Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jankaw
29. júl 2009

Ja byvam pri hl. stanici tak ze tiez cestujeme na opacny koniec mesta ked idem na Antolsku a tych terminov co kedy treba absolvovat bolo tolko ze som si ich pisala do kalendara, inac by som si to nepamatala 😀
Ja som bola na tej EPI min. stredu a pred tym som mala o 11.00 ultrazvuk tak na chvilu sa mi nechcelo vracat domov, tak sme tam tri hodiny cakali v nemocnici, spotena som bola ako mys, ledva som cakala kedy budem doma v sprche...
Je tam aj nadstandardna porodna sala, som bola pozriet aj tam 🙂) ale aj standardny box vyzera dobre, akurat rozdiel je ze ked mas nadstandard moze tam byt s tebou manzel.
Antolska ma aj stranku kde su fotky a cennik, ale neviem ten link skus vygooglit...

jankaw
29. júl 2009

Tak ako pise guapa , neda sa to zaplatit dopredu, keby tam niekto rodil. Nam vraveli ze az pri prichode pri prijmani treba povedat ze mas zaujem o nadstandard a ked je volne tak ti ho daju vyplatit a ides tam...

guapa103
29. júl 2009

veronika len tak nahodou som si o epi po cisarskom prave precitala a fakt tvrdia, ze to nie vhodne prave kvoli tomu, co si spominala... ts ts ts 🙂 😉

janalel
29. júl 2009

a na tu prednasku sa da u niekoho objednat, alebo je to kazdy tyzden v urcity den?

tehula
29. júl 2009

janalel> na to sa neobjednava, je to kazdu stredu o 14.00 na ARO oddeleni. Treba prist par minut predtym

mayka
29. júl 2009

kocky neviete kde najdemm nejake rozvrhy tych predporodnych kurzov na Antolskej? Nemaju to niekde uverejnene na webe?
A odkedy to treba na ne uz chodit?

veronikap
29. júl 2009

guapa, u mňa to bolo tak, že sa mlieko veľmi nerozbehlo.. ale ťažko povedať, či to bolo sekciou alebo niečím iným (naša mamina nás nekojila ani jedného - sme štyria, a sestra nemala ani kvapku mlieka po pôrode).. mne robili sekciu v lokálnej anestéze.. najskôr som išla rodiť prirodzene, týždeň som prenášala, tak mi pichli vyvolávačku...takže ja som si užila aj 8 hodín parádnych kontrakcií.. 😝 keďže sa ani potom nič nedialo (malá bola veľká a ja som stále nebola dosť otvorená), tak som išla na cisársky.. keďže som mala pichnutú epi, tak mi ho robili v lokálnej anestéze.. to bolo o 5 popoludní a malú mi doniesli priložiť až na druhý deň ráno..
po sekcii v celkovej anestéze sa musíš postaviť po 12tich hodinách, ak to bolo lokálne, tak po 24 hodinách... takže mne ju len priložili, chvíľku nechali, že ako sa chytí a odniesli.. keďže som nemohla vstať, tak by som sa o ňu nevedela postarať... mlieko sa mi potom síce tvorilo, aj som malú kojila (ja som mala pocit, že je na mne prisatá nonstop), ale nejako nechcela priberať, len chudla.. tak sme potom u pediatričky zistili, že mlieko síce mám, ale malej to nestačí.. tak sme začali popri kojení prikrmovať... a vydržali sme to takto pol roka.. potom som to kojenie už nechala tak, lebo sa mlieko postupne strácalo...
takže tak, ale naozaj neviem posúdiť, či to bolo tým, že som ju nemala hneď pri sebe a neprikladali mi ju hneď po narodení..

tak som zvedavá, ako to bude teraz.. lebo všade čítam, že ak pri jednom dieťati nekojíš, to neznamená, že nebudeš ani pri druhom.. tak verím, že už budeme úspešnejší.. a ak nie, tak čo už, aj tak s tým nič nenarobím..

veronikap
29. júl 2009

a niektoré detičky sú po sekcii spavé, tak ich naozaj treba budiť na papanie.. jednak aby neboli hladné a aby sa aj mlieko rozbehlo.. ale to by som riešila až na mieste so sestričkou..

guapa103
29. júl 2009

veronika no ty si si paradne ten porod uzila.... to, ze v tych prvych hodinach treba lezat a ze ti babo len donesu to viem... tak som zvedava, co mi povedia potom ked uz budem mobilna 🙂 a drzim palce, nech sa tentokrat kojit dari

pepina11
30. júl 2009

ahoj guapa103 ako to s tebou vyzerá ? kedy ideš " na to" ? .o)

mneme
30. júl 2009

guapa, ja som rodila sekciou a s mliekom som ziadne problemy nemala 😉 od polovice tehotenstva som si pravidelne vecer masirovala prsia, aby sa "otuzili", tvorilo sa mi dost mledziva. anesteziu som mala lokalnu, takze som sa postavila az po 24h, ale vzdy ked mi dceru doniesli na prilozenie, poprosila som sestricku, aby mi ju po 15 min. prilozila aj na druhy prsnik. ked som sa postavila na nohy, zacala som poctivo odsavat, najprv naprazdno, potom po par kvapkach, casto som si malu prikladala a vzdy este aj po dojceni odsavanim prsnik vyprazdnila. na treti den som mala mlieko plne rozbehnute, dovtedy dcerke stacilo mledzivo, ktore je bohate na tuk. nevadi, ak sa babatko prve dva dni posti - ma zasoby z bruska a jeho telicko sa precisti 😉 okrem toho, na zaciatku toho vela nevypije - kolko dni, tolko desiatok mililitrov (napr. 4 dni - 40 ml). hoci mi kazdy v porodke hovoril, ze po sekcii sa laktacia rozbieha pomalsie, ja by som tomu na zaklade mojich skusenosti velmi neverila 😉

guapa103
30. júl 2009

pepina no 3.8. mam termin, ale dr. hovorila, ze v utorok 4-teho sa este urcite uvidime na poradni a ze ma potom zobere do nemocnice a tam mozem otravovat lekarov s tou sekciou 🙂

mneme dik za podrobne info 🙂 odsavacku uz mam zbalenu... takze sa budem riadit tvojimi radami... to mledzivo sice ako keby mi teraz ustavalo, okolo 28tt som ho mala teda podstatne viac, ale sak nejako bude 🙂

tehula
30. júl 2009

guapa103> neboj sa, ja som mledzivo nemala vobec, ako tu baby pisali, zacalo sa mi nieco malinko pustat asi tyzden pred porodom, ked som si zacala bradavky stimulovat a mlieko sa mi rozbehlo hned po porode. Tak ako pise mneme, prikladat prikladat, odsavat a poziadat laktacne o pomoc, ked treba.
Drzim palce, uz to mate za par 🙂

danka_ba
30. júl 2009

jankaw - mam aj tlaky v panve, asi uz druhy tyzden a otvorena som tiez na 2 cm - ale to uz 3 tyzdne... no a stale nic ☹
guapa103 - tiez mam ist este v utorok do poradne a ze potom sa dohodneme kedy ma zoberu do nemocnice ... ale stale dufam ze dovtedy porodim 🙂

poorka
30. júl 2009

docent Stencl ma rodil a doktorka Greksova

guapa103
31. júl 2009

poorka a ako to prebiehalo, kde nastal problem?

danka_ba
1. aug 2009

poorka a pytala si sa preco ta nechali tak dlho? Ved obaja doktori su dobri - aspon co baby o nich pisu ...

nikollette
1. aug 2009

Ja som počuloa len same negt nazory na antolsku... aspon vo vačšej miere...
Mrtve babatko, teraz poorka pise ze pridusena, dve mrtve rodičky za 2 tyždne, jedna baba tam porodila na wc, a kricala o pomoc, len si ju nik nevsimal.. ja by som tam tiež nešla rodiť, podla coho čo čítam a počúvam na Antolskú 😝

danka_ba
1. aug 2009

Co sa tyka toho mrtveho babetka som pocula, ze ta pani vôbec nechodila k lekarovi, len k nejakej kamoske - co vôbec nebola vystudovana za lekarku ...
tie mrtve rodicky su tragedia, ale ked si zoberieme do uvahy ze jedna z nich bola ich znama, co na antolskej robila, tak spravili pre nu co sa len dalo ... nahoda je blbec ze sa tragedia stala po dvoch tyzdnoch.

inneska
2. aug 2009

ja som aj napriek všetkým týmto udalostiam šla rodiť na antolskú a nesťažujem si(ked nebudem brať ohlad na tých 6 dní, čo som tam ležala pred pôrodom), samotný pôrod prebehol suepr, všetcia boli ochotní, milí 🙂

teraz zomrela v bardejovskej nemocnici mamička pri pôrode...tak teraz ani tam nebudú chodiť ženy rodiť?? určite sa v každej nemocnici takéto niečo stane, bohužial prípady z antolskej zmedializovali a nazvali ju nemocnica smrti..čo si vôbec nemyslím, že tak je...ale je to vec názoru každého z nás 🙂

danka_ba
2. aug 2009

inneska nechali ta tam 6 dni? takze si prenasala?
jejda - ja mam dnes termin, ked neporodim do utorka tak stredu alebo stvrtok nastupujem a to sa mi fakt nechce ... to som mala pri prvom porode a druhy taky nechcem ☹

inneska
2. aug 2009

danka...nechali si ma v nemocke v deň termínu a nechali ma prenášať 6 dní, a bolo by to možno aj dlhšie, keby sa to neriešilo cez známych...a tiež som mala prvý pôrod vyvolávaný, aj tento druhý 🙂

anettad
2. aug 2009

Ja som na Antolskej 2x rodila, 1 porod vyvolavany, skoncil sekciou po 12tich hodinach, druha sekcia, a bola som maximalne spokojna, tak s lekarmi, ako aj so sestrickami. Ak by som mala rodit este raz tak isto na Antolsku znova. Nemala som zazmluvneneho ziadneho lekaraô. 😕

danka_ba
2. aug 2009

no inneska moc si ma nepotesila. dufala som ze to pojde rychlejsie. ale snad ... pri prvom som bola v nemocnici 5 dni - ale to priamo uz na porodnom, takze maminky chodilo, odrodili a bolo - len ja nic. A druhy porod ti vyvolali skôr, alebo ta tiez nechali dlhsie prenasat?
anetted, to ta nechali 12hod. po vyvolavacke trpiet a potom sekcia?

anettad
2. aug 2009

danka mne odtiekla plod. voda, kontrakcie som mala slabe, ztak sme chvilu calali ci sa rozbehnu, ale nerozbehli sa, potom mi pichli oxytocin, + este nejake ine lieky, potom zacali kontrakcie, slo to potom celkom rychlo, potom zacali tlaky, tlacila som mozno 2 hod., a nesiel von maly, tlacili mi na brucho, aj tak hlavicka sa mu zasekla v panve, a uz som nevladal , potom dosiel prof. a ten nariadil po vysetreni sekciu. Ale rada si spominam na oba porody. 😉 druhy bol uz planovana sekcia. Tiez maleho tahali kliestami, inak ho nevedeli vybrat, zmenil polohu, takze ho chuda nahanali 😀 . Sla by som znovu keby to uz nebolo take riziko, a keby bolo dievcatko 😉

danka_ba
2. aug 2009

Jejda - tak to si si teda fakt uzila (a ja sa stazujem)
stale dufam ze to pride samo od seba, i ked tomu uz pomaly prestavam verit ☹

beju
2. aug 2009

danka ty si ešte kinderko? nech už to máš za sebou.
Ja som bola na Antolskej veľmi spokojná. ak budeme mať 2 mimi pôjdem tam rodiť znova. Negatívne udalosti z médii ma neodradili. Môže sa to stať hocikde, tak ako píše innes.

Ja som mala tak isto sekciu po 13 hodinách, ale trápila som sa len 9 hodín, potom mi pichli epi. Držím palce!!!!

beju
2. aug 2009

a ešte sa tu spomínalo mliečko:

mne sa po sekcii rozbehlo na 10 deň!!!!!!!!! Poviem vám, že už som to vážne chcela vzdať. Treba byť veľmi trpezlivý a prikladať, prikladať nevšímať si bolesť v prsiach - a piť.

sedem
2. aug 2009

Ahojte, vsimla som si, ze su tu nejake tehulky s tvrdohlavymi babatkami, co sa nechcu otocit hlavickou dole, tak pridam moju skusenost, mozno niekomu pomoze...malinka bola tiez zadockom dole, stale som dufala, ze sa otoci, ale zbytocne...den po termine som prisla do poradne a kedze to na porod vobec nevyzeralo, chceli ma este nechat doma do dalsej poradne, ale potom si doktorka vsimla, ze sme otoceni KP, tak vraj nebudeme riskovat a o dva dni som nastupovala do nemocky...este dodam, ze lekara som si nezazmluvnovala prave z toho dovodu, ze mi prislo zbytocne zazmluvnit si doktora, ktoreho aj tak vobec nepoznam a on nepozna mna, ved vsetky potrebne info som mala v knizke a teda si ich ktorykolvek lekar mohol precitat a predpokladala som, ze vsetci lekari su tam odbornici...noo,po nastupe do nemocky som cakala, ze sa budu robit nejake vysetrenia, pripadne ze sa bude nejako riesit, co so mnou, ale nic okrem monitoru rano a poobede sa nedialo..takto to bolo v podstate 5 dni, piaty den si ma po vizite zavolali na vysetrovacku a ze ideme sa dohodnut, co dalej...v podstate mi bolo akurat povedane, ze podla monitoru je zatial vsetko ok a ze pre mna aj pre babo by bolo najlepsie, keby sa porod spustil prirodzene a potom podla toho, ako to bude postupovat sa rozhodne..takze sme znovu cakali(celkom zaberak co sa psychiky tyka, stale cakat a netusit, ci sa pojde normalne alebo cisarakom a hlavne som sa velmi bala o malinku, kedze podla info, ku kt.som sa dostala je porod KP prirodzene pre babo dost rizikovy)..poobede som mala ist na zatazovy test, ale asi mali vela porodov, tak z toho nic nebolo..na dalsie rano mi zobrali krv(kvoli epiduralke), zmerali tlak a po vizite som sla na zatazovy test...kontrakcie ale neboli ziadne, takze sa nic nedialo..akurat ten tlak mi uz riadne stupol(a to som mala vzdy problem s nizkym tlakom), tak sa zacali okolo mna trosku motat, tym myslim, ze mi tlak kontrolovali niekolkokrat za den no a vecer mi doniesli velku nadobu, ze mam zbierat moc, ale uz sme nedozbierali, lebo mi v noci o druhej odtiekla voda..takze som sa pobalila a sli sme o poschodie nizsie..tam som absolvovala monitor, klasicke vysetrenie, priprava a potom ma zobrali na box..to uz som mala celkom slusne kontrakcie cca kazde tri minuty, tak som im hovorila, ze mam zaplatenu epi, ale kedze som sa neotvarala, nemohli mi ju dat..tak sme len cakali ako to bude postupovat a na rannu vizitu...o deviatej prisli ku mne doc. Korbel s prednostom kliniky a kedze som bola len na dva prsty otvorena, rozhodli sa pre sekciu..potom to uz slo celkom rychlo, zaviedli mi spinalku(to som skoro ani necitila) a 9:27 bola Ninka na svete 🙂 Neviem, ci by bol pristup lekarov iny, keby som si niekoho zazmluvnila, ale viem, ze na Antolskej su za prirodzeny porod a ani poloha KP nie je automaticky dovodom na sekciu..Co sa tyka doc.Korbela, mozem len a len doporucit, je to vynikajuci lekar odbornik (jazva je celkom pekna a dobre sa hoji), ale hlavne je to aj lekar s velmi ludskym pristupom, co mne osobne velmi pomohlo a viem, ze ak raz budem ocakavat druhe babo a doc. Korbel bude este na Antolskej pracovat, urcite si ho zazmluvnim 🙂 Tak som sa troku rozpisala, ale snad to niekomu pomoze...

guapa103
3. aug 2009

sedem 🙂 no tak takyto podrobny popis je uplne super 🙂 nepamatas si nahodou, aky si mala rozmer panvy? hlavne to posledne cislo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre