Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

minix
18. okt 2010

@scrabble môžeš si zaplatiť nadštandardný porodny box😉 ja som prišla tiež rovno do boxu z vysetrovne, vzdychat na izbe s ostatnými by mi asi nebolo 2x prijemne😉

scrabble
18. okt 2010

@minix mne ostatné nevadia ja chcem mať pri sebe manžela to je všetko...... Ale platiť nadštandard si nemôžem dovoliť pri splácaní hypo úveru ☹ A ešte k tomu budem sa spoliehať na nadštandard a nakoniec sa mi aj tak neujde.... Ešte si asi skúsim pozrieť aj pôrodnice na Kramároch a v Ružinove. Ja naozaj nemám žiadne špeciálne požiadavky čo sa pôrodu týka, iba tú jednu jedinú a to mať pri sebe manžela. Nič viac od nikoho nechcem..... Aj to mám pocit že chcem toho priveľa na slovenské pôrodnice.

renatka100
18. okt 2010

@louisiana budes rodit na antolskej? ja mam termin 10.1.

minix
18. okt 2010

@scrabble tak ti držím palce. 🙂

louisiana
19. okt 2010

@renatka100 ano, chcela by som. termin mam 11.1. 🙂 tak sa tam mozno stretneme 😉

mirkita
19. okt 2010

ahojte, ak tomu dobre rozumiem, tak pocas tej prvej doby mozem byt na izbe = sama bez manzela alebo na chodbe = moze tam byt aj on?a na chodbe to znamena pri vytahoch ci kde...? 😕

a inak, ako ste sa dostali k tej p. Jezikovej? ja som jej volala uz asi 15x a neviem sa dovolat :( chcem k nej chodit, ale akosi sa neviem dopracovat k info...neviem preco to nemaju vyvesene na internete ale nechaju vsetky tehule zhanat ju telefonicky...

scrabble
19. okt 2010

@mirkita toto nechápem ani ja. V dnešnej dobe je to hanba že nemajú poriadnu internetovú stránku 😠 Ja som sa jej tiež ešte ani raz nedovolala ☹

hobit
19. okt 2010

@mirkita ja som asi mala stastie, dovolala som sa jej hned...musis skusat, ale rano...

renatka100
19. okt 2010

@louisiana ked vsetko dobre pojde tak urcite... 🙂

linduska27
19. okt 2010

@scrabble ja som sa len docitala ze pri tej prvej faze porodnej nemoze byt v ziadnej nemocke partner nechapem preco lebo tam najdlhsie cakas..

scrabble
19. okt 2010

@linduska27 bóóóže to si sa kde dočítala neber mi ilúzie..... ☹

juvimail
19. okt 2010

Nemoze, lebo tam este prebieha priprava na porod aj cisarskym a su tam nahe aj ine zeny, tak aby sa im to nezneprijemnovalo...ked su tam len boxy...

linduska27
19. okt 2010

@scrabble aj ja by som chcela aby mohol byt priatel pri mne mozno ti dovolia ist k nemu na chodbu ale to pochybujem

arrett
19. okt 2010

@juvimail Ja som rodila v Ruzinove a mm bol somnou odkedy má zobrali dnu. Celých 6 hodín a bez problémov.

linduska27
19. okt 2010

baby co ste tu rodili a nemali zazmluvneho dr tak ste si vybrali den ze budete chodit v stredu do ordinacie napr. k MUDr. Oravcovi a potom ste k nemu tam chodili az do porodu alebo ako to funguje?

scrabble
19. okt 2010

@linduska27 Buď mi to dovolia lebo tam pôjdem aj tak 😀 Som absolútne znechutená. Naše pôrodnice sú priestorovo absolútne nevyhovujúce na rodenie detí a peniaze na prestavbu bohužiaľ nie sú. Veď nám by stačila izbička 1,5 x 2,5 metra nepotrebujem tanečnú sálu 😉 Keby miesto závesov postavili pevné priečky zo sádrokartónu ach jaj. A mne má byť príjemne medzi cudzími ženami a ešte aj nahými???? Ja tiež potrebujem súkromie dočerta. Toto si musím nejak vydiskutovať priamo na pôrodnici. Prvé dieťa som porodila pred 7 rokmi v Bratislavskej pôrodnici a dopadli sme tak že ja sama na izbe a manžel o poschodie nižšie v čakárni sme si celý čas telefonovali, to bol ale účet..... Až keď ma preložili na pôrodnú sálu mohol konečne prísť za mnou. Lenže to už som bola v stave že som ho ani poriadne nevnímala. Druhé dieťatko sa mi narodilo v zahraničí. Manžel bol so mnou pri každej jednej kontrakcii a bolo to úžasné. Teraz sme zase na SK ale som myslela že sa to tu za tých sedem rokov zmenilo. Ale tuším som sa veľmi pomýlila a je mi tuším z toho do plaču.

mirkita
19. okt 2010

@hobit @scrabble
dakujem za odpovede 😉 tak budem skusat...hned ako sa rano zobudim 😀

linduska27
19. okt 2010

@scrabble aj mne bolo z toho doplacu ale uz sa tym nevzrusujem mozno ma to este chyti pred porodom ale dufam ze nie snazim sa na to pripravit ze to tak proste je a nic s tym neurobim cim viac sa budes nervovat a nedajboze robit bordel v nemocnici tak sa este moze stat ze na teba duplom budu srat lebo tak to na Slovensku chodi ked sa stazujes tak na teba este viac seru

scrabble
19. okt 2010

@linduska27 Bohužiaľ ☹ Na čo chcú ešte aj poplatok za možnosť mať partnera pri pôrode. To je už fakt priveľa. Idem radšej spať, ráno skoro vstávam lebo musím vychystať mančaft do škôlky, školy a roboty a to moje malé sa cez noc najlepšie jaší v brušku.

linduska27
19. okt 2010

no ale možno keď si zapltíš ten nadštandardný pôrodný box tak môžeš mať aj partnera nonstop pri sebe ale to si treba overiť v nemocke to stoji nejakych plus 2 500este SK som sa docitala..
@scrabble

nya
19. okt 2010

Da sa zaplatit ten nadstandartny box bez nadstandartnej izby, iba samotny box?

andullinka
19. okt 2010

@nya Jasne, da sa. My sme mali len nadstandard box, izba sa nam neusla 😒 Ale bola som spokojna aj so standardnou izbou. Zaklad je dobra spolubyvajuca 😵

leile
19. okt 2010

Ahojte kocky, pred 5 dnami som rodila na Antolskej a nemozem povedat nic zle, od oddelenia rizikovej gravidity, porodnice a odd.sestonedelia som sa stretla len s prijemnym personalom, takze myslim si, ze Antolska je najlepsi vyber🙂 zelam vam bezproblemovy porod a vela stastia🙂

minix
19. okt 2010

@nya da sa, ale sami porodnici hovoria, ze ho nemaju moc radi, lebo je od ruky. 🙂)

juvimail
20. okt 2010

@arrett ja som rodila cisarom, pri mne nemohol byt mm aj tak...a pravdupovediac, radsej na antolskej bez mm ako v ruzinove s mm :D

majulienka333
20. okt 2010

@mirkita Ahoj 🙂 treba volat skoro rano o 7.30 inak ju uz nestihnes a mozes volat kolko chces, presne pre toto som sa ja uz na ziadne cvicenie nedostala ☹

mirkita
20. okt 2010

@majulienka333
vdaka 😉

livia333
20. okt 2010

@majulienka333 ja som dnes dopadla podobne...a to jej volam uz od siedmej....zacala som volat 6.55 a v 5-7min.intervaloch som vyvolavala az do pol osmej...a odvtedy lent ak skusam, hoci viem, ze sa jej uz dnes nedovolam ☹ nakoniec dopadnem ako ty...a nedostanem sa na ziadne cvicenie ☹

@scrabble pred par dnami som bola na prednaske s MUDr. Havaldom a vravel, ze mm moze byt stale s tebou...tak neviem...prezentoval to ako samozrejmost...len ak ti pichaju EPI...ci robia nejake vysetrenia - ci davaju klystir...tak vtedy nie...ale inak je jeho pritomnost vitana a ty ako rodicka tiez nemusis lezat cely cas na sale, ak nie si z nejakeho dovodu monitorovana...mas volnost pohybu..takze ja to takto beriem...a tohto prava sa nemienim ani vzdat...ked pride na to. 😠
Mozno to praktizuje on takto...neviem...ale ja z toho vychadzam... 😀 ze to bude mozne

majulienka333
20. okt 2010

@livia333 mne sa podarilo za tyzden dovolat jej raz a fakt to bolo o nejakych 7.32, povedala, ze mam prist dalsi utorok a ked som tam dosla, mala na dverach papierik ze dovolenka 😒 a to som sa tam trepala 40 minut a naspat to iste, takze som sa vykasla aj na cvicenia, budem robit to co mi povie doktor a hotovo, snad to zvladnem 🙂

monr
20. okt 2010

@livia333 aby si nebola sklamaná. pokiaľ budeš mať nadštandartný box, tak môže byť s tebou koľko chce. Ale ak nie, a náhodou bude nával rodičiek, tak na vzdychačke s tebou nebude môcť byť, a to sa dá pochodpiť, keby na vzdychačke mala každá partnera, tak si to neviem predstaviť. a aby cudzí chlap pozeral, ako sa pripravujú na pôrod iné ženy, tak osobne by som s tým nesúhlasila ani ja.
ale pokiaľ tam nebude nikoho, bude super, a môžte stráviť čas spolu, držím palce. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre