Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

blackswan75
21. máj 2012

@eemmaa ja k scholtzovi ma pondelky, idem si ho aj zazmluvnit 🙂

eemmaa
21. máj 2012

@blackswan75 hej pocula som ze je dobry ale to som od mami pocula na kazdeho jedneho porodnika ktory tam je ze su fakt sikovny dr na antolskej

katkagab
21. máj 2012

Ahojte,
ja len, že som dnes bola v poradni a od minulého týždňa, kedy som bola otvorená pre špic prsta, sa otváram ďalej - už na prst. Termín podľa PM je 3.6. ... no ale pani doktorka dnes skonštatovala "žeby májové?" 🙂
tak sme veľmi zvedaví 🙂

blackswan75
22. máj 2012

@katkagab drzim palceky aby si mala bezproblemovy porod 🙂

eemmaa
22. máj 2012

@katkagab aj ja sa pripajam a drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂

adka1987
22. máj 2012

@katkagab aj ja držím palce. ja som bola dneska prvýkrát v poradni na antolskej. povedala mi, že sa dobre otváram, že mám bránku na 3 cm a že možno sa už ani do bud. týždňa ani neuvidíme a možno vydrží 2 týždne. a to mám mať termín 16.6. 😨
@eemmaa na tvoje odporučenie som bola u dr.dubčákovej, bola veľmi zlatá. ďakujem 😅

eemmaa
22. máj 2012

@adka1987 tak to som rada, ja idem vo stvrtok 🙂 cakala si dlho? a co hovoris na sestricku?

adka1987
22. máj 2012

@eemmaa 🙂 práveže som dlho ani nečakala. bola som tam od pol deviatej, začala ordinovať o 8:45 a o 9.10 som už išla preč. 😵 4 boli predo mnou. po mne už nebol nikto, až neskôr. práveže aj sestrička bola úplne milá. to ja mám také šťastie bud na sestričku alebo lekára. hned sa človek cíti inak ked s ním normálne zachádzajú 🙂 držím ti palce 😉

eemmaa
22. máj 2012

@adka1987 dakujem, hadam ani ja vo stvrtok nebudem cakat 🙂

blackswan75
22. máj 2012

@adka1987 aj ti robili monitor ? Aj sono?

ivanka.7
23. máj 2012

@blackswan75 pochybujem 🙂 na sono sa zvykne objednavat (alebo doktorka svojim pacientkam urobi sono na dalsej poradni pred zaciatkom ordinovania 🙂) a na pasy napr. mna neposlali ani raz, len vzdy doktorka skontrolovala ozvy 🙂
@adka1987 ona je super 🙂 a drzim palce. Mne vravela, ze ju pockam do 5.4. (31.3.-4.4. nebola v nemocnici) ale samozrejme ten moj baran v kozi babatka -dievcatka sa rozhodol 31.3. vecer ze o sebe da vediet, 1.4. som stravila v nemocnici a 2.4. po polnoci sa krpata narodila :D

bety04
23. máj 2012

moja rada - treba si zazmluvnit porodnika, bude o vas urcite lepsie postarane a porod prebehne lahsie, bez toho uz rodit nepojdem 😠

ivanka.7
23. máj 2012

@bety04 a ja som rodila bez toho a mala som skvely tim okolo seba, ako keby som ich mala vsetkych zazmluvnenych a to tam bol frmol ten den 🙂

adka1987
23. máj 2012

@eemmaa ja vždy chodím radšej aj o pol hodinu skôr ked ma nejaký lekár ordinovať. tak nech tam dlho nečakáš 🙂

eemmaa
23. máj 2012

@adka1987 aj ja tak chodim ale kedze mam mat aj ultrazvuk tak potom ma hned bere aj na vysetrenie tak ze tam asi dlho sediet nebudem 🙂 ale tak clovek nikdy nevie

adka1987
23. máj 2012

@blackswan75 nerobila mi sono, ako vraví ivka, treba sa objednať. chcela som sa objednať a voľný termín bol až 5.6. a to mi lekárka povedala, že sa mám objednať skôr ako za 10 dní, lebo som naposledy bola v 30. týždni. a taktiež som sa mala objednať na epi a tam tiež voľný termín 4.6. alebo 5.6. možno dovtedy porodím a nebudem mať nič 😕
@ivanka.7 ďakujem 🙂 uvidíme, kedy sa bude chcieť ísť malému na svet. a to si bola v koľkátom týždni? bolo by dobré, keby už chcel ísť von, lebo len takto sprosto čakať na kontrakcie kedy prídu je dosť blbé :D

adka1987
23. máj 2012

@eemmaa veru, človek nikdy nevie. kedy si bola naposledy u nej? a ti už povedala, či si otvorená?

chloe001
23. máj 2012

@adka1987 kokso, to aby som sa na to poucenie o epi objednala uz teraz? 😨

adka1987
23. máj 2012

@chloe001 radšej áno :( máš číslo? včera som si ho opisovala. volá sa tam od 13.-14.00

chloe001
23. máj 2012

@adka1987 mam odfoteny ten oznam, co mali na ambulancii

eemmaa
23. máj 2012

@adka1987 ja som bola minuly stvrtok a maly sa este drzala ale tiez povedala, ze uz mozem ocakavat bud kontrakcie alebo odtecenie vody tak ze asi tak 🙂 a teraz idem zajtra tak uvidime co mi povie 🙂

adka1987
23. máj 2012

@eemmaa daj potom vedieť ako si na tom 🙂

eemmaa
23. máj 2012

@adka1987 urcite zajtra napisem co sme sa dozvedeli 🙂

bety04
23. máj 2012

@ivanka.7 tak si mala stastie, len v dobrom zavidim 😵

ivanka.7
23. máj 2012

@adka1987 ja som mala TP 4.4., takze bolo vsetko ok, len na poradni toho 27.3. ked som bola, tak to vobec nevyzeralo na porod 🙂

ivanka.7
23. máj 2012

@bety04 ani som sa nestretla s tym, ze by ine dievcata co boli so mnou v porodnici, mali zle skusenosti, co sa personalu tyka, takze ak sa tebe nieco neprijemne stalo, mrzi ma to, ale pride mi to skor ako vynimka...

adka1987
23. máj 2012

@ivanka.7 tak si to maličká pekne naplánovala 🙂

bety04
23. máj 2012

@ivanka.7 nie je to kvoli zlemu personalu, to sa nemozem stazovat, aj sestricky aj doktori su uplne super, mna len nechali cez velkonocne sviatky 2 dni so silnymi kontrakciami, nemohla som sa otvorit, nakoniec po 4 hodinach na porodnom stole usudili, ze mi spravia sekciu. Som si ista, ze sa to dalo riesit inak, urcite existuje prostriedok, ktory to vedel urychlit. keby som mala svojho porodnika, pomohol by mi skor. Nebolo to naozaj kvoli personalu, ale preto, lebo proste to tak funguje vsade, nezaplatis si, nemas...

lillinka01
23. máj 2012

@hanka1111 ahojky, a tato pani Dr. je v ktorej ordinacii? nevies, ci berie este nove pacientky do prenatalnej poradne? dakujem 🙂

ivanka.7
23. máj 2012

@bety04 tak ja som nemala zaplateneho, cely den s kontrakciami som tam sice bola, ale preto, ze som to ja nechcela urychlovat a monitor sa tvaril, ze ziadne kontrakcie nemam 🙂 a ked sa konecne slabe kontrakcie na monitore vecer objavili, tak sup do porodneho boxu, epi, pustenie vody, oxy (to uz som suhlasila) a na prirodzeny porod... ktory ale nedopadol a tiez som sla sekcou, lebo mala sa zasekla celom o lonovu kost. Nemali dovod mi to urychlovat kvoli nejakym sviatkom, praveze by sa im podla mna hodilo keby som rodila neskor, lebo ten den tam bolo 15 porodov a doslova naraz sme sa zrazili dve sekcie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre