atemi: díky moc! Teraz som sa už asi rozhodla v plnej miere na Antolskej. Už som bola o dokovi, u ktorého chcem porodiť. A je pre mňa sympatický, mám aj jeho tel. číslo, a hovoril, že mu môžem bárskedy zavolať, keby niečo...a ešte ho nemám ani zazmluvneného. Aj v tomto sa líši od DS, tu musíš platiť veľké prachy, a potom si nemôžež byť istá v tom, že ťa ten lekár porodí 😖
Ale aby som sa tam dotrepala, keď bude čas, lebo manžel mi hovoril, že ma nevie porodiť na polku cesty pri Šamoríne 😅

atemi
9. mar 2009

Maminahenika, nejak to stihnete urcite. Neodkladaj odchod na caste kontrakcie, chod hned, pri najhorsom to bude plany poplach a poslu Ta naspat. Ono DS nie je az tak daleko, casovo to mas ako z jedneho konca BA na druhy, mozno aj menej 🙂

maminahenika
9. mar 2009

😀 kedže tam budem k nemu chodiť, asi to už bude vedieť vopred kedy budem rodiť, a potom si ma nechá tam 🙂 kvôli plánovnému SC

atemi
9. mar 2009

Jaaaaj, tak ked mas planovane SC, tak to nejak urcite nacasujete 🙂 Drzim palce a mozno sa tam aj stretneme 🙂

atemi
9. mar 2009

Maminy,
na Antolskej v pokladni beru len cash? Potrebujem zaplatit zazmluvnenie Dr. aj epi aj muza pri porode. Neda sa nahodou kartou? Dakujem.

kukenzi
9. mar 2009

atemi, neviem o tom, zeby tam mali terminal, v kazdom pripade si vezmi cash 10tisic /7000+2500+500/ a 😉

egyptanka
9. mar 2009

kukenzi, maju tam terminal takze bez obav.

BTW. babulky tie co maju tento tyzden profylaxiu u Jezikovej tak na dverach mala oznam ze od 9.3. do 13.3.2009 sa profylaxia pre chorobu nekona. ☹

tehula
9. mar 2009

Ahojte tehule, chcem sa spytat, kedy je vhodne vybehnut na dokiho, ze si ho chcem zazmluvnit.
POradnu mam najblizsie v piatok, neviem, ci uz to mam spominat, no aby potom nebolo neskoro.
Kedy ste riesili zazmluvnovanie?

jajka12
9. mar 2009

gabuliačik, alebo iné už maminy, ako ste zvládli tú spoločnú pôrodnu sálu???. Veľa žien Antolskú chváli, no ja som asi čudná, ja mám depresiu z toho, že tam nie je intimita, keď je na jednej sále toľko boxov a každá počuje každú... ako ste toto zvládali???

mode
9. mar 2009

jajka12, ja osobne som nepocula ziadnu rodicku a to tam bol v tom case natresk. Rodilo sa ako na beziacom pase. Manzel tam bol somnou a ten vraj pocul nejake kriciace mamicky aj deticky. Asi som to pri tych bolestiach nevnimala.

tehula, ty chodis do poradne k svojmu porodnikovi a este s nim nie si "dohodnuta"? Podla mna cim skor sa dohodnes, tym lepsie. Aby sa ti nestalo, ze uz bude obsadeny.

zuzana581
9. mar 2009

JAJKA12 ja som si to ani neuvedomila. Boli sme tam dve. Tá druhá mamina bola asi o dva boxy ďalej a ja som ju vôbec neregistrovala. Až manžel mi potom povedal, že sme tam neboli sami, že počul jednu ženu kričať. Ale je jasné, že keby si mala pôrod lahký a bola viac pri zmysloch ako ja, alebo možno bez bolesti (epi), tak by si to asi registrovala, že je tam aj niekto iný. Myslím, že mne osobne by to možno ani nevadilo, ale je tam aj možnosť zaplatiť si sálu a to budeš v samostatnej izbe (sále) úplne sama.

jajka12
9. mar 2009

ale práve to, že ja som prvý pôrod zdravotné problémy nemala no tiež som si poplakala aj zakričala. Síce sa tentokrát chcem poistiť epidurálkou, no ja si nemôžem pomôcť, podľa môjho názoru by to mal byť štandard a nie nadštandard, že rodička je sama. Myslím že ani tej druhej babenke nebolo príjemné, že ju niekto počul a dokonca aj cudzí chlap - Tvoj muž... Viem o samostatnej izbe, no nie je záruka, že bude voľná...takže toľko môj názor...

tehula
9. mar 2009

mode: ano, chodim k porodnikovi, no bolo mi to blbe pomaly hned s nim riesit zmluvu. Vies ako, vselico sa mohlo stat, ze by som nedonosila......nemyslim, ze by ma odmietol so zmluvou, len sa pytam, ze pomaly idem do posl. trimestra, tak uz to neni snad odveci tema- zmluva, nie?

katka1981
9. mar 2009

jajka12, plne s tebou suhlasim. Ja si to ani nedokazem predstavit ze by ma niekto pocul, jedine zeby ma nik nevidel. Je to neintimne, ako sa ma potom mamicka sustredit? A to je vsade tak, ci len na antolskej? Ja by som asi revala ako diva svina.

bibi1711
9. mar 2009

Ahojte kočky, som v tejto téme nová, ale už som sa viac-menej rozhodla, že by som chcela rodiť na Antolskej a keď si čítam Vaše príspevky, tak som si asi vybrala správne.Som v 28 tt a minulý týždeň mi zistili tehu cukrovku...tak ma dnes môj gynekológ oboznámil s tým, že už nemám chodiť k nemu, ale vypísal mi výmenný lístok do rizikovej poradne do Ružinova. Povedala som mu ale, ž by som chcela rodiť na Antolskej, či teda nie je zbytočné chodiť teraz do Ružinova, tak povedal, že ak si vybavím rizikovú poradňu na Antolskej, že môžem ísť aj tam. Chcela by som sa Vás opýtať, či neviete o pani doktorke Dubčákovej, či nemá ona rizikovú poradňu, lebo by som chcela u nej rodiť, prípadne či mi neviete z vlastných skúseností poradiť nejakého dobrého lekára, ktorý má rizikovú poradňu a boli ste s ním spokojné aj pri pôrode. Veľmi Vám ďakujem.

mode
9. mar 2009

katka1981, ziadna ina mamicka ani otecko ta vidiet nebude. bude ta vidiet len zopar sestriciek, ci porodnych asistentiek, doktorov gynek. aj zopar detskych a zopar takych co si tam budu prave citat cerstve noviny v tej ich porodnicnej kancelarii. Je rovno oproti porodnym boxom takze odtial stihne aj jeden doktor jednym okom dohliadat na vsetky rodicky. 😀
V ruzinove maju samostatne klimatizovane porodne saly pre jednu rodicku aj s novymi modernymi porodnymi stolami ale aj tak by som tam nesla.

certica
9. mar 2009

bibi, dr. dubcakova sa mi zda, ze rizikovu nevedie.
ja osobne by som si vybrala vramci rizikovej poradne bud Janac alebo Niznanska a vlastne nemat mojho supis porodnika, tak jedneho z vyssie menovanych by som volila aj k porodu

annamary
9. mar 2009

Bibi dnes som bola na antolskej a v poliklinickej casti je Dr. Dubcakova a sa mi zda že ma aj rizikovu a neviem ci v stredu neordinuje na c. dveri 26 nedaleko vchodu nahodou som si ju vsimla lebo dost tu o nej citam..

miluska.h
9. mar 2009

egyptanka, dakujem za infosku, zbytocne by som sa zajtra trepala na profylaxiu. 🙂

zuzkad
9. mar 2009

ahojte babulky,

bola som dnes v poradni,tak sa mi krcok skratil zase o nieco ☹ ☹ je skrateny na 1,5cm....aj som dostala naznacene, ze asi porod budem mat okolo 36tt tak dufam, ze to potiahneme co najviac...lebo rada by som pockala kym budu aj cievy v hlavicke komplet dorastene ako maju byt. Pytala som sa aj na EPI, ale zevraj je este skoro riesit EPI a prednasku, tak som absolvovala aspon EKG dnes ....23.3. ma caka aj sono a uvdime ako to bude so mnou vyzerat...ozaj neviete aka je poloha babatka ak je oznacena PPHL ??? Ked si tak uvedomujem ako vsetko uteka a coskoro pride den D ...a ja pojdem rodit, zacinam sa aj bat... 😨 😨 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre