Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

wiola
11. mar 2009

dakujem leah 😀 ,..tak sa necham aj ,,prekvapit,, 🙂 😉 Inak som ti sem uz raz tusim pisala, ze momentalne byvam aj ja v PK,...tak sme sa mozno uz aj videli 😀

maminahenika
11. mar 2009

leahl: no to by bolo dobré aj pre mňna 🙂 verím, že sa to stane aj so mnou 😉 ale asi preto to robili, že po cisaráku sa nevieš moc pohybovať s tou brušnou ranou, nie?

leahl
11. mar 2009

inak asi najlepšie bude na všeto sa pýtať..oni si robia svoju robotu najlepšie ako vedia a nemajú problém s pýtajúcimi sa mamičkami..wiola, možno sme si písali - nespomínam si - sem odbieham ked mi malá zaspí a ja mám čas na poobednú kávu..
henika-možno to bolo aj preto, drahý mi priniesol coca colu na vyrovnanie tlaku (to mi poradili sestričky)a hlavne preto lebo bola sobota /malá sa mi narodila v piatok doobeda-do večera som nevedela ani ako sa volám 😀 ) nohy som mala ako v sadre a ustupovalo to pomaly...

leahl
11. mar 2009

nechcem strašiť, ale ked spinálka prestane fungovať cítiš každý sval..vtedy zväčša dávajú čípky alebo injekciu od bolesti (tú hlavne na noc a prespíš celú noc-na dlhú dobu poslednúúúúú 😀 😀 )

dadka212
11. mar 2009

jéj aj ja som z PK 🙂

leahl
11. mar 2009

teda ja konkrétne som z modry ale taká volba tam nebola...

zuzkad
11. mar 2009

Som velmi zvedava ako to vsetko bude prebiehat, ale hlavne aby sme to mali co najskor za sebou....tasky asi budem mat dve jednu pre seba a jednu pre babo ...ako je to s klystirom ?? Citala som, ze mozeme mat svoj YAL a ten sa kedy dava a ako funguje ?? lebo asi by mi bolo lepsie si ho dat tak osobne ako nejaku mydlovu vodu brrrr 😖 😖

maminahenika
11. mar 2009

zuzka: mne hovorili, že s YALom si to môžem urobiť aj doma, a kedže je to menej namáhavé, a menej tekutiny, ako mydlová voda, aj ja som si to vybrala. Hoci som sa čudovala, že aj pred cisarákom to robia. Pred prvým mi nedávali klystír, neviem prečo, asi že to šlo tak narýchlo?? 😕

leahl: a aj ty si mala na tretí deň krutú bolesť hlavy? asi aj na to ti priniesol manžel tú coca-colu, však? ja som mala, bolo to strašné, hovorili, že je to od spinálky, no to mi hovorili aj na prednáškach, ale kto si to myslel, že to bude také strašné 😖 asi preto si to myslím, že to bolo kruté, lebo nie som zvyknutá na bolesť hlavy? 😅
no ale na to ustupovanie tej spinálky, a tie sadrové nohy...aham, aj na to sa pamätám. A priniesli mi injekciu od bolesti iba každých 5 hodín, čo mi zaberalo iba v strede tých 5hod. asi takých 3hod, a na začiatku a konci som už chcela zomrieť od bolesti 😀 ježiš koľko spomienok sa vracia..... 😅

inka04
11. mar 2009

Dievcata, ako ste zohnali Yal, mne v lekarni povedali, ze iba na predpis!

leahl
11. mar 2009

o tom Yale som čosi počula, no neviem, či ho dovolia urobiť aj v nemocnici - pred plánovaným cisarskym si ta tam den dva dopredu zavolajú-koli monitorovaniu plodu a tak..bolo by to príjemnejšie ako tá zamindrákovaná pani pri klystíre, ktorej v živote nič nevyšlo a vybíja si zlosť na pacientkach...
hlava ma nebolela, vraj ju netreba prvý den zbytočne zdvíhať, potom bolí viac ako obvykle..ustupovanie spinálky a precítenie nôh je náhrada za všetky pôrodné bolesti a kontrakcie - nejako sa ten pôrod musí prejaviť 🙂 ak by to bolo bezbolestné nikto by nechcel rodiť normálne..tie bolesti sa dajú vydržať, netreba robiť zo seba hrdinu a vždy si vypýtať niečo od sestričky - či už čípky alebo injekciu (alebo na hubu ked budeš stále otravovať 😀 😀 - sorry to bol žart)
zuzid - hlavne sa nenechaj zdeptať, cisársky alebo normálne - prežila to každá jedna, ktorá štastná s bábätkom pôrodnicu opušťala - prežiješ to aj ty... Treba sa tam hlavne dostaviť a o ostatné sa postarajú oni 🙂

leahl
11. mar 2009

takže ten Yal je vlastne tiež na princípe klystíru? - len si ho môžeš urobiť sama a nečakať na ten ponižujúci zákrok v pôrodnici..

maminahenika
11. mar 2009

leahl: 😀 😀 vieš čo, na tom so sa čudovala, že tie sestričky v DS na JIS-e tie boli také zlaté, že až, takú vec som ešte nepociťovala nikde, na nijakom oddelení, ako tam. Im veľa dlžím, že boli nádherné, a keď som ich veľa otravovala nedostala som na hubu 😀 😀
ináč na ten Yal ked somm sa spýtala dokiho, on mi hovoril, že to môžem spraviť kľudne aj doma.
Monitorovanie plodu???? Ježiš, kde som ja porodila prvú???? Tu nijaké monitorovanie nerobili, myslela som si, že preto mi porezal malú, lebo nevedel, ako je umiestnená. Vtedy som si myslela, že keby bojad vtedy robil pred tým ultrazvuk, tak asi to dopadne inak.....

No ten Yal mi priniesla kamoška, práve pred chvílou, nepítala sa ma, či mám recept 😀 asi preto je dobré mať kamošku v lekárni??? 😀 ale niekde som sa o tom dočítala, asi vo Fóre Porodnica DS, že nie v každej lekárni to dávajú bez receptu, Tam povedala jedna baba, že skúšajte to, v každej lekárni, a v niektorej sa potom to podarí 🙂

leahl
11. mar 2009

heni - to monitorovanie plodu je ked ta dva krát denne zavolajú do takého malého kumbálu len s jedným lehátkom a prístrojom - dajú ti okolo pásu taký ,,opasok,, a zapnú prístroj - začne to chrčať a drnčať a robí to nejaký výstup ako bábo dýcha a tak..možno mi ho robili preto, lebo som ležala dva dni pred cisárskym na rizikovom-nikde inde nemali volnú postel tak ma šupli k tým, čo mali nejaké problémy s tehotenstvom..
Skúsim ten Yal pozrieť aj u nás - len či mi tá ochechula na pôrodnici uverí, že už som ,,čistá,, a nebude sa snažiť urobiť klystír aj tak...lebo aj cievkovanie robí ona..

nsoci
11. mar 2009

Inka ako kde, niekde Ti ho predaju, inak ja mam jeden ak chcete... som ho neminula, lebo bol studeny (taska bola dlho v aute)...

maminahenika
11. mar 2009

leahl: no to ma strašíš 😅 s tou babou, či pani, tam na pôrodnici. Ináč ja som sa už poučila z prvého pôrodu, ....no trochu.... už nikým sa nedám okabátiť, takže ma nedostane na chrbát keď nechce 😀 a postojačky mi asi neurobí ten klytír 😀 😀

a to monitorovanie, to je zas ultrazvuk srdca bábetka, nie? Lebo nič iné mi nespravili doposial. A pred tým cisárskym ani toto nespravili, nič! Len ma zavolali do operačky, a dali sa do toho 😖

katka1981
11. mar 2009

Ja sa bojim klystiru ako si to spravit doma, aby som neostala ponizena? Mne raz napravali kostrc, a ja mam traumu na cely zivot, som sa citila ako znasilnena, neklamem. 3 dni som preplakala.

wiola
11. mar 2009

LEAHL no ved ja sa tiez tak nejak obdobne dostavam k compu ,- ked drobec zabuva 🙂

DADKA212 😀 ahooj Pezinok 😀 Kam chodievas kocikovat alebo inak vencit 😉 ?

wiola
11. mar 2009

ZUZKAD neboj 🙂 ,,ako pises - co nevidiet to budeme mat za sebou a v dobrom (pevne verim) na to spominat 😵

maminahenika
11. mar 2009

katka: veď aj ja sa bojím ako hrom 😅 ale čo máme robiť, sme ženy, musíme rodiť, pri prvom som nedostala klystír, asi chvála bohu....a teraz to si urobím radšej sama, než by som tam bola ponížená 😖 preštudírujem si papier z Yalu, a potom asi budem múdrejšia...ale baby ktoré už porodili, a mali Yal, oni hovorili, že to bolo oveľa lepšie, ako mydlová voda, takže verím v tom, že všetko bude OK 😅

zuzkad
11. mar 2009

tak ja by som ten YAL prijala urcite, ale netusim ako to je s pouzitim ?? Normalny klystir nam daju pred porodom ale ako budem vediet sama kedy si ho dat ? Co ak si ho dam a v nemocke mi to neuveria a daju mi zase klystir ?? Ved to by ma aj zabilo 😝 😝 😀 😀

maminahenika
11. mar 2009

vieš čo, pamätám sa, že tu v DS, na takej prednáške nám hovorili, že si to kľudne môžeš zobrať do nemocky, a oni ti to spravia s YALom.....až teraz mi to napadlo 😉 všetko mi už vypadá z hlavy...asi pre to, že som tehotná? 😅
Ale teraz už nerozumiem, že prečo mi to hovoril môj pôrodník, že si to môžem s tým YALom spraviť aj sama doma...hm 😕

katka1981
11. mar 2009

maminahenika, ja som myslela ze klystir je cista voda, nieto este aj s mydlom, no to budeme mat vonavucke crievka, alebo zeby vystipane? A mozno budeme potom prdiet bublinky 😀

jajka12
12. mar 2009

ahoj maminy, vidim že mate dobru temu 😀 . No uveďte ma prosim do obrazu, čo je to ten YAL??? Čo sa týka môjho názoru či klystír alebo nehoda pri plrode - jednoznačne klystir 😝

certica
12. mar 2009

baby, ja by som to fakt az tak neriesila. mala som klystir 2x a isla by som kludne zas, bars aj hned 😀 . inak pred 2. porodom som si len tak z nudy hodila doma este pred odchodom do nemocky cipok, ale houbeles zabral, leda tak na dalsi den mozno...
a nakoniec poniektorym vam ani nebude treba, telo sa zvykne prirodzene precistit pred porodom, takze tak a rozne inak 😉

maminahenika
12. mar 2009

katka moja, YAL je klystír, ako aj tá mydlová voda, ktorú používajú aj v pôrodnici, ale ten YAL, je podľa všetkých báb, ktoré to používali, oveľa lepší, lebo sa používa s menej vodou, ako ten, čo robia s mydlom 🙂

pikino
12. mar 2009

ahojky

tak ja som bola vcera na tej prednaske o epi, akurat osm sa dozvedela to ze mne ju dat nemozu, takze si to pekne
naturalne odrodim aaach jo. 🙄
a vybavila som si lekarku tak uz mozem kludne spat. buducu stredu mam prvu poradnu.

a co sa tyka klistyra budme radi. po porode sa aj tak budeme vsecky modlit aby sme nemali zapchu. 😝

iron
12. mar 2009

Baby co ste maminky...mam kontrakcie kazdych 7-8 min uz asi 12hod...to je normalne, ze sa mi interval neskracuje?

jajka12
12. mar 2009

Iron, mne sa napr po pichnutí vody kontrakcie začali strácať... No po 12 hodinách by som určite zavolala lekárovi, a ak nemáš číslo, tak choď do nemocky. Ešte je dosť podstatné, či sa Ti bolesti stupňujp alebo nie... Drž sa 😉

emjee
12. mar 2009

baby nebojte sa toho klystiru - ja som mala yal a zavadzala mi ho sestricka, nik iny tam okrem nas dvoch nebol, kecali sme o vsetkom moznom ked ma holila a potom davala klystir, pre nu je to rutina a kedze bola velmi mila vobec mi to nebolo neprijemne

este som chcela co to popisat o pobyte na sestonedeli (porod je opisany v teme stare vrazdy na strane 254):
po par dnoch som bola zufala 😝
najdolezitejsia udalost dna boli vzdy ranajky obed vecera, no a moj krpec chcel vzdy v tom case papat, takze vdaka za misky co som si prezieravo zbalila a vdaka spolubyvajucej, ktora mi ochotne nosila stravu, inak by som bola o hlade 😝
samotne sestricky az na par vynimiek boli prijemne, co sa mi vsak nepacilo, ze som mala pocit, akoby bojovali proti sebe detske sestricky a porodne asistentky, samozrejme, ked ste mali otazku, tak vzdy poslali za tymi druhymi (napr. sa nas dosla jedna opytat, ci mame otazky k dojceniu a prebalovaniu, a na moju otazku ohladom prs ma odkazala na porodne asistentky)
dorazila ma jedna porodna asistentka, ktora vyhlasila, ze ja som nerodila, ale mala sekciu, ze to nie je to iste (nie, nie je, hlavne ked si uzijete 7 hodin kontrakcii v 5minutovych intervaloch), tato ma furt buzerovala, ze ci si odsavam prsia (mala som teplotu vystupenu niekolko dni, ale prsia som mala prazdne, maly vsetko vysal), kedykolvek prisla mala komentar, ze stale len dojcim ...
co sa tyka organizacie - kedze 4. den, kedy robia babatkam vsetky vysetrenia u mna padol na vikend, dostali sme sa na rad az v pondelok a to chaos veliky - nabehol niekto do izby s oznamenim, ze okamzite ale okamzite mas ist tam a tam na vysetrenie, tak si pomaly s dietatom na prsniku nabehla okamzite kam ta poslali a potom si tam pomaly hodinu cakala, lebo okamzite tam nabehlo dalsich 20 mamiciek 😝 ked ti rozbalili kvoli vysetreniam dieta a to zacalo revat, brala si to ok, ale ked ti ho rozbalili, ty si ho zabalila, utisila a vzapati doslo dalsie vysetrenie a toto x krat za sebou (jo a medzitym obed, velmi dolezite, lebo "zdrzujete, treba na vas stale cakat"), tak som mala nervy v kybli ...
spolubyvajuca mala dieta so zltackou - v noci jej ho zobrali detske sestricky, ked sa rano pytala, kedy ho naposledy otacali (bolo treba kazde 3 hodiny pretocit), tak sestricka nevedela "lebo nocna zmena uz odisla" a mliecko co mala pre dietatko odstriekane a ulozene u sestriciek si rano nasla nedotknute 😝

emjee
12. mar 2009

aby ste to nemuseli hladat:

rodila som cisarakom, priebeh bol zhruba takyto:
v stredu rano o zubara - kontrakcie, som myslela, ze zo mna maly hned vypadne na zubarskom kresle
potom sme sli do poradne, cestou kontrakcie, ktore skoncili pred dverami poradne - dokina povedala, ze som uplne zavreta a maly je vysoko a ze nech to do vikendu stihnem, kvoli tym jarnym prazdninam
v stredu vecer som tu este bola, vsetko ok, ziadny naznak porodu
spat som sa vychystala okolo 2.30 nadranom, no len co som si lahla nastali kontrakcie, po case sa mi to prestalo zdat smiesne a od 3.30 som zacala merat ako casto sa objavuju - zacali v 10min intervaloch a trvali 30-45sek, dala som si horucu sprchu na krize, ale nepomohlo, o 5.30 som skopla mm z postele, ze podme rodit
o 6 sme vyrazili, rovno pred barakom sme dostali defekt (aby to nebolo moc jednoduche ), takze nakoniec nas viezla mamina, v aute uz som mala 5min kontrakcie
hned ako sme prisli do porodnice mi sestricka oznamila, ze som dnes uz tretia s takou "vyskou" a ze tie dve predchadzajuce maju sekciu, potom sa tam zhrkli vsetci doktori co mali prave sluzbu a neveriacky kukali na moje brucho, ze take este nevideli kedze kontrakcie boli a ja furt zavreta a maly vysoko a rozmery panvy vraj na to velikanske brucho nic moc, rozhodli, ze teda sekcia
musela som cakat do 10, kym som sa dostala na rad, potom mi pichli spinal a uz to islo, maly sa narodil 10.37
nakoniec som bola rada, ze to dopadlo takto, aj ked som chcela rodit klasicky, mala som fakt silne kontrakcie a o 10 som bola otvorena len na centimeter, neviem si predstavit, co by som robila, ak by ma tam nechali dalsich x hodin sa trapit s kontrakciami a nakoniec by to mozno predsa neslo
inak porod bol ok, sestricky, doktori, personal ... vsetko super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre