Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

terezka044
28. máj 2009

tehula ja som bola tiez v strese ako to zvladnem a ked sa maly prvy krat rozplakal som plakala s nim ☹ a mi bolo strasne luto, ze place, vtedy mi kamaratka povedala ze ja tu nie som od toho, aby neplakal, ale aby ho mal kto utisit, ked bude plakat.. a ma pravdu..
a na novorodeneckom ked jedna spolubyvajuca volala s manzelom a ten hned dobehol kuknut maleho a doniest jej veci, som sa rozplakala, bolo mi smutno, bala som sa.. a vtedy sme sa zacali viac bavit s tou druhou babou na izbe a dalsie 4 dni sme boli stale spolu a bolo s nou uplne perfektne.. taka som bola rada, ze som ju tam stretla, mala 34rokov a velmi mi pomohla, bola uplne vyrovnana, vytuzene babatko, a kazda sme tam mali prve babo a nevedeli ako na ne, ale to clovek na to casom prijde, je to jeho dietatko a to vycitis, co potrebuje. je to uzasny pocit mat takeho cloviecika, fakt najkrajsi na svete.. 🙂 🙂

kukenzi
28. máj 2009

terezka, ty si silna osobka, mas moj obdiv 😵 😉 a kolko bab je vlastne na izbe? 3?

dendulka999
28. máj 2009

terezka pekne si to napísala 🙂

terezka044
28. máj 2009

🙂 🙂

kukenzi na izbe sme boli tri, potom dve, ked tu jednu prepustili, na niektorych izbach boli tiez dve baby vtedy ked som odchadzala maly aj volny nadstandart a dake miesta volne dost ich bolo 🙂

hav
28. máj 2009

babeny, prosim vas, ked ste boli platit v pokladni za zazmluvnenie lekara, tak vam dali v pokladni prijmovy pokladnicny doklad o zaplateni? A so zmluvou ste to mali ako, lebo ja mam teraz dve podpisane zmluvy a jedna by mala ostat pre nemocnicu, tak rozmyslam, kde ju odovzdat, aby ju nemocnica mala. Vy ste to ako riesili?

kukenzi
28. máj 2009

hav, ja som to este neplatila, ale jednu zmluvu si nechaju asi v pokladni, oni to odovzdaju nemocnici a druhu si zoberies so sebou na porodnu salu a pripevnis k nej listok, musis ju mat pri porode so sebou. alebo je to inak?

kukenzi
28. máj 2009

alebo mas obe a jednu pri porode zalozia do dokumentacie a jedna ti ostane... to by bolo asi rozumnejsie, no som zvedava, co napisu baby, ktore to uz zaplatili

miluska.h
28. máj 2009

ahojte dievcata 🙂

terezka: porod si zvladla ukazkovo. mas krasneho synceka s krasnym menom 🙂 aj moj manzel je alexander 🙂

hav
28. máj 2009

kukenzi, dik a vsak este uvidime co a ako treba 😉

kukenzi
28. máj 2009

hav, no som zvedava aj ja, ale jednu zmluvu urcite treba doniest na salu aj so zaplatenym sekom

kukenzi
28. máj 2009

teda pokl. blokom

tehula
28. máj 2009

kocky, tu druhu zmluvu vam vezmu v pokladni, ako pise kukenzi. Ostava vam iba jedna z nich, k tomu si pripnite doklad o zaplateni, co vydaju z pokladne.

tehula
28. máj 2009

terezka> si fakt statocna. Kolko mas vobec rokov, ak mozes prezradit?

ja som strasne nekludna, v kuse ma boli brucho, uz len beham jak s nasolenym zadkom. Mam taky neklud....zajtra idem este na jeden pohreb, bude to divne 😖 az by som bola radsej, keby som to poriesila miesto toho porodom

kukenzi
28. máj 2009

ja mam nejake divne krce v bruchu, ale nie porodne bolesti

terezka044
28. máj 2009

tehula teraz budem mat 18, a mala pojde von ked sa jej bude chciet neboj urcite to dobre naplanuje 🙂 🙂
kukenzi tak si skus dat teplu vanu ci pomoze proti tomu 🙂

kukenzi
28. máj 2009

terezka, ja sa v tehotenstve nekupem, ale skusim si dat teplu sprchu.

tehula
28. máj 2009

terezka: to si mlada mamina 🙂 krasa, keby som este raz si mala planovat, tak veru zacnem s mimi aj skor 🙂
No mala ma uz dost trapi, ozaj sa uz neviem dockat, ja uz ani poriadne nejem, nemyslim, ze to mimcu prospieva.....tie menstr. bolesti su otrasne. myslim, ze kym dojde porod, tak uz budem mat vsetkeho plne zuby 😀

mneme
28. máj 2009

terezka, bude to zniet divne, ale na porod sa zatial ani moc necitim 😅 do vcera som sa nan stale psychicky pripravovala a teraz utalo, tak ma hadam poriadne prekvapi, ked to uz naozaj pride. zatial to ale vyzera tak, ze tomu budeme musiet trochu pomoct 😖 fakt ti zavidim, ze uz to mas za sebou a drobca pri sebe... a uprimne - aj to, ze si taka statocna, ja som teda v osemnastke bola este oplasena sopla 😀

mneme
28. máj 2009

tehula, mna sa vcera oravec pytal, ci mam kvazi menstruacne bolesti, lebo ze to zvykne startovat tak tyzden pred porodom. ale ty ich spominas uz dlhsie, nie?

terezka044
28. máj 2009

kukenzi skus ak mas poslickov tak by to malo prejst 😉 ja som sa sprchovala v teplej vode tu noc dva krat, ale kontrakcie som stale mala kazdych 10 a potom 9 minut, takze mi to nepomohlo. boze baby ja ked som este sedela na tom porodnom stole a kukala na vychod slnka som myslela ze ma poslu domov, a ked mi prepichli vodu mi doslo ze uz to asi nepojde 😀

mneme fakt este nie? tak si uzivaj tie pohodove dni, to ticho pred burkou 😀 ono clovek ked musi tak zvladne vsetko, hlavne my zeny, vsak 😉 a uz to bude len pekne ked sa ti malicka narodi 😵 mate aj meno uz??

mneme
28. máj 2009

jasnacka, ze zvladneme. meno mame vybrate od zaciatku - my sme sa totiz s muzom boli schopni zhodnut len na jednom jedinom 😀

terezka044
28. máj 2009

prezraad 😵 😀

kukenzi
28. máj 2009

terezka, toto nie su poslickovia, to su krce, ale uz to prechadza.

mneme
28. máj 2009

martina - ale nepisem si ho do pasu, lebo napriek 3x potvrdenemu dievcatku este vzdy je teoreticka moznost, ze nam na svet pride matusko 😅
... inak byt single matka ma mozno jedinu vyhodu - nemusis sa s partnerom donekonecna hadat o mena 😉

mneme
28. máj 2009

kukenzi, to mozu byt aj creva - ked si predstavim, ako musime mat stlacene vsetky vnutornosti... ja sa tiez od zaciatku tehu vobec nekupem (inak mozno tak 5x za rok), ale zatial mi vzdy tepla sprcha pomohla

kukenzi
28. máj 2009

mneme, bola som na wc a preslo to, to boli creva, mam to z tohto sedenia pri PC, v takej divnej polohe som tu

terezka044
28. máj 2009

jaj no ja som sa kupala cele tehu ja milujem kupanie 🙂 teraz len sprchy 😉
a byt single ma viac vyhod ale aj nevyhod, vsak ako vsetko 🙂 ale si najdeme tatina ktory nas bude mat rad, dufam 😀
a tie organy to teda, ja som uplne rada ze ich mam uz na mieste, uzasny pocit 😀

mneme
28. máj 2009

kuki, mna presne vzdy zacne boliet brusko ked dlho vysedavam pri pocitaci 😝 a to dokonca sedim na fit lopte

kukenzi
28. máj 2009

ja sa neskutocne tesim na to, ako sa prasknem po porode do postele pupkom a ako sa budem moct s malym hrat s autickami a lezat na bruchu, teraz som ako taka lokomotiva 😝

mneme
28. máj 2009

terezka, urcite najdete a myslim, ze s tvojim spravnym postojom to nebude ani dlho trvat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre