Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

oksi77
23. máj 2012

@effkaa vsak som tu pisala ze ked neni tvoj znami alebo co tak dojde na porodnu salu tesne pred a bude tam 10min.a za to zaplatis 300 a ked budes chcet abi tam s tebou bol skutocne celu dobu tak musis aj jemu dat do vacku.moja kamoska rodila na kramaroch tak dala 200 a druha na antolskej tak dala tiez 200a to mislim do vacku a to mislim fakt vazne na 100%

effkaa
23. máj 2012

@oksi77 ja som mala zazmluvneneho lekara na Antolskej, nedala som mu ani cent navyse a bol tam so mnou celu dobu pokial sa snazil vyvolat porod. Najskor som bola u neho na poradni o 12tej, potom som sla rovno do porodnice, tam so mnou cakal ako sa to vyvinie, pokusal sa vyvolat porod a nakoniec o 18tej bol cisarak. Neviem, chapem, ze ked to na zenu nahle doma pride a dojde do porodnice trebars o tretej rano, tak tam lekar nedofici, ak este nebyva v BA tak ani nehovorim... proste tam o tej 4tej nebude aj keby neviem co. Ja by som to takto nerobila, pretoze potom kazdy lekar ma pravo tiez ocakavat 200 do vrecka, nema dovod robit si svoju pracu poctivo... No a okrem toho, ked teda zeny nemaju problem davat 500 eur za porod, aby to nahodou nebola o chvilu oficialna suma za zazmluvnenie.

oksi77
23. máj 2012

@effkaa vies co ja neviem posudit ako to je ani nechcem nikoho sudit.ja som prvorodicka a nemam ani doktora chodila som celi zivot do rusoviec ku gin-cke a idem len tak z mm lebo ani ziadneho doktora nepoznam 😢 bude ako bude.jedine co mam zaplatenu epi lebo kazdi sa nato pita tak nech mi daju svati pokoj 😝 ani nemam na to abich si zaplatila vsetko co bich chcela

effkaa
23. máj 2012

@oksi77 ja viem, mne sa dobre pise, ja uz mam po porode, ale pamatam si, mesiac pred porodom, ked bol strajk lekarov v plnom prude a nevedelo sa ci nahodou nebude iba jedna porodnica otvorena, dala by som takmer cokolvek za to, aby som mohla rodit v pohode, v nemocnici, s lekarom a tak... takze mam na to nazor aky mam, aj ked nehovorim, ze za inej situacie by som sa mozno zachovala rovnako. Tak drzim hlavne palce, nech porod dopadne dobre a nech ste v poriadku. 🙂

alllexa1
23. máj 2012

@chloe001 - a kedy ides? Ja skusim zavolat zajtra, kedze dnes bolo uz neskoro...

chloe001
23. máj 2012

@alllexa1 objednala ma na 4.6., tak to snad stihneme 😉

hrivushka
23. máj 2012

@oksi77 keby bolo na mne, zaplatim si iba ten epidural, to je jedine na com ja trvam. moj chlap chce aby som mala doktora- tak nech ho teda zaplati a nech ma dusu na mieste. sama by som za to 500 eur nedala, je to podla mna velmi vela penazi, radsej by som to minula inac 😝 😀 tak snad bude ten doktor taky dobry ako sa o nom hovori, do telefonu moc dobry nebol, vzdy ked s nim volam, akurat operuje, ide operovat, alebo skoncil operaciu a vzdy sa hrozne ponahla. vyzera byt velmi zaneprazdneny 😎

oksi77
23. máj 2012

@hrivushka jejzis to fakt? 😲 tak to mi je luto ja ti ho fakt nepoznam 😒 presne ako hovoris ked uz si mam pomoct tak epi 😝 😝 ked nevidrzim nech mi to pichnu a nech ma nic neboli 😝

hrivushka
23. máj 2012

@oksi77 no, je velmi vytazeny asi, aj dnes ked som mu volala riesil dalsie dva telefonaty 🙂 ale inac ten doktor Rozemberg co som u neho bola na poradni sa mi zdal velmi fajn, bol taky prijemny. ale cele to ide na tej Antolskej ako na beziacom pase. zajtra tam idem na ultrazvuk tam som zvedava teda ake to bude

oksi77
23. máj 2012

@hrivushka rozenberga som videla takij velkej ujo 😀 aj chvalia ho ze je dobryj aj ludskyj.tak vela stastia ja idem az na buduci utorok na ultrazvuk a v piatok na odbery a poradnu

barushkaaam
23. máj 2012

Ahojte baby. Potrebovala by som od vas poradit. Chcela by som aby bol mm pri porode. Musi predtym absolvovat nejake poucenia? ci staci, ked to absolvujem ja? problem je totiz v tom, ze my zijeme v CR a pre mm by bolo takze sa do BA dostat len kvoli tomu....ale samozrejme tam pride, pokial bude treba...

blackswan75
23. máj 2012

@barushkaaam antolska nevyzaduje ziadnu prpravu pre otecka pri porode staci iba zaplatit poplatok 30 eur 😉

blackswan75
23. máj 2012

@effkaa ty si mala zazmluvneneho scholtza vsak? ja tiez idem k nemu prvy krat na poradnu teraz v pondelok 28. som zvedava aky je, aj ja si ho planujem zazmluvnit, som pocula ze je moc ferovy a kludny 😉

effkaa
23. máj 2012

@blackswan75 ano, ja som bola spokojna s nim 🙂

blackswan75
23. máj 2012

@effkaa a ty si prenasala, ked sa snazil vyvolat porod?

blackswan75
23. máj 2012

@effkaa ja mam termin sice az 27 jun ale chcela by som okolo 12.juna porodit, maly mal v 34tt uz 3000g je nakloneny vyvolavaniu ?

effkaa
23. máj 2012

@blackswan75 mala som stanovene dva terminy, jeden bol 3.1. a druhy myslim okolo 12.1. plod sa zdal byt uz velky (v skutocnosti nebol, ale ultrazvuk to tak vyhodnotil), mala som uzke porodne cesty a vyssi krvny tlak, preto sme diskutovali o tom, ci cakat alebo nie. Navrhol mi pockat tyzden a v pondelok 9.1. sa ukazat. Vobec som sa neotvarala, malicky bol privysoko, takze predpokladal, ze aj tak to skonci vyvolavanim. Az teda toho 9.1. som bola kusocek otvorena, ale maly bol aj tak stale vysoko, tak si ma tam nechali. S nim sa da velmi dobre porozpravat o dalsom postupe. Tak uvidis, co ti povie, ale ked na to nebude dovod, podla mna porod nebude chciet vyvolat.

effkaa
23. máj 2012

@blackswan75 no a ten cisarak bol kvoli tomu, ze som mala vysoky krvny tlak a maly bol vysoko a tie uzke porodne cesty... asi by to bolo prilis namahave. Oficialny dovod sekcie - vysoky krvny tlak a tiez som mala odhadovanu hmotnost malickeho cca tak ako pises ty, bala som sa, ze bude 5kilovy pri porode... ale uz priberal velmi malicko, narodil sa 3370 gramovy

blackswan75
23. máj 2012

@effkaa dakujem velmi pekne za informacie. uvidim teda v pondelok, si zlata 😉

effkaa
23. máj 2012

@blackswan75 daj potom vediet, ja som zvedava 😅

blackswan75
23. máj 2012

@effkaa urcite dam 🙂 inak ja som tam isla uz tento pondelok bola som tam uz o 7,15 dosla sestricka ci idem na krv, jaa ze nie poradnu ze ma posiela moj gynekolog, a ona ze to sa ale treba objednat, ja ze v pohode, bola celkom mila, tak ma dala o tyzden, doktora som vlastne ani nevidela, ale pytala sa ci ho chcem zazmluvnit 😀

effkaa
23. máj 2012

@blackswan75 mna sa pytali az na druhom stretnuti o zazmluvneni, ale asi sa zazmluvnuje cim dalej, tym viac, takze chcu urcite prednostne vziat tie. Zo mna si ta sestricka stale srandu robila, lebo ja som furt nieco poplietla 😀 😀

blackswan75
23. máj 2012

@effkaa aha tak preto mi dala tak rychlo termin 😀 😀 asi ano, to su iste peniazky k platu, a ja som si na zazmluvnenie odkladala od polky tehu mesacne tak to tak necitim , aj ked je to dost. ale mam pocit ze je to taka poistka ze bude o teba postaranee 😉 no mne stacila povedat ze tretie ide rychlejsie a ze aj skor, ze ak by som to do pondelka nestihla tak rovno na porodnicu 😀 😀 😀 😀

blackswan75
23. máj 2012

@effkaa este otazocka, ty si bola na standardnej alebo nadstandardnej izbe? a na navsteevy ste si drobcov vozili na nejakych vozickoch? ci na rukach?

effkaa
23. máj 2012

@blackswan75 bola som na standarde, tam navstevy nesmeli chodit a vozili sme ich len k takym presklenym dveram na vozickoch. V rukach sme ich v ziadnom pripade nesmeli nosit, to by sestricky urcite neprezili 🙂 ale ja to chapem, dost casto sa tam umyvalo a jedno posmyknutie by mohlo mat hrozne nasledky. No a potom ked sme ich ukazali v tej miestnosti presklenej, tak sme ich odlozili do takej inej miestnosti, kde sa o nich postarali sestricky a my sme sli za navstevou vonku. Myslim, ze tie na nadstandarde mali povolene navstevy, ale s urcitostou to neviem povedat.

blackswan75
23. máj 2012

@effkaa ano to viem, a to sa mi nepaci, na izbe sama nie si a myslim si ze take male mimi sa nemusi zrovna osidlovat bacilami niekoho ineho z "vonku" , podla mna sa na standarde da v pohode vydrzat, tie 4 dni, no nie?, boze ja uz sa tak tesim ked si toho drobceka odnesiem domov 😉

ivanka.7
23. máj 2012

@blackswan75 standard je uplne v poho 🙂 len postele vysoke, tak ma kazda postel este stupienok ako pre deti ked nedociahnu do umyvadla este 🙂

effkaa
23. máj 2012

@blackswan75 no my zeny sme vydrzali v pohode, neviem akeho mas manzela, ale tomu mojmu to bolo velmi luto. No ale chapal, ze musi pockat a ze ked vydrzal 9 mesiacov, vydrzi aj tych par dni. A ako @ivanka.7 pise tie vysoke postele boli hrozne, stupienok sme mali len jeden na izbe a velmi mi pomohol. Akurat si pamatam, ze sme sa nezhodli s primarom o tom, ze by som sa mala 24 hodin denne (teda aj v noci) starat o svoje dieta uz 24 hodin po cisaraku. Tak vtedy som nanho trochu vyletela, ale zasluzil si. Bola tam s nim vtedy aj sestricka a bola si to so mnou potom vysvetlit a uznala, ze sa este nemusim citit na to, aby som sa zvladla postarat o seba aj o dieta a teda si ho este na jednu noc nechali a ja si ho odvtedy uzivam 🙂

rainee
23. máj 2012

@ivanka.7 standard je v poho ak nie ste na izbe 3 ze sa tam neda pohnut, nevyfasujes poslednu izbu na chodbe kde je ako v mraznicke a cits cigaretovy smrad ked chodia sestricky hulit na balkon... Tolko len k izbe, porod, ochotu personalu atd.nejdem ani komentovat... Co sa tyka zazmluvnenia, moze sa stat ze lekar nebude moct prist ale potom peniazky vracaju, neviem ale ci sa dava aj nieco navyse okrem zazmluvnenia. Ja som nemala zaplateneho lekara ale uz by som si asi zaplatila, mozno by vtedy porod prebiehal inak. Mala som pocit ze k tym mamickam sa sprevali lepsie a viac sa o ne starali.

effkaa
23. máj 2012

@rainee my sme boli dve a je pravda ze na konci chodby je balkonik kde chodia sestricky fajcit... Tri na izbe to muselo byt fakt dost husto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre