Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ceresna
11. máj 2010

Zuzka, pokiaľ viem, tak nadštandardnú izbu si nevieš dopredu objednať, lebo nevieš kedy porodíš a či bude vtedy voľná.
Ja som pred dvoma rokmi bola na klasickej - boli sme po tri + ďalšie tri na druhej izbe na jedno wecko a jednu sprchu. Nestalo sa mi, že by som musela čakať na sprchu. Dobré bolo aj to, že sme si mohli pokecať.
Nevýhody: Pre mňa boli najhoršie noci, kedy som sa vôbec nevyspala.
A prepchaté izby - nedalo sa tam prechádzať a tašky sme mali po zemi, lebo štandardne sú to dvojky, len tam prihodili ešte jednu posteľ, keďže nás bolo veľa.
Ale dalo sa to vydržať.

pipi1211
11. máj 2010

ja som tiez rodila ked sa malovalo a boli sme tam tri na izbe a mne to aj vyhovovalo 🙂 tak ako pise lucqa tak tobolo fajn z toho hladiska ze si sa mala s kym poradit a pokecat 🙂 a ta kupelka.... no nie je to ziadny luxus, normalne stare kupelky so starymi kachlickami ale zasa spina nebola. ja by som asi na nadstandart nesla neviem 🙂 keby bol lacnejsi lebo podla mna je to pekna palka

zzzzuzka
11. máj 2010

dakujem za rady. ja som si aj myslela, ze to bude takto nejako, len som to nevedela na isto. tak sa tesim, ze sme "usetrili" - nadstandard si urcite nepriplatim 😉
a viete mi este poradit, ci sa robia aj nejake prehliadky porodnice? sa mi zda, ze som to niekde citala, ale teraz to nikde neviem najst...
pipi, ty mas termin takmer ako ja, mozno sa tam v auguste stretneme 🙂 budes chodit aj na predporodny kurz? nevies, kedy sa tam treba zapisat?

pipi1211
11. máj 2010

jej no to by bolo fajn 😀 ja na ten kurz asi chodit nebudem, chodila som tam ked som cakala malu a co ja viem ako pre prvorodicku fajn vec ale vsetko co nam tam hovorila som citala na nete akurat to sviceniebolo celkom fajn ked nas tam bolo pomenej a nedrgali sme do seba s ostatnymi tehulami 😒 a ani neviem kam by som supla malu, jedine ze by sla so mnou 😀 😀 😀 a chodit som nan zacala cca v 30tt.

a ides si zazmluvnit lekara?

zzzzuzka
11. máj 2010

no to asi nie pretoze ziadneho lekara tam nepoznam, tak neviem koho by som si zazmluvnila. A ked som si tu na konikovi citala, ci sa to oplati, tak vela bab pisalo, ze ani nie... iba ked fakt chces "toho tvojho". ale mozno ak natrafim na takeho ktory sa mi zapaci, tak by som ho aj zazmluvnila...
ty si zazmluvnujes? pri prvom porode si mala zazmluvneneho?

helen
11. máj 2010

Baby neviete niečo o tom, že sa momentálne rekonštruuje Ružinov? To by bol potom na Antolskej riadny nával 😒

lucqa
12. máj 2010

zuzka, ja si zazmluvnujem lekara, tiez ho sice z osobnych skusenosti nepoznam, ale potrebujem mat taku istotu na sale 😉
ale ak si aj nezazmluvnis, tak si myslim, ze sa postaraju uplne normalne.

helen, to nepis ani zo srandy, prveho som rodila, ked malovali a bol natresk a teraz si to mam zopakovat 😨

inac, ked malovali, tak vtedy brali len zazmluvnene.

pipi1211
12. máj 2010

no ja som mala pri prvom zazmluvnenu dr. dubcakovu lebo moja dr vtedy rodila iba u kocha a tam som nechcela ist. teraz si teda zazmluvnujem durinovu. je to moja dr uz cez 5 rokov a som s nou nesmierne spokojna 😵 😵 😵

inak to ze sa antolska vtedy malovala a brali len zazmluvnene bolo aj fajn aj nie....na izbe bol sice natresk ale zato na porodnej sale som bola iba ja s jednou babou ktora porodila o dve hodky skor ako ja a uz sme tam boli uplne sami 😀 co bolo super lebo sme tam kecali so sestrickami a bol taky klud a kazdy sa nam venoval a celu dobu tam bola aj moja zazml. dr lebo mi vyvolavala 😀 preto mam teraz obavu s tym ako to bude 😒

babulina
12. máj 2010

helen ja viem ze na kramaroch sa robia nejake upravy, mali by robit tam nejaku cast typu sukromneho centra, o ruzinove neviem nic
ja si nezazmluvnujem, ani pri prvej dcere som nemala nikoho a postarali sa o nas uplne ukazkovo

pipi1211
12. máj 2010

ozaj baby je tam wifi?

zzzzuzka
12. máj 2010

fuuha, tak teda to aby som si niekoho zazmluvnila. nechcela by som byt v situacii, ze by ma nezobrali... koho teda odporucate?

darja20
12. máj 2010

pipi, na antolskej vraj nie je

lucqa
12. máj 2010

pipi, ja som mala tiez zazmluvnenu dr. dubcakovu, len ked som ja rodila, tak bolo aj na sale plno a dvere na porodnu salu nasadzali pocas porodov, co bolo dost blbe, maliari mali rovno vyhlad na maminy co rodili a prislo mi smiesne, ze ja sa tam prechadzam v nocnej koseli, moj muz v tom ich zelenom mundure a pomedzi nas maliari spinavy od farby 😀
kuknite foto, to je chodba pred porodnou salou, neni to sice moc vidiet, ale take oranzove a cervene v pozadi su maliari a mali este taky stroj na cistenie dlazky 🙂

wifi by malo byt vo vestibule na antolskej

zuzka, mne povedala dr. niznanska, ze sa mam riadit srdieckom, ze kto mi je sympaticky, k tomu mam ist 😉 aj ked je to tazko, ked tam nikoho nepoznas.

jarus8
12. máj 2010

Páni, to je ale komfort,Lucqa, ako vidím, rodila si pred 3 rokmi. Dúfam, že Antolskú nemaľujú každé 3 roky kvôli hygiene. 😀 😀 😀
Ale pri tých maliaroch, asi by ma kleplo!
A ako hovoríš, ťažko sa riadiť srdcom, keď nikoho nepoznáš. 😢 Ja som tak natrafila na Jančoka a teraz už k nemu nechcem ísť a neviem čo mám robiť. Či sa na ten pocit povzniesť, alebo ísť najbližšie na drzovku k niekomu inému... 😒

melkina
12. máj 2010

jarus, ja som bola včera na antolskej v poradni a bavila som sa tam s jednou maminou, že ak si nezazmluvnujes toho lekara, nemusis ist iba k nemu, musis ist len do tych dveri.....tak mi aspon ona vravela.....

lucqa
12. máj 2010

jarus, ked ti nie je sympaticky, tak skus ineho doktora, ved aj ty mas narok si vybrat 😉

certica
12. máj 2010

tak s tymi dverami mi to pride ako dobra hovadina 😀 , ved predsa pokial mam slobodnu volbu lekara, logicky potom aj vyberu ordinacie, v ktorej ho najdem 😀
jarus, urcite zmen, mne to drze rozhodne nepripada

melkina
12. máj 2010

a baby....bude napriklad problem s tym, ked som bola teraz v utorok, ale nemožem v utorok prist až v stredu....to vadi? 😕

lucqa
12. máj 2010

ja si myslim, ze pokial nechces chodit k nejakemu konkretnemu doktorovi, tak by to malo byt jedno ktory den, ci nie?

andy75
12. máj 2010

ahojte
lucqa- ja som porodila o pol5 vecer a plienky a vlhke utierky pre malu si sestra odo mna vypytala pri detskej vecernej vizite cca o pol 8, takze plienky si radsej pribal 🙂

lucqa
12. máj 2010

andy dakujem, vyriesim to tak, ze si nejake plienky zabalim a zvysok donesie mm na druhy den, lebo dalsi velky pytel tahat so sebou sa mi nechce, ale tie utierky si teda rovno prihodim do tasky 🙂

ozaj baby, tie co ste teraz rodili, balili ste niektora v nemocnici na siroko?

pipi1211
12. máj 2010

no to s tym balenim by aj mna zaujimalo 😕

minix
12. máj 2010

Lucqa, najnovsi trend je momentalne nie, iba deticky, ktore to vuslovene musia, ja som nemala nasiroko ani jedinky raz a dufam, ze to bude ok😉

pipi1211
12. máj 2010

😵 😵 😵 😵

zuzana39
12. máj 2010

ahojte,ja som rodila teraz 7.5. včera som došla domov.balenie na široko tam už nie je,ale sestička mi vravela,že vraj je to škoda,lebo vraj to bola dobrá vec a ak možem mám ho baliť na široko aspoň 2,3 týždne.

lucqa
12. máj 2010

ten prvy mesiac balenia na siroko detom neublizi, ked tak pomoze tym, co to budu potrebovat.
tak asi zacnem balit na siroko az doma, alebo mm donesie plienky a postolky do nemocky 🙂

ciefulik
12. máj 2010

ahojte, tak to je sila, ja som rodila 3.12.09 na Antolskej a všetci sme balili na široko 😉

minix
12. máj 2010

Cirfulik, to je, lebo ja som koniec januara a to sme uz nemuseli, s novym rokom nove pravidla😉

babulina
12. máj 2010

inak sranda ze ten vynos z ministerstva ohladom nepouzivania postoliek mal byt platny pre deti narodene od 1.1.2008 🙂

andy75
12. máj 2010

ja som rodila 1.1.2010 a na siroko sa uz nebalilo 🙂 ked sme isli domov, tak sestricka Ninke postolky dala a vravela, ze doma mam balit nasiroko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre