Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jana87
22. máj 2008

No to je uzasny pristup 😢 . Ja fakt neviem, co spravit, este ma caka posledna poradna u mojho lekara a potom uz pojdem na antolsku. Tak som premyslala, ze by som zaplatila toho, ku ktoremu budem chodit, ak budem spokojna. Len bola by som rada, keby prejavili trosku zaujem o pacientku. Bojim sa toho, ze ked budem chciet od niekoho poradit, budu kaslat na mna. Tak to budu asi krute chvile...

certica
22. máj 2008

suhlasim s verulkou ohladom lekara a este k tym sestrickam novorodeneckym konkretne doplnim asi tolko, ze ak mate nejaky problem, poziadavku, treba ist za sestrickami a povedat. maju tam toho naozaj vcelku dost, takze nemaju cas chodit za kazdou maminou a pytat sa, ci nahodou nieco nepotrebuju a pod.

simsonek
22. máj 2008

Čaute mamičky rodičky 😉 ja sa tiež chystám na Antolskú, ešte raz k svojmu lekárovi a potom Antolská. Zdá sa mi hlúpe platiť lekárovi ktorého vôbec nepoznám, ale mám obavy.Poznám sestričku z Antolskej ktorá je super ukludnila ma a posmelila tak teda ňu chcem mať pri pôrode no a lekár ... ten ktorý má službu -nepoznám ani jedného takže mi to bude v podstate jedno. 😕 Trošku mám strach ale to je jasné z nepoznaného.

saudi
22. máj 2008

janka, tak to sa tam mozno aj stretneme, mam zhruba rovnaky tyzden tehot. 🙂 ja som sa uz aj zahlasila na tie profilakticke cvicenia u p. Jezikovej

jana87
22. máj 2008

saudi a uz si aj bola na tom cviceni? Alebo sa este len chystas? Ja som premyslala, ze by som tam chodila, len mam to od ruky. Cestovat z Pezinka sa mi tam nechce, jedine ak by som to mala spojene s poradnou. Tak aspon trochu cvicim doma, len by som chcela pocuta aj slova nejakeho odbornika k porodu. Vraj aj to sa prebera u p. Jezikovej. No uvidim...

zjana
22. máj 2008

Karin:
ahoj ja som sice rodila pred 2 rokmi ale ano musis mat svoju aj koselu a aj podlozky oni vam tam nedaju a koselu mozno iba do druheho dna inak vam ju musi niekto priniest 🙂

jana87
22. máj 2008

Karin, ake su to podlozky a kde sa daju zohnat?

jana87
22. máj 2008

vlastne chcela som sa to spytat zjany, sorry. Som nejaka dopletena 😉

saudi
22. máj 2008

este som nebola, prvy krat idem 5.6.08 o 8:00. tie podlozky kupis v lekarni - podlozka pod pacienta. stoji to okolo 20,-

zinuska
22. máj 2008

caute! pred casom som sem pisala,ze sa neviem dovolat dr.Niznanskej a ze sestricka cez telefon nebola dvakrat prijemna. tak som to riskla,isla tam,ze ak ma nezoberu,tak aspon sa objednam a musim sa pochvalit,ze ta v telefone neprijemna sestricka bola neskutocne mila a prijemna,stale sa usmievala na mna,vzala ma bez jedneho slova a doktorka bola neskutocne prijemna a fantasticka!!! takze super! 🙂 teraz tam idem v pondelok a normalne sa tam tesim 😵 ...tak ja len tolko,chcela som napisat,ze ako som dopadla...majte sa

hellosona
23. máj 2008

ahojte 😵
ja ked som rodila na antolskej dr. som si zazmluvnila fakt na poslednu xvilu, stale som vahala a nevedela sa rozhodnut a vobec nelutujem... mala som ako prvorodicka (totalne ustrachana) strach ako to bude... a dr. mi dodala aspon psyxicky "pocit bezpecia"... a kazdy den ma prisla pozriet... a teda aspon co viem ja, co tam boli baby, ktore mali zazmluvnenyx lekarov, kazdeho xodili pozerat (aj ked to nie je to najpodstatnejsie)... ale toto je zase vsetko vec nazoru... a co sa tyka starostlivosti v pohode a snazili sa... viem, ze sestricky maju toho vela a islo to tam vsetko ako na pase, ale ja by som do buducna preferovala nieco mensie... aj ked co sa tyka novorodencov, su tam fakt odbornici 😉
a erarne kosele tam boli stale naxystane, co bolo super, lebo ja som sa prezliekala po kazdom kojeni 😝

verulka
23. máj 2008

Ja som chodila cele tehu k mojej dr a preto som ju zazmluvnila. Sestricky robia fakt vela a nie kazdy den maju dobru naldu, ale to nema nikto. Avsak nikdy neposlu prec..okrem toho baby po poorde su veeelmi citlive 😉 mna dr. prisla pozriet, pokecat, ale na vizite sa o mna zaujimali tak isto ako o kolegynu na izbe, kt nemla zmluvu...Jasne, ze kopa ludi ma aj ine zazitky, ale tak je to vsade- su psokojne a nespokojne maminy. Ja ak by som este niekedy rodila( co uz dufam nebudem 😀 ) tak rozohdne volim antolsku 😉 drzim vam palce a uzite si porody (to mylsimv dobrom) a potom aj babatka 😵

jahodka11
23. máj 2008

hellosona a verulka, ktore dr ste maliz azmluvnene? ja dr. Dubcakov a bola som max spokojna 🙂

hellosona
24. máj 2008

jahodka: ja tiez 😉

petrulla
24. máj 2008

Baby, ja uz som pisala, ale ... 😉
Do poradne som isla nahodne do prvej ambulancie. Sluzila dr. Dubcakova a bola strasne fajn.
A ked to poviem ja - citlivka, tak musela byt naozaj fajn 😉
A lekara som si nezazmluvnila. Zdalo sa mi to zbytocne vyhodenie penazi. Podla skusenosti mamiciek, ktore si chvalili vzdy ineho doktora z Antolskej som sa rozhodla, ze idem na to bez zmluvy.
Prod som mala - rychlovku a odrodil ma doktor co mal sluzbu a bolo to uuplne v poho.
toš moje skusenosti - dufam, te niekomu pomozu pri rozhodovaní 🙂

verulka
24. máj 2008

jahodka, mala som Niznansku...vlastne aj mam 😉

ivetah
25. máj 2008

janka koselu ti daju ja som to vyuzila, lebo som potrebovala menit minimalne raz za den. podlozky si vezmi, kupis to v lekarni 😉
a ja musim povedat, ze so sestrickami som bola spokojna, boli velmi mile a presne ako pise verulka aj certica, ked mas problem - chod a pytaj sa. oni si nemozu robit kolecka okolo izieb a pytat sa, ci nnieco nepotrebujes. aj ked musim povedat, ze jedna sestricka na sestonedeli - ma take krasne vlnite cierne vlasy - ta sa teda vecer pocas sluzby aj pytala, bola strasne zlata. ale je fakt, ze ked som isla a pytala sa, nikdy a nikto ma neposlal prec- boli mile a ochotne. tak zelam pohodove porody a krasne zdrave babetka 😀

winona24
25. máj 2008

ahojte mile tehulky...konecne som sa rozhodla aj ja prisiet...zatial som Vas len citala... 😀
ja som zatial len v 26tt...tak isto som rozhodnuta rodit na Antolskej...osobne som zatial prisla do kontaktu len s dr.Niznanskou (ked som bola na pohotovosti s krvacanim v 1 trimetri) a musim povedat,ze na mna urobila skvely dojem...nemam v plane si zazmluvnovat lekara,pretoze to povazujem za zbytocne..ale keby som mala to stastie a rodila ma dr.Niznanska,bola by som spokojna..i ked mam dobre referencie aj na ostatnych doktorov...

vesi
26. máj 2008

ja som to tu už asi písala, ale nedá mi nezapojiť sa . ja som sa stretla prvý krát s Dr. Nižnanskou na pôrodnici, ked mala službu, bola sobota večer a ja som tam bola na rizikovom, odtiekla mi voda, bola som síce druhorodička, ale stále sa nevedelo či to bude cisársky alebo normálny pôrod, bola neskutočne milá a neviem či som pôsobila tak ustrašene, 😝 ale niekoľkokrát prišla ku mne (ležala som kvôli konitoru na lehátku) a upokojovala, ma, že nebojte sa bude to v poriatku, bábätko sa má dobre. no proste bola úplne super, ja si tam chválim veľa doktorou, ale ona ma príjemne šokovala 😀

vesi
26. máj 2008

ešte som zabudla, nemala som zazmluvneného Dr. 🙂

monkula
26. máj 2008

čerti, stretla si na šestonedelí aj "lesbu"? 😀 😀

adetka
27. máj 2008

ja som mala zazmluvneneho Doc. Korbela... a nenecham na neho dopustit 😀 ... super krasne nas odroril... este aj teraz obcas na neho myslim (nevravte to mojmu muzickovi) 😀 😉 ... a potom zo tri razy nas prisiel na sestonedelie pozriet... a poinformovat... aj ine spoluleziace mi ho zavideli 😵

rovni
27. máj 2008

Ahojte,chysta sa niekto rodit na Antolskej zaciatkom septembra? 😉

benitas
27. máj 2008

ahoj, ja rozmyslam nad Antolskou, ale az zaciatkom oktobra, cize o mesiac neskor ako ty.

certica
27. máj 2008

moni, pribliz... momentalis nie som v obraze 😅

ksb
27. máj 2008

Ahojte, tak pripájam moje čerstvé skusenosti z antolskej, porodila som 15.5.08. Mala som zazmluvneného doktorora, a musím povedať, že to bolo super, bola som uplne kludná, že viem kto tam bude. na šestonedelí som bola 4 dni a bolo to v norme. Sú tam veľmi milé sestričky, čo sa starajú o maminy a sestričky pre bábatká, no v podstate aj tie boli v pohode, ale... najhoršie na celej veci bolo to že kedže som prvorodička, tak som vlastne nič nevedela a každá sestrčka mi povedla niečo iné, tak potom si vyber, ale nakoniec na to človek príde sám. A k tým košeliam - ja som mala vlastné dve, ktoré som zašpinila počas porodu, ked ma previezli na izbu, tak ma hned prezliekli do nemocničnej a tak som bola celé 4 dni a nikto mi nepovedal, že ju nemožem mať, dokonca sú tam vyložené a ked sa ti zašpiní, tak si jednoducho zoberieš druhu. len čo treba mať vlastné sú tie podložky a vložky, oni daju na začiatok, ale potom to musíš mať svoje. neviem to porovnať s inými nemocnicami, ale kludne by som tam šla rodiť znovu.
prajem veľa trpezlivosti a odvahy a hlavne nech to všetkým dobre dopadne

rovni
27. máj 2008

ksb je pravda ze tam po cely cas nemozes nosit gatky,ani tie sietovane?

ksb
27. máj 2008

nie, nie je. normálne gatky by si nemala mať, na to ťa upozornia aj sestričky, ale tie špeci sieťové môžeš. hned po porode ich nebudeš mať, lebo treba aby sa ti to vetralo a podobne, ale na druhý deň, si ich kludne môžeš dať. ale pred vizitou si ich treba dať dole, lebo lekári sa tam nebudú zdržovať nejakými gaťkami, ale inak ako varvím možeš ich mať oblečené celý deň. daj pozor na tu vizitu a inak v poho

certica
27. máj 2008

rovni, ja som nosila. obcas niektora sestricka pred vizitou zahlasila, ze si ich mame vyzliect, ja som to ignorovala a nikto mi nikdy nic nepovedal

rovni
27. máj 2008

dakujem za info baby,aj ja by som si chcela zazmluvnit doktora-zistila som ze moj gyndos sa z Kocha presunul tam
a ake ste mali skusenosti s pani Jezikovou?chcela by som tam chodit na predporodnu pripravu ale citam o nej vselico....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre