Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sigla
15. nov 2008

ajohky marrrka, no nadstandard sa nedal zarezervovat dopredu, musis sa len spolahnut na to ze to nebude obsadene. ja som si to zahlasila este na porodnej sale, ze chcem nadstandard a lekar mi vybavil aby som bola prva v poradovniku na tu izbu a hned na druhy den sa uvolnila a isla som tam. este k tomu nadstandardnemu boxu, je lepsi v tom ze je ta postel kde rodite sirsia a pohodlnejsia a da sa aj polohovat vselijako. a este je tam dobre ze je tam samostatna kupelka, cize sa tam nemusis striedat s nikym v sprche a mas tam uplne sukromie. a samozrejme aj to, ze tam nie je pocut ostatne rodicky. a pre manzela je tam velmi pohodlne kreslo.

marrrka
15. nov 2008

vdaka ;)

liaah
16. nov 2008

marrrka urychlovaky? no vsetky "zarucene" babske recepty , tož čti 😀 : sex, horuca vana, stiplave jedlo, upratovanie, umyvanie okien, skakanie, pupalka, brhlenie bradaviek- z toho som mam akurat desne bolavych poslov 🙄 a vsetky podobne hofadinky, skusali sme to viacere novembrovky a poviem vam nikomu nezabralo 😀 😀 takze baby ak sa vase deti rozhodnu este nenarodit, tak to neurychlite ani ked budete na hlave stat a kyvat usami.

Nasa mala sa rozhodhla ze pojde asi az na miikulasa, vobec sa jej nechce 🙄 ale aby som vas upozornila, nie som sibnuta mater nedockava, lenze muz mi odchadza 27.11 do Londyna,preto som v tom case uz chcela byt s maloudoma z porodnice, lebo mame este jeden rohaty poklad 😀 no ale ako pozeram tak zatial to nevidim ruzovo 😠 😠 😠 😠

marrrka ja som tiez chodila do Euromedixu k MuDr. Malickayovej, je super 😀 😀 😀 , ja tiez inak dufam ze sa mi ujde nadstandard, lebo by som bola rada, keby muzik s malou mohli ist za nami a nie len cez sklo, to je o hubu 🙄 🙄 🙄 🙄

kattom
16. nov 2008

liaah - ja ked si dobre pamatam, tak ani na nadstard nepustali deti do neviem kolko rokov.. to sa radsej este opytaj, ked pojdes do poradne

macrela
16. nov 2008

Ahoj baby!

Ja som rodila na Antolskej v juli 2007 a to som sa rozhodla prist do BA az z BB 😉 a to z jedineho dovodu vybrala som si, na zaklade roznych referencii 😎 tam konkretneho porodnika, Dr. Rozemberga 😎 a kedze som chcela pri porode len jeho (nespochybnujem inych lekarov, ale na tohto som mala pozitivne referencie, poznala som ho z poradni, vedela som aky je, teda nebol "cudzi".. 😉 ), tak som si ho zazmluvnila...a nelutujem to absolutne!
🙂
Vedela som, ze ked sa tam v bolestiach o 2,30 dovalim, tak tam bude niekto koho tam aj "chcem vidiet"... 🙂 (teda vysetrila ma sluzbukonajuca lekarka a hned povedala, aby sme mu volali a on bol za chvilu tam)
...skratka som brala to zazmlivnenie ako zaruku, ze tam budem mat toho cloveka ,ktoreho tam chcem mat a to v "ktoromkolvek" case... 😉

A malo by to byt tak, ze 5000sk ide lekarovi a 2000sk nemocnici... 😉

Mne inac ten nadstandardny porodny box nebol odporuceny - vraj je nepohodlny pre lekarov, pri porode (hlavne ak sa nieco skomplikuje) a aj vsetky "pristroje" su vedla pri klasickych porodnych boxoch.. 😉 , ale verim, ze co sa tyka sukromia je to lepsie ako na klasickych boxoch... 😉
...a nadstandardna izba je niekedy uzkoprofilovy tovar...ja som tiez chcela ist, ale bolo beznadejne obsadene... 😝

...a vsetkym, ktorych to caka drzim palce aby to rychlo a bezproblemovomali za sebou... 🙂

marrrka
17. nov 2008

liaah budem si pamatat 😀 hlavne ten sex 😀 drzim palce nech sa ti to podari vsetko ako si zelas 🙂

martina2008
18. nov 2008

tak mam 4 dni pre terminom porodu a samozrejme zas kopu otazok v hlave...🙂,
mate niektora skusenost s vyvolavanim porodu na antolskej?
podla moznosti by som chcela minimalizovat pobyt v nemocnici, zvladam to velmi zle a maximalizovat cas, ked je tam so mnou moj muz,
ako je to s pritomnostou partnera pri vyvolavanom porode?
mozete opustit nemocnicu na revers, ked sa dr. rozhodnu, ze sa porod nerozbehol?
ako je to zo zazmluvnenym dr., ked porod vyvolavaju, kedy pride, kolko tam bude s Vami?
vyziadali ste si niektora zensku lekarku namiesto muza? pocas vizit alebo pocas vysetrovania (...ach, ten moj problem s hanblivostou)
pripadne odmietli ste pritomnost dalsich lekrov pocas vysetrovania intimnych partii? (ano uz som citala, ze mi to bude jedno, ale pochopia ma len kocky, co sa hanbia rovnako ako ja, nechcem mat porod spojeni s ponizenim, radsej sa tomu chcem vyhnut)
na ten nadst. porodny box sa da dostat, alebo je podobne ako s nadst. izbami?

prsky
18. nov 2008

s nadstandardnym boxom je to ako s nadst. izbami ... s ostatnym nemam skusenosti ... vizity riesim podobne ako ty, uvidim, ci budem mat silu sa ohradit, ak by k tomu malo prist

martina2008
18. nov 2008

prsky, pozeram, ze sme aj v rovnakom tyzdne tt, tak sa mozno stretneme spolu na izbe a budeme sa snazit dosiahnut, co to z nasich poziadaviek spolocne 🙂...tiez sa obavam, ci budem mat silu sa ohradit, skusit to urcite chcem...dievcata poradte, ak mate skusenosti ako dosiahnut, co ste chceli na antolskej?

prsky
18. nov 2008

martina...to by bolo fajn, mat na izbe rovnako zmyslajuceho cloveka...drzim palceky, nech nam to rychlo ubehne a babatka mame v poriadku pri sebe 😉

kattom
18. nov 2008

martina2008 - k vyvolaniu porodu - ja som bola pred prvym porodom hospitalizovana tri dni pred terminom, lebo mal byt maly velky a bal sa lekar, aby sa mi nieco nestalo, lebo som malicka (zazmluvneneho som nemala nikoho). t.j. do nemocnice ma vzali v piatok - to mi urobili aj vsetky vysetrenia - krv, moc, ultrazvuk, monitor (to sa sleduju ozveny srdiecka a stahy maternice.. asi 2x denne bravali kazdu kocku na monitor.. lezis tam 10-15 minut cez brucho mas take pasy a na pristrojoch skacu cisla a lezie von graf). termin som mala mat v pondelok, ale malemu sa nechcelo. prvu vyvolavacku-cipok som dostala v stredu vecer.. len mi zacala pomaly odchadzat hlienova zatka, inak sa nic nedialo. druhu mi dali vo stvrtok v noci-teda skoro rano, ta zabrala a poobede - od stvrtej som uz mala kontrakcie kazdych 7 minut. ale v piatok rano, ako som bola na tej velkej vizite-konziliu (co som tu pisala), tak mi hned kontrakcie prestali.. dalsiu vyvolavacku mi dali v piatok okolo polnoci a maly sa narodil v sobotu..
ostatne babenky, co v tej dobe dostavali vyvolavacky, tiez mali tak, ze nie kazdej zabrala ta prva..

partnerovi/ockovi dietata mozes zavolat a moze byt s tebou na porodnici od chvile, kedy lekar urci, ze porod zacal. (dovtedy moze byt doma alebo cakat na chodbe pred porodnicou/v areali nemocnice.. ako sa dohodnete)ho zavolas potom, on dostane taky papier, ze porod zacal, skoci dole zaplatit ten poplatok za otecka pri porode a moze byt potom s tebou.. myslim, ze len prezuvky si musi doniest, plast mu daju (inak na porodnici je teplo tiez, takze tomas mal so sebou v igelitke tricko s kratkym rukavom a teplaky, aby sa nepotil v rifloch a svetri. to si prezliekol v tej miestnosti, kde mu dali plast)

viac ti poradit neviem. a nadstadart izby este, ja som tiez chcela povodne, ale mi povedali, ze caka 5 mamiciek na nu v poradovniku - bola by som siesta..a dokonca jedna kocka so mnou lezala na izbe, mala zazmluvneho lekara a prislubeny nadstandard, lenze jednej mamicke, co tam akurat lezala a platila si celu izbu - jej babo dostalo zltacku a nepustili ju domov, takze sa tam ta moja spolubyvajuca vobec nedostala.

kattom
18. nov 2008

maminky, co ste teraz niektora rodili na Antolskej - ako je to s poctom maminiek na izbach momentalne? po dvoch alebo po troch. ked som rodila prvykrat, akurat sa prerabali Kramare a boli sme vo vsetkych izbach po troch natlacene, takze by som chcela vediet, ci je to teraz uz tak, ze sme dve v jednej izbe a styri na jednu kupelnu?

marrrka
18. nov 2008

kattom vy budete mat doma vianocny darceeeeeeek zivy 🙂

nevesta
18. nov 2008

Kattom, my sme boli 2 😉

chasencha
18. nov 2008

kattom aj my sme boli 2 ale izby boli plneeee,vtedy bolo aj 16 porodov za den 🙂

kattom
18. nov 2008

re: marrrka - no jo, sme sa rozhodli, ze tento rok darceky nekupujeme, ze si vyrobime 😀

kocky -vdaka za odpoved

chasencha
20. nov 2008

mmmm uz vsetky rodite? 🙂

martina2008
20. nov 2008

praveze nerodim...len tu cakam, co ma caka...a uz mi z toho zacina sibat...
dievcata, co to mate cerstvo za sebou, nenapisete ako bolo????stale plati, ze je vela porodov? ze je stale obsadeny nadstandard? co oteckovia, aspon tych ste mali pri sebe? stale prebiehaju ponizujuce hromadne vizity?
hodilo by sa mi nieco pozitivne... 🙂 🙂 🙂

veracruz
20. nov 2008

ahojte... ja som bola vcera na UTZ... vysetrenie bolo v pohode, doktor vtipalek, sme si kontrovali a ked som odtial vysla a pozreala si spravu, zistila som, ze to bol dr. Janac... no po tych negativnych reakciach na jeho osobu som bola prekvapena, mne naopak jeho humor celkom sedel...

veracruz
20. nov 2008

... a teda po vaginalnom vysetreni som dost krvacala, tak som sa zlakla, ci sa nahodou nieco nedeje... tak dufam, ze nie, babo kope, tak som sa ukludnila...

jahodka11
20. nov 2008

veracruz, konecne niekto, komu sa dr janac pacil...🙂 aj mne jeho humor sadol 🙂 termin sa ti blizi, myslim, ze je to normalne...trosku krvacania nevadi, len keby to pretrvavalo, tak volaj dr, inac by to malo byt ok 🙂

veracruz
20. nov 2008

jahodka, len teraz si treba definovat, co je trosku🙂 lebo sa mi zda, ze je toho moc, neviem, ci dr. nestural moc schvalne...

jahodka11
20. nov 2008

no mozne to je, ze aby to trosku urychlil.... 😒 a nemozes zavolat dr z spytat sa? ja som to mala, ale len take spinenie a hned som volala dr, tak mi milo povedala, ze je to ok...ale nebolo toho vela..jedna intimka bohato stacila.....necchem strasit ale ani zlahcovat.... 😖

veracruz
20. nov 2008

ja som sa bola spytat dnes u mojho obvodneho gynekologa a s nim som sa dohodla, ze ked toho nebude menej, nech zajtra rano hned naklusam... a teda u mna to je rozhodne viac ako jedna intimka...

jahodka11
20. nov 2008

no tak super a bolesti alebo tak nic?

veracruz
20. nov 2008

no vcera som akurat citila lono, ale to bude tym vysetrenim, inak bolesti nie, len ta krv 😠

talinka
20. nov 2008

no ahojte baby... 😉
tak s ktorou sa vidim na Antolskej?
Janac? ved nanho su super reakcie, teda, ze ma svojsky humor,ale viacerym babam sadol...netreba si to brat k srdcu,ale ako odbornik je velmi odporucany asi najviac co sa tyka Antolskej. mojej znamej zachranil miminko, keby nie jeho, tak aj toto druhe jej umrie a to nie je jediny jeho takyto pripad, co som pocula, viaceri mi odporucali jeho,ale ja si nezazmluvnujem, nakolko mam v poho cele tehu a necham to na nahodu a kto bude mat prave sluzbu... 😉 a ako vyzera pan doktor Janac? 😉

ivettfff
20. nov 2008

Ahojte budúce mamičky, pred 7 dňami som rodila na Antolskej a môžem len CHVÁLIŤ, čo sa týka lekárov aj sestričiek a vlastne celkovo personálu, či už pôrodnice alebo šestonedelia. Pracujú tam veľmi ochotní a príjemní ľudia, ktorí sa Vám budú snažiť so všetkým pomôcť. Rodila som bez zazmluvnenia lekára, vtedy mala službu p. Dr. Maľovská a sestry, ktoré dotvárali pohodovú atmosféru.

dadka212
20. nov 2008

Talinka na tejto stránke troška nižšie je jeho fotka 😉
http://www.casopismamina.sk/mamina/intimne/arma...

talinka
20. nov 2008

ivettfff, super, dobre sa cita takato reakcia pred bliziacim sa porodom... 😉 a aky si mala porod? 😝 bolo vela rodiciek?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre