Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zumza
10. okt 2012

Baby, ja som ani nemala nikoho zazmluvneneho , rodila som na Antolskej pred 6 tyzdnami a bolo to uplne v pohode, komplet cely personal bol velmi mily - od doktorky na porodnej sale, cez porodne asistenky az po doktorky a sestricky na sestonedeli. A to mali vtedy ozaj frmol, lebo v priebehu 10 minut sme prisli 3 maminy rodit 🙂

macoja
10. okt 2012

@nexa tak nevravte v mnoznom cisle ale menujte tych lekarov

macoja
10. okt 2012

@zumza a aka dr ta rodila a co sestricky na novorodeneckom?

babo_dadush
10. okt 2012

@sykorka162 ak sme sa bavili o epi tak tu je info: spada to pod ARO, cislo 02/68673025,volat po 12, ale z vlastnej skusenosti -asi je lepsie medzi 13 a 14.00 - to som vypatrala tu na fore, u lekara mi povedali po 12tej,ale nedvihali....
c.dveri 106 1. poschodie v poliklinike.

keyka
11. okt 2012

@wilinkaa ja som chodila k Bertoldovej a je super..taka mamulka..vsetko vysvetli, povzbudi a tak...ale aj Hlavalda je fajn..tak prajem prijemne rozhodovanie

keyka
11. okt 2012

Ja som tiez nemala nikoho zazmluvneneho a porod na antolskej bol super...nakoniec som musela ist akutnou sekciou bo sa objavilo zopar problemov, ale vsetci na sale aj na sesto nedeli boli super..a to som si presla rizikovym oddelenim, porodnicou (tam som lezala dva dni) a samozrejme novorodeneckym...a nemozem povedat nic zleho...sestricky boli vsade usmiate, pomahali, radili ked nasli placucu matku tak aj utesovali...klobuk dole pred vsetkymi co tam robia..su super..este aj sanitarky boli neskutocne prijemne a snazili sa pomahat a radit...a vsetci doktori, s ktorymi som prisla do styku boli tiez velmi prijemny, vysvetlili co sa dalo, povzdbudili...a to tam mali extremny natresk bo nas bolo 50 rodiciek na kapacitu cca 40...a nikto sa ani len nepytal ci mam dakoho zazmluvneneho (okrem prichodu do nemocnice, vtedy sa to pytali, aby vedeli ci maju niekoho kontaktovat) a tak..a to som bola na izbe s holcinami co zazmluvneneho doktora mali a nevsimla som si ziadny rozdiel ;)...proste pre Antolsku sa rozhodnem aj nabuduce ;)

lubika39
11. okt 2012

rodila ste niektora u dr. Oroszovej?

alien2603
11. okt 2012

Ahojte,tak ja som sa rozhodla zazmluvnit MUDr. Rozemberga na Antolskej...tak dufam, ze neolutujem 🙂

marcelatje
11. okt 2012

@alien2603 určite neoľutuješ, vďaka nemu so mnou začali v nemocnici niečo robiť, nemala som ho zazmluvneného ani ma nakoniec nerodil, mal len službu na oddelení a keď sa mu dostal do rúk môj záznam z monitoru začal robiť krik, okamžite ma bral na sono, rozvíril vody a ešte v ten deň sme rodili - našťastie, lebo záznam na monitore bol silentný. Takže ja len odporúčam 🙂

alien2603
11. okt 2012

@marcelatje Dakujem za pozitivnu info 🙂 Inak si bola spokojna na Antolskej?

sofia27
12. okt 2012

V stredu 17.10. o 9.30 sa v Materskom centre Podunajské Biskupice, Latorická 4, uskutoční prednáška skúsenej lekárky - anesteziologičky o epidurálnej analgézii a spinálnej anestézii. Príďte si vypočuť všetky relevantné informácie, na ktoré ste sa nestihli opýtať svojho lekára 🙂

dulkagabulka
12. okt 2012

Zuzka , ktora vystupuje ako hosťka v relacii Doma je doma rodila bezbolestne na Antolskej ulici...velmi pekny rozhovor

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/zenske-...

marcelatje
12. okt 2012

@alien2603 no ako sa to vezme, niekedy som mala pocit, že lekári musia bojovať so sestričkami aby dosiahli to čo chcú. Sestričky boli v podstate v pohode len mali pocit, že im lekári pridávajú zbytočnú robotu ktorá by do rána počkala..........také žabomyšie vojny............ ale ak to hodnotím ako celok tak v pohode

victoria
12. okt 2012

Ahoj Lubika, ja som rodila u dr. Oroszovej a bola uplne super. Rodila som predcasne, takze som nemala nikoho zazmluvneneho a ona ma aj prijimala aj rodila. Bola velmi zlata, usmievava, pri porode mi presne hovorila kedy a ako tlacit a posobila velmi upokojujuco. Velmi ju chvalim a dakujem 🙂

henushka
12. okt 2012

@lubika39 Ahoj, ja som tiez rodila u MUDr. Oroszovej, bez zazmluvnenia. Bolo to uplne v pohode. Mala so mnou hlavne vela prace so sitim (asi 45 min), ale "vysila" ma tak, ze uz na 2. den som mohla na posteli ako tak sediet a zahojilo sa to velmi rychlo a bez najmensieho problemu 🙂 . Dokonca v ten den/vecer/noc to tam bolo tak preplnene, ze sme uz po hodine museli uvolnit box. Kmitali tam neuveritelnou rychlostou, ale vsetko zvladali.

Ja som nemala ani k prvemu porodu nikoho zazmluvneneho a vsetko bolo bez najmensieho problemu. Ono to je vlastne tak, ze cely porod sleduju a menezuju porodne asistentky a az na samy zaver pride lekar.

moonlightka
15. okt 2012

Ahojte na buduci tyzden idem prvykrat na antolsku na poradnu. Este predtym sa chcem spytat, kedy je najlepsie tam prist ak moja lekarka Mudr. Malova ordinuje o 8-12 hod alebo od 13-14 hod. Kedy sa mi to lepsie oplati. Mne by to vyhovovalo radsej doobeda ale najlepsie by bolo keby som bola vybavena do 11 hod. Je to vobec mozne? Da sa objednavat na nejaky presny cas...za aku sumu?

Dalej sa chcem spytat ci manzela pri porode mozem vyplatit dopredu a kde sa to plati? Dufam ze manzel nemusi mat ziadne skolenie pred tym? Kde vsade a pri com moze byt manzel pri porode...teda odkedy dokedy a ako to s nim budu manazovat?

A este info o nadstandarde...to sa da rezervovat len v den porodu alebo aj nejako dopredu ...neviem, ci je to asi nahoda ak bude volny vsak?

lopieta
15. okt 2012

@moonlightka ahoj, co sa poradne tyka ti neviem pomoct, kedze ja som tam ani raz nebola. Ja som bola stale u mojho gynekologa.
Manzel sa da vyplatit dopredu, je to v kase ktora je tam kde je centralny prijem, kde zastavuju sanitky. Nemusi mat ziaden kurz a moze byt s tebou odvtedy co budes na porodnej sale az dovtedy kym ta neprenesu na izbu na oddeleni sestonedelia. My sme boli spolu od 7.30 do 15.00, lebo nebola este pripravena pre mna izba.

Nadstandardna izba sa dopredu objednat neda, je to len stastie ci bude volna v ten den ked budes rodit ty, ja som ju tiez chcela, hned po porode som sa opytala, porodna asistentka volala na oddelenie a vraveli ze ju nemaju volnu, a o 30 minut nam volali naspat ze jedna pacientka odtial odchadza a ze bude volna, takze son musela pockat kym ju upracu a daju ciste obliecky a potom ma tam previezli, bola som na tej kde su dve na izbe, ale navstevy sme mohli mat 🙂

sophie32
15. okt 2012

Caute dievcata! Urcite ste to tu uz pisali vela krat, ale chcela som sa spytat, ako je to s prilozenim babatka na mamu po sekcii? A kedy ste mohli zacat dojcit? Vdaka velmi

marcelatje
15. okt 2012

@sophie32 ja som mala sekciu v septembri a bábätko mi priložili akurát tak k líčku na cca minútku už bolo zabalené a potom ho brali preč. Ale možno to závisí od zdravotného stavu matky aj bábätka 🙂
Ešte k tomu dojčeniu - bábätko ti v podstate prinesú hneď ako je to možné (ja som rodila o polnoci a o šiestej ráno mi ju priniesli) ale musela som 24 hodín ležať bez pohybu tak o dojčení nemohlo byť ani reči. Ale hneď ako sa postavíš z postele môžeš mať bábätko pri sebe 24 hodín denne 😉

weke
15. okt 2012

@marcelatje ahoj a potom si uz normalne dojcila? Na 90% to vyzera ze aj budem mat sekciu, ale velmi by som chcela dojcit, tak preto sa pytam 😉

chloe001
15. okt 2012

@sophie32 ja som mala sekciu v juni, mala sa narodila pred jednou a na prve prilozenie k prsniku mi ju priniesli az vecer, tusim okolo deisatej, ale fakt neviem uplne presne, kolko bolo hodin , mne sa to tak vsetko zlieva ten cas po porode. Potom doniesli babatka zase rano okolo piatej na prilozenie a po nejakych 10minutach ich brali prec, lebo sme sa este nemohli hybat.

chloe001
15. okt 2012

@weke ja som mala sekciu, ako pisem vyssie a plne dojcim, aj ked v porodnici mi ju prikrmovali bez mojho vedomia bebou a potom ma vystresovali, tak som jej v nemocke davala striekackou bebu aj ja, ale ako sme prisli domov, som si zavolala laktacnu a iba dojcim.

adija13
15. okt 2012

@moonlightka
ahoj ja som mala lekara od 08:00 do 12:00 a chodila som tam na 07:15, nech som medzi prvymi. ak som prisla po 08:00, uz tam bolo vela a to som cakala aj 3 hodiny. ked som prisla tak skoro, isla som prva, mozno druha. no a niekedy sa stane, ze ti
lekari maju porod, tak vtedy sa caka.

keyka
15. okt 2012

@sophie32 no ja som rodila pred tyzdnom a pol tiez sekciou a babatko mi prilozili na dojcenie cca po 3-4 hodinach od porodu...v podstate hned ako sa zobudila..a sestricky boli dost striktne snazili sa poctivo malu nosit a prikladat ale ja som mala a este aj mam problem s mlieckom...vobec sa mi nespustilo...len trosicka...uz som mala stretnutie aj s laktacnou poradkynou a mliecko stale nikde..ked si odsajem s odsavackou mliecko z oboch prsnikov mam do 30 ml co je pre malu strane malicko tak sme nuteni prikrmovat...aj ked nerada..ale nevzdavam to...stale verim ze to mliecko este naskoci ;)

marcelatje
15. okt 2012

@weke mliečko sa naplno rozbehlo až doma takže z pôrodnice sme šli s fľašou, teraz prikrmujem už len 1x denne - večer 😉

vvia
15. okt 2012

Potrebujem si brat so sebou do porodnice a vobec kupovat odsavacku? - mala by som rodit cisarskym

monika2712
15. okt 2012

@vvia nie, mozes si poziciat od sestriciek. maju manualne ale dobre su. A ci kupovat, to uvidis asi casom ci ju budes potrebovat.

marcelatje
15. okt 2012

@vvia ak nemáš požičajú ti erárnu, len sa môže stať že si budeš musieť počkať. Keď som bola ja bolo ich na tie erárne odsávačky veľa tak ich naháňali po izbách. Ja som mala svoju a odsala som kedy som chcela 😉

monika2712
15. okt 2012

@sophie32 po sekcii sa babatko nepriklada, nie je na to priestor, musia ta zasit, takze nehrozi, ukazu ti ho a potom daju prec. Mne sa maly narodil 11.23 a videla som ho znova okolo 16tej, aj mi ho po leziacky prilozili na prsnik, potom ho nosili asi v 4-5 hodinovych intervaloch a vzdy mi ho prilozili kedze som nemohla vstat ani dvihat hlavu.

vvia
15. okt 2012

@marcelatje
@monika2712 jej vdaka, lebo ja len rozmyslam ci sa mi to oplati kupovat, ked mozno ze bude kojit - teda snad.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre