Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

hellosona
20. nov 2007

dakujem 😉

katrin
21. nov 2007

Aby som to uviedla na pravú mieru... Pokiaľ porodíte v termíne a dieťa vám nejde z nejakého dôvodu na JIRS alebo na oddelenie patologických novorodencov, deti Vám budú dokrmovať strikačkou a glukózou. Ak je dieťa na jednom z týchto oddelení, dostáva buď sondou alebo fľaškou (!!!!) UM. Svoje mlieko nosíte odstriekané a dieťa ho dostáva počas dňa spolu s UM, pokiaľ ho nie je dosť na všetky dávky, ktoré mu vypočítajú. Mimochodom, keď tam boli naši chlapci, nikto sa ma ani len neopýtal na to, či chcem alebo nechcem kojiť, alebo či mám alebo nemám dostatok mlieka. Chyba bola možno aj v tom, že mi deti ukázali až dva dni po pôrode a to už som prišla a chalani boli nasondovaní 😔 🤐

Laktačná sestra na oddelení šestonedelia existuje, akurát my sme nemali s ňou dobré skúsenosti (ležala som s dvoma ďalšími kočkami na izbe, obidve rodili už svoje druhé dieťa). Ak sme chceli niečo poradiť, hlavne ja, ako mám odsávať, ako často, ako si pomôcť, odpovede som sa nedočkala... Len občas na niekoho nakričala, že to má robiť takto ("""") 🙄 a tak stláčala bradavky, že som ich ešte polhodinu mala od jej rúk červené... 🙄 🙄

Hellosona, pozri si prvé stránky tejto tém, tam nájdeš zoznam toho, čo treba hlavne pre teba. Pre bábätko potrebuješ iba vlhčené utierky a keď pôjdete domov, tak oblečenie. Počas pobytu v nemocnici obliekajú detičky do nemocničných erárnych vecí

petrulla
21. nov 2007

Uf - ked tak čítam skúsenosti Katrin s laktačnou sestrou ... som celkom rada, že som nemala česť ju spoznať 😒

ella1
21. nov 2007

no ja som tam tiež rodila a ak mám byť úprimná,čakala som viac.mala som 20 rokov ešte hamblivá som bola 😅 ....
prišla som tam,manžela nechali von.nevedel,čo so mnou je,nechali ho tam čakať,klopal,zvonil,nik nevyšiel.po dvoch hod. ho poslali domov,nič mu nepovedali,pritom ked som tam vošla,tak hned vedeli,že asi budem rodiť.
spravili mi klistír,oholili,potom som išla na wc a osprchovať sa.a vraj,čo tam tak dlho robím 😖
potom mi pichli asi 3 injekcie-dnes už viem,že to boli vyvolávačky,lebo to bolo večer a zrejme sa im nechcelo tam trčať celú noc.išla som zas do sprchy,ktorá neodtekala,takže som musela čakať,kým odtečie a zas si trochu pustiť vodu.tam sa mi zdalo,že asi zas musím na vecko,lenže sa mi to nezdalo,tak som sa chytila dole a zistila,že to ide už bábo.volala som na sestričku,natiahla na mňa(ešte som bola mokrá) košelu,takže mi potom bola zima 😠
ledva som vyšla na stôl,skoro som sa šmykla na chodbe a išlo sa na to.
strášne nepohodlná poloha.ešte tam sestrička na mňa bola nepríjemná,že nemusím tak kričať.pritom ja nekričím,ani tam som nie,ale nejaké zvuky z vás predsa len idú.no po 10 min. bolo po všetkom.nakoniec ma tam nechali ešte asi hod.,triasla som sa od zimy,síce ma zakrili plachtou,ale ponožky by som rada.
dcéru mi doniesli až po 15-tich hodinách.
na novorodeneckom ziapala na mňa sestrička,že mám chodiť.pritom ledva som z tej vysokej postele zliezla,skoro som odpadla 😠
v izbe bola strašná zima(november),tak nám potom konečne dali ohrievač.
tiež neviem,čím krmili dcéru,kým som nekojila.nikto vám nič nevysvetlil.
mala som ísť domov v utorok,tak si manžel vybral voľno,ale nepustili nás ešte.až v stredu,ale to sa už nevedeli dočkať kedy vypadnem.namali miesto a čakala rodička na posteľ,ale manžel bol mimo roboty,tak kým sme ho zohnali bolo poobede.ani obed mi už nedali a stále sa pýtali,kedy už po mňa príde.
no a to,že sa nám chodili do rozkrokov pozerať študenti,už ani nevravím. 😠
toť moja skúsenosť.dnes by som si toto už nedala.ale bola som vtedy ešte mladá a bála sa povedať,čo sa mi páči a čo nie.

no a doniesť sme si museli aj plieky pre dieťa(ja len,že niekto tu písal,že len utierky).ale možno sa to už zmenilo.

ena
21. nov 2007

aj ja viem o tom, ze pre babo utierky+ plienky jednorazovky...

certica
21. nov 2007

tak jednorazovky sotva niekde dostanes, to bolo asi myslene na bavlnene
enus, kedy sa chystas do poradne? (myslim den)

ella1
21. nov 2007

ni,certica.naozaj jednorazove plienky si musis doniest.

certica
21. nov 2007

ella, ved hej - to patrilo tvojmu prispevku 😉

l.lara
21. nov 2007

katullka, ja som tiez z PK a bola som na prednaske laktacnej poradkyne v materskom centre. predbezne vraveli ze by chceli zorganizovat dalsiu, ale termin nepovedali. (niekedy buduci rok..) inak vsetko co sme tam riesili by si mala najst na stranke

http://www.provita.sk/txtbkintro.htm

ja som tiez v 32tt a chcem rodit na antolskej, tak sa tam mozno stretneme🙂zatial chodim do poradne v PK.

aini
21. nov 2007

ahojky ena, tak som nezabudla a píšem 😉
na moje prekvapenie šlo všetko ako po masle. vchod do poradne je cez polikliniku, hned tá chodbička ktorou vojdeš sú gynekologické ambulancie, ja som bola na 27 u Dr. Dubčákovej. prišla som okolo pol jedenástej, pre istotu som sa spýtala sestričky ked vyšla z dverí, či tam môžem čakať, že sa idem 1x hlásiť v nemocnici a ona že ak chcem môžem, ale že aj na 25 sa dá. tak som už zostala na 27. dr. Dubčáková je veľmi mladá doktorka, celkom príjemná, zmerala mi tlak, spravila prehliadku, a na ďalší týžden idem znovu v stredu na 11.00. do poradne. bola som ešte na EKG, to bolo od tej ordinácie do prava, po schodoch dolu a hned asi druhé dvere bolo EKG, čakala som asi 5 min. papierik z vyšetrenia mám nosiť so sebou v tehotenskom preukaze. potom som sa bola objednať na UTZ, na 3.12. mi dali termín, ten je na č.24, na tej istej chodbe ako Ordinácia. a bolo 12.00 keď som odtiaľ odchádzala a potom som išla ešte o 14.00 na poučenie o epidurálke - to je na ARE. takže som nadmieru spokojná ako to dnes išlo. 🙂
a teraz zarezávam v robote. 😀

ivetah
21. nov 2007

aini: to malo taky super priebeh? ja sa prave dsim toho, ze tam budem hodiny cakat, ze na uzv budem musite ist vraj na 5.poschodie a robi ho uplne iny lekar. ale tak ako to ty popisujes, tak je to vcelku v pohodke? a budes si dr. dubcakovu aj zazmluvnovat, ci este nevies? dakujem.

aini
21. nov 2007

nie nebudem si zazmlu´vnovať žiadneho doktora, už som o tom písala, sa mi to zdá veľmi veľa peňazí. ale naozaj je veľmi milá.

december
21. nov 2007

Ahoj aini .To budes urcite ty . Sedeli sme dnes vedla seba v cakarni u dr. Dubcakovej a na prednaske oproti sebe. Aj my sme dnes všetko vybavili naraz. Bola som velmi rada. 🙂 🙂 🙂

ena
21. nov 2007

aini: dik 🙂 a nemala by si uz byt doma na materskej dovolenke? Tak ako robota ?🙂

katrin
22. nov 2007

sorry, vypadlo mi to, že aj jednorázové plienky a utierky pre bábätko 😔

petrulla
22. nov 2007

Baby,
čítala som čo písala ELLA. Musím Vás ubezpečiť, že také zlé to tam UŽ -nie je.Porodne aistentky boli naozaj milé. Stále mi vraveli - nebojte sa, všetko Vám vysvetlíme, všetko bude OK. Rodila som v noci a nemala som pocit, že sa niekam ponáhľajú.Dokonca sme ešte klebetili.Niekedy boli trošku ráznejšie, ale myslím, že to nebolo na škodu (keď mi do ucha jačala - TLAČIŤ, tak len aby ma vyhecovcala k vyšším "výkonom" 😀 A keďže som mala partnera zo sebou, tak myslím, že by si ani nedovolili nejaký nevhodný prístup.
Ja som teda veľmi citlivá ( 😉 ), ale bola som milo prekvapená. Takže žiadne strachy 😉

ella1
22. nov 2007

no ved áno,ved ja som tam bola už pred 8-mimi rokmi.
akože ono to možno vyznelo hororovo,ale dalo sa vydržať.a neboli tam všetci takí.asi tie dve sestričky.
no a sprchu asi už opravili 😀

petrulla
22. nov 2007

Ale treba ich trochu pokritizovať.
Ked som tam ležala ja,tak tam (ako som už spomínala) bol plný stav a stalo sa , že mamičky sedeli dve hodiny na stoličke a čakali na prepúšťaciu správu a na ich posteliach už ležali nové mamičky. A sanitárka vyhlásila: no dúfam, že zajtra to bude na internete, že vyhadzujeme mamičky .....
Takže ked aj sanitárka sleduje internet .... trochu kritiky mono len pmôže 😉

rybka78
22. nov 2007

aj lekari citaju nase hodnotenia. minimalne viem o dvoch 🙂 😎

dadka212
22. nov 2007

Keď sme mali "besiedku" s pánom primárom novorodeneckého tak hovoril, že čítajú čo sa o nich na nete popíše...
Ja nemám prečo na nich nadávať, ja som nečakala, že budú okolo mňa skákať ako s nasolenou zadnicou veď nejdem do interhotela, ale do pôrodnice 😝 a pôrod bol najkrajší zážitok v mojom živote aj vďaka pani doktorke a sestričkám 😉

petrulla
22. nov 2007

Ale vždy je čo vylepšovať 😉

dadka212
22. nov 2007

No je čo vylepšovať, ale z druhej strany nie som slepá a vidím, že majú málo personálu a veľa pacientov

A ešte by ma zaujímalo ktorá to najprv povedala priamo doktorom alebo sestričkám že sa im nepáči ich prístup a až potom vypisovala na net 😒

valy
22. nov 2007

petrulla, ja som asi mala stastie na prisernu porodnu asistentku, manzela mi poslala domov a mne cely cas rozpravala, ze este nejdem rodit, ked som vravela, ze uz idem a mam velke bolesti, tak do mna hucala, ze budu este ovela horsie a budu trvat este velmi dlho. nakoniec mi nestihla spravit ani pripravu, lebo som uz naozaj isla rodit, co ju akoze velmi prekvapilo. ani epiduralku mi samozrejme nedali. a to som tam vtedy v noci rodila jedina, tak sa nemaju ani na co vyhovorit.

a nemala som sancu jej nic povedat, lebo som bola prave zamestnana rodenim, potom som sa snazila prezit a potom som ju uz nestretla

valy
22. nov 2007

moj nazor je taky, ze dalsie dieta radsej porodim doma, ako by som mala ist znova na antolsku

aini
22. nov 2007

ena, nejdem na materskú, lebo nemám na ňu nárok, som nerobila na Slovensku a ani som si neplatila sociálku. ináč by som išla od 13.11. takže zatiaľ robím, ale to mám iba brigádu, takže aspoň zabíjam čas 🙂

ahoj december, tak to sme sa naozaj stretli, držím palčeky aby ti všetko vyšlo, aj keď to už bude možno budúci týžden.
my sme zatiaľ včera ešte stihli poskladať postieľku, tak som sa z nej vytešovala, zavesila som vreckár, a dnes idem pakovať kufor do pôrodnice - pre istotu. 🙂

verulka
22. nov 2007

teda baby, a preco nedavaju striekackou MM? V ruzinove to tak bolo- prve dni sme dostavali striekackou mm od mamin, ktore ho mali uz rozbehnute a bolo ho dost. Pri Radkovi sa mi pokusali dat len glukozu, ale to mojmu zrutovi nestacilo, tak sme dostali mliecko...mne sa mliecko spusta 24hod od prisatia (okrem toho na porodnej sale) a mne vsetky deti 5-6hod po porode spali ako drievka...uff, tak to som zvedava ako to bude. 😖

nevesta
22. nov 2007

Verulka, uz sa to nesmie, mozu pouzivat iba MM od darkyn a toho nemaju vela (koli AIDS), tak davaju glukozu, alebo umele...aspon tak mi to vysvetlovali... Inak baby fakt ziram na vase zazitky, ja sa naozaj nemozem stazovat na personal (okrem jednej "inteligentnej", co mi malu nechala hladovat od 7:30 do 14:30... 😠 ) ani na nemocnicu... No ale exoti sa asi najdu vsade, ale moj zazitok bol pozitivny, takze ked sa podari dalsie, urcite pojdem na Antolsku znovu... 😎

petrulla
22. nov 2007

dadka212 - ti vravím, že problém bol, že personál nemal na nič čas a už vôbec nie na to - aby počúvali čo sa mi páči/nepáči, co mi chýba ... 😒
A ako prvorodička až teraz zisťujem čo bolo na figu. 😖
A vypisovať na NET je jediná možnosť ako upozorniť ďalšie kočky na čo si majú dať pozor.
😉

verulka
22. nov 2007

nevesta, hmmm, to ma nenapadlo...Bude to teda perne, chalanom ta glukoza vobec nestacila a UM nemozeme papat kvoli alergii na kr. mlieko 😖 uff, ale neva, prezili sme ine, prezijeme aj toto 😀

certica
22. nov 2007

verul, no viki bol na glukoze prve 2 dni a spal po nej jak zabity, navyse sa tvaril spokojne. potom sa mi uz v pohode rozbehla laktacia a z nemocky sme po tyzdni odchadzali presne s porodnou vahou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre