Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

petrulla
19. nov 2007

katullka - neboj, udajne taky preplneny stav tam este nemali a pokial viem tak uz teraz je to lepsie.
A suhlasim, ze treba sa pytat a pytat.
Byvaju pravidelne vizity ( tá pre deti bývala okolo 22.00 hod vecer!!)- a ked nie tak treba ist na sestrickami ( len to "ist" je niekedy problem ked mas jazvu a co s detickami ?!). Ale inak personal je ok. Nikto mi nikedy nepovedal NIE , len mali vela roboty a boli v strese. A ja som naivne cakala, ze mi niekto pride poradit.
Po 5 dnoch v nemocnici som sa podobala na smrtku 😲 , po 2 dnoch doma som ozila o 150% ...ale to som ja "citlivka" 😉
A ženy a baby čo som mala na izbe ( vystriedala som spolu 5 spolubyvajucich 😖 )boli fajn. ANi by som nechcela byt sama na izbe. Takto sme pokecali, postazovali sa a aj mi pomohli 😀
Takze neboj!!!

adetka
19. nov 2007

baby... musite sestricky na novorodeneckom obhanat... a pytat sa, pytat a pytat... mne tiez nikto neporadil... kedze bol tiez preplneny stav (na izbach sme boli po troch, vyhanali nas, lebo potrebovali volne poslete,...)... a vsetci kaslali na o, ze sa mi ani styri dni po porode nespustilo mliecko... nikto mi nepovedal, preco ma Mirka tak silnu zltacku a podobne...

az po styroch dnoch som sa zacala vypytovat... behala som za doktorkami z novorodeneckeho... a trvala som na tom, aby ma vypoculi... a kedze Mirka bola styri dni len na sladkej vode... vyziadala som si od lekarky suhlas, aby jej davali umele mliecko (materske nechceli dat)... inak by ju tam nechali o hlade 😠 ...

skratka musite byt dosledne... ved ide o vase deti 😉

katullka
19. nov 2007

Baby, takze z Vasich rad dedukujem, ze treba ich "otravovat" a nenechat sa odbit. Ja si tiez myslim, ze je lepsie ked su aspon 2 baby na izbe ako byt sama. Tie dni v nemocnici sa neuveritelne vlecu. Ja uz mam nejake tie pobyty v nemocnici za sebou, takze zhruba viem, co ma caka, co sa tyka podmienok v nemocnici a personalu (vzdy sa najde niekto, kto je mily a niekto neznesitelny). Na zaciatku tehotenstva som mala nejake problemy a lezala som asi 3 dni na Kramaroch a jedna sestricka sa ma svojou poznamkou velmi dotkla,no nebudem to rozvadzat, nechcem na to uz spominat. Takze treba sa pred vstupom do nemocnice "obrnit" a nepripustat si ich poznamky. Hoci zena je pocas tehotenstva a asi aj po porode dost precitlivela.

verulka
19. nov 2007

Tak s tymto nebudem mat problem 😀 Ja si pamatam, ze ked sa mi narodil Radko a nemala som este mliecko( a on bol desny zrut), tak som si vydupala,miesto glukozy MM do striekacky. Povedala som im, ze im ho o par hodin vratim v 3nasobnom mnozstve 😉

petrulla
19. nov 2007

Katullka,
treba ist do nemocnice pripravena na vsetko - a potom uz budes len milo prekvapena 😀
Mna na sestonedeli vytacalo to, ze tam vladne uplny nesulad ( lekari, sanitarky, rehabilitacne, detske sestricky ....). Kazdy dofrci (to je jedno ci je rano, vecer alebo noc) a chce nieco a hned.
Ja som bola v soku, ked o 22.00 vecer bola detska vizita, ledva sme zaspali ( 3 baby plus 3 deticky), ked vletela okolo jedenastej detska sestra, ze moj maly ide na kupanie a o jednej som musela ist vratit lampu (maly mal zltacku a musela som ho vzhrievat pod lampou). Ledva som sa plazila s tou lampou a spolubyvajuca mi strazila maleho (ktoreho som uz 3 krat musela v tu noc zobudit ... 🙄 ).
Alebo "OBEEEED" a musis svihat do pol hodiny na obed. Ked male place a chce jedst ?! smola, lebo uz vykrikuju tvoje meno po chodbe, ze preco
(preco asi!!!) nejdes jest...a tak.

dadka212
19. nov 2007

Katullka presne ako píšu baby musíš sa na všetko pripraviť a hlavne keď budú detičky tak sa na všetko pýtať a chodiť ich stále "otravovať", ja som tam chodila pomerne často za nimi a vždy mi poradili 😉
A Petrulla má pravdu ja som napríklad každý deň spala asi iba 2 hodiny lebo vždy keď som si zdriemla tak začli vykrikovať a v noci zasa plačkali bábätká 😝
A s Kramármy mám tiež zlú skúsenosť ☹

katullka
19. nov 2007

U mna bude asi vsetko zavisiet od toho kedy sa drobci vypytaju na svet, dufam, ze este to tak skoro nebude. Este su malicky. Keby boli v inkubatori, tak by som sa mohla lepsie zotavit po cisarskom, ale radsej nech sa narodia nacas a velki, aby nemuseli ist do inkubatora a nemali problemy.
Inak chodili ste na pripravu na porod a prednasky o kojeni? Myslite, ze je to nutne?

Dadka mas prekrasneho synceka!

ajuskamimi
19. nov 2007

KATULKA po cisarskom sa nemusis bat, ze ti nepomozu, hoci bude preplnene. Tiez som rodila sekciou sice iba 1 mimino, ale hoci bolo preplnene aj v lete, ja som maleho na noc nechavala sestrickam. A cez den, ked bolo treba, pomohli. Hlavne laktacna, ta pomohla aj s tym, co sa netykalo priamo laktacie, ta je fakt super 😉 ono je ine, ked si po normalnom porode a ked po sekcii, predsa len po operacii sa clovek dlhsie zotavuje 😉 len sa neboj a kludne sa sestriciek pytaj a "otravuj" ich 🙂

ajuskamimi
19. nov 2007

KATULKA co sa tyka prednasok, ja osobne som chodila na ne rada /aj na cvicenie/ hoci som vedela, ze na 90percent pojdem sekciou a tam sa viac menej preberal normalny porod, dychanie, tlacenie + kojenie. Ono co sa tyka toho dychania, hoci som nerodila normalne, mne to dychanie pomohlo pri klystire, lebo mala som tak krce, ze nic ine nepomohlo, len ich predychat /podla mojej asistentky Magdusky - baby vedia o com hovorim 😀 / a ostatne som nevyuzila. Co sa tyka kojenia, ono teoria je jedna vec a prax druha. Je dobre si to vypocut, co ta caka, co je spravne a co nie, ale najlepsie ti asi poradi a pomoze laktacna sestra priamo "v akcii" 😀

petrulla
19. nov 2007

Katulka - ja síce netušim či vôbec nejaka laktačná sestra na oddelení bola, ked som tam ležala ja. Ale za tých 5 dní som o nu nezakopla a ked som mala problem s kojenim a sla som sa opytat detskych sestier - tak mi jedna venovala 5 minut a tak moje babo nezomrelo hladom 😖 A dnes prikrmujem umelim a mozno prave preto, ze LAKTACNU sestru som nemala čest stretnut. Ale vraj existuje 😀 - takze sa nedaj!!!

biba12
19. nov 2007

Petrulla, bola si tam asi v rovnakom case ako ja/ sudiac podla toho, ze Danko ma 6 tyzdnov, moj maly ma 7 tyzdnov/,vtedy bola laktacna sestra PN. Ja som s na nu pytala. Nam kupali deticky iba raz a to po dvoch dnoch a bolo to po 20 hodine. Nemozem povedat na tu porodnicu nic zle, vsetci sa snazili. A je pravda, ze ja nema problem ist sa pytat, niekoho aj 5 krat, ked mi to nejde a praktizovala zom to aj tam. Meslo mi totiz kojenie. A nakoniec sa mi velmi naliali prsia a bolo niutne masirovat, lebo som tam uz mala hrcky a telotu z toho. A poprosila som sestru, ci mi s tym nepomoze aj s odsavanim. Nerada si totiz robim zle sama sebe a ono to dost boli, ked ich mas take plne a maly sa nevedel preto prisat. Nemusela to urobit, ale odsavala so mnou aj masirovala. Naozaj mi pomohli.S tym jedenim je to pravda. Raz prisli pre mna na izbu, ze som este nebola na obede, lenze maly jacal jak tur a ja som nestihala. Tak som povedala,ze nepojdem. Tak mi ho ta pani strazila a nosila na rukach, kym som sa napapala. To bolo od nich velmi pekne. A to tam pred 7 tyzdnami mali 50 deti a 10 porodov denne, co je dost.

petrulla
19. nov 2007

biba 12 - som rada ze ta laktacna sestra existuje 😀 Skoda, vystihla som asi nablbsie obdobie - preplneny stav, laktacna sestra PN, vsetci nervozni a zaneprazdnení ...

dadka212
20. nov 2007

Katullka ďakujem 🙂
Ja keď som tam bola tak sa tam narodili 2x dvojičky, jedny prirodzenou cestou a jedny cisárskym a dvojky detičky si trošku viac všímali ako tie jedno narodené a myslím, že aj mamičky takže sa neboj 😉 lebo predsa tú pozornosť budete potrebovať trošku viac keď vás bude viac 😉
A laktačná sestra bola na izbách skoro stále chodila z izby do izby každú chvíľku a radila nielen o kojení ale aj o iných veciach bola strašne zlatá 🙂
A na prednášky som nechodila vôbec keďže som z PK a nemala som sa tam ako dostať lebo tatino auto potreboval a nemohol ma voziť a autobusom to bolo hrozné v tej zime. A pôrod som zvládla úplne v pohode dokonca ma doktorka a sestričky pochválili, že mi to išlo super ako keby som už rodila 😉

katullka
20. nov 2007

dadka aj ja som z PK, takze tiez sa mi nechce chodit do BA kvoli prednaskam, staci mi, ked idem do poradne..Auto mam k dispozicii, ale uz velmi nechcem chodit sama do BA, max.po Pezinku, pretoze mam blby pocit z tych Airbagov. Teraz su taki sialenci na cestach a este k tomu to pocasie.. Mne vsak jedna kamaratka povedala, ze je dobre ist na nejaku prednasku o kojeni, lebo ona mala s tym problem (rodila v Ruzinove), ale myslim si, ze staci, ked si nieco precitam a je to mozno to iste ako prednaska. Ved tak ako uz bolo napisane, teoria a prax je nieco uplne ine.
Ten porod si celkom dobre neviem predstavit, ak by mal byt prirodzeny. Uz som pocula aj taky pripad, ked zena rodila jedno prirodzene a na druhe jej museli urobit cisarsky 😢 no chuda. Ubolena musela byt riadne zo vsetkych stran. Ja ich mam zatial otocenych na cisarsky, no este sa to moze zmenit, ved som iba v 32tt. Lekar povedal, ze vzdy je snaha o prirodzeny porod.

aini
20. nov 2007

zajtra idem 1x do poradne do nemocice, tak mi držte päste, nech to dpadne v poho, a hlavne, aby som tú ordináciu našla 🙂

ozaj kočky, nie je tu niektorá z vás čo ste BA priamo z Pod.Biskupíc, tak by som potrebovala nejakú spriaznenú dušu, lebo tam nikoho nepoznám 😉

prvapomoc
20. nov 2007

ahoj ja som z biskupíc ale už som po pôrode.kde bývaš?

certica
20. nov 2007

aini, skus v teme BA II.
pp, caf 😎

prvapomoc
20. nov 2007

čaf čertica 😵 ale nádherne rastieš 😉
no njezavidím ti 3 chalanov budeš mať doma.ale zas na rukách ťa potom nosiť budu 🙂

certica
20. nov 2007

neboj, ja si ich vychovam. zatial sa biju dvaja, kto ma bude masirovat, hadam sa prida aj treti 😀

prvapomoc
20. nov 2007

bože čerti ty si už v 20tt,jak to letí

ena
20. nov 2007

aini: tak potom podaj spravy 🙂 Ja som bola dnes posledny krat v poradni u mojho dr. a tiez uz dalsia poradna na Antolskej..

aini
20. nov 2007

dám vedieť ena, dúfam že nazabudnem 🙂

petrulla
20. nov 2007

Katullka,
ja som bola na pripravnom cviceni iba raz. Precvicovali sme dychanie. Viac som tam uz nesla, ale to cvicenie bolo celkom fajn. Celkom som si tam oddychla a bola som spokojnejsia , ze som "vyskolena" dychat 😀
Moja kamoska vraj na cvicenia nechodila a mala pri porode problem s dychanim. Ja si myslim, ze to dychanie pri porode je instiktivne ... 😉

Mimochodom aj ja som z PK a viem co je dochadzat do Petrzalky ... 😖

katullka
20. nov 2007

Petrulla,
ako som uz pisala spolieham sa na cisarsky, tam to dychanie (aj ked verim tomu, ze to bol dobry relax, ked si tam bola) asi nebudem potrebovat, akurat budem musiet predychavat tu ranu ☹ . Keby som cakala iba jedno babo, tak by som urcite chcela radsej prirodzeny porod. Ja len dufam, ze si pri cisarskom budem moct vybrat narkozu, ze ma nebudu nutit do epiduralky resp. spinalky. V Ruzinove vraj nemaju baby na vyber, aj ked sa mi to nezda, vraj iba v akutnych pripadoch davaju narkozu.

dadka212
20. nov 2007

Katullka myslím, že aj v PK je najaká laktačná sestra skús sa spýtať v centre mamatataja či ako sa to volá je to v parku 😉

katullka
20. nov 2007

Dadka dik za radu, skusim sa tam spytat a vypytat si na nu kontakt, ak by som mala s kojenim nejake problemy..
Vraj nie je velmi dobre, ked este zena nema hned po porode mlieko (napr.po cisarskom) a sestricky davaju babatkam umele z flasiek. Potom sa vraj nechcu prisat, lebo z flase im to ide ovela lahsie. Treba im dohovorit, aby im davali zo striekaciek??

dadka212
20. nov 2007

Ja myslím, že na Antolskej dávajú zo striekačiek, ale neviem isto lebo som to iba čítala v nejakom dotazníku, pre istotu im to povedz 😉 Môjmu dávali na začiatku zo striekačky, ale iba glukózu takže ako dávajú mliečko neviem...

Kamarátka bola cisárskym a jej sa mliečo spustilo asi na druhý deň, vraj pila veľa čaju pre podporu dojčenia a jablkový džús 🙂

rybka78
20. nov 2007

Podla primara novorodeneckeho nedavaju detickam z flasky, ale zo striekacky a prve dni len glukozu. UM davaju len velkym papkacom aj to az v poslednom rade... Tolko nam hovoril na predaske "otec pri porode". Mojej Hanke davali prve dni tiez len glukozu a zo striekacky.

hellosona
20. nov 2007

pekny vecer 😉

mozno sa to tu uz rozoberalo..., ale daju mi nejaky zoznam, co so sebou do porodnice? pre mna a pre babo? dakujem 🙂

siskatan
20. nov 2007

asi nie, ale najdes ho vselikde...napr. http://www.dietaaja.sk/porodnica.htm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre