Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

marcelatje
15. jan 2013

@hanze na to aby si mala manžela pri pôrode nadštandardný box nepotrebuješ. Ak povie že mu nie je dobre a chce odísť nikto ho tam nasilu držať nebude to mi ver 🙂

hanze
15. jan 2013

@marcelatje ale tu ide o to ze on nechce byt pri samotnom porode a ja ho urcite na silu drzat nebudem, tu ide o cas pred porodom, povedzme pocas porodnych bolesti..

marcelatje
15. jan 2013

@hanze bola som na takej akoby prednáške o pôrode a tam sa mamičky pýtali kedy môže byť manžel s nimi. Jediné obdobie kedy s nimi byť nemôže je na tzv. čakačke inak s nimi môže byť non stop a keď uzná za vhodné môže odísť, alebo ho dokonca môže vystriedať niekto iný - tvoja mamina, kamoška, dula.........

jajka81
15. jan 2013

@hanze neviem koľko to stojí. Ale baby majú pravdu, môže s tebou byť na normálnom boxe a ku koncu odísť na chodbu. Jassom myslela, že on uz nechce byť ani pri tej druhej dobe pôrodnej.

nikalentilka
15. jan 2013

@jajka81 manzel pri porode 30 EUR

kadan
16. jan 2013

@hanze
za box by to mala byť 100 vka, ale nemáš istotu že bude voľný

držím palce a myslím že by tam mal byť niekto byť s tebou tak ak si nie si istá manželom zavolaj niekoho iného

rienok
16. jan 2013

@hanze ahoj, no ak zaplatite poplatok tak tam moze byt pred - kym nezacnes tlacit no a potom, ked uz budes ocistena a prikryta....

alena16
17. jan 2013

A ako je to s koselami pri porode? Pred rokmi ked som tam rodila som mala svoju, aj teraz je to tak? Alebo dostanem erarnu?

marcelatje
17. jan 2013

@alena16 dostaneš erárnu, ale ak chceš môžeš si vymenniť za svoju 🙂 je to na tebe

alena16
17. jan 2013

@marcelatje Dik, asi blba otazka, ale ma ta erarna gombiky?

marcelatje
17. jan 2013

@alena16 je to taká navliekacia cez hlavu a pri krku sú myslím 3 gombíky - teda ja som mala takú. Ten otvor bol dosť malý a mne sa cez neho zle dojčilo tak som potom používala svoje košele 🙂 ale ak sa ti ušpinia, alebo nemáš toľko aby si mala na každý deň čistú tak ti v pohode dajú erárnu vždy keď si vypýtaš aj 3x za deň. Mne to bolo v podstate jedno ako to vyzerá, len kvôli tomu dojčeniu mi to bolo nepohodlné.

alena16
17. jan 2013

@marcelatje Mne je jedno, ako vyzera, len ja mam taku "fobiu" z gombikov, fakt na sebe ziadne nemozem mat. Cize ked viem, ze tam maju take, tak erarne ani nebudem riesit...

marcelatje
17. jan 2013

@alena16 Fóbiu z gombíkov..... tak to budeš mať ťažké, lebo ja som mala na všetkých košeliach a pyžamách gombíky aby sa mi dobre dojčilo. Ale ak zoženieš nejaké voľnejšie tak snáď nebude problém 🙂 držím palce 🙂
Možno napíšu aj né baby svoje skúsenosti, lebo ako som písala ja som mala len jednu erárnu ale možno majú aj iné 🙂

alena16
17. jan 2013

@marcelatje Ale su aj bez gombikov 🙂
http://www.mojamoda.sk/e-shop/materske_nocne_ko...
Len som myslela ze na porod si dam ich erarnu, nech si nespinim svoju, ale tak asi si prinesiem aj na porod.

marcelatje
17. jan 2013

@alena16 Super a ešte aké pekné 🙂 keby som vedela kúpim takúto, mne sa tie gombíky stále odopínali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alena16
17. jan 2013

@marcelatje No vidis, gombiky su desneeee 😀 😀 😀

cicimon
17. jan 2013

baby, najlepsie rodit v nejakom dlhom starom ciernom tricku

marcelatje
17. jan 2013

@alena16 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

psyxooo
17. jan 2013

neviete ci poziciavaju monitory dychu na domov? ak ano, na aku dobu a za aky poplatok? lebo neviem, ci si kupit alebo pozicat, pri prvom som nemala, ale stale som sa budila, ze ci dycha a ci sa nepogrckal, kedze si po papani nikdy neodgrgol. Tak teraz by som aspon na nejake 4-5mesiacov chcela.

marcelatje
17. jan 2013

@psyxooo požičiavajú, ceny si nepamätám ale pokiaľ si dobre spomínam požičovné na pol roka bolo menej ako cena monitoru 😉

horseshoe
17. jan 2013

@cicimon no rodit v dlhom tricku, ale ako sa potom riesi prve prilozenie babatka na prsnik tesne po porode? alebo akoze aj tak tam budem komplet holata lezat na tom stole, ze mi vsetko aj tak vyhrnu az po prsia pri porode? 😀 Asi nejaka rozopinacia nocna kosela je lepsie, nie?

cicimon
17. jan 2013

@horseshoe no rozhodne budes mat tricko/koselu vyssie ako zadok a brucho... a ked porodis tak si to vyhrnies este vyssie a oni ta aj tak prikryju

horseshoe
17. jan 2013

@cicimon super 😀 toho som sa obavala. clovek si mysli, ze si zachova aku taku ludsku dostojnost a houby 😵 😵 😵 dufam,ze mi to bude pri tom porode jedno 😀

cicimon
17. jan 2013

@horseshoe no nemysli si, ze dieta porodis so stiahnutou nocnou koselou/trickom az po kolena 🙂) a ver tomu, ze posledne na co budes v tom momente mysliet je, ze ci mat tu koselu po kolena abo po bradu...
a ja som si hovorila, ze tych dr a sestry uz potom aj tak neuvidim 🙂)

psyxooo
17. jan 2013

@marcelatje dik, takze mozem rovno kupit a potom sa ho snazit predat 😀 😀 😀

@cicimon
@horseshoe
no mna tiez srala ta "uzasna dostojnost", ze som tam naha, ale nic som s tym nespravila, co uz, bola som rada, ze som porodila, ale aj napriek tej unave som si uvedomovala, ze trosku intimity by veru nezaskodilo

cicimon
17. jan 2013

@psyxooo no ked sa bude rodit cez usta, asi bude zalezat aj na obleceni 🙂 neviem ako to inak docielit 😀 😀

horseshoe
17. jan 2013

@cicimon ved jasne, ze to si nemyslim - ze po kolena. ale tak lezat tam holata po prsia - to sa mi tiez zda pritiahnute. ale nejdem riesit - ako bude, tak bude 🙂 ine veci ma budu trapit - to mi je jasne 😉 a ja toho doktora - porodnika uvidim - zial, je to moj gyndos 😀 ale to je len taky detail 🙂

horseshoe
17. jan 2013

@psyxooo no veru, ja by som tiez prijala trochu tej intimity a dostojnosti, ale verim tomu, ze v takom Nemecku v porodniciach ta zena naozaj tu intimitu ma...no ale co narobime...musime sa prisposobit danym podmienkam. 😒

psyxooo
17. jan 2013

@horseshoe no ved to, tazko zmenit nieco co je uplne bezne. A neviem, ako by sa tvarili, keby som si doniesla plan a pripisala tam poziadavky na intimitu. Asi by sa rehotali, ze pred kym sa hanbim. A este nehovoriac o hromadnych vizitach po porode, brrrr, az mi je z toho zle.

Baby, da sa odmietnut hromadna vizita na antolskej? Povedat ze chcem byt vysetrena na samostatnej vysetrovni? Ked sa mi podari dostat nadstandardnu izbu, tak to je v pohode, ale ak budeme 3 na izbe a este sa tam navali 5 lekarov, tak proste mne je to vrcholne neprijemne.

marcelatje
17. jan 2013

@psyxooo práveže sa ti oplatí požičať. My sme kúpili, ale vôbec nepoužívame 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre