Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jabadaba
13. mar 2011

@bv_alexandra nie, nebola som na oddeleni, ale uprimne, rada by som bola na nadstandarde. Ale tusim na Antolskej je aj standard dvojka izba, akurat wc a kupelna su zdielane s dalsou dvojkou. Co pri nadstandarde je priamo v izbe. Tazko posudit. Jednotky tam nie su vobec, niekedy mam tak pocit, ze by som bola rada aj sama aby so msa vyspala. Ja som po prvom porode bola neskutocne nevyspata a to sme boli len dve. Ale predsa len, jedna druhu sme permanentne budili pri kojeni babatiek, ani plackat nemuseli. No neviem. Aj som zvazovala, ze vybehnem hore mrknut, ale ked ja sa vzdy nejak automaticky trepem odtial co najrychlejsie domov.

skovka
13. mar 2011

ja som sa bola pozriet na oddeleni pred dvoma rokmi, sestricka bola mila, pustila nas aj s dalsou mamickou dovnutra. Ukazala nam nadstandard, najprv sa teda spytala mamicky, ktora tam bola, ci mozme ist dnu, my sme pozreli a dlho nezdrzovali.. A potom sme nazreli aj do normalnej izby a boli sme celkom milo prekvapene, lebo aj ta bola v pohode a tak sme sa obidve rozhodli, ze nadstandard je nam zbytocny. Inac zvonili sme myslim pri tych dverach, ako su nadstandardne izby, teda ked sa vystupi z vytahu, tak na pravej strane, nie navlavo. Mozno aj preto nas pustili mrknut dovnutra, lebo tie izby boli hned pri dverach..

zipsy
15. mar 2011

@jabadaba ahoj, drzim ti palce... a podla mna si urcite daj nadstandard, hlavne kvoli tomu, ze su tam nizsie postele, ako na ostatnych izbach, a je tam prebalovaci pult. cize si tak neznicis chrbat, lebo ten teda riadne boli po porode, a s tou jazvou sa velmi tazko vylieza na taku vysoku postel... a co sa tyka kludu, myslim, ze je jedno ci mas este niekoho na izbe, babetka tam vrieskaju skoro v kazdej izbe, a je to dost pocut, tak je jedno ci ti place na izbe, alebo hned vo vedlajsej izbe. a do izby ti chodi tak casto sestricky - hlavne po sekcii, ze tiez nebudes mate vela kludu. chodia v noci, nad ranom, stale, zaznu, donesu ti maleho/malu na krmenie a pridu po 20 minutach... stale chodia davat infuzky, potom ich zasa zobrat a tak.... mas sa na co tesit 🙂

jabadaba
15. mar 2011

@zipsy jezkove oci, no to znie ako promenada na stanici. 😀 Ale nejako s tym ratam, aj ked ma ta predstava neblazi na dusi. No co narobim. Dobre, ze hovoris o tych posteliach, to by som nerada s jazvou skakala z nejakej vysky. Uf, no nadstandard jedine. Ak sa mi ujde, Ja strasne dufam, ze nebude natresk ked budem rodit. Ako si na tom s hojenim jazvy? Uz Ta to neboli? Kedy si zacala byt tak normalne mobilna a sebestacna?

zipsy
15. mar 2011

@jabadaba no, neviem ci ja som nejaky zvlastny pripad, ale mna ta jazva bolela asi len dva dni, este v porodnici, ked mi prestali ucinkovat tie infuzky a vecicky proti bolesti co do mna tiekli ... ked sme sa mali vstavat z postele po 24 hodinach tak v ten den som lietala hore dole, uplne v pohode... no a na druhy den, zrazu, ze AUU, mna to boli... som sa divila... no ale po dvoch dnoch to preslo. doma som jazvu citila uz len pri vstavani z postele /v noci/ a teraz uz vobec nic. takze tak.
no, ale hovorim, ze najhorsie bolo to, ze z tej postele som nevedela zliezt, lebo bola strasne vysoka, a ani vyliezt.. a prebalovanie na posteli - to zas strasne bolia krize. sedavala som na takej skolskej stolicke, to mi bolo najlepsie, postel som fakt nemusela, len v noci...

jabadaba
15. mar 2011

@zipsy to je super, ze si to mala takto. Super super, to znie povzbudivo, snad to u mna bude podobne. Dva dni bolesti plne postacuju, ja som skromna. 😀
Zipsy, ako je do s doplnanim liekov proti bolesti? Davaju ich pravidelne ci sa ich musis dozadovat?

zipsy
15. mar 2011

@jabadaba ja som sa ocitla na izbe, po sekcii, a hned prisli sestricky, merali tlak, dali infuzku, a boli velmi mile (som sa divila) a nevedela som co mi davaju do zily, ale asi po 2 hodinach, ked som si zacala citit nohy, som zacala citit jazvu, a oni hned doniesli nieco proti bolesti, a po 20 min. prestalo boliet... potom som si to vypytala zas, ze pre istotu na noc, a oni ze teraz mi mozu dat len cipok, tak som brala aj to. a nic ma nebolelo, a potom mi zas dali ten zazrak a tak..cize chodili a davali mi to same od seba, a pytali sa, ze ci este treba, ci neboli... hovorim, ze mna to tak poriadne zacalo boliet asi az 3. den, ked mi prestali davat tie infuzky 😉 a vtedy som si sla vypytat cipok, tak mi dali, a preslo to na par hodin, ja som sa ale velmi nesetrlia, chodila som hore dole, asi sa treba trosku viac setrit. ale mne sa na tu postel strasne nechcelo liezt, tak som vacsinou chodila alebo sedela na stolicke...

nika222
15. mar 2011

Ahojte kočky, neviem snad mi tu niektora poradite. Maly bude mat zajtra 4 tyzdne, rodili sme na antolskej a ked nas prepustali v nedelu mi detska doktorka povedala ze mu nestihli urobit sono mozgu a obliciek, ze hned na druhy den si mam zavolat a objednat sa. Objednat sa da ale iba pondelok po 14:00. Uz som tam volala 3 krat vzdy v pondelok a vzdy ma odbiju, ze napr teraz sa nerobi lebo je chripka, alebo ze pani docentka Chovancova je na nejakom seminari a vcera bolo napr ze na tento tyzden maju uz obsadene ze si mam zavolat dnes ze nieco vymyslia... Dnes to tam ale nikto nebere.. Neviete mi poradit kde by som sa mohla stazovat? Alebo ist osobne? Alebo uz mi to je jedno aj zaplatim len nech to malinky ma hotove... Nerobia to v Ba niekde sukromne? Ďakujem

hoota
15. mar 2011

ahojte chcela by som sa spytat ci treba na antolskej vopred vybavovat ucast manzela pri porode... na nete som nasla totiz zoznam dokladov co si treba doniest do porodnice na antolsku a bolo tam toto- tehotenský preukaz (ak má byť otecko pri pôrode, treba v ňom pečiatku o absolvovaní psychofyzickej prípravy, tj. účasť na jednorázovej prednáške pre oteckov, ktorí chcú byť pri pôrode)
neviem ci je to aktualne, ak ano, kde a ako dlho pred porodom to treba vybavovat? 😕

xlucia
15. mar 2011

@hoota v reale nikto jeho ucast na prednaske nekontroluje, staci ak ma zaplateny doklad za ucast pri porode

xlucia
15. mar 2011

@nika222 no to je dost zle ze to nestihli. ja by som to pozadovala pri odchode.... inak daj si zavolat primara novorodeneckeho, prip. chod tam osobne. a inak on ma aj v piatky ambulanciu pre rizikove deti, tam ho zastihnes naisto. o sukromnej moznosti neviem.

dadka212
15. mar 2011

@xlucia v nedelu tam nie sú doktori, ktorí by to urobili...

@nika222 ja som si volala v pondelok vždy okolo 13:50 som začala volať a kolkokrát už nemali miesto 😝 určite by som tam išla osobne v týždni, nech mu to urobia na počkanie...

xlucia
15. mar 2011

@dadka212 ja viem ze v nedelu tam nie su. ale kvoli tomuto by som tam ostala o jeden den dlhsie. vyhodit ta nemozu.

dadka212
15. mar 2011

@xlucia mna nechceli kvôli tomu pustiť,najprv to chceli spraviť a dobre že to urobili, malej našli dilatáciu obličiek, chodili sme na kontroly...

jabadaba
15. mar 2011

@zipsy aha, takze takyto je postup. To je fajn, lebo zrejme tie prve dni by mohli byt najkritickejsie co do bolesti. No dufam, ze narazim na podobne mile sestricky a bude dobre. 🙂

andulla
15. mar 2011

@zipsy ahoj postele na Antolskej na normálnej izbu sú vyššie,ale prebaľovacie pultu sú na každej izbe.

alexandrah
15. mar 2011

@hoota - ahoj, na ziadnu prednasku ist nemusi, zaplati si iba ucast v pokladni, kludne aj v den porodu, neboj!!!prednaska special pre oteckov ani neexistuje 🙂
@jabadaba -ahoj, neviem, ako po cisaraku, kazdopadne, ja som bola co do bolesti v horsom stave, ani som nemohla sediet, lezat, chodit, mala som zlomenu kostrc, a lekari mi predpisali aj injekcie od bolesti, alebo cipky, ale jaksi na to sestry vzdy& zabudli, som si to chodila pyttat, kukali na mna, jak na debila, ze co to chcem, kazda porodila, tak co ja chcem od bolesti, potom kukli do karty, kde som to mala predpisane, tak navela, ze mi daju, a na 2. den sa to opakovalo, co zase chcem, ina smena, takze parada ... normalne si teraz asi zoberiem ibuprofeny, alebo daco ... som sa aj pytala, co mi to vlastne davali, tak tusim panadol, alebo algifen, tak to si viem vziat aj z domu ...

aaddeell
16. mar 2011

ahojte kolko budem potrebovat vloziek do porodnice? dakujem

martinex
16. mar 2011

@aaddeell 2 baliky urcite,pre istotu vezmi tri-aj doma sa zidu

2jaja3112
16. mar 2011

ahojte baby buduci tyzden mam ist na antolsku mozte mi poradit kde to je presne a kto je tam taky fajn lekar mam totiz aj rizikove tak neviem ci mam ist aj skor aby som tam dlho necakala a ani neviem ci ma nechaju v nemocnici poradte ak budete vediet dakujem

martinex
16. mar 2011

@2jaja3112 vedla hlavneho vchodu-po pravej strane je poliklinika-tam vojdes a po lavej strane su ambulancie..su tam aj rizikove...a kto je dobry lekar-to je subjektivne-niekomu vyhovuje ten,inemu nie.... sak si tu precitaj-uz sa tu toho kopec popisalo....a priprav sa nato ze budes dlho cakat-hodinu a pol isto..ja som tam raz aj 3 hodiny sedela kym som prisla na rad 😠

2jaja3112
16. mar 2011

dakujem pekne a este sa opytam kedze teraz som uz rizikova asi by som mala ist ku dveram rizikovym ze

singlee
16. mar 2011

ahojte.. ja mam ist tiez do poradne prvy krat ale este tento tyzden... mozte mi poradit ci su poradne aj rano a aj poobede.. treba si zobrat zo sebou aj prezuvky

martinex
16. mar 2011

@singlee prezuvky ti do poradne netreba a byvaju aj rano aj okolo obeda-to zalezi od lekara a dna...
@2jaja3112 myslim ze by si mala asi do rizikovej ist..sak skus a uvidis 😉

lulusha
16. mar 2011

@nika222 no tak to presne viem, o com hovoris! nam sice v porodnici stihli urobit sono, ale kedze bolo treba ist na kontrolu, musela som sa aj ja domahat terminu... presne ako pises, zakazdym, ked som volala, terminy neboli - raz bola pani docentka tam, raz hentam, taky seminar, onaka prednaska... no velmi ma to nahnevalo..aj som napisala staznost do nemocnice na nejaky email, co maju na stranke, ale samozrejme, doposial sa nikto neozval 😖 nakoniec sme termin dostali, ale dobrych par tyzdnov sme sa nacakali... ja som tiez patrala, kde inde v BA sa to da robit, tusim niekde v sukromnom centre - skus si pogooglit tie bratislavske sukromne, ale mne bolo povedane, ze najlepsie je, ked mu kontrolu urobia tam, kde robili aj prve sono...ale vam kedze este nerobili, tak skus zajst inam, lebo toto naozaj nema obdobu 🙄

lulusha
16. mar 2011

@2jaja3112 odporucam ist na prve poschodie do ambulancie 108 k Mudr.Bertoldovej do rizikovej v pondelok o 8,00 alebo v piatok o 10,00 - ja som bola maximalne spokojna!

muca1212
16. mar 2011

@danii Ahoj prosím ťa, majú tam polohovateľné postele? myslím pôrodné 🙂)

jabadaba
16. mar 2011

@alexandrah no pekne! Takze si si sama musela pytat. No uvidime ako to bude, len nech to uz je za nami.

luuca1
16. mar 2011

baby tie čo beriete alebo ste brali azaliu nepribrali ste z nej no ja ju beriem 3 týždeň a mám pocit že sa enormne prežieram...to som predtým nemala....do kelu...a ešte aj kojím a vraj sa kojením chudne...no u mna je to opačne a teraz neviem ako zhodiť, po porode mi zostalo 5-6 kíl a teraz som pribrala kilo a aj brucho mi narástlo....

dadka212
16. mar 2011

@luuca1 nebrala som azaliu, ale ja som mala po pôrode to isté...priberala som aj keď som kojila...ale prestala som kojiť pri synovi som behom mesiaca schudla 8 kíl a teraz pri dcérke 2 mesiace po odstavení a mám o 12 kíl menej...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre