Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzuj
31. mar 2010

Baby neviete mi prosim niektora povedat ako je to na Antolskej s plienkami? ...ako ste im ich dali? resp. celkovo ako to funguje, date cely balicek a oni potom ho oznacia a davaju plienky z toho Vasho len Vam, alebo sa to stane automaticky standartnym a davaju celemu oddeleniu, lebo ja som kupila balik so 108 ks a teda to asi neminieme za cely pobyt...a ani sa mi to nechce trepat.....tak som oddelila 30 ks a ze to im dam...ale teda neviem, ze kedy sa to dava, najma ak nakoniec pojde clovek cisarskym a budem mimo jeden den....kedy sa tie plienky davaju...
a ked chcem balit na široko, tak bavlnene plienky davaju? ci mam zobrat?, tie ortopedicke nohavicky beriem..

zuzuj
31. mar 2010

jaj pisem ako hotentot...ale tak ranna hodina 😀

certica
31. mar 2010

zuzuj, plienky aj vlhcene obrusky treba priniest. babo mas vo voziku, a tam si nechas aktualne aj 1-2 plienky+ vlhcene

ituska
31. mar 2010

zuzuj-ja som si balik s plienkami nechala na voziku-dole je odklad. priestor aj s utierkami, ked sa starali sestricky o malu,pouzili plienky z balika. Zvysok co ti ostane si zober potom domov- zidu sa Ti, mi sme minuli prvy mesiac cca 200 plienok...latkove plienky aj postolky davali nemocničné .

evil15
31. mar 2010

Ahojte baby chcem sa spýtať či nemáte náhodou niektorá kontakt na cicimon neozvala sa tak by sme chceli vedieť čo je snou, dakujem

ciefulik
31. mar 2010

evil, nie, a IP nereaguje?

ciefulik
31. mar 2010

zuzuj, na začiatku si vypýtali 2-3ks, inak ich máš stále pri sebe naspodku vozíka, kde spinká bábo a používaš

ciefulik
31. mar 2010

bavlnené som mala 4ks so sebou, ale v kuse nás zásobovali a posielali si vymeniť, ak bola zašpinená /kako, grcka/, tak som svoje novučičké ušanovala domov 😀

nanika
31. mar 2010

S cicimon som bola vcera naposledy na poradni a vsetko bolo ok...

matenka
31. mar 2010

ale 30 ks sa mi zdá na celý pobyt málo, my sme míňali min. 8 denne, lebo bábo treba stále prebalovať, moja vkuse kakala smolku
inak ako baby hovoria, vo vozíku som vždy nechávala tak 4 plienky pre sestričky, inak som si ju potom už skoro stále sama prebalovala

jasminet
31. mar 2010

ja som mala ten balik newborn 43ks a ani som ho tam cely neminula. prvy den mala plienky od sestriciek a potom uz moje. vo vozicku som stale mala cca 5ks+utierky keby som ju na noc nechala u sestier a inak som mala u seba vsetky plienky

zuzuj
31. mar 2010

Dakujem baby, viem, ze 30ks bude asi malo, ale mam taku krabicku do ktorej sa viac nezmesti 🙂 tak potom mi nasi ci muz donesie dalsie...aby som zas nemala kufor napratany, lebo len tie plienky by mi zabrali pol kufra 🙂
Tak fajn , balim kufor a vymyslela som to tak, ze som si oddelila taku mensiu tasku, kde budem mat cisto veci potrebne len na porod a potom kufor kde bude zbytok veci. No a do tej tasky na porod si dam 10 plienok a koselu a prezuvky, uterak a kozmetiku, zupan a nejaku vodu atd. A v tom sa mi mozu aj sestricky hrabat keby sa to nahodou zvrhlo na cisarsky, a ja by som nemohla vstat a dat sestrickam plienocky. Tak im poviem nech sa pohrabu v menšej taske 🙂 Vlastne aj tie utierky si tam dam...
Inak je super ze zasobuju normalnymi plienkami, lebo si neviem predstavit ako by som zistila, ktore su nemocnicne a ktore su moje. Ja stale musim operovat s tym , ze budem mat mozno cisarsky a nebudem uplne sebestacna hned, tak aby sa to nepoplietlo...
Inak a take ze uterak po kupani krpcekov berete svoj? ci po kupani ste zabalili do erarnej plienky..?

matenka
31. mar 2010

zuzuj mne po sekcii bolo úplne jedno do akých plienok ju balia
a po kúpaní mi ju doniesli vždy oblečenú v erárnych veciach, neboj, takéto veci v danom momente nebudeš riešiť a ak sa ti dačo nebude páčiť tak to povedz priamo sestričkám a oni väčšinou vyšli v ústrety

jasminet
31. mar 2010

osusia ti ju erarnym uterakom ci cim to tam robili + ju prezlecu do erarneho cisteho.
hned pri porode po tebe plienky nikto nebude chciet, skor podlozky pod teba pripadne aj vlozky

matenka
31. mar 2010

mne po sekcii dávali aj vložky aj podložky, dokedy ma nepresťahovali na normálnu izbu

jasminet
31. mar 2010

ja som rodila prirodzene a hned pri prevoze odo mna pytali podlozky a hned na izbe vlozky

zuzuj
31. mar 2010

No aj mne bude jedno do coho ju zabalia 🙂 nejde o to, ale prave sa obavam buzeracie, ze to budu od mna chciet a budem to mat na spodku kufra a pod.... resp. uterak po kupani krpatej som si ani nechcela brat, ze vsak ju utriem do novej erarnej plienocky cistej kazdy den....preto som sa pytala...
vidim baby, ze mate roznorode skusenosti....tipujem, ze zalezi od sestricky resp. po sekcii vidim, ze beru ohlad......no tak ja davam do tasky nejaku podlozku aj vlozku , ostatne do kufra...aj ked tie vlozky rozbalovat ...no do kelu..asi ja sa spolahnem ze mi nejaku daju , kym sa spamatam a zistim kde je sever a kufor 😀

certica
31. mar 2010

ked si po sc na JIS je samozrejme, ze sa o teba komplet postaraju (ten 1 den).
inak este 5r. dozadu, ked som rodila starsieho, mali sme k dispozicii erarne vlozky aj na normalnej izbe viac menej pocas celeho pobytu, ale to uz je minulost.
podlozky na postel aj vlozky treba mat v kazdom pripade svoje. neviem, ako je to na nadstandarde...

zuzana39
31. mar 2010

ahojte pred mesiacom rodila na nadštandarde kamoška a tam sú vložky na izbe.

certica
31. mar 2010

no, akurat ze nikdy dopredu nevies, ci sa na ten nadstandard dostanes

zuzana39
31. mar 2010

ja osobne ani po ňom netúžim,aj tak si neni na izbe sama,tak na čo to je vlastne dobré?

lucia169
31. mar 2010

zuzi mozes byt aj sama na nadstandarde, ale platis celu izbu t.j. 2000 Sk na noc, teda ak je cela volna, co pochybujem, a tiez nevidim vyznam ak tam nemas byt sama a cely den ti tam chodi rodina tvojej spolubyvajucej, to je pekne odveci.

evatko
1. apr 2010

Baby, vcera som sa nahodou dozvedela ako to funguje s tymi tehulami, kt su na Antolsku poslane od obv. gynekologa na konci tehu. MusiA ist do dveri, kde je v ten den napisane PRENATALNA PORADNA. Vcera tak moja sestricka poslala dve o dum dal, ze oni PP nemaju(najblizsie piatok tusim). A minule na poradni bez problemov taku zobrala(ale to bol asi iny den, neviem, nepamatam si)
Inak moj cipok tvrdy jak stolverka, cestu si neskracuje 😢 , takze sa nikam neponahlam. A pytala som sa dokiho na to platenie otca pri porode, on, ze naco si to budem platit popredu, ze to staci aj v den D, alebo aj po porode. Inak uz vidim, ako tam mm pustia bez listka o ztaplateni(...smernice ...bla bla)

ciefulik
1. apr 2010

evatko, manžel sa nedá platiť dopredu, dostane lístok od sestričky až keď vojdeš na treťom dovnútra, no a v kľude si to pojde zaplatiť do pokladne 😉

zuzana39
1. apr 2010

baby to záleží asi podla toho kto Vám to povie,ja napr.už zaplateného mm pri porode mám,ked som bola naposledy v poradni,som sa na to pýtala a bolo mi povedané,že možem aj hned,tak som išla dole to zaplatiť a hotovo.Myslím,že pár stránok dozadu,niektorá tiež písala,že už to má zaplatené.

zuzana39
1. apr 2010

ked som ležala na oddelení,tam mi zas sestrička povedala,že stačí to zaplatiť aj po porode,ked si pojdem do šatne pre veci,takže preto si myslím,že oni sami nevedia kedy zaplatiť 😉

matenka
1. apr 2010

baby neviete ako je to s platením doktora pri sekcii?

nanika
1. apr 2010

Matenka, co ja viem, na to su vseobecne predpisy pre operaterov, tak isto sa zazmluvni lekar, ako pre porod, cena neviem, kedysi to bolo 7 tis.

matenka
1. apr 2010

nanika, veď ja keď som bola prvý krát tak som platila 7000 za doktora pri sekcii, ale kamoška mi hovorila, že na kramároch je to inak, vraj tam sekcia stojí 4000, tak preto sa pýtam, či to nie je aj na antolskej tak

zuzuj
1. apr 2010

matenka: to je tak, ze ak si nikoho nezazmluvnis a nastanu nejake tazkosti, ze sa rozhodnu ti urobit cisarsky...tak potom neplatis za sekciu nic. Avsak ak dopredu vies, ze ides na cisarsky tak predpokladam, ze si niekoho vtedy kazdy chce zazmluvnit a neriskovat , ze ho budu nutit rodit spontanne...tak vlastne a za zazmluvnenie sa plati na Antolskej tych 7 litrov.
kuk sem: http://www.nspr.sk/Sluzby/platene-sluzby/ps-zoz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre