Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nemamlogin
21. nov 2012

@kaciatko81 sasena12 dnes som tam bola a bola som asi 20 v poradí,na šťastie sa dá objednať tak som sa objednala.som bola aj na poučení o EPI, viem že je ešte skoro ale ja mám rada veci pripravené v predstihu. som sa chcela ešte opýtať, že ak ma to chytí v noci alebo cez víkend a budem ju mať zazmluvnenú či určite príde?

sasena12
21. nov 2012

@nemamlogin ja som tam tiez dneska bola, si ta pamatam 🙂 no dneska bolo neskutocne vela ludi. ked si zazmluvnis lekara mal by k porodu prist inak ti nemocnica vrati peniaze co viem.

nemamlogin
21. nov 2012

@sasena12 na tej chodbe je hrozný vzduch a veľmi veľa ľudí, všetky ste boli pekne otrávené a to tam ešte ani nebola lekárka,máš dobrú výdrž🙂)pozerám že ty už to máš každú chvíľu 🙂aj ja by som chcela,to čakanie je hrozné☹a hlavne sa bojím.Dnes na obed porodila v Ružinove moja kamarátka a od včera rána ju nechali čakať na lekára ktorého mala zazmluvneného.neotvárala sa,ale mala kontrakcie a on bol niekde mimo tak musela 24hod čakať aby jej pichol vyvolávačku a nakoniec jej aj tak urobil cisársky, nikto sa mu do toho nechcel miešať.tohoto sa bojím.

jajka81
22. nov 2012

@nemamlogin držím palce nech tí porod dopadne ok a nech máš na to časom len dobre spomienky. Ja som si presne ppreto nezazmluvnovala lekára. Radšej sa nechám odrodit niekým, kto je v práci nachystany, nez by som mala čakať, kým sa zazmluvneny doktor doma ucese, oholi, umyje zuby a sa to zbytočne naťahuje... Navyše kamarátke sa stalo, že jej porod vyvolavalli planovane skôr,, lebo zazmluvneny lekar mal dalsi tyzden dovolenku...

christne24
22. nov 2012

Caute baby, prosim Vas, plati sa aj za poucenie o epiduralke? Alebo hned treba zaplatit tych 150 Eur, aj ked este nie som si ista, ci chcem alebo nechcem epiduralku?

lusinda1989
22. nov 2012

@christne24 za poucenie sa neplati ... epi si mozes zaplatit aj pred aj pocas porodu... ani ja som najorv nechcela a aby ma to ttak nelakalo tak som si ju ani nezaplatila ale na pouceni som bola... jooooooj a jak som hnala muza POCAS porodu aby miju isiel zaplatit 🙂 a ked si ju aj vopred zaplatis ak ju nevyuzijes tak ti peniaze vratia o minus 10 eciek tusim

christne24
22. nov 2012

@lusinda1989 Dakujem za odpoved🙂 Tak zajtra to skusim, minule ked som tam zavolala, dali mi termin 7. decembra (termin porodu mam 4. decembra), ale vraj sa uz netreba objednat...

lusinda1989
22. nov 2012

@christne24 hej to som pocula aj ja ... ja ked som bola tak sa este objednavalo a tiez to bolo o chlp.... prvy termin 16.9. poucenie o epi 24.9. a druhy termin podla sona 26.9. no 25.9. som uz bola hospitalizovana a nakoniec som aj porodila na druhy termin a so zelenou plodovkou takze asi tak lebo sa vsetci riadili podla druheho terminu co bol urceny podla ultrazvuku....ale sme zdrave a nastastie sme nemali ziadne komplikacie 🙂 drrim palce s antolskou som bola velmi spokojna

nemamlogin
22. nov 2012

@jajka81 Ďakujem,keď nikdy nevieš čo je lepšie,už nech to mám za sebou🙂

weke
22. nov 2012

Tak dnes som bola prvy krat v poradni na Antolskej, hned v cakarni som zazila sok, bolo tam asi 30 tehuliek, ziadny vzduch a ziadne stolicky 😒 Ale vacsina nastastie cakala na svojich doktorov. Tak som nakoniec isla k dr. Jancokovi, pretoze k nemu nikto necakal. Musim povedat, ze nechapem zmysel tychto poradni, skontrolovali mi moc, odmerali tlak a to bolo asi vsetko. Ani na kozu som nesla. Znova o tyzden na kontrolu. Na ultrazvuk ma objednali 7.12. 🙂 termin mam 14.12. snad dovtedy neporodime. 😀 musim ist na poucenie o Epi, napriek tomu, ze som povedala ze Epi nechcem. Nastastie sa tam uz neobjednava. Robia kazdy den od 7:30 do 14:00. Ale to som zistila az doma, kedze vsade maju vylepene, ze na poucenie sa treba objednat. Tak som tam poslusne o 13.00 volala, ze sa chcem objednat a oni ze uz netreba, staci rovno prist a zobrat si listok 😠 Keby som to vedela isla by som tam uz dnes. 😕

monika155
22. nov 2012

vevet
22. nov 2012

@sasena12
@nemamlogin
Včera som bola aj ja u dr. Máľovej na poradni, a bolo nás tam naozaj dosť. Ale naštastie sa to dalo vydržať. S tým vetraním by sa to malo nejak inak riešiť- inak by mali byť tie okná riešené, mať ich otvorené rovno za chrbtom nie je pre kríže žiadna výhra a sediť vysunutá s lavicami do úzkej uličky, kde stále precháddzajú ľudia tiež. Mňa si tiež na budúcu poradňu objednala, resp. pozančila do diára a do knižky mi napísala presný čas kedy prísť. Možno aj preto si volala niektoré z mamičiek skôr, pred tými čo tam od rána.čakali. Snáď sa s niektorou z vás stretnem i budúcu stredu a už sa spoznáme.

christne24
22. nov 2012

@weke Od 7:30? Nie od 13:00?

weke
22. nov 2012

@christne24 volala som tam dnes o 13.00, povedali mi ze uz sa neobjednava, treba tam prist, zobrat si listok a cakat. Su tam kazdy den 7:30-14:00

christne24
22. nov 2012

@weke Super🙂 Doktorka mi rano hovorila, ze staci prist o 13:00. Inac ani ja nechcem epiduralku, ale ona trva na tom, aby som isla aspon na poucenie... Zajtra aj tak mam termin na ultrazvuk, takze sa tam zastavim.

weke
22. nov 2012

@christne24 aj moj trva na tom, ze na poucenie musim ist aj ked nechcem epidural... lebo ze budem prosit pri porode a potom mi ju uz nebudu moct pichnut. Ja som na 100 % ista, ze ju nechcem. Ale vdaka bohu, ze sa tam uz nemusi objednavat, tak na to poucenie pojdem, nech ma uz neotravuje kvoli tomu. 😒

alien2603
22. nov 2012

@monika155 co sa stalo?

monika155
22. nov 2012

@alien2603 😀 Nic,len sa mi restartol pocik a tak sa to poslalo...Zajtra pisem..

monika155
22. nov 2012

Baby neviete nahodou kam na Antolskej mam ist ked ma to chyti kam presne mam ist??a ked to bude v nocii??Dakuujem 😲

ivianocka
22. nov 2012

@monika155 na centralny prijem. tak je ambulanica, to tam hne uvidis ked prides, oni zavolaju hore na tretie do porodnice ze maju rodicku a poslu ta z tej ambulanice na tretie poschodie do porodnice.

monika155
22. nov 2012

@ivianocka myslis dole na pohotovost??Tam su asi 4 dvere..A aj cez den mam ist tam??Dakujem 😅

sasena12
22. nov 2012

@monika155 ked ta to chyti cez den ides priamo na 3 poschodie a ked to bude v noci tak centralny prijem 🙂

sasena12
22. nov 2012

@vevet
@nemamlogin tak ja som dneska bola este na uzv a monitore na indikacii kedze mam planovany cisarak. Este buducu stredu idem na poradnu k Dr Malovej no nemam termin, povedala mi ze mam dojst okolo obeda. A v stredu nastupujem do nemocnice a v piatok planovana sekcia. Tak snad tato streda bude lepsia ako vcera 🙂

ivianocka
22. nov 2012

@monika155 hm, tie druhe dvere tob su. tam mas napisane na dverach co beru, ak epripady. prve dvere su urazy a druhe dvere su hento, tam je napisane ze porod. treba si zaklopat aj keby tam bolo vela ludi.

nemamlogin
22. nov 2012

@vevet 🙂) no mňa spoznáte, ja tu mám foto a potom sa mi pripomente aby nám skôr ubehlo to čakanie🙂

nemamlogin
22. nov 2012

@sasena12 prečo máš plánovaný cisársky?

dulkagabulka
22. nov 2012

ako Veronika porodila prirodzene po sekcii:
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

veľmi pekný príbeh 😉 😉

sasena12
22. nov 2012

@nemamlogin lebo mam polohu babatka KP

alikaa
22. nov 2012

@sasena12 myslela som, ze iba chlapci, ktori su KP sa automaticky rodia cisarskym. A skusala si aj nejake techniky, aby sa babatko otocilo? Inak mam kamosku, ktora mala planovany cisarsky aj kvoli zlej polohe babatka, aj kvoli veku a dva dni pred terminom sa jej babatko otocilo dolu hlavou 🙂

monika155
22. nov 2012

@ivianocka dakujem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre