Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akejka
16. jún 2009

marika ešte tebe som chcela odpovedať - ohľadom sekcie v celkovej anestéze...
bábo ti prinesú ukázať hneď ako sa preberieš, resp. keď sa zobudí 😉 Mne priniesli malú 3 hod. po pôrode - narodila sa o 3 nadránom a priniesli mi ju vyspinkanú usmiatu o 6. ráno 😉 Hněd mi ju aj priložili k prsku, ale nechcela papať, lebo bola ešte najedená z plodovej vody...
Nie je až tak dôležité, kedy ti ju donesú na 1. prisatie - či hneď po pôrode, alebo po pár hodinách...ale keď už ju budeš mať pri sebe, je dôležité časté prikladanie - aj každú hodinu, aby sa ti čím skôr spustila laktácia. Ja som po 2 sekciách a po 2. SC som si laktáciu naplno spustila 2. deň po pôrode častým prikladaním malej 😉
Ćo sa týka manžela, môže počkať pred operačnou sálou a hneď ako bábo umyjú a vyšetria ho pustia do tej teplej miestnosti a môže bábo nafotiť a natočiť (viď moje fotky 😉 ) Po sekcii môže ísť manžel aj s tebou na izbu, odniesť ti veci...chvíľku sa môžte porrzprávať...ja som teda bola dosť mimo, ešte mi účinkovala narkóza a ani neviem, o čom som sa s mužom bavila...hovoril mi, že som mala vyvrátené oči, ale že som reagovala, odpovedala mu, len niektoré veci .- napr. váhu malej, mi opakoval asi 5 krát... 😀

akejka
16. jún 2009

katka som rada 😉 A niekde na MK som čítala, že teraz prestala brať nových pacientov, že má veľmi veľa detí. Tak si mala šťastie, že si jej zavolala ešte ako tehu 😉 .
A na koliky nám najlepšie zaberal Sab Simplex. POradila mi ho aj suseda - magistrá z lekárne, že si ho novopečené mamičky najviac pochvaľujú 😉

jasminet
16. jún 2009

akejka - hej hej - mna uz dr. macuchova nezobrala, ze uz ma plno...a volala som jej asi pred mesiacom...

akejka
16. jún 2009

katrin gratulujem aj tebe ešte raz, aký rýchly pôrod si mala 🙂 No super.

kukenzi tiež gratulujem, už keď som si prečítala o tých 7,8 min. kontrakciách, čo si tu písala, mi bolo jasné, že rodíš 😉 Aj keď sa to nepodobalo kontrakciám z 1. pôrodu... 😉 U mňa sa tiež kontrakcie odlišovali, ani pri jednej som síce nemala krížové bolesti, ale až pri 2. pôrode som zažila tvrdnutie brucha a to som netušila, že už to sú pôrodné bolesti, lebo som nikdy predtým nezažila tvrdnutie bruška 😖
ale každé dieťa je jedinečné, zažijeme s ním iné tehotenstvo, iný pôrod...

Keď porovnám moje 2 dcéry - 1. dcérka: tehu celé bez problémov, cítila som sa lepšie ako kedykoľvek predtým, nebolo mi ani raz zle, skvalitneli mi vlasy...pôrod začiatok prirodzený, koniec - akútna sekcia...
Dcérka je povahovo kľudná, veľmi dobré a poslušné dieťa...

2. dcérka: prvý trimester mi bolo stále zle, to neboli ranné ale celodenné nevoľnosti, posledný trimester ma príšerne bolievala chrbtica, nepomohlo ani prechádzanie, ani sedenie, musela som si len ľahnúť na chrbát...
dcérka kopala v jednom kuse jak besná 😀, posledný mesiac sa mi pravidelne zakliesňovala do rebier, až ma paralyzovala... 😠 Pôrod tiež začal prirodzene, skončil sekciou...
a výsledok - je to malý ČERT ! Je divoká, neposlušná, od narodenia uplakaná, ukričaná 😀

katka1981
16. jún 2009

akejka, teraz uz konecne chapem, cim si si presla, kym som nerodila, tak mi tonic nehovorilo a to som mala super porod, az si zavidim. Obdivujem ta ze si este mala druhe babo.

katka1981
16. jún 2009

akejka nestras!!! ked mala nema koliku, zvazujem druhe babo 😀

akejka
16. jún 2009

katka tým som ťa nechcela vystrašiť 😵 Len som robila porovnanie... 😉 Mám kamošku s 3 deťmi - prvé dve porodila predčasne v 8. mesiaci (1.syna dokonca sama bez lekára v sanitke 😀 ) a 3. dcéru donosila na termín...pre ňu boli všetky 3 pôrody "malina", nikdy nepotrebovala epidurál, vždy začala rodiť, ani o tom nevedela...a zažila pár minút bolesti...všetky 3 pôrody jej trvali asi hodinu 😕 Ale najhoršií bol pre ňu 9. mesiac pri poslednom tehu, hovorí, že to bolo horšie, ako všetky 3 pôrody....že nemohla poriadne sedieť, ležať, chodiť, všetko ju bolelo, tlačilo...a ešte že kričala pri šití - po 1. pôrode v sanitke 🤐 Doktor jej vynadal, že porodí si sama v pohode a pri šití im tam kričí ??? Ona na to, ve´d to šitie bolí hrošie jak celý pôrod 😀

katka1981
16. jún 2009

inneska, no 7.7. je jasne najkrajsi datum, ale aj 3.7. len tak su to neparne cisla. Pozri na ten paradox, mne sa mala narodila 4.6. no ale zas muz ma rad parne a mala je jeho kopia 😀

katka1981
16. jún 2009

dadka212, velmi sa tesim, len to este potrva. Kokso ja si nemam co obliect, podprda kojenecka co som nosila pocas tehu mi je strasne velka, musim si kupit novu, lebo obvod mam uz ako kedysi, tehu veci su mi velke ale tie civilne zas male..... ktovie kedy mi schudnu boky, a ci vobec, lebo vahovo som uz len necele dve kila hore. Problem je ze veci mame po krabiciach a dnes som nemohla najst ziadne gate, ale aspon som nasla ucet za odsavacku 😀

katka1981
16. jún 2009

akejka, tusim nieco take mi pediatricka povedala do mobilu

fuj baby ako som sa zlakla, zas pipal monitor dychu a malu som nevedela zobudit, uz mravci no super. Joj spi tvrdo ako jej tatino.....

akejka
16. jún 2009

katka inak, keby som to všetko - čo som zažila v 2. tehu, pri pôrode a po ňom - zažila 1. krát, asi by ma to odradilo mať deti.
Lebo keď to všetko vymenujem - hrozné tehu (vyššie popísané) - teda 1. a 3 trimester,
- hrozný pôrod - ruptura uteri, takmer som prišla o život, aj malá... 😢
- a ešte k tomu sa mi po pôrode nehojila dobre jazva, hnisala celé šestonedelie, hrozil mi nový cisarák - opravný termín 😀 , z tej mojej hnisajúcej rany ochorela aj malá na zápal prsníčka (dostala odo mňa do vienka zlatého stafylokoka cez materské mlieko 🤐 )...
- a aby toho nebolo málo, ešte aj šestonedeľné očistky mi trvali 10 týždňov 😠

Mala som proste smolu, navalilo sa na mňa všetko čo mohlo. Všetky komplikácie pri pôrode a po ňom s nízkou pravdepodobnosťou 1,5 -2 % som dostala... 😀

Ale katka cez to všetko, ešte túžim po 3. dieťatku. 😉 Som optimista a verím, že by sa to všetko nezopakovalo...veď 1. tehu, pôorod, šestonedelie bolo O.K.
Lenže manžel sa bojí...aby ma neroztrhalo ešte počas tehu, alebo aby sa mi pri pôrode niečo nestalo a deti už nechce...Staršia dcérka mi na to hovorí, aby sme si zobrali ešte 1 dieťa z domova, keď by ma malo 3. tehu tak ohroziť 😉 No nie je zlatá 😀 ?

katka1981
16. jún 2009

akejka, dzim palce, mne prave zhorel obed, medailonky z daniela a zemiaky, Hlavne ze mala zije a uz sa za chvilu hlasi na kojenie.

inneska
16. jún 2009

katka...mne je v podstate zajedno, aký bude dátum, len nech je maličký zdravučký..to je pre mňa najhlavnejšie 🙂

katka1981
16. jún 2009

letim kojit

inneska
16. jún 2009

tak sophinke prajem dobrú chuť 😉

katka1981
16. jún 2009

inneska jasne, uz je nahltana a nechce odgrgnut lebo uz spinka 😀

katka1981
16. jún 2009

Mame sab simplex od pani doktorky 😀 a ideme na prechadzku, majte saaaa

dadka212
16. jún 2009

Kati a ako dávaš tie kvapky, keď je v návode napísané, že do každej flašky s mliekom, to mám dávať na každé kojenie? lebo mne malá papá aj každú hodinku niekedy,, tak teraz neviem či jej to neublíži keď budem dávať tak často 😝

a jasné, šak môžeme sa stretnúť hocikedy inokedy keď si už budeš mať čo obliecť 😎

katrin79
16. jún 2009

ahojte zienky, idem vam napisat, ze tehula vcera porodila babatko, pisala mi vcera sms, ale nemala som cas sa dostat na net skor, takze:
v pondelok o 19.50 prisla na svet Heidinka po turbo rychlom, no strastiplnom porode. Miery idealne 49 cm a 3050 gramov

dadka212
16. jún 2009

Tehulka gratulujemééé k dcérke, prajeme hlavne vela zdravia 🙂 krásne meno ste vybrali 🙂

katrin79
16. jún 2009

Katuska, to mi je luto, ze mala vam dava takto zabrat, nasa Laura je celkom kludna, ale dnes v noci sa budila skoro kazde dve hodiny, co bola bud hladna, alebo sa pokakala, no zabava bola, som taka vyspata, ze az ...
dnes bola u nas sestricka od pediatricky 2 hodiny, tak sme vsetko prebrali a zajtra alebo pozajtra pride doktorka pozriet malicku, dostali sme recept na tie vitaminy K a C, ako to davate vasim babatkam? mne radila dat na lyzicku s mlieckom alebo s dojc.vodou a dat prehltnut malej, uz vidim, ako mi to vypluva, muz isiel pre to teraz do lekarne a museli sme ist kupit aj kvapky do ocka, lebo jedno ocko pomaly nemoze ani otvorit, take ho ma zaslzene chudiatko, dufam, ze kvapky zaberu

dadka212
16. jún 2009

Katrin ja dávam na lyžičku s mliekom a potom dám prso a kojím 🙂 vigantol musíš dávať s mliekom, lebo je to vitamín rozpustný v tukoch, čiže kebyže to dáš do vody, tak ako keby si ho ani nedala 😉

katrin79
16. jún 2009

ano viem, ze to Kcko sa dava do mlieka, ale Ccko mi povedala, ze mozem do vody

katrin79
16. jún 2009

vlastne Kcko je Kanavit a Dcko je Vigantol, mam v tom chaos 🙂

inneska
16. jún 2009

jéééé 😵 😵 😵 tehulke gratulujem k heidinke...tak konečne to má za sebou, sa tolko bála, že neporodí...a už je z nej šťastná maminka 🙂 🙂 🙂 hlavne vela zdravíčka, šťastíčka a mliečka prajem 🙂 🙂 🙂 🙂

gertka
16. jún 2009

tehulka...gratulujeeeem..konecne si sa dockala 🙂

majkas
16. jún 2009

tehulka gratulujem aj ja 😉

akejka, po tom co si tu napisala fakt obdivujem tvoje odhodlanie na 3.babo 😉

katka1981
16. jún 2009

dadka212, tak manzel bol u pediatricky a zas sme mudrejsi. Nesmiem kojit castejsie ako kazde 2 hodiny ajkeby mala vrieskala ako diva. Teraz si to uz zacinam pisat kazde kojenie aj prebalovanie aj odgrgnutie vsetko. Teraz si vyptala po 2,5 hodiny. Tak ja mam davatten Sab 10 kvapiek pred kazdym druhym kojenim a dala som jej to na lyzicku a s muzovou pomocou to krasne spapala, chutilo jej to. Pomohol aj muzov prst, ze zvysok z lyzicky utieral prstom a ona mu ho cmulala. Mala trosku potom krce ale uvidime az vecer ako zaberaju a kazala aj biogaiu kvapky 1x denne 3 kvapky a je super lebo ja ich beriem uz vyse mesiaca. Taktiez muzovi na brucho ukazala ako ju mame masirovat, ze ju mozeme dat na brusko nech sa mrvi, a mozeme pod nu podlozit nejaky balonik pod brusko.

katka1981
16. jún 2009

tehulka konecne si sa dockala, gratulujem, mame dalsia babulku 😀

katrin, mame od pediatricky lieciky, verim ze pomozu.

baruskah
16. jún 2009

Ahojte... majka dakujem za info, uz sme kludnejsi...
Neviete niekto o kolkej je zajtra prednaska k epi? a kde?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre