Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ynett
14. mar 2014

@hanelka1 ak bude treba tak aspon budem vedieť aký kúpiť, vdaka za typ 🙂

zuzkyna
14. mar 2014

Každá normálna baba chce kojiť, no nie každej sa to podarí..v pôrodnici...a nie každej doma, takže je tak individuálne, čo komu pomôže, že robiť jednoznačné závery je hlúposť. Sama som neverila ako silno a nervydrásajúco môže dieťa vrieskať a ten spolubývajúcej malý bol takmer pavián, ktorý sa krásne nakojil a potom reval jak tur, že sama detská doktorka povedala, nech si ide kúpiť dudel, že ho to upokojí. Čiže, čo sú pre Zuzku, Katku, Janku vyhodené peniaze, môžu Majke, Zdenke,Lenke pomôcť... 😉

zuzkat1
15. mar 2014

@zuzkyna moju v porodnici volali sirena... A dudel aj tak odmietam

hanelka1
15. mar 2014

@ynett staci ak budes mat jeden dudlik, mozno ho malicke ani nebude chciet, rsp. ho vobec nebude treba, niektore babatka to napina na vracanie a nechcu ho. a niektore sa napapaju a su dobrucke, pekne spinkaju a nepotrebuju furt dudlovat.ved sama uvidis ako sa to vyvinie.kazdopadne drzim palceky. ja mam termin za 3 tyzdne, tak uz sa psychicky pripravujem na porod aj na kojenie🙂

zuzkyna
15. mar 2014

:
@zuzkat1 -) že siréna... zlaté. Aj pavián bol ale zlatý. Ale čo je milé na cudzích deťoch, píli uši vlastným...a prvorodičky to zbytočne stresuje už v beztak nehostinnom nemocničnom prostredí. Ja som radšej mala v zálohe aj dudel. Pre pokoj duše. Možno ho fakt nebude treba...a ak bude, aspon bude pripravený...neviem si predstaviť prosiť zaneprázdnené sestričky aby mi ho vyvarili, keby ma poslali ho kúpiť...lebo ako na potvoru detičky revú najviac večer, v noci, po návštevách... ☹

zuzkat1
15. mar 2014

@zuzkyna Ved kazdy ako mu vyhovuje... Pre mna dojcenie je dolezite... A tam dudel nema co robit... A jasne deti placu vela vecer,ale ved ma prsnik🙂 no ale fakt je to len na nej a na kazdom zvlast ze co a ako urobi... Inak mojej dala dudel sestricka... Lebo chcela klud.. a takisto jej dala um-len 5min.som ju s nou nechala samu a uz do nej tlacila,mala potom riadne grckala... Ako prvorodicka som jej potom dudel chvilu davala,ale ona mala viac rozumu nez ja a sama ho raz tak odsmarila ze mi bolo jasne ze dost...a to sa do 2rokov 10x za noc budila... Ja Teraz budem trvat aj v porodnici na tom ze um,dudel atd NIE. ale to som ja...kazdy ako uzna za vhodne🙂 len kedze je kp tak to asi bude sekcia takze prvy den aj tak neustriehnem...

zuzkyna
15. mar 2014

@zuzkat1 ideš na antolskú? mojej tam tiež dali umelé a potom to tak aj vyzeralo. Tiež to chcem zakázať, aby nedávali umelé...ale či to dodržia... :-I sekcia nič moc, ale prežiješ...najhoršie je, že po 6 hod.prišla za mnou sesťrička, že vstávame....určite sa nenechaj "rozchodiť" čo najskôr (len aby ony mali pokoj).

zuzkat1
15. mar 2014

@zuzkyna uz som bola...nikdy viac... No ja naopak dufam ze to rozchodim cim skor lebo chcem mat malu pri sebe...

ynett
15. mar 2014

@hanelka1 veru uvidíme aký ten môj bude🙂 dakujem aj tebe držím palčoky🙂

zuzkyna
15. mar 2014

@zuzkat1 Mne anesteziologička vyslovene radila, že po spinálke nech ležím aspon 12hodín, ideálne 24, kvôli možným migrénam. Každý znáša sekciu inak, ale podľa mna nie je výhra mať dieťa pri sebe po sc.

zuzkat1
15. mar 2014

@zuzkyna podla mna zas nie je vyhra mat ho u sestriciek...to Budem nervozna ci sa dozije rana... Ja este dufam ze sa otoci a budem mat prirodzeny porod ale sance su male...
A ked ti dr vravela ze mas lezat tak ta preco postavili?

stastenka42
15. mar 2014

@zuzkat1 Ahoj..vidim ze sme na tom rovnako ..aj nasa mala je uz od 30tt koncom panvovym a tak je doteraz...vpstredu mam poslednu poradnu a potom idem na Antolsku,mali by ma naplanovat na sekciu.Ty uz si naplanovana ?

zuzkat1
15. mar 2014

@stastenka42 v pondelok idem prvykrat k porodnikovi tak som sama zvedava co povie

stastenka42
15. mar 2014

@zuzkat1 tak to aj ja som zvedava...

zuzkyna
15. mar 2014

Nenechala som sa postaviť 🙂 vyzerala som ako trúba, ale trvala som na tom, že nech ma nechajú cez noc ležať a ráno sa postavím. Pôrod bol poobede a už večer ma chceli postaviť. Moja známa sa mi o dieťa postarala, robí na novorodeneckom, nosila mi malinkú každú hodku a prikladala...tak som bola pokojnejšia. Po sekcii majú niektoré stavy typu - zimnica, teplota, opuchy...preto je dobré, ked sa dá žena dokopy a ked sa cíti na to, tak sa sama rozhodne, že už môže chodiť. Viem, že čím dlhšie ležíš, tým ťažšie sa vstáva, ale neviem si predstaviť, že sa postavím pár hodín po sekcii...možno druhá sekcia bude iná, možno tvoja bude úplne iná a možno vôbec nebudeme rodiť sekciou 😀 sú nejaké hmaty, ...doktor i dobrá dula vie, že za niektorých okolností, sa dá bábo otočiť...

zuzkat1
16. mar 2014

@zuzkyna tak to je ine ked tam mas znamu a nosia ti dieta...ale ja som pocula ze od sestricky zalezi a ze vacsinou radsej daju glukozu alebo um nez by nosili. A tiez je vraj dolezite cim skor vstat ze to ulahcuje rekonvalescenciu... Zajtra snad budem mudrejsia...uvidim co dr povie

zuzkyna
16. mar 2014

@zuzkat1 áno, súhlasím, že čím skôr vstať....ale v tomto prípade ide vraj o ten vpich po spinálke, preto by si napr.nemala niekoľko hodín dvíhať hlavu...piť Ti dajú cez slamku či sosáčik, preto ani bábo nie je s Tebou prvý den na izbe. Jasné, záleží veľa od detských sestričiek, či Ti budú nosiť alebo sa na to ......a dajú glukozu či tú umelinu. Držím palce!!!

kachnicka123456
17. mar 2014

ahojky ja som rodila na antolskej v oktobri minuly rok a mozem za seba povedat ze to bolo super iba ze som vystihla nejaky babyboom lebo vsetky izby boli plne a tak som o dve hodiny dlhsie cakala na sale takze to je asi jedine minus ale inak parada lekara som dohodnuteho nemala povedala som si ze ma odrodi ten kto bude mat sluzbu a aj tak bolo bola to mlada lekarka a bola naozaj super na to zem bola prvorodicka porod trval asi hodinku mala som zo sebou mamu manzel ist nechel a je to velka podpora. no na oddeleny setonedelia to bolo horsie bola som tam skoro tyzden lebo maly mal silnu zltacku a mlieko mi stale nenabehlo tak som ho musela prikrmovat boli tak sestricky ktore boli ok ale niektore by som najradsej oplula za ich spravanie ako keby som ich obtazovala ked som si pytala mliecko pre maleho ale inak sa to dalo vydrzat samozrejme podla toho aka sestricka mala sluzbu ale inak super antolsku odporucam :D

zuzkat1
17. mar 2014

@stastenka42 Ahoj🙂mala sa otocila...uz je hlavickou dole takze sekcia zatial nehrozi...ale uz sa trochu otvaram tak uvidim dokedy vydrzi v brusku.dufam ze este aspon tyzden. A ze ma to chyti vecer...cez den je muz mimo a porodnica daleko...

stastenka42
17. mar 2014

@zuzkat1 jeej tak aspon to ze sa mala otocila..a neboj este aspon tyzden vydrzte..prekriz nohy a nepusti ju 🙂 🙂 A to si sa objednavala do ambulancie ? A u koho si bola ? Drzim palceky nech je vsetko ok...ja tiež malej dohovaram-este aspon tyzden vydrz a potom uz pod 🙂

zuzkat1
17. mar 2014

@stastenka42 ja nejdem na antolsku... Bola som tam prvykrat...dcerku som jam rodila a stacilo... ale nejdem ta odradzat... Najdu sa aj take co mali dobru skusenost...

stastenka42
17. mar 2014

@zuzkat1 aha..myslela som ze ano ked si v tejto teme...neodradis ma ,to je v pohode,tak ako pocuvas zle referencie na ruzinov,kramare tak aj na Antolsku..to je jedno lebo jedna je spokojna,druha nespokojna...a kam ides teraz ?

gitusa23
17. mar 2014

Ja som rodila pred dvoma tyzdnami, necelymi 🙂 a musim pochvalit velmi velmi aj doktora Sysaka aj cele oddelenie sestonedelia.

zuzkat1
17. mar 2014

@stastenka42 na kramare... A uz po prvej poradni som spokojnejsia nez s antolskou... Ak smiem poradit bez zazmluvnenia nechod..

stastenka42
17. mar 2014

@gitusa23 na neho pocujem same chvaly...skusim sa k nemu objednat do ambulancie...

stastenka42
17. mar 2014

@zuzkat1 poznam tam docenta Rusnaka..prednostu..chodila som k nemu volakedy do ambulancie,potom som sesternici dohodla k porodu k sekcii Cunderlika a dopadlo to katastrofalne..dva a pol roka po sekcii ma este problemy..dokonca ho museli vymenit a to ho mala zazmluvneneho...takze to sa najde vsade...proste smola...

zuzkat1
17. mar 2014

@stastenka42 no je to tak vsade to je pravda. Ja som nemala zazmluvneneho tak teraz idem na istotu a zazmluvnujem. Na mna kaslali od pultu vykrikovala sestra ze tlacte...tak mi manzel! pomahal. A nasledky mala dcera nie ja...Chvalabohu je uplne ok... Mozno keby mam zazmluvneneho tak to dopadne inak...mozno by si ma viac vsimali... Kazdopadne deje sa to vsade...len mam lepsi pocit ked idem inde... Drzim palce🙂

zuzkat1
17. mar 2014

@stastenka42 inak na toho cunderlika pisu same chvaly.. ja ale nejdem k nemu🙂

stastenka42
17. mar 2014

@zuzkat1 ved toto..najhorsie ze sa moze miminecku nieco stat...hlavne ze to dobre dopadlo a drzim palceky nech aj tento druhy dopadne dobre...ja to pojdem pozriet a uvidíme...

rommuska1
18. mar 2014

Ahojte kocky,mate niektora z vas skusenosti s MUDr.Greksovou na Antolskej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre