Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

evixa
23. jún 2008

maminy co ste uz rodili na Antolskej, ako je to zvycajne po porode? Kedy a na ako dlho je babetko pri mamine? Ako dlho moze byt s nami aj manzel? Ako teda celkovo v realite funguje rooming in?

majula009
23. jún 2008

evixa, to som zvedavá aj ja že kolko može byť polovička pri Tebe, ale pokial viem tak babo je furt pri tebe...

dadka212
23. jún 2008

Evi, Majula mne bábo zobrali lebo mal troška problémy takže to neviem, ale muž môže byť pri vás kým vás neprevezú na izbu šestonedelia t.j. tuším 2 hodiny po pôrode 🙂 a môže vám priniesť aj niečo papať čo lúbite lebo potom už budete kojiť a nebudeme môcť papať všetko, takže kludne si dajte naposledy aj feferónku 😀
a rodila som o 22 a ráno o 6 mi priniesli malého a odvtedy som ho stále mala pri sebe akurát ho zobrali okúpať 🙂 robia to každý druhý deň to kúpanie

evixa
23. jún 2008

dadka212 - a nebudem babo kupat sama? teda asi mi to najskor ukazu, ale nemela by som sa to naucit? Trosku sa bojim ako take male svorenie budem vediet drzat.

petruci6
23. jún 2008

a co navstevne hodiny manzela?moze prist kedy chce?

maruskab
23. jún 2008

ahoj 🙂
my sme z porodnice prisli pred 2 tyzdnami, tak mam cerstve info ;)
manzel bol so mnou po cely cas, len odbehol zaplatit ten poplatok za ucast. rodila som podvecer, na klasickom boxe, vedla este dalsie dve maminy, ale ani jedna z nich muza pri sebe nemala. co viem, tak "sprievodcu" by mohli poslat prec v pripade, ak by niektora z dalsich rodiciek nesuhlasila s jeho pritomnostou na porodnici.
po porode bol manzel so mnou este tie 2 hodky, co som odpocivala na porodnici a tlacila si brucho. babo nam zobrali na tie 2 hodiny prec, ale myslim, ze ak by si bola proti a babo by bolo v poriadku, dalo by sa s novorodeneckarmi dohodnut, ze ho nechaju pri vas. neviem... potom ma odviezli na sestonedelie, som sa pytala na maleho, no sestricka ho priniesla az o hodinu, ze "ukazat". som protestovala, ze ako to, ze len ukazat, sak je moj ;) tak ho nakoniec nechala pri mne s tym, ze som jej musela slubit, ze ak budem unavena a maly mrzuty, ze im ho na chvilku poziciam ;) a odvtedy sme boli s malym spolu cely cas /takze vlastne od 3 hodin po porode/, dala som im ho len na vysetrenia a kupanie.
ak mamina potrebuje, nie je problem dohodnut sa so sestrickami z novorodeneckeho, ze by babo vzali na nejaky cas k sebe /novorodenecke je hned na zaciatku oddelenia sestonedelia, takze ziadne behanie po poschodiach/. problemom moze byt pripadne dokrmovanie, nie vsetky sestricky akceptuju, ze si dokrmovat nezelas /mamina, co lezala vedla mna, mala este malo mliecka, maleho dokrmovala glukozou a kedze mala po porode velke bolesti hlavy, musela na radu lekara celu jednu noc len lezat. dohodla sa so sestrickami, ze jej maleho donesu na kojenie, vzali ho k sebe okolo 8 vecer ale doniesli ho az rano... 🙄 cim ho dovtedy krmili, netusim.
v zasade tam bolo fajn, maly este aj teraz vacsinu dna prespi /az mi je to cudne, ze mu stacia 2-4 hodinky byt hore/, takze ja som si bola v nemocke oddychnut 😝 doma uz ma cakal zvycajny kolotoc 🙂

drzim palce k porodu, nech vsetko ide hladko 😵

petruci6
23. jún 2008

maruska dakujeme za cerstve info a gratulujem k babatku 😵

maruskab
23. jún 2008

babatka kupu sestricky, su vsak ukazkove kupania, na ktore je treba sa zapisat na taky papier, co je vyveseny pri jedalni. kupe zase sestricka, iba jedno babo a maminy sa pozeraju a ona vysvetluje.
evixa, uvidis, ze strach chytit mimi z teba spadne, len co ho uvidis ;) vyzeraju ako z porcelanu, ale nie su, netreba sa obavat.
navstevy pribuznych su oficialne povolene cez tyzden 15-17 h., cez vikend 13-17 h. nikto ale nebude komentovat, ak vam niekto nieco prinesie aj mimo tychto hodin, pripadne ak pojdete s babatkom ku dveram, aby ste ho ukazali, ci dali mimi na chvilku do miestnosti pre novorodencov a vybehli von sa porozpravat.
navstevy tusim bez limitu su len na nadstandarde.

petruci6
23. jún 2008

vazne?ja by som chcela nadstandart,takze tam moze byt otecko so mnou kedy chce?

certica
23. jún 2008

maruska, krmili ho urcite glukozou...
co sa navstevnych tyka, odporucam mimo navstev. hodin 😀 , lebo to je tam humbuk na chodbe podla mna. a naozaj s tym nie je problem kedykolvek si vyjst na chodbu

evixa
23. jún 2008

ju maruska, to je take mrazive 🙂 sa trosku dost bojim. Len nech je maly v poriadku a nech uz sme vsetci traja doma. Gratulujem k syncekovi 🙂

certica
23. jún 2008

maruska, ako mirka prijala maleho?

maruskab
23. jún 2008

petruci6, ak je nadstandard cely volny, da sa zaplatit za obe postele /takze 2000,- za den/ a v tom pripade tam fakt moze byt kedy chce, aj tam spat. ale ako je to s navstevami cez den, ak su tam maminy dve, neviem. ja som bola na normalnej izbe. su 2-3 postelove, kupelka "bunkova"- na dve izby jedna, co ale v pohode postacuje, 4 aj 6 mamin sa v sprche v klude vystriedalo, ani sme o sebe nevedeli a to bolo v tom case oddelenie uuuplne plne.
ak nemas celu izbu pre seba, ja v nadstandarde nevidim az take velke + . postele su tam krajsie, aj obliecky, vyhoda je v kupelke a moznosti vybrat si na obed tusim z 3 jedal. telku podla mna cely cas nezapnes, budes mat lepsi "televizor" 😀 urcite je to komfortnejsie ako na obyc. izbe, ak teda budes mat moznost to vyuzit, preco nie.

petruci6
23. jún 2008

takze aj na nadstandarte su 2 maminy?ja som myslela,ze nadstandart myslia ako sukromie,cize sama ako na hotelovej izbe 😝 2000,- na noc sa mi zda moc pri tom vsetkom,co treba platit

maruskab
23. jún 2008

dakujem 🙂
evixa, len sa nicoho neboj, vsetko bude fajn. zatial si uzivaj bruska, mne sa ho posledne dni ani nosit nechcelo a az teraz mi je za nim smutno ☹ ale mam nahradu 😀 , janko je uzasne babatko.

mirka to zatial zvlada, aspon sa nam to tak javi, celkom v pohode. na jankov prichod sme sa ju snazili pripravit od sameho zaciatku, co sme zistili, ze cakame.
prve 2 dni mala tendenciu veeeelmi pomahat, potom to opadlo. kedze janko fakt skoro cely den spi, mozem sa jej aj povenovat, hoci velmi ani nie je treba, lebo je s nami doma aj MM a ten uplne super pomaha.
ako je to u vas? mate podobny vekovy rozdiel... 🙂

monka88
23. jún 2008

mamicky ktore ste rodili na antolskej myslite teda,ze sa oplati priplatit si za ten nadstandard,alebo nie?
Mam stale taku dilemu,ci ist do toho ci nie.Co je to skutocne velky rozdiel oproti obycajnej izbe. A kolko vlastne tych obycajnych a kolko nadstandardnych izieb tam maju? A co hovorite na ten samostatny porodny box? Rodili ste tam niektora? je to lepsie,ako na tej sale,kde je viacej mamiciek?

matenka
23. jún 2008

ja by som si nadštandard neplatila, aj keď kamoška musela, mamička s ktorou bývala strašne chrápala, a v noci nepočula dieťa plakať 😒
moju malú kŕmili glukozou, ale ja som nemala hneď mlieko po cisárskom, tak museli
jedlo je tam otrasné, o hygiene sa tiež dá polemizovať, ale doktori a sestričky boli super,

certica
23. jún 2008

inak, co sa toho jedla tyka, fakt sa zhorsili 😀

claudinka
23. jún 2008

Ahojte baby, rada by som sa opytala na pana doktora Oravca, rodi na Antolskej. Mate s nim niektora nejake skusenosti, poculi ste o nom???

doriaa
24. jún 2008

Monka88, no ja som bola do minuleho tyzdna presvedcena, ze chcem nadstandard, lebo som si myslela, ze by mohol byt manzel castejsie alebo podla potreby pri mne. Ale kamoska co mala ten nadstandard mi hovorila, ze boli na izbe dve, sestra im povedala, ze manzel moze prist na izbu len pocas navstevnych hodin a mamicka s ktorou bola na izbe bola dost podrazdena, lebo jej dietatko bolo placlive a ked jej zaspalo a mojej kamosky zamrncalo tak bola doooost podrazdena co davala najavo. A ta spolubyvajuca nesuhlasila s tym, aby prisli obaja oteckovia na navstevu naraz tak si urcovali ktoru hodinu pride ktory. No mne by taketo nieco dost vadilo, mozno som na taketo veci dost precitlivela .... Ale zas niekomu to moze aj takto vyhovovat.

chasencha
24. jún 2008

No 🙂 ja som v 35 tt a chystam sa tiez na Antolsku. Moj termin je vypocitany na 20.07. aaaale pred tyzdnom ked som bola na poradni, mi doktorka povedala ze to vyzera byt trochen skor....akoze preco? 🙂 ja som teraz ako na ihlach,neviem ci mam ist do mesta s babami na zmrzku alebo mam ostst doma...mmmmm a este jedna vec.ked to na vas prislo....neviem si ani len predstavit ako to vycitim...lebo pichne ma sem tam aj teraz,brusko co ja viem...neviem ci je stvrdnute alebo tam mala robi salta a tlaci ma chrbatik...no neviem...no ale ked to na vas pride a dajme tomu partner nebude pri vas ani na telefone...co teraz????taxik ci sanitka?🙂mmmm mozno hlupa otazka ale pre mna dost podstatna bo priatel nema auto a neviem ci so mnou vobec pojde do nemocnice.... 😖 a dalsia otazka...zajtra idem podpisovat tu porodnu zmluvu...a plati sa to kedy???bo nepovedala mi ci si mam zobrat peniaze..tak si neberem 😀 dakujem vam veeeelmi pekne za skoru odpoved a co sa tyka tej temy ci klasicka izba alebo nadstandard...mmmm myslim si ze ten nadstandard je mozno pre mamicky ktore si maju preco strazit svoje sukromie ale taky rozdiel to nie je....krajsia postel...ale vyspis sa? 🙂 a inak tie navstevy...som sa pytala ze ked za mnou pridu ci mozu byt aj babom....a bola som sklamana odpovedou ze len cez sklo... ☹

chasencha
24. jún 2008

no a este jedna taka otazka...mmmm pribrali ste vela pocas porodu???bo mne hovoria ze mam male brusko aj ked mne sa zda doooooooooost velke na to ze tam je niekto teda ema schovana 😝 ja som pribrala max do 12-13 kil a pocula som ze baby priberu aj 26 😲 takl neviem...ake mate vy skusenosti?kujeeeem

jana87
24. jún 2008

Chasencha, pozri si temu Priberanie v tehotenstve v sekcii Tehotenstvo. Tam je uz toho popisaneho straaasne vela, tak sa mozes zapojit 🙂 .

chasencha
24. jún 2008

diiiiiky🙂prave som si to pozerala 🙂 len neskoro som na to prisla

chasencha
24. jún 2008

mmmm poznate niekto doktorku marekovu z antolskej?

bora8
24. jún 2008

no keď to na teba príde - myslím že ako prvorodička budeš mať času dosť.... podľa mňa sa to dá stihnúť aj taxíkom - teda pokiaľ ti neodtečie plodová voda - my sme to s manželom na Antolskú stihli z Malaciek úplne v pohode autom..... a to bola ranná zácpa 😉 nemusíš mať nervy všetko stihneš, lebo prvé príznaky úplne v pohode rozchodíš.... - môj manažel mal čas si prečítať ešte lekciu k pôrodu v knižke, len žiadna panika 😀 na zmrzku do mesta môžeš ísť, ak by to na teba prišlo - to stihneš ešte prísť aj domov a osprchovať sa

luciaj
24. jún 2008

ja som rodila na antolskej a mala som nadstandard. a nemenila by som , bola som max pokojna. zaplatila som si celu izbu, teda 2000 sk na noc ale cely cas tam bol so mnou aj mnazel, resp. kedze cez den chodil do prace a on robi dlho, prichadzal az vecer, ostal so mnou a smalickou cez noc a rano okolo 7mej odchadzal, takze to nebolo blbe ani pre lekarov, ze tam lezal otecko ani pre neho. a okrem toho mohla za mnou prist kedykolvek navsteva, takze som nemusela stat na chodbe. je to sic drahe ale mne osobne to velmi pomohlo, ze som mohla mat blizkych stale pri sebe. a este jedna dolezita vec. tie postele su na nadstandarde podstatne nizsie ako klasicke nemocnicne postele, takze som nemala az taky problem sa postavit z postele ani po SC, co som velmi ocenila. ja som si tie 2 postele spojila a mala bola v podstate cely cas so mnou na posteli, takze som sa nemusela zbytocne namahat, ked som ju chcela nakrmit ci prebalit.
je vsak na kazdej mamicke, ako sa rozhodne a hlavne, ci bude v case, ked bude rodit, ndstandardna izba volna. Ak by som ju nemala, urcite by som to prezila ale takto sa mi to zdalo komfortnejsie.

monka88
24. jún 2008

babky diky moc o popisanie o standarde a nadstandarde. este som sa sice celkom nerozhodla,ze ci ho beriem ci nie,ale asi to spravim tak,ze ked bude,tak mozno zoberiem a ked nebude svet sa nezruti,no nie? 🙂

Este by som sa rada spytala ci ste rodila niektora v tom samostatnom porodnom boxe a co si myslite o tom,ci sa to oplati ci nie...

A pridavam sa s otazkou k chasenche,ci nepoznate niekto Dr.Marekovu??? Mam na nu typ,ako na porodnicku,ale zatial ju nepoznam.
Chasencha ... Ty by si chcela u nej rodit?

chasencha
24. jún 2008

monka,no ona je moja gynekolkogicka aj porodnicka len ked si tu citam tie prispevky tak jej meno som vooovec nevidela preto sa pytam ...ale je strasne mila,taka ze sa s nou vzdy po telefone dohodnem kedy pridem a vobec necakam..je taka flexibilna🙂ale mmm musim sa ja sama pytat...neviem ci to berie tak akoze aby videla zaujem alebo co...ale tak nieco povie sama ale nieco si musim ja zistit a popytat sa🙂

monka88
24. jún 2008

chasencha,takze Ty si s nou spokojna? Lebo niekde na nejakej diskusii som citala,zevraj je naladova...Tebe sa nezda? Inak co sa tyka toho vytahovania informacii z doktorov,ja sa priznam - uz som rezignovala... Uz si niekedy myslim,ci som taka narocna,alebo co,ked chcem vediet to ci ono a dookola sa pytam,lebo nijaki doktor mi nic nepovie a len sa musim vypytovat. Ci sa im nechce stale doookola hovorit to iste,alebo nas nechcu zatazovat podrobnostami,neviem..
Ozaj potom nezabudni napisat,aky si snou mala porod. Bola by som Ti mooc vdacnaa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre