Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sammy
30. apr 2010

Tiez som krvacala celych 6 tyzdnov, aj ked ku koncu to slablo. Som zvedava, co ma teraz caka, ale radsej sa pripravujem zas na tu istu variantu 😀

sammy
30. apr 2010

Ozaj, chcem sa spytat - tie co mate cerstve babatka - ako ich teraz obliekate von? Nejak si nie som ista nikdy co malej dat, aby sa neprehriala, ale ani aby jej nebolo zima.

janicka11
30. apr 2010

Ahojte ...Ja som dnes s malou bola prvý krát vonku,bolo krásne,teplúčko,tiež som nevedela čo jej obliecť.Ale myslím že bola akurát,mala teplé ručičky a aj noštek,tak je to fajn.Chcem sa spýtať po akej dobe sa má chodiť s bábetkom von?Malá má dnes 8dní,a bola som snou viac jak hodinu vonku.Tak snád som to neprehnala....

janzurka
30. apr 2010

Janicka11, urcite si to neprehnala. Dnes bolo krasne, postupne predlzuj intervaly pobytu vonku 😉

janapon
30. apr 2010

pimpulienka, pytala si sa na tie vlozky 🙂 ja som mala aj tie mini, neboli zle, ale v auparku v mothercare som si kupila ine, neviem uz tu znacku, ale tie boli super. aj siroke aj dost dlhe. skus pozriet tam. 🙂

pimpulienka
30. apr 2010

ahojte kočky, ďakujem vám za info o tých vložulách 🙂
janapon a vieš, že som na ne aj myslela, keď som ich tam videla tuším balenie také väčie okolo 48 ks (značka mothercare taký ružovo biely obal) ale nevedela som, či ich mám, alebo nemám zobrať. napr. odtiaľ mám podložky na posteľ 5 ks. a sú fakt také dobré? veru porozmýšľam

pimpulienka
30. apr 2010

aj som si tam chcela kúpiť tie sieťované nohavičky, ale to mali iba veľké čísla..

bambola
1. máj 2010

Baby mne priatel doniesol z nemocnice take jendnorazove sietovane nohavicky, tak tiez musim kupit do toho take nejake velke vlozky plus som dostala take jendnorazove nohavicko-vlozky znacky Canpol (nejake polske) tie vyzeraju fajn, tie asi pouzijem priamo v nemocke aby som to len natiahla a cele smarila do kosa.

janapon
1. máj 2010

pimpulienka, ja som s nimi bola spokojna. tiez som mala aj podlozky na postel, ale tie som potom uz kupovala hociake, pri nich je to jedno a tie s mothercare su zbytocne drahe 🙂 ale vlozky sa urcite oplatia, teda aspon mne vyhovovali maximalne. 😀
a tie nohavicky, ja som mala z lekarne 2 druhy, je ich viacej druhov a viem ze niektore ked zbadali, tak maminam vynadali a kazali im to vyhodit. takze nie vsetky su ok

andzi
1. máj 2010

Baby, ked sa bavíte o vložkách a nohavičkách, prosím poradte aké vložky a nohavičky potrebujem do pôrodnice na Antolskej, ked janapon píše, že len niektoré druhy môžem mať.

jasminet
1. máj 2010

andzi - ja som mala sietovane elasticke nohavicky chicco. maju ich napr. v babymarkete a vlozky samu. za mojich cias tam bolo kazdemu srdecne jedno co mi drzi vlozku 😀

misik1
1. máj 2010

ahojte..dievcata to nemyslia vazne,ze vynadaju za to,ci a ake mam nohavicky....aby sme si teraz hlavu lamali, ktore kupit a ktore nie... 🙂 ved kazdemu moze vyhovovat nieco ine...nepoviem,poradit by mohli,ked sa v tom vyznaju,ved s tym prichadzaju do styku dennodenne,ale vynadat...to kde sme...

minix
1. máj 2010

baby, pripada mi to divne, aby vam niekto vynadal. ja som tam bola teraz v januari a mali sme na izbe rozdielne, sestricky to videli a nikto nikomu nenadaval. Pripada mi to take smiesne. 🙂))

Na druhej strane prave v lekarni mi ponukali sice akoze sietove, ale boli tak nepriedusne, ze som sa spotila, len ked som ich videla. Tak som ich nekupila.

pipi1211
2. máj 2010

ahojte, chcem sa spytat ci mi viete poradit kolko stoji zazmluvnenie dr pri porode+epi+otec pri porode? ci sa to za tie tri roky co som tam bola zmenilo alebo nie, aby sme vedeli kolko mame odlozit 🙂 dakujem

jasminet
2. máj 2010

pipi - http://www.nspr.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrzalk...

podla mna, ak tam niekomu za nohavicky vynadali, tak urcite neboli poporodne, ale obycajne, mozno nejaka umelina, to je jasne, ze sfuknu, ze to nemozes mat...

alexandrah
2. máj 2010

kocky, mne tiez vynadal lekar za nohavicky, ale ja som mala velku ranu, a vela stehov, a vyslovene mi povedal, ze ich nemam mat, a ja som si ich na noc dala, sietovane, a rano na vizite ... ale nic hrozne, iba ze: a co tie gate??!! ale aby mi zdravotne sestry vynadali, to by som sa pozrela ...

jasminet
2. máj 2010

alex - ja som bola tak pozasivana, zvonka aj zvnutra a nikto nic. na velku vizitu som si ich davala dole, keby mal niekto zaujem ma ocumovat, ale ked dosla izbova lekarka tak som si ich pred nou davala dole a nic nepovedala...a mala som ich vo dne, v noci... mozno to tvoje :a co tie gate, myslel tak, ze zdrzujes,ked si ich davas dole pred nimi a uz si mala byt na ostro 😀

katyka331
2. máj 2010

chcem sa opýtať, či musia byť vyslovene popôrodné nohavičky, alebo či stačia bavlnené.Kamošky, čo rodili minulý rok mali obyčajné bavlnené a ani jedna nespomínala,že by ich za to niekto zvozil...

janicka11
2. máj 2010

Ahojte..Ako tu tak čítam s tými nohavičkami,tak tiež pridám komentár.Rodila som presne pred 10DNAMI.A tiež som mala nohavičky také priedušné teda sieťkové..Vždy pred vizitou som si ich dala dole,tak mi nikdo nič nepovedal.A myslím že je lepšie mať tie nohavičky,lebo ked som skúšala chodiť len s vložkou medzi nohami tak to bolo hrúza....

ituska
2. máj 2010

Ja som an odporucanie znamej porod. asistetky sietovane nohavicky nosila, len ked mi prisla navsteva inak len s vlozkou medzi nohami ked sme behali po oddeleni a celkom sa to dalo zvladnut, mala som take obyc. myslim , ze zn. SAMU mini-myslela som ze nestacia, ze su male, ale v pohode, kedze som mala pod sebou este podlozky- kupila som obycajne na prebalovanie deti babylove z DM drog., takze som lezala len na podlozke a na nej 2 vlozky vedla seba a odokryty paplon , nech sa to lepsie hoji a to som bola zasivana podla mna dost -cca 10 stehov ( kliest. porod.. ) a aj som dost krvacala prve dva dni ,ale caste sprchovanie -vzdy po kojeni a vetranie , teda odokryty paplon mipodla mna pomohli, som sa velmi rychlo zahojila

jahodka11
3. máj 2010

ja som tiez chodila prvy den len s vlozkou medzi nohami...musela som si davat pozor, ale dalo sa...aj tak som sa niekam neponahlala 😉 a potom som mala tie sietkovane nohavicky, kam som si nalepila 2 vlozky tenke....a potom som si dala tu hrubu...klasicku a ked som lezala, dala som si ich dole a vetrala som.....tiez som sa pekne zahojila a rychlo...ale to zavisi ako od celkoveho stavu tela....a hojenia ako takeho....ale nebojte sa, nic hrozne...vydrzime a prezijeme.... 🙂

andzi
3. máj 2010

Baby, možno sa pýtam blbo, ale ako to je, ked žena rodí sekciou?

certica
3. máj 2010

andzi, ja som mala aj poporodne nohavicky aj normal bavlnene (po 1.sc), ale nosila som ich tak na pol zrde zhrnute resp. prelozene, aby pas dopadal pod rez a ten sa mohol vetrat a zaroven aby latka zbytocne ranu nedrazdila...

andzi
3. máj 2010

certica, dík. A ako dlhá je asi tá rana? Bola si po sekcii dlhšie v nemocnici ako ostatné rodičky?

certica
3. máj 2010

okolo 12 cm, ale moze byt tak od 10-15.
naposledy som stravila v nemocke 5 dni (standard 6 dni na antolskej po sc a 4.den pustaju pri prirodzenom). po prvom porode mal maly ztlacku, takze som si to kustik predlzila (7).

andzi
3. máj 2010

sekciu si mala spinálom alebo v úplnej anestéze?

certica
3. máj 2010

spinal

andzi
3. máj 2010

a to ako prebiehalo? bola si pri vedomí?

lucia169
3. máj 2010

andzi ak mas spinal si pri vedomi, len od pol pasa dole nic necitis, po sekcii spinalom musis 24 hodin lezat, resp. nedvihat hlavu, inak by si mohla mta silne bolesti hlavy.

andzi
3. máj 2010

lucia, dík, a to ležím priamo na tej operačnej sále, kde robia zákrok alebo ma prevezú na izbu? Čo bude za ten čas s dieťaťom? Musí to byť hrozné 24 hodín ležať to snád ani nevydržím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre