Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

2jaja3112
3. apr 2011

@dadka212 ahoj dakujem a este sa opytam ked to na mna pride kam mam ist hned na piate poschodie alebo najprv na pohotovost

tehula
3. apr 2011

@gojka ja som rada, ze personal si diskusiu cita. Ved niekedy je toto jedina spatna vazba.
A pozdravujem aj zrejme kolegynku, ktora mi odpovedala na moje otazky cez IP 🙂

@2jaja3112 tak v 35tt si myslim, ze uz nie je preco stresovat. Ako pise @dadka212 poradna je kazdy tyzden, babo popocuvaju, skontroluju krcok a vysetria tlak a moc.
Drzim palce k hladkemu porodu. 😉

tehula
3. apr 2011

@2jaja3112 na piate nie, tam su rizikovky, ci?
Treba ist na 3.poschodie, na porodnicu.
Poprosim niektoru PA, ak moze odpovedat, ci sa nieco na tom menilo, nech nepisem mylne info. Ja som isla rovno na trojku

dadka212
3. apr 2011

@2jaja3112
@tehula ja som išla na 27? proste na prijímovú ambulanciu...teda ja som to mala komplikované 😀 chodila som hore dole, najprv poradňa, potom pôrodnica, potom piate poschodie, kde mi spravili monitor a nakoniec prijímová ambulancia...ale malo by sa ísť v ordinačných hodinách do prijímovej alebo na 3.poschodie na pôrodnicu a keď už nie sú ordinačné hodiny tak na pohotovosť...

kaara1980
3. apr 2011

@zipsy takto to vyzerá na 6-nedelí?Ak ano,postieľky sú pre miminká kde?

dadka212
3. apr 2011

@kaara1980 ak môžem takto to vyzerá všade na antolskej či rizikové, či pôrodnica alebo 6-nedelie...len niekde sú 2 postele a na 6-nedelí prebalovací pult....postielky sú také železné na kolieskach a maminy ich majú vedla svojej postele.

tehula
3. apr 2011

@dadka212 ano, ale tusim potom po 16tej, ci kedy uz ani ta prijmova ambulancia nefunguje (inak teraz je niekde na -1.posch prestahovana dole v suterene vraj)....ja som prisla po 17tej, ked uz aj vchod do nemocky bol zamknuty, tak som isla cez urgent tusim.

@kaara1980 postielky su v tych ulickach. Ja som na tejto izbe tiez lezala, tak obcas trochu moc tesne, predpokladam, ze babatka sa akurat slnili pri balkonovych dverach proti zltacke....
Samozrejme je to pohodlnejsie na tych 2postelovych izbach, kde je aj prebalovaci pult

dadka212
3. apr 2011

@tehula hej urgent som myslela 😉

vindiska
4. apr 2011

Ahojte. Neviete mi poradit, ci p. Jeziskova organizuje predporodnu pripravu? ak ano, ako asi prebieha, od ktoreho tt a ci vam priprava aj nejak pomohla. Neviem sa totiz p. Jeziskovej dovolat. Dakujem.

kaara1980
4. apr 2011

@dadka212
@tehula ďakujem za odpovede 😉

kaara1980
4. apr 2011

chcem sa ešte opýtať,kde približne mám ísť na tú predprípravu k p.Ježíkovej?Objednala ma na stredu na 8:00,ale ja som bola v Antolskej zatiaľ len raz,keď som začala krvácať tak ma poslali na pôrodnicu na vyšetrenie 😕 .A ešte otázka,ako sa tam za sedenia platí?ďakujem

aaddeell
4. apr 2011

mozno sa vam bude zdat moja otazka hlupa ale zaujima ma ci ste mohli mat pri porode napr. obrucku , retiazku na krku, nausnice, pytam sa preto lebo napr. keby bolo treba robit cisarak kam si tie veci dam? co si pamatam ked ma operovali tak som nemohla mat nic
a este za EPI, manzela pri porode a lekara sa da platit aj kartou alebo iba v hotovosti?

dadka212
4. apr 2011

@aaddeell ja som tuším platila kartou, ale nie som si na 100% istá...a mala som všetky "ozdoby" na sebe okrem okuliarov, tie mi kázali dať dolu...

tehula
4. apr 2011

@aaddeell ja odporucam, nechat vsetky sperky doma a do nemocky to ani netahat. Myslim, ze to nemozes pri porode mat a mozno dopadnes ako ja, co uz posledny mesiac bola taka naliata, ze by mi asi prst urvalo, keby som si obrucku nechala
Platit by sa malo dat kartou v pokladni, no @dadka212, my sme zazili aj nejake problemy s terminalom, kedy iste dni sa dalo jedine v hotovosti platit 🙂

jasminet
4. apr 2011

@aaddeell ja som obrucku a nausnice mala, nikto mi nic nepovedal, ale ine prstene a retiazku som nechala doma. myslim, ze v pripade cisaraku by ti to postrazil manzel...
ja som vtedy platila v hotovosti lebo tam bol stale nejaky problem s terminalom a este aj zduta pokladnicka co len hukala po kazdom co sa na kartu len odvazil opytat 😉

vindiska
4. apr 2011

@kaara1980 ahoj, tebe sa podarilo dovolat k p. Jezikovej? A povedala Ti ze predporodna priprava byva v stredu? Neviem sa jej dovolat a ked tak to neberie. Ja na tvojom mieste, opytam sa na informaciach v nemocnici na antolskej kde je ta priprava, oni ti urcite budu vediet poradit kam mas ist..

hoota
4. apr 2011

baby prosim vas neviete ako je to s dr.Nižňanskou? ci sa k nej da ist do poradne a da sa zazmluvnit? lebo na stranke antolskej ma napisane ordinacne hodiny iba v pondelok-rizikova gravidita a stvrtok-detska gynekologia. prenatalna poradna tam nie je vobec, tak teraz neviem 😕

kaara1980
4. apr 2011

@vindiska ahoj,ja som tam volala dnes ráno.od 7mej do pol 8 som tam volala asi 10x.Fakt je tam hrôza sa dovolať.Musíš stále skúšať a nechať dlhšie zvoniť.Ona objednáva na určitý termín,mňa sa pýtala že kedy môžem.Ja že hocikedy,tak mi dala termín na stredu.Len dúfam,že tam budeme viaceré 😉 .Skús tam zajtra ráno zavolať,ale musíš byť trpezlivá.

vindiska
4. apr 2011

@kaara1980 dakujem..snad sa mi to podari. urcite tam bude viac bab, inak by sa im to ani neoplatilo robit..

kvetinka211
4. apr 2011

@aaddeell urcite si nechaj take veci doma ... lebo takmer naisto ti daju infuzku a potom by to islo tazko dole z prstov ak opuchnu (ja som uz mesiac pred porodom musela dat dolu prstene a este stale ich nedam 😖 )

aaddeell
4. apr 2011

baby v stredu idem na prednasku o Epi kde to tam najdem, nikdy som nebola na antolskej v nemocnici

dadka212
4. apr 2011

@aaddeell pôjdeš hlavným vchodom rovno za nosom až ku takému stĺpu, kde sú tabulky, kde aké oddelenie v nemocnici je, tie obídeš po pravej strane a tie dvere čo uvidíš pred sebou (cez chodbu) tam počkáš,pravdepodobne tam bude kopa bruchatých mamín 🙂

barocka
4. apr 2011

@2jaja3112 - heh tak ako ja...doteraz som chodila k nemu a zrazu mam tento tyzden ist na poradnu do vedlajsich dveri co je 26ka...a to mi povedal ze pojdem cisarskym aj predoperacne mam urobene a stale nic..tak som zvedava co mi povedia....ale zaujimave je ze zeny ktore si ho zazmluvnili tak tie mal az do porodu a tie neposlal vedla a este im aj dal presny termin cisarskeho a ja ked som povedala ze si nejdem zazmluvnovat nikoho tak ma poslal uz vedla.....si myslia ze kazdy ma len tak skoro 300eur dat doktorovi do vrecka....to je politika.....ale doktorku Nizniansku vrelo odporucam to je zlaty cloviecik.....

2jaja3112
4. apr 2011

@barocka ty brdo on sa nas tak zbavil tak to uz je sila no moze kaslat si niekoho zazmluvnit tie peniazky dam malemu radsej ako im aj ked zevraj to ide na nemocnicu a v stredu ides tiez do dveri 26 a bude tam niznianska lebo co som citala na nete kto ma sluzbu tak bol tam pisany zajac

gojka
4. apr 2011

@dadka212 Milá Dadka212, na Vás sa nedá zabudnúť, pretože ako sme uviedli aj my čítame túto stránku. Bola ste tiež jednou z tých, ktoré písali už pred pôrodom na koníka. Ak si pamätáte už pri prijme sme sa Vás opýtali či ste písali na túto stránku. Na Vaše vlasy, ktoré ste bez tajnosti a zbabelosti ukázala na tejto dosť kritickej stránke, pre obidve strany. sa nedá zabudnúť. Boli sme spolu a verte, že máme na Vás dobré spomienky a dúfam, že aj Vy na nás. Toto moje vyjadrenie je len vďaka Vám , že ste jedna z mála, ktorá chápe a vie, že len vzájomná spolupráca, úcta a nie predpôrodné, unáhlené vyjadrenia, vyhrážky sú najlepším ukončením krásneho obdobia čakajúcej mamičky. Dadka ja Vám tiež prajem krásne , zdravé a nádherné chvíle s Vašimi deťmi.

barocka
4. apr 2011

@2jaja3112 ano ano ja idem tiez v stredu na cislo dveri 26...pani Dr.Nižnianska tam nie je ona až vo štvrtok ale v iných dverách...len ona prenatálnu poradnu nemá písanú...a tak je to už jedno len nech to je za mnou....pojdem tam na 26ku a uvidim co mi povedia lebo fakt vyhadzovat 300eur nebudem...podla mna to je len rozmaznanost si zazmluvnovat...a uz jedneho babulaka doma mame a ked bude druhe tak tie peniazky fakt sa zidu....

2jaja3112
4. apr 2011

@barocka no tak to som zvedava kto nas prijme ja tam budem uz rano kolem osmej nech to mam cim skor zasebou budem tam aj s priatelom tak mozno sa aj uvidime a pokecame drzim palce nech nam to vyjde a dobre dopadne

barocka
4. apr 2011

no niekto nas prijme snad 🙂 ....tak tak drzme si palce nech to mame cim skor za sebou a dobre dopadne.... ja chodievam okolo 10tej az... a v ktorom tyzdni si?

dadka212
4. apr 2011

@gojka ďakujem za pekné slová, ja mám na pôrodné asistentky len tie najlepšie spomienky velmi ste mi pomohli pri oboch pôrodoch, za všetko ďakujem 🙂
a pravdaže si pamätám, že ste sa ma pýtali či píšem na modrého koníka, aj ste vedeli ako sa bude dcérka volať 😀 ja som sa tam aj vďaka tomu cítila "ako doma" 🙂

vindiska
5. apr 2011

@kaara1980 Konecne som sa dovolala p. Jezikovej ohladne predporodnej pripravy. Pytala sa ma ci mam doporucenie od svojho gynekologa a ked som povedala, ze nie, tak sa jej mam ozvat az ked ho budem mat. Od teba tiez pytala doporucenie? Dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre