Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

blackswan75
15. máj 2012

@meg_junova no podlaa vsetkeho by si tam kde chces rodit mala navstevovat poradnu este pred porodom, spravidla od 36tt. ale myslim ze by ta snad neposlali prec ked uz budes mat rozbehnuty porod 😀 😀 😀 😀 ale ja osobne by som sa tam isla urcite ukazat aby si mala zalozenu kartu 😉 😉 😉 je jedno do ktorych dveri 😉

blackswan75
15. máj 2012

@meg_junova v ktorom si tyzdni? resp, kedy mas termin porodu?

meg_junova
15. máj 2012

Aha, takze je lepsie ist. Treba zaklopat do ambulancie na tom 5tom poschodi? Jedno ktora? Ja som zatial v 32t, ale tak snad ma neposlu prec ako pises :D Pokusim sa tam vsak dostat. Este jedna otazka, ak chce byt otecko pri porode, musi absolvovat nejaky kurz, alebo staci zaplatit poplatok? Okrem toho som citala, ze kocky maju dost zle skusenosti so sitim na Antolskej, ale to je asi len jedna taka vec, ktora by sa dala vytknut. Inak citam len same dobre chvaly.. 🙂))

blackswan75
15. máj 2012

@meg_junova na antolskej otecko nemusi nic absolvovat staci iba zaplatit v pokladni ten poplatok, a na ktore poschodie ja zial neporadim ja tam idem sa hlasit az o 2 tyzdne to budem v 36tt ale myslim ze je to na prizemi, na poliklinike, vedla lekarne, cisla dneri su rozne od 23 po 25 myslim je tam vela ambulancii 😉

meg_junova
15. máj 2012

Jeej si super, diki moc za radu 🙂 Tak pockam este tri tyzdne a pojdem sa tiez zahlasit.. aby ma tam mali. Ratam, ze nas porod vyjde na tych 250eur, co je celkom normalna cena, ked si pomyslim, ze ide o najkrahsi zazitok v zivote 🙂 Sice este neviem, do coho idem, lebo porod absolvujem prvykrat, ale uz teraz sa neviem dockat 🙂)

blackswan75
15. máj 2012

@meg_junova zazmluvnenie lekara stoji 300 € pokial chces konkretneho a otecko pri porode je 30€ ale ja viem ze na Antolskej zazmluvnovat netreba, tam su vsetci super a je jedno kto ta odrodi 😉

meg_junova
15. máj 2012

Nemala som v plane zamluvnit, citala som na Antolsku same dobre recenzie, takze ratala som iba to ubytko, poplatok za otecka pri porode a sukr. box, nad ktorym ale este uvazujem, ci si zajednat alebo nie. Uvidime 🙂 A snad aj to sitie dopadne v pohode. Citala som na nanicmama, ze velakrat nepockaju na anesteziologa a siju zeny tak, ze im daju plienku do ust 🙂 namiesto drievka, ako za starych ciac. Ja som sa nastavila tak, ze kolko ludi, toko skusenosti a ten moj porod prebehne hladko a krasne. Je to hlavne o nasom pristupe, si myslim.. 🙂 To citi aj to babatko, lebo ono musi tiez prejst tazkou cestou a pretrpiet tych par hodin. . A vraj o prilozenie treba poprosit hned, inak neprikladaju.. (to som sa tiez docitala dnes).
Budes mat otecka tiez pri sebe?? 🙂

xlucia
15. máj 2012

@meg_junova nie. na prizemi v casti poliklinika

blackswan75
16. máj 2012

@meg_junova ano, manzel planuje. Pri dcerkach to nestihol tak uvidime ako to vide. Co sa tyka boxu vraj tam lekari neradi rodia, to som tiez citala. ze ten stol je hrozne velky a zle sa na nom rodi, tak uvidim. Zase je vyhoda ze mas tam sprvhu a tie silne kontrakcie mozes prezit pod sprchou, co je uvolnujuce. A co sa tyka tej plienky a sitia o o tom silno pochybujem, viem ze sa picha lokalne anedtetikum ako ked ti bradavicku vyberaju. A neboli to az potom ale na zahojenie je uzasny repikovy obklad. Ja som mala prvu dcerku KP tak som sa aj s nastrihom potrhala a repik mi velmi pomohol, manzel mi doniesol celu flasu a ja som si po kazdom vevku, davala z neho na toaletak a prikladala, aj dr. na vizite sa cudovali ako rychlo sa hojim 🙂 a presne dolezita je psychika, netreba sa bat, ale tesit ze budes mat poklafik v naruciii

babulka1978
16. máj 2012

Ahojte 🙂 ja som rodila na Antolskej a prebehlo to úplne super....ja som mala zazmluvnenú lekárku, ale všetci lekári sú tam super, aj pre mamičky, aj pre detičky, aj primári, ktorí pribehnú pri akejkoľvek komplikácii. Takže odporúčam......Ináč....keď sa bavíte o šití po porode.....ja som bohu ďakovala za epidurál, lebo som sa tak potrhala, že ma šili hodinu.......nedám na neho dopustiť.

meg_junova
16. máj 2012

Presne tak.. Tak ked tak nad tym uvazujem, predsa len sa mi zda byt ten box lepsi, aspon tam mate s muzom sukromie a ja si tam chcem zobrat aj maly ipod a pripadne si pustit pre ukludnenie hudbu na sprijemnenie (i ked vacsinou v bolesti posobi ticho asi najlepsie). Keby som vopred vedela, ako to bude cele prebiehat, vybrala by som si najlepsie podmienky :D Ale to sa neda.. Nevies nahodou, ci sa za sekciu na Antolskej nieco plati?

jolly84
16. máj 2012

@blackswan75 tak to si ma potesila, rozhodla som sa pre Antolsku a nemam v plane si zazmluvnovat doktoraa))))

alllexa1
16. máj 2012

@eemmaa - toho zavadzania epi sa vobec nemusis bat, to je ako ked Ti idu vziat krv, jedno male pichnutie🙂 A nastrih ani nebudes citit - ja som sa tiez obavala, ze to bude boliet, ale mala som epi a nic som necitila a to ma potom sili este dve hodiny. A co sa tyka velkosti, ja som rodila v 42. tyzdni, tak som sa bala, ze to bude velke babo (este v nemocnici mi den pred porodom povedali, ze cca 4 kg, a mal 3,5 kg). Pribrala som 17 kg, v nemocnici som nechala 8 kg, dalsi tyzden som stratila dalsie 3 kg a zvysne kg asi do pol roku kojenim.
A ako si na tom, uz mas nejake priznaky - otvaranie alebo tak?

@blackswan75 - a na to poucenie o epi musim ist, ked uz som to absolvovala pri prvom porode? Nestaci len zaplatit poplatok? A ako si inak na tom, kedy mas ist do poradne na Antolsku? Ja uz nemozem ani spavat, strasne ma maly kope. Takze aj Ty cakas chlapceka? Moj prvy s ateda von moc neponahlal, ale ked mas dva porody za sebou a spustili sa same, tak to pojde podla mna ako po masle🙂

henushka
16. máj 2012

Ahojte, potvrdzujem info, ze uz sa na poucenie o epi objednava, a robia ho o 13tej hodine. Ja som pred chvilou volala na cislo: 68673025.

@alllexa1 Na poucenie zrejme ist musis. Mna sa pytala sestricka, ked som tam volala, ci som to uz absolvovala, co bolo pred necelymi 3-ma rokmi a objednala ma. Ved zavolaj a uvidis. Ja mam termin 22.-ho, mozno sa tam stretneme 🙂

blackswan75
16. máj 2012

@alllexa1 ahoj, na poucenie o epi sa ist musi, lebo to musis mat potvrdene v knizke, inak ti epi nedaju, apson to ju moje info, a ja idem v pondelok na Antolsku uz mam aj papier od mojho gynekologa 😉

blackswan75
16. máj 2012

@meg_junova sekcia je bud planovana alebo akutna, za obe sa neplati nic, len ty si ju vybrat nemozes, to ci pojdes sekciou urci lekar, vacsinou je to kvoli zdrav stavu mamicky, ( vysoky tlak, ocna choroba, cukrovka) alebo zla poloha diatatka, priecna , KP? alebo sa babatku zle dari a vtedy sa robi akutna sekcia 😉

blackswan75
16. máj 2012

@alllexa1 ano aj ja cakam chlapceka, dnes som mala poradnu , ukoncila som 34tt a zacinam 35tt maly ma 3000g co je utihodna vaha, predpokladana porodna vaha je 3800g 🙂 😀 😀 co je celkom velke dieta, dnes vzal ster na streptokoka, aj posledne odbery a v pondelok sa mam hlasit u dr. Schotza, na Antolskej, uz sa neviem dockat, kedy si drobceka odesiem na rukach domov 😉 😉

blackswan75
16. máj 2012

baby neviete ci ma Scholtz v pondelok poradnu? mne gynekolog povedal ze v pondelok od 8-11 robi, ale na stranke nemocnice je streda, tak teraz neviem ci je to aktualne 😝

jasminet
16. máj 2012

@blackswan75 ked vyzistis nieco o scholtzovej ordinacnej dobe, daj prosim vediet 😀 😀 😀

cicimon
16. máj 2012

@blackswan75 mne bola kamoska pozret vcera ordinacne hodiny a scholtz je tam v pondelok, c. dv. 27

hanka1111
16. máj 2012

Dievčatá, na tie ordinačné hodiny na dverách sa moc nespoliehajte, ja na Antolskú chodím do poradne a vôbec nerobia podľa toho rozpisu, radšej si tam zavolajte a informujte sa 😉

cicimon
16. máj 2012

@hanka1111 ja po predchadzajucej skusenosti mam dojem, ze nic neplati... lebo oni sluzia, rodia a neviem co a nikdy tam nie je ten, co ma byt... alebo pridu 30min neskor..

hanka1111
16. máj 2012

@cicimon no aj to je pravda, ja napr. chodím k Mudr. Maľovej a stalo sa mi, že sme na ňu čakali 3 hodinky, pretože okrem pôrodu mali ešte nejaký zákrok, sa to nazbieralo a my sme sedeli pred ambulanciou 😕 Ale dočkali sme sa 😉

eemmaa
16. máj 2012

@alllexa1 ja beriem stale magnesium lebo inak mám nehorázne kŕče tak že mi to drží aj krcok tak ze stale nic a myslím, že takýmto tempom pôjdem este aj na termín no uvidíme či sa niečo zmenilo zajtra mám totiz poradňu 🙂

blackswan75
16. máj 2012

@cicimon dakujem velmi pekne 😉 😉 😉
@jasminet takze cicimon vravi ze je tam v pondelok, tak tam pojdem, a opisem si aj ordinacne a dam ti vediet 😉 😉

alllexa1
16. máj 2012

@blackswan75 - mas pravdu, podla tej stranky by mal Dr. Scholtz ordinovat na c. 25 v stredu, stvrtok, piatok... Skus si zavolat priamo do ordinacie na tel.c. 6867 2620. Ja som sa tiez objednavala telefonicky. Ale idem az ten dalsi pondelok, mam este jednu poradnu u svojej gynekologicky.

@eemmaa - ja zatial ziadnych poslickov nemam, skor ma boli, ked sa maly hybe, to su niekedy brutal kopy. Drzim palce na zajtra!

@henushka - dakujem za info o epi! A Ty sa tam kedy chystas?

@meg_junova - urcite Ti daju nejake anestetikum na umrtvenie, neboj sa... A teda epi si nechystas dat? Co sa tyka prikladania, mne maleho v Ruzinove prilozili, ale to bolo mozno dve minuty, takze ziadne "kojenie" sa nekonalo. Ja som ani nevedela, ze ci nieco v tych prsiach mam🙂 Ale potom na druhy den sa krasne prisal.

henushka
16. máj 2012

@alllexa1 Ja som na epi objednana na pondelok. Sice je do porodu este 5 tyzdnov podla vypoctu, ale radsej idem uz teraz, co ak nahodou...

A to sa treba objednat telefonicky na prvu poradnu? Ja ked som cakala malu, stacilo len prist a bolo. Tak sa radsej pytam, kedze sa stale nieco meni.

eemmaa
16. máj 2012

@henushka ja ked som bola minuly tyzden na prednaske tak prva otazka od anesteziologa bola ci su tam druhorodicky a ci uz predtym absolvovali prednasku o epi a ked hej tak ich poslal s papiermi domov.

eemmaa
16. máj 2012

@alllexa1 dakujem 🙂 ja uz ani nespavam a musim si davat pozor ako si sadnem alebo lahnem lebo v poslednych dnoch mam potom problem vstat lebo mi zablokuje jednu nohu a som jak chroma kym to po dakej dobe nepovoli....

magdal1
16. máj 2012

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre